|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 9:28:29   
Volga
Katerega priporočate? Se mi dzi,d a je čas, da se jih lotim ponovno, lanski so bili tako trdi, da jih sploh nismo pojedli, pač pa sem jih januarja vrgla v kanto. user posted image

zdaj pa bi naredila po temle, če katera pozna

KOpiram:
Medenjaki, kakršne delam jaz…
Osnovni recept je recept iz knjige "Pecivo sestre Vendeline" in gre takole:

30 dag medu,
20 dag masla,
15 dag sladkorja,
2 jajci,
50 dag polnozrnate moke,
25 dag bele moke,
10 dag mletih orehov,
mešanica dišav za medeno pevico (če teh nimamo vzamemo za noževo konico mletih klinčkov in cimeta),
1 žlička sode bikarbone.

Med damo v kozico in segrejemo na 50°C, zamešamo vanj maslo in nato še sladkor ter jajca (ko se dovolj ohladi). Ostale suhe sestavine zmešamo v drugi posodi in jim nato primešamo medeno mešanico. Testo naj počiva vsaj eno uro, še bolje čez noč.
Oblikujemo po želji (kroglice, paličice, ipd.), pečemo pribl. 15 minut na 180°C.

To je originalni recept, ki pa sem ga jaz malce priredila po svojem okusu:
1. testo mi je presladko, zato dam manj sladkorja, pa še tega dam rjavega, ker mi je bolj okusen,
2. iz istega razloga (presladko) uporabljam le gozdni ali smrekov med, ker je grenkejši kot npr. cvetlični ali akacijev,
3. testu ne dodam 10 dag meltih orehov, pač pa 20 dag sesekljanih orehov (koščki se čutijo),
4. testu dodam 10 dah sesekljanih kandiranih pomarančnih in limonih lupinic.
5. Testu dodajam mešanico začimb (cimet, klinčki, kardamom, poper, ingver, itd. - lahko prepišem, če te zanima) za medenjake + cimet,
6. namesto bele moke uporabim kar vso polnozrnato ali pa uporabim pirino ali dodam pšenične otrobe (moko in otrobe kupujem v nekem mlinu, zato vem, kakšni izdelki so).

Medenjake vedno delam v kroglicah (med peko nastanejo polkrogle) v velikosti lešnika do oreha. Še tople pomočim v sladkorni led (1 beljak + 200-250 g sladkorja v prahu), hladne (če nisem vseh namočila v sladkorni led) pa oblijem s čokolado.

Medenjaki so mehki in dobri, še boljši pa so dva do tri dni stari, ker se razvijejo vse arome. Medenjaki, obliti s sladkornim ledom ostanejo dobri zelo dolgo (samo mi smo nori na medenjake, pa nikoli ne ostanejo dlje kot kak teden), s čokolado obliti pa se posušijo hitreje, ker čokolada "ne dihta".



Vsak nasvet bo dobrodošel.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 9:33:31   
Sibil_
Zdaj se mi pa sline cedijo...ufff.

Načeloma je tako da se medenjaki delajo prej in morajo stat, da se zmehčajo - tako sem slišala. Sicer pa poskusi in javi kakšni so, ok?user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 9:35:40   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Zdaj se mi pa sline cedijo...ufff.

Načeloma je tako da se medenjaki delajo prej in morajo stat, da se zmehčajo - tako sem slišala. Sicer pa poskusi in javi kakšni so, ok?user posted image


ja, vsekakor jih moram narediti, to z malim delava vsako leto pred Miklavžem, me je že spomnil včeraj, samo nimam pi.zdarij za okrasitev, moram nabavit danes.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 14:33:23   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Zdaj se mi pa sline cedijo...ufff.

Načeloma je tako da se medenjaki delajo prej in morajo stat, da se zmehčajo - tako sem slišala. Sicer pa poskusi in javi kakšni so, ok?user posted image


ja, vsekakor jih moram narediti, to z malim delava vsako leto pred Miklavžem, me je že spomnil včeraj, samo nimam pi.zdarij za okrasitev, moram nabavit danes.


Da se bodo medenjaki zmehčali zraven njih v posodo dodaj jabolčni krhelj. In bodo božanski.

lp, mojca

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 14:38:21   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Zdaj se mi pa sline cedijo...ufff.

Načeloma je tako da se medenjaki delajo prej in morajo stat, da se zmehčajo - tako sem slišala. Sicer pa poskusi in javi kakšni so, ok?user posted image


ja, vsekakor jih moram narediti, to z malim delava vsako leto pred Miklavžem, me je že spomnil včeraj, samo nimam pi.zdarij za okrasitev, moram nabavit danes.


