|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priklop kamina na dimnik
21.6.2008 18:43:03   
pupe
lp
z možem sva se odločila za kamin, sedaj gradimo dimnik, zanima me pa sledeče-,
kolikšna naj bo približna višina priklopa kamina na dimnik
vsak odgovor bo dobrodošel
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: priklop kamina na dimnik
21.6.2008 20:39:43   
maja1488
Odvisno od kamina. Mi imamo stropnega. Najboljkše, da izbereta najprej kamin pa potem delata luknjo.

(odgovor članu pupe)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: priklop kamina na dimnik
22.6.2008 12:40:08   
urška
ali pa če vprašaš pri dimnikarski službi.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: priklop kamina na dimnik
24.6.2008 7:37:10   
Drnula
Ne prenizko. Dovolj je, da se odločita vsaj za neko približno višino kamina. Potem pa vsaj meter gor, bolje več. Pazi da upoštevata vse materiale do končne višine poda, na katerem bo stal kamin.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: priklop kamina na dimnik
24.6.2008 9:26:34   
Rok_LM
Mi imamo 45 stopinjski priklop tik pod stropom in stvar super deluje. Niti enkrat nisem imel problemov z vlekom.

Glede na to, da šele zidaš dimnik, pa ti priporočam eno stvar, ki sem jo naredil pri sebi. Mi imamo kamin v pritličju v mansardi nad njim pa spalnico. Ker je izkoristek pri kaminih slab in gre dobra polovica toplote skozi dimnik ven, sem jaz skozi mansardo pozidal samo tuljavo za dimnik brez izolacije in betonskega bloka okoli tuljave, in jo ometal z malto. Potem jo lahko še pobarvaš, ali obložiš s kakšno lepo keramiko pa imaš peč tudi v zgornjem nadstropju. Tako imam pozimi, ko kurim v pritličju toplo tudi mansardo, saj mi ta tuljava oddaja kar nekaj toplote v spalnico.

Stvar funkcionira tako dobro, da v dveh zimah, ki smo jih prživeli v novi hiši, še nismo prižgali peči na nafto za ogrevanje. Je pa res, da tudi zadnji dve zimi nista bili prav hudi  

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: priklop kamina na dimnik
24.6.2008 14:36:34   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: pupe

kolikšna naj bo približna višina priklopa kamina na dimnik

Vprašaj tistega, ki bo kamin gradil. Nujno.

(odgovor članu pupe)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: priklop kamina na dimnik
24.6.2008 14:43:15   
Anonimen
če bosta kaminski vložek kupvala je ponavad v navodilih napisan zravn. tko da predlagam da najprej izbereta zadevo pol bosta pa vedla

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: priklop kamina na dimnik
24.6.2008 14:43:26   
tehnofil
pozidal samo tuljavo za dimnik brez izolacije

S tem nastopi problem kondenzacije plinov. Plini se kondenzirajo, ker se že v tuljavi preveč ohlade, tako kaplice kondenza plinov, ki so izredno agresivne počasi prodirajo v tuljavo in omet. Zato moraš za takšen primer imeti temu primerno keramično dimno tuljavo in ne navadno.

(odgovor članu Rok_LM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: priklop kamina na dimnik
24.6.2008 21:44:59   
pupe
hvala za nasvete
malo sva bila v dilemi, en je rekel to  drugi ono
sva šla kar k pečarju uprašat
hvala tehnofil za nasvet

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: priklop kamina na dimnik
27.6.2008 11:40:08   
Rok_LM
Kje pa Tehnofil. Pri neizolirani tuljavi pri kaminu ni čisto nobenih problemov s kondenzom.

Problem s kondenzom imaš pri pečeh na plin ali nafto, ki imajo zelo dober izkoristek in grejo v dimnik plini z zelo nizko temperaturo (zato delajo za te peči že plastične tuljave). Problem se pojavi tudi na vrhu dimnika, kjer imaš vpliv zunanjega hladnega zraka in se dela kondenz, pri kaminu pa gre skozi tuljavo 50 - 60 % toplote ven in ima dim dosti višjo temperaturo, tako da je tuljava do vrha vroča. Pa še tuljavo sem odprl samo v mansardi, od vrha mansarde do izhoda iz dimnika pa je tuljava spet izolirana.

Meni stvar dela že dve zimi in ni čisto nobenih problemov.

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?