|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 13:03:32   
bamby
Mene pa zanima, tisti  ki imate novograjene hiše, kakšno gretje ste montirali? Je dovolj samo radiatorsko gretje, ali ste se odločili za kombinacijo? Mi imamo namreč 600m nadmorske višine in so zime kar ostre (kadar so, izpustimo lansko). Namen je bil dati kombinirano gretje. Zdaj na sejmu v CE, pa so nama svetovali samo talno gretje z gosteje položenimi cevmi. Kaj storiti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 13:07:51   
lex
po novem naj bi se polagalo samo talno in stensko gretje (ne radiatorji). Je pa res, da za to rabiš drugačno peč kot pa če imaš radiatorje. pri radiatorjih je potrebno peč zgret tudi do 80 stopinj, za talno je dovolj 30 stopinj. Je pa taka peč dražja. Midva bova verjetno delala vrtino za podtalnico in toplotno črpalko, tako da bova uporabila bolj alternativne vire energije.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 13:15:36   
k1
mi imamo atrijsko hišo, talno po celi hiši, nobenega radiatorja in smo prešnjo zimo super fajn preživeli. super občutek hoditi po toplih tleh. kurimo na olje (minimalno), za ogrevanje sanitarne vode pa imamo toplotno črpalko. 

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 13:15:44   
sazi
mi bomo imeli talno gretje v kombinaciji s stenskim

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 13:42:21   
Anonimen
Ok, men je to vse fajn in lepo.. Ampak kako si pa predstavljate stensko gretje in pritrjevanje omar in podobnega?? Ko ne smeš nikamor zavrtat in nič??user posted image

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 13:42:30   
rija
imamo talno, radiatorsko in konvektorsko.

talno je čisto dovolj, vsaj pri nas.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 13:45:01   
melanija
Je pa talno gretje hudič če imaš žile po nogah. Tašča in nona ga ne preneseta, ker jih potem ful bolijo noge in ga nimamo zaradi tega nikoli vklopljenga ampak samo radiatorje.
Jaz nimam krčnih žil pa mi talno absolutno ne paše. Jaz zato ga nimam.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 13:47:32   
Cacka02
Melanija,

potem imate nastavljeno previsko temperaturo v ceveh. Max temperatura je 27 stopinj C!!!

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 13:56:13   
sazi
Ok, men je to vse fajn in lepo.. Ampak kako si pa predstavljate stensko gretje in pritrjevanje omar in podobnega?? Ko ne smeš nikamor zavrtat in nič??

stensko gretje imaš samo na zunanjih zidovih hiše, torej ostane še polno sten, ki so proste za obešanje in postavljanje omar
pa tudi na stene s stenskim gretjem se da zavrtat, le nekaj previdnosti in spretnosti potrebuješ

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 14:07:23   
Anonimen
ok, še vedno ne razumem.. Mislim, to, da daš samo na zunanje stene razumem.. Ampak npr. Dnevna soba: TV imaš na notranji steni, sedežno pa pri zunanji.. In hočem obesit sliko za sedežno.. Kako naj zvrtam, da ne bom ravno predrla cevi?? Ker če si jaz to prav predstavljam, so te cevi narazen cca. 10-20cm.. Ali koliko?

Dejte mi prosim razložit, ker se bova tud midva drugo leto odločala za gretje in me res zanima.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: talno in radioatorsko gretje
19.9.2007 14:16:54   
sazi
na steni so te cevi precej bolj skupaj kot 10-20 cm
slik še nisem obešala, ker tudi gretja še nismo polagali
je pa tako, če si narediš načrt polaganja, lahko hitro ugotoviš, kje so cevke, potem pa v vmesnem prostoru ne zavrtaš kar na polno, ampak z žebljičkom in kladivcem počasi testiraš, da prideš preko ometa in preveriš, če se nisi zmotil
najbolj elegantno pa je, da si nekje dobiš (sposodiš) toplotno kamero - gledaš neogrevan zid, priključiš gretje in preden se zid segreje imaš nekaj malega časa, ko točno vidiš, kje potekajo grelne cevke

