|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spanje spanje in spanje!pomoč
29.6.2009 19:35:09   
maktub
a bi mi lahko kaka dala kak nasvet kako navadit 15 mesečnika da zaspi sam? slisi se smesno ampak je tako...
nas fantek je za spanje čisto grozen ! do sedaj sem je bilo vse ok,pač zaspal je ob meni in nato sem ga prestavla v posteljico in lepo spal celo noč, zdaj kak mesec pa se je vse obrnilo, v sobico gre kr sam ko rečem nina-nana ampak pol se ob meni vrti tudi po uro al uro pa pol !!!
včeraj mi je kr prekipelo ko se je vrel , pa si pel, pa se igral do 23 ure... dala sem ga v postlejico, dudo ga lepo pokrila in mu zaželela lahko noč ampak je bil tak jok in to je jokal kr pol ure tako da je bil moker ko mis, kr jemal je sapo, se kr metal z glavo v rešetke živi obup..
že tolko krat sem si rekla da bom zdržala naj joče in vse ampak enostavno pride tak da me je kr strah da mu kaj nebo...lahko ga pustim 2 ure bo jokal in nebo zaspal..
le kaj naj nardim ker tako negre več, kr na jok mi gre ko pomislim na večer. Septembra gre v vrtec ampak kako bo pa spanje,,, ajej ajej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
29.6.2009 20:48:26   
Anonimen
Obli ga z vodo, ko se ti vrže na tla. Baje učinkuje.user posted image

(odgovor članu maktub)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
29.6.2009 20:59:25   
čebelica01
moj falot je včeraj dopolnil 5 let , šele pol leta spi sam . od rojstva pa do  4leta in pol smo mogli z njim hodit spat in tudi po dve uri zraven ležat . potem pa kar sam od sebe reče , danes bom pa sam spal v svoji postelji . user posted image user posted image user posted image  in res spi sam v svoji postelji brez problema .


prej smo pa vse živo probal pa ne in ne  

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
29.6.2009 21:54:47   
hubi
Uvedi ritual: večerja, kopanje, risanka/pravljica. Vsak večer ob istem času in vse dni. Striktno. Ga neseš v posteljo, se pocrkljata, greš. Ko se dere, hodiš na 5 do 15 min k njemu, ga tolažiš, a NE dviguješ iz postelje. Lahko tudi mož prevzame, če si ti bolj mehke sorte. Se bo obrestovalo, samo ne takoj obupat. Če ste ga15 mesecev navajali, da zaspi pri tebi, ne bo čez noč spremenil svojih navad. Pa glasen bo tudi verjetno, ker je pri tebi bolj fletno zaspati kot sam.

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
29.6.2009 21:57:25   
čebelica01
mi smo tudi to zlo dolgo vstrajal pa ni in ni šlo. je pa od otroka do otroka odvisno , lahko da bo pri tebi tole uspelo, le pogumno user posted image user posted image

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
29.6.2009 22:05:11   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: maktub

že tolko krat sem si rekla da bom zdržala naj joče in vse ampak enostavno pride tak da me je kr strah da mu kaj nebo...lahko ga pustim 2 ure bo jokal in nebo zaspal..



pri nas to tudi ni palilo....zato smo ritual spanja pač obrnili v nekaj najlepšega v dnevu: smo se cartali, pogovarjali in se imeli lepo. ko je bilo dovolj, si je mali itak sam od sebe poiskal mojo roko, se naslonil nanjo in lepo zaspal.

zdaj pa že en teden sicer spi v najini postelji, ampak čisto suvereno....ne rabi več nobene roke, hoče svoj prostor in mir.
kmalu dobi novo posteljo v svojo sobo....pa živi bili pa videliuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
29.6.2009 22:11:11   
botrca
Vidiš meni pa ni taki problem, ker najin 19 mesečni ne zaspi sam ampak me moti to, da noče od 9. meseca spati v svoji postelji. In ja, probala sem in probala neštetokrat pa ni šlo.
Mogoče ko bo 3-4 leta star, se stvar obrne in bo zopet v svoji postelji in mogoče bo tudi sam zaspal. Živi bili pa videliuser posted image .