Da se bodo medenjaki zmehčali zraven njih v posodo dodaj jabolčni krhelj. In bodo božanski.

lp, mojca



A pa to svež ali posušen? Ker svež bi znal zgniti. user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 14:44:03   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


Da se bodo medenjaki zmehčali zraven njih v posodo dodaj jabolčni krhelj. In bodo božanski.

lp, mojca



A pa to svež ali posušen? Ker svež bi znal zgniti. user posted image


Svežega. Meni zgnil še ni, res pa je, da imamo smo bili pr isti škatli več kot kje drugje user posted image user posted image Sej verjetno večkrat mal počekiraš, ampak resnično deluje.

lp, mojca

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 14:52:37   
Valentina
Volga, ti napišem še svoj recept za medenjake. No, samo sestavine-skup boš pa ja zmetala user posted image , drugače pa dopišem še postopek.

50dag moke
kavna žlička sode bikarbone
15dag masla
15dag sladkorja v prahu
2jajci
15dag na 60C segretega in ohlajenega medu
ščep cimeta

p.s.
Macola ne potrebuješ spljoh user posted image  so mehki, da se kr topijouser posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 18:44:05   
Volga
Valentina, hvala tudi za tvoj recept, sem naredila kr po tistem prvem, od sestre Vendeline. Zaenkrat nič ne kaže, da bi rabila macolo, medenjaki so že lepo pobeljeni, zdaj samo še čakam maestra, da jih pobarva z jedilnimi barvami. No, ne da bi rabila macolo, prav mehki so, res. In tudi jaboljko sem dala zdaj v posodo, za vsak slučaj. Uf, to je pa bistvena razlika od lani, ko bi te ubila, če bi ti ga v glavo vrgla.

In hiša tako lepo diši.

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 19:16:50   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


In hiša tako lepo diši.



verjamem. Če bi bila bliže bi se povabila. Sama jih ne smem dosti prej pečt ker grejo prehitro.

lp, mojca

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 19:23:28   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Volga


In hiša tako lepo diši.



verjamem. Če bi bila bliže bi se povabila. Sama jih ne smem dosti prej pečt ker grejo prehitro.

lp, mojca



za kdaj pa naj bi bili? Jaz jih naredim kao za MIklavža vsako leto.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 19:34:04   
Valentina
Sam da so užitni. Malarja pa nimamo pr bajti, pa grejo vseeno hitro v promet. 
Lahko pa za naslednjega dobrega moža napečeš kak plehuser posted image  

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 19:35:29   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Valentina

Lahko pa za naslednjega dobrega moža napečeš kak plehuser posted image  



Še teh ne bomo pojedli do takrat, to je kar tako malo, da se nekaj dela, pa da diši po bajti. Pri nas nismo ravno za sladko. Jih bom pa malo nečakoma dala, onadva jih imata pa zelo rada. No, veliko jima jih bom dala.

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: preizkušen recept za medenjake
1.12.2008 20:15:10   
Valentina
Medenjaki pri nama niso ravno v prvem planu. Imava rada milijontavžnt različnih. Gospod je še posebej izbirčen user posted image . Enih 6 receptov je že preverjenih, kar se tiče piškotov. Kar bo več pa tudi prav. Potvičko pa vsako leto speče soseda user posted image . Da bi se pa kaj valjalo pri nama pa ni možno user posted image  

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: preizkušen recept za medenjake
9.12.2008 14:29:39   
muška
kakšne oblike jih pa naredite? Jih oblikujete z rokamiv hlebčke ali valjate in potem izrezujete z modelčki? Jaz sem jih eni dve leti nazaj delala z modelčki za kekse pa nekak ni bilo to to user posted image  . Zdaj pa vem, ali moram menjat recept, ali način obdelave testa user posted image

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: preizkušen recept za medenjake
9.12.2008 17:59:51   
g
Imam rada medenjake in sem jih vsako leto delala in vsako leto so bili trdi (kljub jabolčnemu krhlju) - letos pa sem poskusla po tem receptu

http://www.coolinarika.com/recept/medena-srca-by-schwartau

Ne boste verjele - pečem jih že TRETJIČ (letos), medenjaki so super, pri peki je potrebno pazit, da se res pečejo samo 10 min.

< Sporočilo je popravil g -- 9.12.2008 18:00:26 >

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: preizkušen recept za medenjake
10.12.2008 14:22:19   
Felicity
A ni pri medenjakih neka fora, da jih daš v plastično vrečko al kaj?

Ena gospa mi je enkrat nekaj govorila, ma takrat me ni kaj prida zanimalo. user posted image user posted image

(odgovor članu g)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?