|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   telesno kaznovanje
25.1.2010 11:14:44   
viledka
Ob pogovoru s kolegicami sem ugotovila, da edina izmed njih še nikoli nisem udarila svoja fanta (4 in 1 leto). Ker sem sama proti takemu načinu vzgoje, so me opozorile, da smo mame premehke, da ga mu je treba vcasih dat eno cez rit oz malo udariti po rokici. Saj ne, da bi ga teple - le malo našeškajo vsake toliko.  Zanima me vaše mnenje....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:16:04   
Anonimen
telesno kaznovajne in 1 cez rit, je zame 5 razlicnih pojmov...
ja, moja 2 sta dobila nekajkrat po riti.

(odgovor članu viledka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:18:13   
Anonimen
spet tema, kjer se bo izkazalo kako popolne so RR-mame user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:18:55   
Anonimen
jst sem priznala, da tepem otrokeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:20:12   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

jst sem priznala, da tepem otrokeuser posted image


na grmado s tabo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:20:58   
Petka09
Mah boljš sploh NEnačenjat take teme.... Se mi zdi, da se samo išče razloge za prepir potem. Pa o tem se je itak že razpravljalo, tako da se mi zdi taka tema čist brezplodna!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:22:23   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

spet tema, kjer se bo izkazalo kako popolne so RR-mame user posted image



user posted image


Za vse naj mame user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:23:04   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

jst sem priznala, da tepem otrokeuser posted image


na grmado s tabo user posted image

To je pa res blazno smešno, ja...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:23:10   
Sanikaa
Ne, ne in ne!!! fizično kaznovanje ima daaaleko posledice tudi v odraslo dobo. otrok izgublja samospoštovanje in meni da ni vreden nič. Dokazano je da taki ljudje ko se najdejo v življenskih stiskah lažje naredijo tudi samomor, ker itak so jim starši že privzgojili da njihovo telo ni nič vredno. Tiste ki tepete si mal preberite Juula. kako boste potem zahtevale od otroka da ne tepe druge če ga vi same tepeteuser posted image otrok zaradi tepenja zgubi samospoštovanje tudi enako ne spoštuje druge. In tako se nasilje prenaša kar naprej in naprej v naslednjo generacijo. otrok je gotova oseba in tako ga treba uzeti in mu lepo objasniti in z besedami povedat..ne z tepenjem!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:27:30   
biga
Se popolnoma strinjam z zadnjo sogovornico. Pa najsi bo ta tema že čisto zlajnana, je vselej aktualna. Ena po riti ali fizično kaznovanje je zame sinonim. Zato se ga tudi nikoli ne poslužujem. Je pa res, da otroka včasih malo bolj trdno primem ali mu dam z glasom vedeti, da je prestopil mejo. Tepež pa je pri nas prepovedan. Se pa strinjam, da bi bilo lažje eno čez rit in ustaviti otroka pri neprimernem vedenju, kot pa, da se z njim pogovarjaš, pogajaš, ga zamotiš ali kako drugače rešiš neprijetno situacijo.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:28:06   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

jst sem priznala, da tepem otrokeuser posted image


na grmado s tabo user posted image

To je pa res blazno smešno, ja...


smešno je predvsem to, da se vsaaaaaaakič znova babnice skoraj pokoljejo med sabo, a vse so svetnice glede kaznovanja. paradoks?

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:28:13   
liliana
Ob pogovoru s kolegicami sem ugotovila, da edina izmed njih še nikoli nisem udarila svoja fanta (4 in 1 leto).


Vauuuuuuuu. BRAVO!

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:30:07   
Anonimen
ok ok ok....iziiiii!!!
sem pred kratkim napisala v 1 temi, da tsa dobila po riti ene 2x oba. samo pri nas ni imelo nikakrsnega ucinka.oz. je bilo se slabse....


mamiiiiiii, zakaj si me pretepla??????

pa zud nista cutila, ler sem ji samo oplazila....zdaj jih bolj mahnem cez rit, ko se kaj preganjamo in vemo da se hecamo.

(odgovor članu Sanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:31:06   
Anonimen
ce ga malo bolj trdo primes, grem stavit, da ga bolj zaboli kot moi 2 klofuti cez rit.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:31:35   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: biga

Se popolnoma strinjam z zadnjo sogovornico. Pa najsi bo ta tema že čisto zlajnana, je vselej aktualna. Ena po riti ali fizično kaznovanje je zame sinonim. Zato se ga tudi nikoli ne poslužujem. Je pa res, da otroka včasih malo bolj trdno primem ali mu dam z glasom vedeti, da je prestopil mejo. Tepež pa je pri nas prepovedan. Se pa strinjam, da bi bilo lažje eno čez rit in ustaviti otroka pri neprimernem vedenju, kot pa, da se z njim pogovarjaš, pogajaš, ga zamotiš ali kako drugače rešiš neprijetno situacijo.

