|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   talno ogrevanje in rosenje oken
10.2.2008 15:01:34   
bini
Pozdravljeni gradbeniki...
rabim odgovor iz prakse... z možem se odločava za tip ogrevanja in po hiši bo kombinirano talno + nekaj radiatorjev... v bivalnem delu bo tudi kamin in tu se nama nekako ne zdi smiselno dati še radiatorje.. se pa najde kar en kup ljudi okoli naju, ki naju prepričujejo, da če pod okni ne bo radiatorjev, se bodo le-ta rosila user posted image

torej - tisti, ki imate samo talno ogrevanje in NIČ radioatorjev. Ali se vam okna rosijo ali ne??
hvala in lpuser posted image

_____________________________

Svet je lep!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
10.2.2008 15:06:03   
tajtaja
Mislim da to ne drži. Mi v nadstropju nimamo talnega, ker pa imamo okna do tal (francoska), so radiatorji na nasprotni steni, pač tam, kjer so najmanj vidni in najmanj moteči. Pa se nam okna nič ne rosijo.
Vsak dan dvakrat redno zluftam, sploh zdaj, ko je še vse bolj novo in je še precej vlage v stenah  in to je to.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
10.2.2008 15:08:18   
tajtaja
Aja, pa še to. Največja bedarijakar smo je naredili, je to, da nismo dali tudi zgoraj talnega. Tega si enostavno ne odpustim. Sem šla na limanice centralašuuser posted image , pa tudi moj jecel čas navijal za suhi estrih. Mamo pa sedaj klasičnega. In je spodaj super, zgoraj me pa v noge zebe čeravno je temperatura v prostoru višja.
Tako da kar pogumno. Talno je res zakon pa še pri radiatorjih prišparaš.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
10.2.2008 15:20:37   
muha1
Mi smo tudi mislili imeti samo talno, pa smo si zaden trenutek premislili in še zraven dodali radiatorje. In hvala bogu, da smo jih, saj mi je v noge toplo in tega ne prenašam, ker me potem bolijo noge. Imamo pa vklopljeno na minimum (toliko, da je mlačno), zaradi hčerke, ki se rada zadržuje na tleh. V glavnem, meni talno gretje prej škodi, kot hasni.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
10.2.2008 18:17:55   
Una
Hej! Mi mamo tudi talno gretje, ampak ne povsod. Imamo ga samo v kuhinji (v jedilnici pa ne), na začetku predsobe (je fajn, ker se pozimi čevlji hitro posušijo) in še na enem delu hodniku (kjer pa sploh ne vem, zakaj ga mamo, res, čist BV). V dnevni sobi mamo še nizko "kmečko peč", ki jo prižgemo zelo redko (na koncu jeseni, začetek zime). Si pa ne predstavlam, da bi bili brez radiatorjev, ker vseeno dajo neko toploto prostoru, če pa je pretoplo, ga pa lahko komot ugasneš. Sm še kej hotla napisat?user posted image Ne vem... Se bom še spomnila...

_____________________________

LP, Una

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
10.2.2008 20:26:26   
3jesončki
mi imamo samo talno gretje in se nam okna še nikoli zarosila (pa imamo še prva okna - 25 let)
v noge nam pa nikoli ni vroče, keer če ti je vroče v noge imaš sigurno na preveč naštimano temparaturo v ceveh in to ni pravilno.

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
10.2.2008 20:33:39   
Anonimen
v hiši ni nobenega radiatorja, okna večinoma vsa francoska..se pravi do tal in panoramske stene. nikjer ni v tleh knovektorjev. je pa pred okni zgoščeno položeno talno gretje. okna se NE ROSIJO!

