|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   potek abrazije
17.2.2008 13:46:56   
sunny24
Pozdravljene!
Na žalost je tudi naju to doletelo. Najini pikici ne bije več srček...user posted image  
No, mene pa zanima, če mi lahko katera pove, kako poteka to čiščenje, da se vsaj malo pripravim na to, kar me čaka. Nameravam it to opravit v Postojno. A ima katera izkušnje z abrazijo v Postojni?

Hvala za odgovore!

Pozdravčke
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: potek abrazije
17.2.2008 13:50:33   
Anonimen
Kolk tednov si noseča?

(odgovor članu sunny24)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: potek abrazije
17.2.2008 13:55:22   
sunny24
7 tednov

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: potek abrazije
17.2.2008 17:25:09   
Erdbeere
Hudo mi je zate. V žilo dobiš infuzijo al kaj in v treh sekundah zaspiš in potem te oni spucajo in ko si nazaj na postelji se začneš prebujat...Ne boli nič (fizično, le psihično user posted image user posted image Drži se

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: potek abrazije
18.2.2008 10:29:46   
tane
sunny24, najprej naj rečem da mi je zelo žal, ker je to doletelo tudi tebe.
kot ti je napisala že Erdbeere, dobiš uspavalo v žilo, sam poseg traja 5-10 min. nato ko te pripeljejo nazaj v sobo se že začneš prebujat, po 6 urah, če je vse o.k. greš lahko domov. Tako je v LJ.
Glede ponovne zanositve (sem videla, da sprašuješ na drugi temi), pa so si mnenja G jev različna od 1-3 mesecev, počakati pa moraš vsaj eno user posted image , ker se ti takrat maternica dokončno očisti. Pogovori se še s svojo G.
Želim ti več sreče drugič in da ti čimpreje uspe.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: potek abrazije
18.2.2008 11:31:45   
Anonimen
Sunny24 žal mi je user posted image user posted image user posted image user posted image  bili sva skupaj pri septembrkah (sem B.septembrka), samo da sem jaz odšla pred 14dnevi, saj tudi moji pikici ni več bil srček. Žal mi je, da se je to zgodilo tudi tebi, sem držala pesti zate...

Potek abrazije je tako kot je napisala Tane, jaz sem bila dvakrat do sedaj vedno v Lj. Prvič so bili čist nečloveški v operacijski sobi (so me nadrle ker sem jokala) sedaj drugič je bilo čist drugače, prijazni in razumevajoči...kljub temu pa bolečino čutiš samo ti in nič ne pomaga...

Srečno draga Sunny24 user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tane)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: potek abrazije
18.2.2008 17:30:19   
sunny24
Punce hvala za odgovore.
Sej je hudo, sam kaj hočemo, tako je narava nardila, z glavo skozi zid pa tudi ne moremo, ne? Mi2 sva se nekako sprijaznla, lepo pogovorila, takoj ko bo mogoče, pa greva v novo akcijo. Sem bla danes pri G, pa je rekla, da po 2 M že lahko in da ne bi smelo bit nobenih problemov.
Pozdravčke!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: potek abrazije
25.3.2008 8:42:48   
detelja
Pozdravljene!

Z vami sočustvujem...tudi naju je v 7 tednu doletela ta žalost...v petek 21.3.08 sem imela abrazijo...moram priznat, da me je po posegu pol ure tako bolelo v spodnjem delu trebuha, da sem mislila, da bom umrla... sem prosila za sredstvo proti bolečini pa so rekli, da se maternica krči in da bo to pač treba potrpet...drugače pa moram povedat, da so bili prijazni do mene vsi...med.sestre so me tolažile na vse načine, čeprav nobena beseda ne povrne izgubljene pikice-je pa lažje, če je nekdo do tebe prijazen, kot pa če te nadere kot psa, gin. pa mi je povedala, da je treba žalovat in pretuhtat situacijo, kajti le tako bo lažje iti naprej....

Potreben je čas...in nekoč bomo tudi mi srečne nosečke, mamice....



(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: potek abrazije
25.3.2008 10:16:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: detelja

Pozdravljene!

Z vami sočustvujem...tudi naju je v 7 tednu doletela ta žalost...v petek 21.3.08 sem imela abrazijo...moram priznat, da me je po posegu pol ure tako bolelo v spodnjem delu trebuha, da sem mislila, da bom umrla... sem prosila za sredstvo proti bolečini pa so rekli, da se maternica krči in da bo to pač treba potrpet...drugače pa moram povedat, da so bili prijazni do mene vsi...med.sestre so me tolažile na vse načine, čeprav nobena beseda ne povrne izgubljene pikice-je pa lažje, če je nekdo do tebe prijazen, kot pa če te nadere kot psa, gin. pa mi je povedala, da je treba žalovat in pretuhtat situacijo, kajti le tako bo lažje iti naprej....

