|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trebuh po CR
5.12.2009 19:53:09   
PC Baby
Kdaj ste ve spet izgubile občutek mrtvinčenja v spodnjem delu trebuha? Jaz namreč po 7,5 mesecih še vedno ne čutim popolnoma dotika ipd.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trebuh po CR
5.12.2009 21:05:11   
manna
Jaz sem 6 m po CR in čutim zdaj vse normalno.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trebuh po CR
5.12.2009 22:11:32   
donna22
Sploh se ne spomnim, da bi tak občutek kdaj imelauser posted image Sem pa 5 mesecev po CR.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trebuh po CR
5.12.2009 22:24:40   
Anonimen
Sem kmalu po CR spet zanosila,tako da spet nic ne cutim...

(odgovor članu donna22)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trebuh po CR
5.12.2009 23:40:58   
kakteja
Sem 6m po cr in imam še kar omrtvičeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trebuh po CR
5.12.2009 23:44:54   
gita10
Mogoče kakšen mesec potem se je pa nehalo.

(odgovor članu kakteja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trebuh po CR
6.12.2009 0:56:20   
Sempervivum
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Kdaj ste ve spet izgubile občutek mrtvinčenja v spodnjem delu trebuha? Jaz namreč po 7,5 mesecih še vedno ne čutim popolnoma dotika ipd.



Jaz sem 4 mesece po CR, pa mam še vedno malo omrtvičeno na tem predelu.

Kleopatra28 kok hitro po CR si pa ti zanosila? A so ti kaj težili user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: trebuh po CR
6.12.2009 1:09:01   
Anonimen
Sempervivum-kaj pa to pomeniuser posted image ....11m.G ni nic komentiral oz.nasprotoval,so me pa v porodnisnici vprasali ce naredijo spotoma se sterilizacijouser posted image

(odgovor članu Sempervivum)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trebuh po CR
6.12.2009 11:00:07   
Urska09
9,5 mes. po CR in še zdaj ni čisto tako kot prej. Mesto brazgotine je še vedno rahlo omrtvičeno. Ampak res čisto rahlo.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: trebuh po CR
7.12.2009 13:05:03   
x_srečka_x
9 mesecev po CR rezu okrog brazgotine še vedno tako čuden občutek,je pa precej boljše kot prvi ali pa drugi mesec user posted image

LP

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: trebuh po CR
7.12.2009 13:07:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Kdaj ste ve spet izgubile občutek mrtvinčenja v spodnjem delu trebuha? Jaz namreč po 7,5 mesecih še vedno ne čutim popolnoma dotika ipd.



imam sina starga 4leta in hčer 6mesecev in oba sem rodila s CR, nikoli ni bilo več vredu od prvega cr imam oz. nimam občutka na mestu brazgotine,

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: trebuh po CR
16.12.2009 12:56:20   
Serendipity
Sem 3 mesece in pol po CR - mesto brazgotine je še vedno omrtvičeno, tak čuden feeling je... user posted image Me je pa skrbelo že in sem nameravala povprašat o tem - zdaj pa vidim, da nas je več takih user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: trebuh po CR
16.12.2009 13:06:12   
emaa
Že od začetka je normalno, toste bolečine na začetku, občutek pa je po 2,5 mesecih normalen, pa prvem CR pa je tudi bilo isto. 

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: trebuh po CR
20.1.2010 20:23:03   
vekybel
Jaz bi vas vprašala če mi lahko malo napišete kako ste dale skozi CR in kako vse poteka in kako je velika brazgotina-kje ti zarežejo?
Hvala vam za odgovore.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: trebuh po CR
20.1.2010 20:33:18   
manna
vekybel, kako vse poteka je odvisno ali imaš samo spinalno anestezijo ali pa splošno...Isto ti nardijo najprej klistir, obrijejo, potem pa operirajo. Drugač pa ti zarežejo zelo zelo nizko - tam kjer se končujejo (oziroma začenjajo) sramne dlake. Tako da tudi če imaš še tako nizke spodnjice ali kopalke, črte ni nikoli videt! Šive imaš pa lahko zunanje ali pa samo notranje (intradermalni šiv). Jaz imam samo notranje in na zunaj to zgleda samo kot črta. Zaenkrat je še roza barve (7m po CR), baje da potem postane bela in bo še manj vidna.

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: trebuh po CR
20.1.2010 20:33:34   
PC Baby
Če imaš naročenega je drugače. Jaz sem imela urgentnega in v bistvu sem najprej dala skozi tiste klasične postopke za naravni porod (britje, klistiranje...), ko so se pa odločli za CR, so mi najprej dali nekaj za podpisat, potem te slečejo, umijejo, premažejo trebuh z razkužilom in pospremijo v operacijsko. Tam se uležeš na mizo, dajo ti masko in potem se zbudiš na intenzivni. Vse skupaj traja 20 min. No, naj bi se zbudila takoj in ti pokažejo otroka in te odpeljejo za trenutek k možu, ki čaka v porodni sobi, ampak jaz sem bila tako grogi od narkoze, da sem se zbudila cez 10 ur.

Rez je res majhen, čisto spodaj v bikini cono. V kopalkah se ne vidi. Brazgotinica pa tudi minimalna in kmalu se zaceli. Meni je po 9tih mesecih ostala samo svetlo rdeča črtica. To je to. Prav nič strašnega.