Naj te ne skrbi kako bo v vrtcu spal, sem imela enake pomisleke in težave kako se bo navadil saj je doma bolj tiho in mirno. In veš kaj mi je vzgojiteljica rekla? Da sam zaspi in ga nič ne moti. Pa dudo smo pred dobrim mesecem ukinili. Doma pa ni šans, da bi sam zaspal in da ga nebi vsak šum zmotil. Duda pa ni problem, jo ne pogreša. 

< Sporočilo je popravil botrca -- 29.6.2009 22:12:18 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
29.6.2009 22:20:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
29.6.2009 22:41:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Uvedi ritual: večerja, kopanje, risanka/pravljica. Vsak večer ob istem času in vse dni. Striktno. Ga neseš v posteljo, se pocrkljata, greš. Ko se dere, hodiš na 5 do 15 min k njemu, ga tolažiš, a NE dviguješ iz postelje. Lahko tudi mož prevzame, če si ti bolj mehke sorte. Se bo obrestovalo, samo ne takoj obupat. Če ste ga15 mesecev navajali, da zaspi pri tebi, ne bo čez noč spremenil svojih navad. Pa glasen bo tudi verjetno, ker je pri tebi bolj fletno zaspati kot sam.

Se podpišem ... tale večerni ritual je zakon! Do enega meseca in pol sem jo do 11ih ali polnoči nosila po stanovanju gor in dol, da je zaspala in jo potem položila v posteljo v upanju, da je nebi predramila. Potem sem pa po nasvetu prijateljice začela iizvajati ta večerni ritual in v enem tednu je tamala sama od sebe zaspala sama v svoji posteljici in to že ob 7ih zvečer. Pomoje bi bilo pri vas potrebno nekoliko več časa in vztrajnosti, glede na to da je bil vaš falotek dlej navajen zaspat ob tebi ... samo se splača ... imam svojo punčko zelo rada, samo večeri so pa sedaj samo moji ;).

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 9:49:26   
maktub

hubi

ja za tvoj "recept" mi je pravla že mama ampak je težko ker vsak dan je pri nas drugačen, da ne govorimo vikendi, pa gres tam pa gor pa dol in vsak dan smo ob drugačni uri doma, tudi tamali vsak dan hodi ob drugačni uri popoldne spat grrrrrrr...
in se največji problem je v tem ker v spalnici imamo tako tanke stene z sosedi da slisim ko gospa kihne , pa mi je tako težko da bi ona mogla poslusat ob 23 uri drtje nasega korenjaka .. že tako mismo v najlepsih odnosih pa da pol si misli: lej kaka mati, poglej kako ji otrok tuli ona pa nič ! pa se je taka da sam gobca okoli, vse ve, vse slisi .... sej ve da nebi smela tako razmisljat ampak....
z fantom sva se pa odločila da bova za vikend upeljala ta način ker tega je pa dovolj,,,
nimam časa čisto nič zase,,, tamali zaspi ob 23 uri, preden kaj posparavim , pomijem, sebe uredim je takoj 1 ura tako da spim bolj malo, pa se vsa živčna sem..(((



Otika samo večeri so pa sedaj samo moji ;). joj tale stavek mi je tako zelo vseč:))kdaj bom jaz lahko rekla kaj takega ****tis :)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 9:58:40   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: maktub


hubi

ja za tvoj "recept" mi je pravla že mama ampak je težko ker vsak dan je pri nas drugačen, da ne govorimo vikendi, pa gres tam pa gor pa dol in vsak dan smo ob drugačni uri doma, tudi tamali vsak dan hodi ob drugačni uri popoldne spat