Podpis.
Seveda je lažje pa starš še sprosti negativno energijo na otrokovi riti.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:33:08   
Anonimen
juhu!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image
s5 ne bo dolgcas!

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:37:29   
noranate
Se je pa ktera zamislila nad tem, da beseda velikrat bolj boli kot pet udarcevuser posted image . Sem ga mal bolj prijela. Kako? Z besedami, oja sam ta mal bolj je potem psihično kaznovanje. me prav zanima koliko otrok imate predvsem pa starost le teh. Ko boste večkrat mamice...No, že izrabljena tema, pa tud smisla ne bo imelouser posted image .
naj raje obvelja tisto da smo RR mame grooooozne mameuser posted image . Se mi ne da.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:39:03   
viledka
no - nisem hotela nepotrebnega kreganja zanetit. Problem je v tem, da sem sama dobila velikokrat po riti - včasih kar močno - pa ni nič narobe z mano - je pa res, da se mi je ta način zameril - zato svojih ne tepem. Se pa sprašujem, če sem premehka z otroci - da bi morala dejansko včasih bit bolj trda z njimi, da nme bosta preveč razvajena....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:41:23   
Anonimen
viledka, nisi. ne podpiram nikakrsnih udarcev...ceprav sem ju sama 2x potrepljala.

so sta bila stara kaki 2 in 4 leta.
in sem takoj videla, da samo poslabsa stvar.

(odgovor članu viledka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:44:39   
biga
Ja, beseda lahko bolj boli, kot pet udarcev, prav tako, če ga trdno primeš na nepravi način. Zato je pomembno, kaj mu rečeš, s kakšnim tonom, in kako ga primeš. V mislih sem imela primer, ko me sinček udari, kar se pri nas v navalu trme velikokrat zgodi. Trdno ga primem pomeni, da ga primem za rokici, počepnem in mu resno rečem, da se to ne dela. In vem, da ga pri tem fizično ne boli, toliko občutka imam. Takrat ima potem premor namesto, da ga udarim po riti. In po minuti ali dveh odprem vrata sobe ali jih sam, se stisne k meni in se mi opraviči. Pri besedah pa ravno tako izbiram. Nikoli ga nisem žalila ali zmerjala, ampak obsodim le njegovo vedenje, kadar je neprimerno. Zdaj bodo nekatere spet napisale, kako smo ene super mame, a temu ni tako. Se le trudimo, da bi lepo vzgojile otroke brez nasilja.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:47:38   
noranate
Biga, bravo ker ti rata. Se slišiva čez 5 let. Srečnouser posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:51:12   
Sanikaa
noranate mene zanima kaj boš uporabljala , ko šeškanje po riti ne bo bilo zadosti?

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:51:40   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: viledka

no - nisem hotela nepotrebnega kreganja zanetit. Problem je v tem, da sem sama dobila velikokrat po riti - včasih kar močno - pa ni nič narobe z mano - je pa res, da se mi je ta način zameril - zato svojih ne tepem. Se pa sprašujem, če sem premehka z otroci - da bi morala dejansko včasih bit bolj trda z njimi, da nme bosta preveč razvajena....


sama veš koliko te otroka upoštevata in kako se obnašata. če je otrok normalno vodljiv, ne razumem zakaj bi ga morala bolj trdo prijeti. In glede nato, da najbrž ne želiš, da te pohodita, kot včasih gledam kaj eni otroci delajo s starši, bi se poslužila tud z eno čez rit.

jaz sem mojo po riti.., ampak  takrat, ko je res bilo preveč. Pomaga tud, če se zaderem, ampak sedaj je stara 5 let in veliko bolj vodljiva kot prej. Na trenutke pa je imela tak odklop, kot da je odtavala v vesolje, jaz pa sem se zadrla, da sem jo nazaj prizemljila.

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:51:45   
Anonimen
Hčerko sem v 6 letih po riti mogoče 5x, vedno je zaleglo. Imam občutek, da je ne bom nikoli več, zdaj se ji da povsem drugače kaj dopovedati.

Sina sem v 3 letih tudi ene 5x. Ampak fora je v tem, da bi ga lahko tudi 100x na dan, pa sploh ne zaleže. On je trmast do koncaaaa grrrrrrrr user posted image  Tako da sem tudi pri njem ubrala alternativne metode, se pa bojim, da bom ob tem sama doživela živčni zlom, fhfghafiufbwhw#$%&&%$$### user posted image user posted image

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:58:36   
Anonimen
pocakajmo, da milijonarka vleti!
pol bomo videle cemu se rece vzgoja!user posted image

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 25.1.2010 11:59:06 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?