|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomivalno korito na otoku
8.12.2007 19:07:02   
bumerang
Naveličala sem se svoje predelne stene v kuhinji in bi jo rada odstranila tako da bo res vse skupaj pravi open-space ampak - ob steni je pomivalno korito, zraven pomivalni stroj, nad njima pa omara z odcejevalnikom za mokro posodo. Ker pomivalni stroj uporabljamo samo za vzorec, je za nas nek sistem odcejanja posode nujen in zdaj me zanima, na kakšen sistem se to ureja pri teh novih kuhinjah z otoki. Ker če je otok, potem zgornji element odpade in kam naj s pomito posodo?
Obstaja kak element, ki ima odcejevalnik posode v omari v spodnjem nivoju in vse skupaj speljano v odtok od umivalnika?
Leta nazaj sem videla element, ki je za umivalnikom, in ga odpreš z vratci navzgor, vanj pa polagaš krožnike in drugo umito posodo ampak to se mi zdi zelo nepraktično.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomivalno korito na otoku
8.12.2007 19:21:49   
maja1488
Pri moji familiji doma se tudi pomivalc redko rabi. Pa mami stavi posodo odcejat kar v pomivalca. Nima nobene posebne omare.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomivalno korito na otoku
8.12.2007 19:37:22   
bumerang
Saj na to sem tudi že pomislila ampak mi je malo mimo. Kaj vem, ne počutim se, da bi dajala posodo noter sušit.
Me vseeno zanima, če obstaja zdaj kak tak element.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomivalno korito na otoku
9.12.2007 13:26:23   
Anonimen
??? raje se naučte pomivalca uporabljat user posted image

drugače je pa zame (moje osebno mnenje) lijak ali šporhet na otoku popolnoma neuporabna rešitev, ker to pomeni, da moraš vse posode nositi čez prehod s tem kapljaš po tleh in svinjaš, in se vrtiš kot ena frtavka okoli svoje osi. meni je vliko bolj po godu da je vse na eni strani.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomivalno korito na otoku
9.12.2007 14:30:38   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: LARA
drugače je pa zame (moje osebno mnenje) lijak ali šporhet na otoku popolnoma neuporabna rešitev, ker to pomeni,


Mi imamo štedilnik na otoku in se stvar odlično obnese user posted image  Sem zelo zadovoljna! Kar se pa tiče korita in da bi vodo napeljevala na otok, pa žal ne vem user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomivalno korito na otoku
9.12.2007 17:23:49   
bamby
Jaz se tudi strinjam z Laro. Pomivajte v pomivalcu!!!! Če ne umažete vsak dan toliko posode, jo dajte prat pa čez 2 ali 3 dni, vmes pa dajte na program za splakovanje, pa bo vse OK.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomivalno korito na otoku
9.12.2007 19:31:55   
bumerang
Glej, če bi želela pomivalec uporabljat bi ga verjetno že - glede na to, da ga imam že odkar sem se vselila. Ampak mi ne potegne. Tam v pomivalca nalagat umazano posodo in jo potem oprat čez dva, tri dni... oprosti, ampak meni je to nagravžno. Sploh pa sem navajena posodo pomivat sproti ko kuham, ker ne prenašam umazane posode okoli sebe. Pri nas po kosilu ostanejo za umit samo krožniki, pribor s katerim smo jedli in kozarci.

Tako da ni variante, da bi uporabljala pomivalec vsak dan. Uporabljam ga le takrat, ko je za mizo več ljudi (od 6 dalje) in ga tako napolnim.
Posode pa je itak potrebno prej oprat, preden jih daš notri - big deal potem če jih operem malo bolje in še splaknem.

Voda je že na tisti steni, je ni potebno prenašat, samo steno je potrebno odstranit in inštalacije priredit otoku.
Imam pa tudi zdaj na eni steni štedilnik in na drugi umivalnik in mi to ne predstavlja nobenega problema oz. sploh v tem ne vidim nobenega problema. Pa tudi kaplja nikjer nič ne.
V bistvu se samo obrnem. Meni je bolj pomembno, da imam okoli obeh, torej štedilnika in pomivalnega korita, dovolj prostora in prost pult.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomivalno korito na otoku
9.12.2007 21:04:27   
maja1488
Mi imamo pa kr vse na otoku in razen treh poličk za začimbe in kavo nimam na steni nič. No, na drugi steni je ena velika omara z izvlečnimi policami kao kot shramba in noter sta pečica in mikrovalovka, zraven pa hladilnik.