Naš je sicer star šele 7 mesecev, ampak mi redkokdaj kam gremo oz. če gremo, gledam na to, da smo ob urah, ko mora on spat, doma. To velja tako za 2 - 3 spance čez dan kot tudi za nočni spanec. OK, se zgodi, da smo za kakšno dnevno spanje kje drugje (pri mojih ali njegovih starših), ampak vedno gledam, da gre ob svoji uri spat in to v posteljo (v vozičku itak ne bo zaspal, ni šans). Saj je prav, da greš sem in tja, ampak otrok mora imeti red. Ne moreš enkrat priti domov ob 19.00, drugič ob 21.00 itd. Otrok mora imeti rutino, sploh zvečer, v bistvu imajo otroci red radi, saj jim to daje občutek varnosti. Jaz mislim, da morate najprej začeti s tem, da ste zvečer, ko je čas za večerjo, kopanje in uspavanje vedno ob isti uri doma in da vsi ti rituali potekajo vsak dan ob čimbolj istem času in v miru, brez hitenja.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 10:48:26   
hubi
Makatub - otrok se ne bo navadil, če ne bo imel rutine. Otroci so zelo zadovoljni, če vedo, kaj lahko pričakujejo, niso negotovi, skratka ta varnost in sigurnost jim paše. Boš pač morala spremeniti navade (če ti paše) in se držati ur. Mi smo pazili, da smo bili ob urah za spanje doma, tako pop in zvečer, in se je obneslo. Otrok je bil spočit in zadovoljen, pa nobene slabe volje in  vpitja. Ko bo pa večji, je pa manevrski prostor večji.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 10:59:27   
kora33
pozdravljene...
js ne vidim razloga, zakaj se sekirate, če morate svoje sončke malo razvajat...moj je star 7 let...pa še vseeno občasno želi, da se uležem v njegovo posteljo in tudi ponoči občasno prileti k nama...pa me to nč ne moti....imam ga rada...rada ga stisnem k sebi....moj je....in v končni fazi je še otrok...jaz najraje zaspim tako, da se stisnem k dragemu...pa jih imam 33...on pa jih ima 7....pa se mu ne bi smeo zluštat cartanja...kaj šele mlajšim....vse to se mi zdi hecno...ne hecno...grozno....
sry...samo tako je moje mnenje in nikol ne bi otroka pustila da se joče samo zato, ker si želi moje bližine jaz pa sem se odločila, da mora spati sam v svoji postelji....
ampak vsak dela po svoje...jaz tako...vi drugače.....user posted image

lp

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 11:00:24   
resnično srečna
Maktub...saj sploh ni važna ura...ampak sam ritual...jaz sem to začela pri naši s 3 meseci...in od takrat zaspi vedno sama...je pa vedno isti ritual...otroci moraj imeti neko varnost...vedeti morajo kaj jih čaka...in kaj se potem od njih pričakuje...

pri nas je kopanje...potem lahka večerja...potem pa malo crkljanja...in mala sedaj pri 14 mesecih že sama začne mahat papa...in to je za nas znak, da je čas za spanje...jo dam v vrečko...ji v naročju zapojem najino pesmico...skupaj zastrneva okno in jo položim v posteljico...

brez pardona...in ne pridem do jutra več nazaj..ker niti ne kliče...oz. če že joka ponoči vem, da je nekaj zelo narobe in letim kot bi mi gorelo pod nogami...

in ja ...večeri so že olgo samo moji...oziroma najini z MM


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
30.6.2009 11:17:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maktub)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 11:39:36   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: kora33

js ne vidim razloga, zakaj se sekirate, če morate svoje sončke malo razvajat...moj je star 7 let...pa še vseeno občasno želi, da se uležem v njegovo posteljo in tudi ponoči občasno prileti k nama...pa me to nč ne moti....imam ga rada...rada ga stisnem k sebi....moj je....in v končni fazi je še otrok...jaz najraje zaspim tako, da se stisnem k dragemu...pa jih imam 33...on pa jih ima 7....pa se mu ne bi smeo zluštat cartanja...kaj šele mlajšim....vse to se mi zdi hecno...ne hecno...grozno....
sry...samo tako je moje mnenje in nikol ne bi otroka pustila da se joče samo zato, ker si želi moje bližine jaz pa sem se odločila, da mora spati sam v svoji postelji....
ampak vsak dela po svoje...jaz tako...vi drugače.....user posted image



user posted image
Nisi razumela. Gre za rutino oz. red, ki naj bi jo otrok imel, ker mu to daje občutek varnosti. Moj še vedno zaspi v mojem naročju, imamo pa vseeno vsak dan skoraj isto uro spanja podnevi, večerje zvečer in potem časa, ko ga uspavam. Upam, da bo nekoč tudi tako, kot opisuje npr. resničnosrečna in metulj333, torej, da bo zaspal sam. Če pa bo takrat kdaj vseeno rabil crkljanje, ga bo pa seveda dobil, ampak itak je crkljanje pred spanjem bistveni sestavni del rutine, ki jo omenjamo. Tvoj post pa zveni tako, kot da so naši dojenčki prikrajšani za cartanje. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 11:40:55   
aprilčica07
Ojla,