(odgovor članu 3jesončki)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
11.2.2008 21:18:51   
bini
no, sej take odgovore sem pričakovala...
zdej pa še ena okol kombinacije talno + radiatorji... problem je kao ta, da za talno rabiš skoraj cel dan, da ti zagreje hišo in če te recimo za vikend ni, potem se ti hiša zlepa ne segreje na normalnih 20, 21 stopinj?? ... in kao naj bi dali še radiatorje, da te tisto vmesno obdobje 'zagrevanja' ne zebe user posted image ... men se že kar blede od vseh pametnih glav okol naju user posted image user posted image .. ampak sej bo - letos bo dogajal, to je jasno user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
11.2.2008 22:47:36   
MARTINŠČICA
Naju so tudi vsi prepričevali, da morava poleg talne dati še radiatorje. Talno imava v kuhinji, dnevni sobi in jedilnici, pa nobenega radiatorja. Okna (plastična) se rosijo zaradi kondenza in še to takrat, ko je ponoči res zeloooo mraz. Kar se pa ogrevanja v prehodnih obdobjih tiče, sploh ni res, da dolgo traja, da se zgreje. Odkar imava talno, je prostor celo prej in enakomerneje ogret. Če mene vprašaš, bi imela povsod talno, pa ploščice čez, ker je res carsko za vzdrževanje.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
12.2.2008 0:08:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Aja, pa še to. Največja bedarijakar smo je naredili, je to, da nismo dali tudi zgoraj talnega. Tega si enostavno ne odpustim. Sem šla na limanice centralašuuser posted image , pa tudi moj jecel čas navijal za suhi estrih. Mamo pa sedaj klasičnega. In je spodaj super, zgoraj me pa v noge zebe čeravno je temperatura v prostoru višja.
Tako da kar pogumno. Talno je res zakon pa še pri radiatorjih prišparaš.



tajtaja: če te kaj tolaži, sva bila midva enaka trotla in se nam godi enako kot tebi.

ni je čez toplote od talnega, mene v spalnici vedno zebe.

tudi mi imamo vsepovsod francoske balkone in se nič ne rosijo, razen, ko toliko umetno navlažim prostor, da res teče z njih.

imamo pa stekleno fasado čez dve nadstropji in imamo tam talne konvektorje in je tudi vse ok.

torej: če bom in ko bom gradila še eno bajto, bo po celi bajti definitivno samo talno gretje in mogoče na severni strani še stensko.

radiatorji so zgodovina.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
12.2.2008 13:13:51   
tajtaja
tajtaja: če te kaj tolaži, sva bila midva enaka trotla in se nam godi enako kot tebi.
No, rija, zdaj mi te povej koliko stopnj imate v prostoru, tam ko ni talnega.
Ker se z mojim non stop kregava, ker je njega vroče, mene pa seveda mrzlo.
In te me gnjavi, da imam 22,5 ali celo 23 stopinje.
Seveda, če je merilec na višini cca 1,2o(na regalu).
Sem zadnjič delala poiskus (sicer se je režal iz mene ampak me boli) in sem vse merilce dala na tla. In evo, na tleh je bilo 19,5, max 20 stop. Zato pa mene zebe v noge in če me zebe v noge, me zebe v celo telo.
Badava mam 23 v višini glave. To mi nič ne koristi.
No spodaj, ko mamo talno, pa je bilo na podu 21 st. In seveda je spodaj super. Pa ni meni mrzlo in ne njemu vroče.
Evo, tak je to.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
12.2.2008 13:33:00   
Anonimen
Joj, Tajtaja, moj mož bi pri vas zmrznil, mora imeti najmanj 24 stopinj v hiši, drugače že jamra, da ga zebe user posted image user posted image .

Po moje se okna rosijo samo, če so slabo narejena, torej je ali slabo steklo ali slaba tesnitev.

Mi bomo imeli kombinacijo talnega in radiatorjev, to pa zato, ker bo nad bivalnim prostorom galerija in bo na eni strani posledično strop zelo visok. In samo eno ali samo drugo ogrevanje ni dovolj. Pa seveda ekstra super special izolirano streho, da ne bo prevelikih izgub user posted image .