Potreben je čas...in nekoč v zelo  bližnji prihodnosti bomo tudi mi srečne nosečke, mamice....user posted image user posted image user posted image





Žal mi je, da ste tudi ve morale skozi touser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kar se pa tiče bolečin - če te boli ti že morajo dati nekaj proti bolečinam. Mene je tudi grozno bolelo, ko se mi je maternica krčila, pa sem dobila injekcijo Ketonal.

Nekaj me še zanima: Je katero bolelo v notranjosti, ko ti z nekim železom raztegnejo spodaj, da lahko sčistijo? Maternični vrat ali kaj je to? Mene je en dan bolelo. Kaj pa vas?

(odgovor članu detelja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: potek abrazije
25.3.2008 10:45:40   
janja*
Sunny24 meni so v Ljubljani v 15 tednu po tabletkah,ki sprožijo porod delali še abrazijo .Moram povedati da v Ljubljano nebi šla nikoli več,ker so čisto nečloveščki.Sploh jih ne zanima kaj se s teboj dogaja.Še danes sem jezna na njih in tega ne bom pozabila nikoli. Že tako ti je hudo in si čisto na tleh potem se pa še oni obnašajo čisto nečloveško.Toplo ti priporočam ,da greš v postojno.Tam je res drugače.Zelo mi je žal zate in ti pošiljam en topel objem.Bodi močna.user posted image user posted image

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: potek abrazije
25.3.2008 13:13:53   
detelja
Mene je v notranjosti spodaj bolelo v petek cel dan...tiste ta hude bolečine so popustile nekje v cca pol ure....sedaj pa me še boli 1x desni jajčnik 1x levi jajčnik...ampak boleče jajčnike sem imela že prej...drugače pa kaj so mi delali tam ne vem, ker sem bila pod narkozo...

(odgovor članu janja*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: potek abrazije
25.3.2008 13:27:55   
janja*
Detelja mene pa zanimajo te bolečine . Pri meni bo jutri 14 dni poSS in me močno boli desni jajčnik.Sploh nevem ali naj grem k ginekologinji ali bo minilo.Imam čisto malo rjavega izcedka kar pa mislim da je normalno.Malo me tudi trese,samo vročine pa še nimam.Če je imela kakšna podobne izkušnje prosim za nasvet.

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: potek abrazije
25.3.2008 13:58:03   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: janja žust

Sunny24 meni so v Ljubljani v 15 tednu po tabletkah,ki sprožijo porod delali še abrazijo .Moram povedati da v Ljubljano nebi šla nikoli več,ker so čisto nečloveščki.Sploh jih ne zanima kaj se s teboj dogaja.Še danes sem jezna na njih in tega ne bom pozabila nikoli. Že tako ti je hudo in si čisto na tleh potem se pa še oni obnašajo čisto nečloveško.Toplo ti priporočam ,da greš v postojno.Tam je res drugače.Zelo mi je žal zate in ti pošiljam en topel objem.Bodi močna.user posted image user posted image

Za vse skupaj mi je žal, da ste šle skozi to preizkušnjo!!! user posted image user posted image user posted image
Nimam besed, da bi vas lahko potolažila - ker sem šla tudi sama skozi to.

Čas prinese svoje!!! Držte se vse skupaj in želim, da ste (smo) čimprej user posted image !!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Janja, le tvojim besedam bi nekaj pripomnila. Sama sem SS imela 15.12.07 v KC Ljubljana... in sem bila noro zadovoljna z osebjem in z vsem skupaj!!! user posted image   user posted image

(odgovor članu janja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: potek abrazije
25.3.2008 14:21:41   
supermiska
Pozdravček punce! Samo moja izkušnja če vam kaj pomaga. Tudi mene je začelo cca. 14 dni po abraziji močno tresti posledica tega je bilo zelo slabo počutje in visoka vročina, ki pa naj bi bila posledica kapljic ergotyl ( za krčenje maternice - ker se del tkiva ni ščistil dobro). Če boš slučajno začela krvavet in naj bi bila to sveža kri ti priporočam takoj na urgenco. Drgače meni ni bilo potrebno sem se v 2 dneh skupaj spravila - to je tudi odviz telesa na tujek.
Upam da sem kateri kaj pomagala.