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: talno in radioatorsko gretje
20.9.2007 1:10:14   
Annny
Mi bomo dali samo talno gretje in bo gotovo dovolj. Želim si tudi moderno lončeno peč user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: talno in radioatorsko gretje
20.9.2007 8:59:13   
honey
Mi2 imava talno gretje in radiatorsko ogrevanje, se pravi kombinacijo obojega. Toplo vodo ogrevamo čez poletje na elektriko, peč imamo na pelete, zraven pa imamo neko črpalko posebej za regulacijo talnega gretja. Če imaš pa ogrevanje na olje, pa ne vem, kako je s talnim ogrevanjem, kakšno peč potrebuješ. Za samo talno ogrevanje se je pa odločila moja sestra, ki prenavlja staro hišo in so jima svetovali to iz razloga, ker je majhna kvadratura stanovanja, pribl. 100 m2 vse skupaj. Kako bo pa to izgledalo, pa še ne vem, ker se še nista vselila, so še v fazi obnavljanja.

Drugače smo pa mi, ker imamo nove, lepe, zglajene stene, namesto, da bi zabijali v steno žeblje, vse začeli delati na silikon. Moj možek enostavno prilima sliko oz. kakšne take manjše stvari, na steno s silikonom. Drži preverjeno!

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: talno in radioatorsko gretje
20.9.2007 16:23:18   
bamby
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Mi2 imava talno gretje in radiatorsko ogrevanje, se pravi kombinacijo obojega.


In koliko potem uporabljate poleg talnega gretja še radiatorsko? Imamo pa tudi mi namen dati peč na pelete in odprti kamin, ki naj bi bil na drva, po možnosti povezan tudi na centralno ogrevanje.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: talno in radioatorsko gretje
21.9.2007 9:25:38   
Skaana
Midva sva dala le talno, toplotne črpalke so trenutno predrage in se računica še ne splača, sploh ker se dobijo izredno varčne nizkotemperaturne peči. Če bo pa kdaj to ceneje, kar verjetno bo, pa imamo vse pripravljeno. O stenskem takrat niti razmišljala nisva (je še bilo preveč novo), je pa baje izredno zdravo - učinek enak kot domači krušni peči. Krčne žile pa, koliko ljudi jih pa ima, pa v življenju niso stali na talnem. Imamo pa v hiši še tri rebraste radiatorje - v obeh kopalnicah in pralnici, na katere lahko priključiš električne mini grelce.

Nismo se še vselili, ker pa poznam veliko ljudi, ki ima samo talno, pa ne dvomim, da nas ne bo zeblo.

_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: talno in radioatorsko gretje
22.9.2007 15:28:11   
Annny
Skaana, za topl. črpalko se dobijo subvencije...vse potrebne papirje zrihta monter (prodajalec)..kolega je dobil ca 2000 €. Mislim pa, da je to odvisno od občine, lahko preveriš.

Lp

(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: talno in radioatorsko gretje
22.9.2007 21:33:09   
Skaana
IZVIRNO SPOROČILO: Annny

Skaana, za topl. črpalko se dobijo subvencije...vse potrebne papirje zrihta monter (prodajalec)..kolega je dobil ca 2000 €. Mislim pa, da je to odvisno od občine, lahko preveriš.

Lp


Hvala za namig, a koliko sem se jaz pozanimala, je s subvencijami bilo konec l. 2005. Vsaj na našem koncu. Bom pa še enkrat preverla.

_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: talno in radioatorsko gretje
22.9.2007 22:11:54   
Annny
Mislim, da je bilo to kako leto nazaj - občina Bled.
Lp

(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: talno in radioatorsko gretje
22.9.2007 22:12:13   
Anonimen
midva sva dala smo talno. enega radiatorjani v bajti. kako se bo obneslo poroča čez kak mesec :)

(odgovor članu Skaana)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: talno in radioatorsko gretje
22.9.2007 22:22:49   
Tanik
mi imamo talno pa še radiatorje za vsak slučaj, če bo huda zima, brrr.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: talno in radioatorsko gretje
24.9.2007 6:35:14   
bajsek
Hoj!