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
12.2.2008 14:14:46   
sazi
na začetno vpršanje ne morem odgovoriti, ker smo šele v fazi gradnje, bomo pa imeli samo talno gretje in v dnevni še kaminsko peč

dala bi samo nasvet tistim, ki želite kombinirati radiatorje in talni gretje zaradi hitrejšega odziva ali dodanega gretja - že v začetku moraš imeti peč, ki ti nudi možnosti dveh tokokrogov z različnima temperaturama vode - lahko pa namesto radiatorjev namestite stensko gretje, ki je ravno tako hitro odzivno - midva sva razmišljala o tem, a sva se vseeno odločila, da bo izključno talno tudi dovolj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
12.2.2008 15:22:05   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Joj, Tajtaja, moj mož bi pri vas zmrznil, mora imeti najmanj 24 stopinj v hiši, drugače že jamra, da ga zebe user posted image user posted image .

Po moje se okna rosijo samo, če so slabo narejena, torej je ali slabo steklo ali slaba tesnitev.

Mi bomo imeli kombinacijo talnega in radiatorjev, to pa zato, ker bo nad bivalnim prostorom galerija in bo na eni strani posledično strop zelo visok. In samo eno ali samo drugo ogrevanje ni dovolj. Pa seveda ekstra super special izolirano streho, da ne bo prevelikih izgub user posted image .


Talno gretje in galerija:
Če razmišljaš logično: topel zrak gre gor.....pod strop, na vrh galerije. Če imaš talno, se počasi dviga proti 5 m stropu in se počasi ohlaja in zgoraj ni več tak vroče. Če imaš radiator, se gretje dviga šele iz višine ca. 1 m in imaš v prostoru pod galerijo za crknit mrzlo in nimus na trr, ker porabiš preveč za kurjavo.

Vsi, ki v prostoru z galerijo nimajo talnega gretja, kar jih jaz poznam, imajo ta prostor mrzel in pokurijo 3x več od nas.

Ker nam en dan peč ni delala, smo greli s klimo in bili na mrzlem v pritličju, zgoraj na galeriji bi pa lahko kar v gatah hodili.

Tajtaja: mi imamo ob zelo mrzlih dneh v bivalnih prostorih med 20 in 21 stopinj....kar je za nas povsem zadosti, ker je to prijetnih 20 stopinj, glede na to, da je pri nogah toplo. In nikoli nismo v stanovanju v nekih pulovrih, ampak oblečeni povsem poletno.
Če pa je kakšne dve uri sonca dnevno, pa se nam hiša brez vklopljenega ogrevanja ogreje na 24 (imamo kak se reče pasivno hišo) kar je za vse nas že prevroče in skačemo dobesedno v kratkih rokavih.




_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
12.2.2008 17:11:48   
tajtaja
med 20 in 21 stopinj.


user posted image Idi vrage, ge privas zmrznen. Zdaj de pa moj glasen-tou njeme nesmen pokazatiuser posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
14.2.2008 14:08:06   
Anonimen
ja mi tudi grejemo na 20 stopinj, včasih je še malo po 20 ampak me nikoli ne zebe, ker je pod nogami toplo. od kar smo v tej hiši nimam enkrat mrzlih nog, kar sem mela prej non stop!
v spalnici ne kurimo, tam imam cca 18 stopin al pa 17 odvisno kok je zunaj mraz

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
15.2.2008 13:46:01   
amalija
IZVIRNO SPOROČILO: bini

no, sej take odgovore sem pričakovala...
zdej pa še ena okol kombinacije talno + radiatorji... problem je kao ta, da za talno rabiš skoraj cel dan, da ti zagreje hišo in če te recimo za vikend ni, potem se ti hiša zlepa ne segreje na normalnih 20, 21 stopinj?? ... in kao naj bi dali še radiatorje, da te tisto vmesno obdobje 'zagrevanja' ne zebe user posted image ... men se že kar blede od vseh pametnih glav okol naju user posted image user posted image .. ampak sej bo - letos bo dogajal, to je jasno user posted image


Mi2 imava ploščice + talno -> okna se nikjer ne rosijo, pa imava v dnevni celo steno stekleno. Imava sicer tudi 2 radiatorja, pa sta izklopljena.