Meni je otok ful fanj, ker imaš iz obeh strani uporabne površine. To se najbolj pozna, ko kuhata dva ali več, ker ni gužve in se vedno najde kak kos pulta, kjer lahko kaj delaš ali odložiš.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomivalno korito na otoku
9.12.2007 21:23:34   
bumerang
In kako imate urejen odcejevalnik?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomivalno korito na otoku
9.12.2007 22:15:14   
maja1488
Na roke pomivam samo flaške od tamale, pa dudice, to pa dam kr zraven eno krpo in gor da se posuši. Če je pa pomivalc prazen pa noter dam. Ostalo pa kr v pomivalcu pomivam, ker ful umažemo user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomivalno korito na otoku
10.12.2007 8:58:00   
Tanik
jaz imam na otoku korito in pomivalca, je prav super.
pomito posodo dajem odcejat na odcejevalnik od korita , ker ne uporabljam vsak dan pomivalca. in imeti otok na sred kuhinje s koritom je prav super, ne zamenjam.
nasproti pa imam štedilnik.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomivalno korito na otoku
10.12.2007 9:42:41   
Nika v službi
Mi imamo pomivalni stroj, ki je v uporabi tudi večkrat dnevno! Pa smo samo 4 odrasli + 1 otrok! Če je posode manj, daš pa na polovični program. In lonce pač daš takoj noter, ko skuhaš, na splakovanje, potem ko kosilo poješ, pa dodaš še pribor, krožnike in kozarce. Zame je pomivalc zakon!!!

Sicer pa imamo mi klasično postavljeno korito ob steni, spodaj je pomivalni stroj in na levo SK plošča.

Če bi delala na novo, bi zelo verjetno šla v otok varianto, ker mi je izredno všeč. Bi pa na otoku imela zgolj SK ploščo in odlagalne površine, pomivalc in korito bi ostala nekje ob steni.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomivalno korito na otoku
10.12.2007 10:30:53   
MARTINŠČICA
Če mene vprašaš, se vam pomivalc le kvari. Imate ga, pa ga ne uporabljate.
Res je treba posodo, preden se jo da v pomivalca splakniti, ampak to ne pomeni, da jo je potrebno do čistega pomiti in za to porabiti veliko tople vode. Če se posodo res takoj po uporabi splakne, se porabi malo hladne vode. In posoda v pomivalcu brez kakšnega posebnega smardu počaka toliko časa, da mine kosilo. Prepričana sem, da se tako prihrani ogroooomno energije in tople vode, da o agresivnih čistilih ne govorim. Če vsak dan kuhate, imate prav gotovo po kosilu poln pomivalc. Midva sva sama, pa ga z zajtrkom, kosilom in večkrat še pred večerjo sigurno napolniva, pa poleg tega še kakšno posodo na roke pomijeva (gus). Pereva pa vedno zvečer po deseti, ali pa nastaviva, da se proti jutru pred šesto uro opere.
Tako da se strinjam s predhodnico. Začnite uporabljati pomivalca. Obnašajte se ekonomično, varujte svoje roke in okolje.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomivalno korito na otoku
10.12.2007 12:38:29   
bumerang
Martinščica, jaz se zagotovo obnašam bolj ekonomično kot ti. Ker če vsak dan najprej zalaufaš splakovanje, pred tem še pomivaš na roke, potem pa še cel program, potem je to en kup vode. Pa tudi kemije je več v tvojih tabletah kot v mojem ročnem pomivalcu posode. Občutek za smrad pa je, očitno, zelo individualno pogojen.
Sicer pa nisem spraševala nasvetov o tem, kako se pomiva v pomivalcu, ker to znam. Ampak tega ne želim, razumeš razliko?

Ostalim hvala za izkušnje, tudi, če same raje perete s pomivalcem. user posted image

Zdaj pa me še zanima - tiste, ki imate korita na otoku.
Kako imate urejene inštalacije spodaj in koliko široke otoke imate.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomivalno korito na otoku
10.12.2007 14:53:33   
Tanik
bom izmerila otok, korito. pod otokom pa imam speljano vodo, odtok in elektriko. vse je zbrano v omarici pod koritom.torej, na otoku imam omaro kjer je vgradni pomivalc, potem omara kjer je vgrajeno korito in še eno izvlečno omaro za flaše, olje,..
širok je tok, da je na nasprotni strani prostor, da lahko kaj poješ.