Midva sva ravno v soboto montirala talno. Imamo pa še nekaj radiatorjev za vsak slučaj (eden v dnevni, 1 v jedilnici, 1 kopalnica - cev)) in radiatorje tam, kjer ni talnega (otr. soba, spalnica).
Tudi mi smo na čez 600 m nadmorske in so zime kar hude- dve leti nazaj do -16 je bil, tako da tlno???
Pa še to: Talno ni priporočljivo kurit do fula (da maš tla na 25 ali več ogreta) zaradi vašega zdravja (žile), če pa hočeš imeti v prostoru toplo (jaz rabim pozimi imet vsaj 24 stopinj), bi moral pa talno full kurit!
Pa še mene v noge vedno zebe, tako da imamo sedaj kombinacijo- kako se bo obneslo, še ne vem?

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: talno in radioatorsko gretje
24.9.2007 14:29:43   
bamby
IZVIRNO SPOROČILO: Skaana

IZVIRNO SPOROČILO: Annny

Skaana, za topl. črpalko se dobijo subvencije...vse potrebne papirje zrihta monter (prodajalec)..kolega je dobil ca 2000 €. Mislim pa, da je to odvisno od občine, lahko preveriš.

Lp


Hvala za namig, a koliko sem se jaz pozanimala, je s subvencijami bilo konec l. 2005. Vsaj na našem koncu. Bom pa še enkrat preverla.


Subvencije za toplotne črpalke, sončno energijo, peči na biomaso, kolektorje za el. energijo da država. Koliko dobiš je odvisno od cene napeljave in še to je verjetno določeno po % od zneska in ponavadi je bil določen tudi maximalni znesek.

(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: talno in radioatorsko gretje
24.9.2007 14:53:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bamby

IZVIRNO SPOROČILO: Skaana

IZVIRNO SPOROČILO: Annny

Skaana, za topl. črpalko se dobijo subvencije...vse potrebne papirje zrihta monter (prodajalec)..kolega je dobil ca 2000 €. Mislim pa, da je to odvisno od občine, lahko preveriš.

Lp


Hvala za namig, a koliko sem se jaz pozanimala, je s subvencijami bilo konec l. 2005. Vsaj na našem koncu. Bom pa še enkrat preverla.


Subvencije za toplotne črpalke, sončno energijo, peči na biomaso, kolektorje za el. energijo da država. Koliko dobiš je odvisno od cene napeljave in še to je verjetno določeno po % od zneska in ponavadi je bil določen tudi maximalni znesek.


Res je, da jih da država, ampak ko jih zmanjka, je pač ne dobiš. Moraš ujet pravi čas. Pri nas v Cerknici jih tud ni več, niti za okna.

(odgovor članu bamby)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: talno in radioatorsko gretje
25.9.2007 8:51:16   
honey
Bamby, ne vem ti povedat, ker še nismo zakurili user posted image . Smo v hiški od 7.7.07, tako da ti bom lažje povedala čez kakšen mesec. Ampak po moje bomo kmalu začeli vsaj talnega laufat, da bomo malo stemperirali hišo, ker drugače je kar mrzlo - 19 °C brrrrrrrr

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: talno in radioatorsko gretje
26.9.2007 10:14:38   
mika
mi imamo radiatorje...sploh ne vem kaj sem razmišljala, da nismo dali talnega gretjauser posted image  radiatorji so mi grdiuser posted image ---ampak bom preživelauser posted image

talno gretje imamo poleg radiatorja v kopalnicah.

nam je mojster rekel, da pri talnem gretju svetuje radiator v dnevnem prostoru ali pa kamin, zaradi  prehodnih obdobij, ko je po dnevi toplo, zvečer pa se ohladi. talno gretje ne segreje tako hitro prostora, kot radiatorsko.

ko se  začne kurilna sezona, pa je samo talno gretje dovolj.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?