mi imamo tudi vsak večer enako rutino, se umijemo, pravljica, malo pocrkljamo, kaj zapojemo in potem spat. Ampak mulo ne zaspi sam, pa da nevem kaj nardim.. Saj zaspi relativno hitro,  ampak mora bit nekdo ob njem.. Žal nimam pametnega recepta, je pa 2 leti star..

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 11:54:17   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Ojla,

mi imamo tudi vsak večer enako rutino, se umijemo, pravljica, malo pocrkljamo, kaj zapojemo in potem spat. Ampak mulo ne zaspi sam, pa da nevem kaj nardim.. Saj zaspi relativno hitro,  ampak mora bit nekdo ob njem.. Žal nimam pametnega recepta, je pa 2 leti star..


Kot sem rekla, jaz ga uspavam v naročju podnevi in zvečer. Pa zaspi v par minutah in to je, po moje, zasluga rutine. OK, če bo kdaj zaspal sam od sebe, bom sploh vesela, ampak meni že veliko pomeni to, da vem, ko se bom zvečer spravila k uspavanju, bo takoj zaspal. Če bo pri dveh letih, kot praviš ti, rabil, da se uležem k njemu, se bom, ampak glavno je, da se z rutino doseže, da hitro zaspi. Če pa otrok ne ve vnaprej, kdaj bo šel danes spat oz. kdaj bodo sploh prišli domov, kdaj bo večerja, kdaj kopanje, kdaj pravljica, potem je pa logično, da je zmeden in znerviran, pogosto tudi že tako utrujen, da ne more zaspati in zato potem trmoglavi in joka ter histerira namesto da bi zaspal in ne pomaga niti to, da je mama ob njemu.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 12:00:46   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: maktub
in se največji problem je v tem ker v spalnici imamo tako tanke stene z sosedi da slisim ko gospa kihne , pa mi je tako težko da bi ona mogla poslusat ob 23 uri drtje nasega korenjaka ...

Maktub ... saj ti ga ni potrebno pustit, da se joka. Glej naša je bila navajena, da sem jo nosila do 11ih, polnoči na rokah da je zaspala ... no in potem ko sem se odločla, da bo tega konec, sem vsak večer eno uro prej izvedla večerno rutino (kopanje, flaška, cartanje) in jo še budno položila v posteljo. Prižgala uspavanko, dala dudo in lupčka za lahko noč in šla ven iz sobe ... na začetku je bil itak jok po parih minutah in sem šla brez besed nazaj v sobo, ji dala dudo nazaj v usta, jo božala, da se je umirila in šla ven (vse brez besed in brez dvigovanja iz posteljice). In tako dokler ni zaspala ... itak sem šla prvih nekaj dni tudi po 30x nazaj v sobico jo potolažit (ker jokat je nikol nisem hotla pustit). No in tako sva potem počasi prišli do tega, da je pozimi hodila spat ob 7ih, zdaj poleti pa ob 8ih in da grem v sobico nazaj kvečjemu 5x, samo ponavadi pa ne več kot 2x.
Je pa res, da sedaj ful pazimo, da smo zvečer vedno tako uro doma, da je lepo čas za večeren ritual in da tamala ob svoji uri zaspi ... čez dan pa niti ne pazimo kje smo, saj takrat najraje spi v vozičku, ki ga imamo pa tako ali tako vedno s seboj, kamorkoli gremo.