_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomivalno korito na otoku
10.12.2007 20:24:57   
Tanik
pa sem izmerila. dolžina otoka je 160 cm, višina 90 cm, širina 90 cm. omara za pomivalc je 60, pod koritom tudi 60 in še en izvlečni predal je 40 cm.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pomivalno korito na otoku
10.12.2007 21:06:08   
maja1488
Naš otok je dolg 2,5 m in širok 140 cm, gor pa imamo vse razen peči9ce in mikrovalovke. Mi imamo otok podaljšan v veliko mizo, ki je nižja od otoka in malo zamaknjena, vse skupaj pa je dolgo cca 5m. Pa naš otok, torej delovne površine so visoke 95 cm, ker smo bolj veliki pri bajti user posted image . No ja, razen tamale user posted image . Imamo pa v tlek elektriko in vodo. Lahko poslikam za lažjo predstavo, samo enkrat ko bo pospravljeno.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pomivalno korito na otoku
10.12.2007 21:20:59   
bumerang
Aha, ja. Tudi jaz si predstavljam, da bo širina najmanj meter. Ker potem bi bilo še kaj na drugi strani, kar rabi svoj prostor.

Za slike bom zelo hvaležna. Pa če ima kdo še kako stran s postavitvijo otokov, predvsem kombinacijo s tem, kar je lahko na drugi strani.
Pa ni važno, če je pospravljen ali razmetan, ne bom kritizirala. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pomivalno korito na otoku
11.12.2007 8:34:39   
Tanik
na tej strani so slike kuhinje, ko so jo zrisali in kako je sedaj ko je postavljena. nimamo še vsega, ker je v rihtanju tako da  manjka še kak stolček pa miza,..
na nasprotni strani imam jaz noter umaknjeno tako da lahko sediš in na hitro tudi kaj poješ na otoku.


http://bongica.moj-album.com

< Sporočilo je popravil natka28 -- 11.12.2007 8:45:49 >


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pomivalno korito na otoku
11.12.2007 16:06:24   
bumerang
O, hvala za slike. user posted image  Imaš mogoče tudi slike inštalacij. Ker si niti pod razno ne morem predstavljat, kako to izgleda spodaj.

Moj mož že pisano gleda. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pomivalno korito na otoku
11.12.2007 21:19:36   
corfu
Meni je otok všeč, ampak ga bi imela samo kot delovno / odlagalno površino iz druge strani pa npr. dva stola, da lahko kaj na hito poješ ali spiješ kavo.

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pomivalno korito na otoku
12.12.2007 9:27:27   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

O, hvala za slike. user posted image  Imaš mogoče tudi slike inštalacij. Ker si niti pod razno ne morem predstavljat, kako to izgleda spodaj.

Moj mož že pisano gleda. user posted image


http://www.moj-album.com/slike/9497467/c_4R1diFEVbNWMJp.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/9497467/0HxU0FdGvEAXL59Q.v.jpg

tako je zgledalo na začetku.
lahko pa prideš pogledat user posted image


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pomivalno korito na otoku
13.12.2007 6:49:49   
bumerang
O, super, super, da vsaj vidim, kako to notri izgleda. Hvala!
Sem si predstavljala, da bo nekaj takega.
A potem dno omarice ostane in se vanj vrta luknja in ta vodovodna cev gleda ven ali ostane omarica brez dna?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pomivalno korito na otoku
13.12.2007 8:57:45   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

O, super, super, da vsaj vidim, kako to notri izgleda. Hvala!
Sem si predstavljala, da bo nekaj takega.
A potem dno omarice ostane in se vanj vrta luknja in ta vodovodna cev gleda ven ali ostane omarica brez dna?


nad temi inštalacijami je korito, tako da spodaj imam spravljeno vse za pomivat, gobice, cet, za pomivalca. je pa polička, samo ne cela, ker inštalacije ven gledajo.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pomivalno korito na otoku
16.12.2007 18:51:43   
bumerang
Hvala!
Ja, sem si predstavljala, da je to pod koritom in da je vse skupaj tako narejeno. Pri nas bi se odlično izvedlo, inštalacije so že vse, samo steno je treba rušit.
Zdaj pa moram še mojega prepričat, da je treba v komaj postavljeni hiši rušit komaj postavljeno steno. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?