Talno gretje pa lahko sprogramiraš - ko te ni, ponoči ipd. ga lahko namest, da ga ugasneš, naštimaš na manj stopinj...

Če bi  bilo po moje, radiatorjev sploh ne bi imela, ker so samo lovilci prahu... Sva jih dala kao iz previdnosti...

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
16.2.2008 10:56:20   
bamby
Jaz si pa kar ne upam dat samo talnega gretja user posted image , zato sva se odločila, da bomo zato vseeno napeljali tudi za radiatorje. Bomo pa imeli v dnevnem prostoru tudi kamin, ki bo kot druga peč vezan na centralno ogrevanje, prva peč pa bo v kurilnici.

(odgovor članu amalija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
16.2.2008 13:30:08   
k1
dvojni stroški brezveze...... kaj mate  res tolk dnarja'?? mi imamo talno po celi hiši, nobenga radiatorja, okna so čista ko suza. treba je poskrbet za prezračevanje (v novih hišah prezračevalne sisteme) pa zadeva laufa brez vsakega problema. imamo v dnevnih prostorih panoramska okna, skoraj do tal in pokurimo hudo malo. na leto cca 650 l olja, + TČ za sanitarno vodo. s tem, da še ni fasade na hiši. drugo leto, ko bo fasada, računamo porabo na cca 500 l olja. pol pa si malo dajte preračunat, kolk in kaj vas bo koštalo. toliko za info. je pa v hiši vedno 21-22 stopinj, čez dan sonce tudi  sedaj pozimi segreje do 26.  mene kar sitsne pri srcu, ko folk pokuri 2000l olja ali pa še več za hišo. sem vesela, da smo malo preštudirali zadeve. je pa res da smo na sončni legi in je sonce od jutra do večera. 

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
17.2.2008 15:32:08   
bini
hej k1 a to res tolk mal olja pokurte na leto????  to je pa prav carsko...
midva sva zdej v 25 stari hiši z radiatorji, pa nam ne uide pod 2000 na leto za cca 120m2 :((( ... groza, ampak ni kaj... no, v novi pa še vedno ne vemo al radiatorji ja al ne????? ne moreš verjet kolk pametnega folka se najde, ki te prepričujejo v stilu 'za vsak slučaj če ti talno crkne' user posted image ... sem že čist zmedena in itak da mi je škoda dnarja še za radiatorje, če jih sploh ne bi blo treba v bistvu user posted image ... user posted image ampak se kar ne morva odločit z možem...

aja, še to... kako je z reguliranjem talnega gretja - a lahko v posamezni sobi ugasneš??? al je vedno povsod prižgano??? kako gre to??
hvala in lep dan. user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: talno ogrevanje in rosenje oken
17.2.2008 20:02:17   
k1
vidiš, enako je pri nas, ko ne moremo verjet, kolk drugi dajo za kurjavo..... imamo pa vsako sobo posebej vejo za regulacijo, tako da je super. samo primerno nastavitev je treba najt in je to to. lahko pa se oglasiš v kaki energetsko svetovalni pisarni in ti tam svetujejo. brezplačno. poveš kake materiale imaš v hiši, kaka je lega in ti svetujejo, kaj bi ti na situacijo najbolj cenovno ustrezalo za hišo. mi2 sva imela najprej varianto na sončne kolektorje, ker je lokacija res sončna, pa bi trajalo ful let, da bi se sploh investicija povrnila, in mislim da sma se prav odločila. 

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?