(odgovor članu janja*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: potek abrazije
25.3.2008 14:50:43   
detelja
janja žust sedaj sem še jaz v dvomih...jaz sem imela abrazijo v petek 21.3.2008, se pravi sem par dni po posegu...in sedaj res ne vem, če me bolijo jajčniki, ker so me tudi prej boleli ali pa je to zaradi posega ali česar drugega...sicer sedaj me bolijo tako da se težko pripognem,... prej sem imela malo drugačne bolečine...hmmm...koliko moremo me pretrpet...

aja, mene zanima nekaj drugega, kar vas vedno pozabim vprašat....že ko sem šla prvič po posegu na wc sem zavohala čuden vonj-tam spodaj...sedaj več ne krvavim...tu pa tam opazim rjav izcedek ali pa rumenega samo še vedno tako čudno smrdi....sem se šla včeraj tuširat pa je moj prišel nekaj v kopalnico pa takoj rekel, da je nekam čuden vonj v kopalnici-se pravi, da je vonj res hud....sedaj ne vem, če je to zaradi tega, ker se maternica čisti ali so za to krive kakšne bakterije...je kateri kaj takega znano????

(odgovor članu supermiska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: potek abrazije
25.3.2008 14:53:04   
Naty*
Punce komentiram, ker mi je zelo žal za vse, ki morjo dat to skozuser posted image . Js sm bla lani 10. maja na abraziji v Postojni in naj vam povem, da sem sedaj v 8. mesecu nosečnosti in imamo PDP 11. majauser posted image . To vam govorim zato, ker morate vedet, da ne glede na to kako boleča je ta izkušnja, vas čaka v prihodnosti sonček!

Pa še o izkušnji z abrazijo v Postojni... men jo je delal dr. Merlo, h kateremu sem se takrat prestavila, ker sem hotela drugo mnenje o prazni GV (bila sem že v 13. tednu). Žal se je potrdilo prvotno mnenje moje prejšnje G in naslednji dan so mi naredili abrazijouser posted image . Psihično je bla to ful huda izkušnja, fizično pa ne tako. Vse osebje je bilo zelo prijazno in že zaradi tega je bilo vse skupaj dosti lažje. Po posegu sem imela bolečine in so mi dali injekcijo Tramala. Sestra je bila zelo mlada in me je zelo pozitivno presenetila. Injekcijo mi je dala čist počasi, da mi ne bi blo slabo in me pri tem božala po laseh in tolažila. Ta gesta mi je za vedno ostala v spominu, ker se mi zdi, da mi je s tem odvzela del bolečine. Tri mesece po posegu sva mela zeleno luč, da začneva na novo in ratalo je v prvo!

Zato vam želim, da bi čimprej psihično prebolele, hitro zanosile in donosile zdravega otročka user posted image !

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu supermiska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: potek abrazije
25.3.2008 15:00:18   
Joob
Ojla sotrpinke...pri meni bo 8.4. tri mesece od reabrazije...imela sem ze dve mesndtruaciji in pred kratkim...cca 14 dni nazaj me je zacelo med jajcnikoma zbadati...jajcniki so ok me ne bolijo,...nekje 10 do 15 cm pod popkom me pa tok spika, da me pocasi skrbi...ima katera podobno izkusnjo?

Punce, drzim pesti za pozitivne misli in da se cimhitreje vpisemo pod srecne mamiceuser posted image .

Luuuupcka!

_____________________________

Velik problem spremeni v majhnega, majhnega v nikakršnega....

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: potek abrazije
25.3.2008 15:00:35   
supermiska
Ja meni so rekli ob odpustu po abraziji, da če bom začela krvavet to naj bi pomenila sveža kri in če bo prišlo do čudnega vonja naj takoj pridem nazaj. Nočem nič prestrašiti če ne drugega vsaj pokliči svojo ginekologinjo za nasvet.

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: potek abrazije
25.3.2008 15:05:57   
detelja
supermiska hvala, bom takoj jutri poklicala...saj veš kako je neprijetno ko smrdi tako, da ko sem naga je v celi kopalnici vonj po tem...na začetku ko sem šla na wc mi je šlo kar na bruhanje...pa se redno umivam večkrat na dan...čeprav prepogosto umivanje tudi ni ok...to mi že od nekdaj govori gin....upam, da bo vse ok...joj, ej kolko skrbi...upam, da bomo kmalu vse zdrave kot ribice, tako psihično kot fizično...in bomo vse vesele nosečke, mamice...

(odgovor članu supermiska)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: potek abrazije
25.3.2008 17:16:20   
janja*
datelja jaz ti svetujem ,da pokličeš na urgenco in ti bodo tam svetovali,še boljše pa je da se posvetuješ z svojo ginekologinjo.Jaz sem klicala ,da me boli jajčnik in so rekli naj se pridem pokazat.In tudi vonj,ki ga omenjaš vsekakor ni uredu.