(odgovor članu maktub)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 12:32:07   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: maktub


hubi

ja za tvoj "recept" mi je pravla že mama ampak je težko ker vsak dan je pri nas drugačen, da ne govorimo vikendi, pa gres tam pa gor pa dol in vsak dan smo ob drugačni uri doma, tudi tamali vsak dan hodi ob drugačni uri popoldne spat



Naš je sicer star šele 7 mesecev, ampak mi redkokdaj kam gremo oz. če gremo, gledam na to, da smo ob urah, ko mora on spat, doma. To velja tako za 2 - 3 spance čez dan kot tudi za nočni spanec. OK, se zgodi, da smo za kakšno dnevno spanje kje drugje (pri mojih ali njegovih starših), ampak vedno gledam, da gre ob svoji uri spat in to v posteljo (v vozičku itak ne bo zaspal, ni šans). Saj je prav, da greš sem in tja, ampak otrok mora imeti red. Ne moreš enkrat priti domov ob 19.00, drugič ob 21.00 itd. Otrok mora imeti rutino, sploh zvečer, v bistvu imajo otroci red radi, saj jim to daje občutek varnosti. Jaz mislim, da morate najprej začeti s tem, da ste zvečer, ko je čas za večerjo, kopanje in uspavanje vedno ob isti uri doma in da vsi ti rituali potekajo vsak dan ob čimbolj istem času in v miru, brez hitenja.


Se podpišem. Dokler nismo uvedli rutine in začeli pazit, da je imel svoj popoldanski spanec ob isti uri ( z največ polurnim zamikom) in prav tako večerni, smo tudi mi imeli težave. Sedaj, ko je že starejši (2,5 let) pa si sem pa tja tudi privoščimo kak bolj pozen večer. A še vedno pazimo, da to ni prepogosto, ker je potem hitro nenaspan in preutrujen ter posledično tudi težje zaspi.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 12:34:27   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Ojla,

mi imamo tudi vsak večer enako rutino, se umijemo, pravljica, malo pocrkljamo, kaj zapojemo in potem spat. Ampak mulo ne zaspi sam, pa da nevem kaj nardim.. Saj zaspi relativno hitro,  ampak mora bit nekdo ob njem.. Žal nimam pametnega recepta, je pa 2 leti star..


Mislim, da je to stvar navade, ker naš zvečer lepo sam zaspi, popoldne pa mora  kdo it za 15-30 min z njim ležat.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 13:52:16   
kora33
se opravičujem, če je moj post zvenel, kot da vaši otročki ne dobijo cartanja...hotela sem samo povedat...da meni to ni težko...je pa res...da se držimo reda, kot navajajo ostale...in je tudi zdaj...pri 7...redkokdaj pokonci dalj kot do 21......ponavadi je ob 19:30 že sit...umit in v postelji....ja...red in ustaljene navade....to je bistveno...pol se vse spelje...če pa je treba za 10 min z njim v posteljo...pa to ni...vsaj meni ne...noben problem...vse prehitro bodo stari 15...ko se cartat ne bodo več želeli....
lp......

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
30.6.2009 14:05:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kora33)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 14:17:07   
Anonimen
Men so se smejali, ko sem pri 2 mesecih udarla eno strogo špartansko, ko sem začela dajat spat ob 8-ih user posted image . Se je drla in drla, to je blo enih 14 dni (več ne). No, pa se mi vse obrestuje. ne rabimo nič ujčkanja, uspavanja, petja, božanja....tud tisti rituali s kopanjem so za lase privlečeni. Ko se otrok navadi it ob določeni uri spat, kasneje nimaš nobenih problemov. Sicer toleriram določene dneve, ko je npr. bolna, drugače pa ne. Ura je cajt in basta. Zdej pri 1 letu pa vsi tisti, ki so se mi smejali, pravjo kako je to fajn, da mi še vedno spi cele noči, gre spat vedno ob istih urah. Ja, splačalo se je mal ukrepat že zgodaj.user posted image Pa včasih razmišljam, kak bi blo fajn, da bi bli na poletje ob dolgih dnevih do 9-ih pokonci, pa se šetali, ko se shladi....ma ni šans, takoj se ritem sesuje. Kar tako naj ostane.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 14:23:48   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

tud tisti rituali s kopanjem so za lase privlečeni.


Se ne strinjam.

Mi imamo ritual s kopanjem že odkar je bil star 2 tedna in verjemi, da točno ve kako in kaj. Naučila sva ga, da se gremo vsak večer najprej okopat, potem dobi flaško mleka in ga položiva spat v svojo postlco. Tako zaspi in spi sam. Star je 6,5m.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?