Baloncgy hvala bogu,da si naletela na tako dobro osebje,kajti jaz in še ena,ki sva bili skupaj imava zelo zelo slabo izkušnjo.Z nama so ravnali slabše kot z kravo.Še živali se ne zgodi toliko groze kot se je nama.Če te zanimajo detalji jih lahko tudi povem .Samo ,da pomislim na te stvari bi se najraje zjokala.Splošni zdravnici sem danes govorila svojo zgodbo in ni mogla verjeti,da se to dogaja.Živa svinjarija,ker tisti,ki ni tega doživel je bolje da je tiho.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: potek abrazije
25.3.2008 17:53:54   
Joob
Janja Žust, zal mi je za tvojo neprijetno izkusnjo z osebjem...ne morem verjeti...sama sem imela UPN (novembra) nato pa decembra in januarja se 2 abraziji...v porodnisnici in klinicnemu so bile vse super prijazne, da sem bila nad prijaznostjo kar sokiranauser posted image ...polno prijaznih in toplih pogledov...skoda, pa ravno takrat ko bi potrebovali pozitivne in tople besede...skoda.user posted image

Drzim pesti, da nam ne bo potrebno se kdaj prezivljati tako turobnih izkusenj.

_____________________________

Velik problem spremeni v majhnega, majhnega v nikakršnega....

(odgovor članu janja*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: potek abrazije
25.3.2008 19:23:28   
janja*
Joob že tako je teško ,ko izgubiš nekaj kar si si tako zelo želel.Hudo je in boli,da teško opišeš to hudo bolečino.Dobro ,da imam vas punce saj vam lahko povem veliko in mi je potem lažje.Danes mi je spet tako hudo za mojo pikico,ki je bila že tako velika.Življenje gre naprej in moram biti močna že zaradi ostalih sončkov ,ki jih imam.Punce glavo pokonci pa bo.

(odgovor članu Joob)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: potek abrazije
25.3.2008 22:13:20   
novo
Pozdravljene. Tudi jaz sem imela že 2ss. Po prvem nisem imela nobenih telesnih težav(sept.2007), po 2 pa (12.2) pa se še zdaj fizično in tudi psihično spravljam skupaj.
Glede vonja- meni so rekli, da če ima neprijeten vonj moram priti nazaj. Ne predolgo čakat, pa ne da strašim, sam je bojda to znak infekcije.
V primeru, da pride do vmesnih, novih krvavitev, v času ko jih ni več (cc14 dni normativa)pa tudi ni vredu saj je lahko to znak, da niso vredu opravili abrazije.
Moje izkušnje z abrazijo v Celju so dobre saj je osebje čudovito, zraven ti dajo list z napotkami in povedo na kakšne simptome moraš biti pozoren.
tudi meni niso dali nič proti krčenju maternice, tako da sem jedla doma naklofene kot še nikoli.
Vsem pošiljamuser posted image user posted image

(odgovor članu janja*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: potek abrazije
25.3.2008 23:22:26   
Anonimen
Novo, tudi jaz sem bila v Celju na abraziji in osebje je bilo ok.
Ti bodo sedaj po 2SS delali kakšne preiskave?

Lpuser posted image

(odgovor članu novo)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: potek abrazije
26.3.2008 8:35:31   
Balonchy
Janja, žal mi je, da si naletela na takšno osebje!!! user posted image
Ko res potrebuješ toplo besedo in svetel pogled v prihodnost... Tega ne dobiš!!!
Ampak saj smo zato tu, da se med seboj malo pogovorimo in nudimo lepo besedo!!! user posted image  user posted image user posted image user posted image

Glede vonja, pa me zanima naslednje... Trenutno imam tretjo M po SS-ju.
Prva ni imela nobenega vonja in je bila dokaj kratka. Druga in zdaj tretja so pa tko močne in dolge kot še nikoli v življenju!!! user posted image
In tudi nek grozen vonj imata. Po... Po... Ma ne vem po čem... Bi ga opisala mal bolja na dolgo, sam ne vem, če se spodobi!!! user posted image user posted image user posted image
Kaj menite o tem???
Mislite, da bi se morala pokazat G al sam paniko delam?

Še nekaj me zanima...
Kolegica je imela SS oktobra 2007. V odpustnici ji je pisalo, da ima kontrolo pri osebnem G po 3-4 tednih. Še zdaj ni šla!!! user posted image user posted image user posted image
Prepričujem jo že ne vem kolk časa, pa mi ne uspe! Tolk je potrta, da ji ni mar kako in kaj! Pravim ji, da to ni good... Saj vete-bog ve kaj je lahko narobe! Upam, da nič... ampak vseeno!!!
Povejte mi - kaj bi lahk blo narobe, če ne gre?????

(odgovor članu janja*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?