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: trebuh po CR
20.1.2010 20:36:47   
manna
Aja, še to, jaz sem se zbudila točno 4 ure po CR in sem takoj rekla naj mi pripeljejo otročka in sem dojila že par minut potem..mi je sestra pomagala "namontirati" hčerkico nase.
Drugač pa res ni nič strašnega, edino pač par dni si bolj reva, ne morš hodit... Pa pozabla sem povedat da ti dajo tudi kateter za urin da ne hodiš nič na wc prva dva dni po CR.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: trebuh po CR
20.1.2010 21:41:47   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: vekybel

Jaz bi vas vprašala če mi lahko malo napišete kako ste dale skozi CR in kako vse poteka in kako je velika brazgotina-kje ti zarežejo?
Hvala vam za odgovore.

Jaz sem imela efektivni (vnaprej naročen) CR zaradi medenične lege. Par dni pred CR greš v P na pripravo (vzamejo kri, vodo, naredijo CTG, EKG, pogovor...). Na dan CR prideš okoli 7h zjutraj v P, opraviš vse adm.formalnosti, greš na britje, klistir, potem v porodno in čakaš na prostega porodničarja. Jaz sem imela smolo in je bilo ravno tisto jutro veliko urgentnih CR, zato sem prišla na vrsto šele ob 13h. Skratka, greš v operacijsko, kjer ti dajo narkozo (jaz se nisem odločila za spinalno, ker sem prevelik zajec) in v 2 sec te zmanjka. Zbudila sem se na postelji na hodniku pred porodno sobo, kjer me je že čakal mož z najino štručko v naročju (mož ves čas posega ostane v porodni in prvi dobi štručko in jo tudi potem še carta par ur), jaz sem jo prelubčkala in zraven jokala in potem so me odpeljali na intenzivno. Prvo uro je mal zoprno, ker ti sestra vsakih 15 min pretipa trebuh, če je vse ok. To res boli. Sicer pa ves čas dobivaš zdravila proti bolečinam (Tramal,...), vsake 3 ure ti pripeljejo štruco za dojit in cartat, ponoči so otročki v posebni sobi, da se mamice spočijejo. Po 2 dneh greš na oddelek, prvo noč še nimaš otročka pri sebi, potem pa normalni "rooming in". Če je vse ok greš po 5-6 dneh domov.

Bolečina je najhujša prvi dan. Še posebej, ker moraš že po parih urah vstati in iti na wc. To je bilo meni najhujše. Ampak moraš, ker vsakič, ko vstaneš, je naslednjič bistveno, bistveno lažje in manj boleče. Res. Potem je pa vsak dan občutno bolje.

Ko prideš domov je pametno par tednov počivat in se fajn čuvat. Prvih 6 tednov lahko dviguješ max. 5 kg.

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: trebuh po CR
20.1.2010 21:42:52   
Urska09
Aja, še to sem pozabila napisat: velja za Lj. porodnišnico.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: trebuh po CR
20.1.2010 22:17:05   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Pa pozabla sem povedat da ti dajo tudi kateter za urin da ne hodiš nič na wc prva dva dni po CR.



Pri nas (v LJ) ni imela nobena katetra in so nas po nekaj urah iz pojtle vrgli, da smo šle na WC, ker je to menda dobro zaradi strdkov. No to je blo s smotano , ker se ti noge tresejo pa ves si še grogi pa ko vstajaš iz postelje boli ko hudič.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: trebuh po CR
20.1.2010 22:18:15   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: vekybel

Prvo uro je mal zoprno, ker ti sestra vsakih 15 min pretipa trebuh, če je vse ok. To res boli.


No, meni je bilo to prišparano, ker sem bila še 10 ur po CR ufiksana in sem prespala ta del user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: trebuh po CR
21.1.2010 10:49:02   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: manna

Pa pozabla sem povedat da ti dajo tudi kateter za urin da ne hodiš nič na wc prva dva dni po CR.



Pri nas (v LJ) ni imela nobena katetra in so nas po nekaj urah iz pojtle vrgli, da smo šle na WC, ker je to menda dobro zaradi strdkov. No to je blo s smotano , ker se ti noge tresejo pa ves si še grogi pa ko vstajaš iz postelje boli ko hudič.


Ja, sej s pojstle so tud mene vrgli, da moram naredit par korakov, samo do wc-ja pa mi ni blo treba še dva dni, ker sem mela kateter. Ampak se pa spomnim da prvi dan nisem mogla niti par korakov nardit. Četrti dan sem bla pa že prou v redu in sem si šla celo par štukov nižje z dvigalom na avtomat po piškote.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: trebuh po CR
21.1.2010 13:39:14   
Muca83
Jaz sem šla četrti dan že domov. Katetra pa tudi jaz nisem dobila, sem pa eno videla, ki ga je imela. Mislim, da ga dobiš pri spinalni anasteziji, nisem pa ziher. Meni se ni nič kaj hudo zdelo, edino vstajanje s postelje je zoprno nekaj časa pa prepogibanje. Pa jaz sem imela še dren napeljan iz rane, tako da sem mogla povsod s sabo nosit tako plastično kantico s krvjo user posted image Smotano za it pod tuš ampak tud to smo preživeli. Tretji dan so mi ga vzeli ven in je bilo lažje.

Ja pa tisto pritiskanje na trebuh je tud zelooo smotano. user posted image

Aja, trebuha pa jaz večji del ne čutim, ne samo na brazgotini. Od popka do brazgotine ne čutim nič, če se pobožam. Včasih pa tamali uspe me med previjanjem malo v trebuh brcnit, tisto pa kar zaboli.


< Sporočilo je popravil Muca83 -- 21.1.2010 13:40:45 >


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: trebuh po CR
22.1.2010 12:42:04   
Žaži
Prvič ene 3 mesece po CR, sedaj pa po 15 dnevih sploh nimam več tistega občutka, čutim vse normalno.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: trebuh po CR
22.1.2010 13:09:07   
donna22
Jaz sem imela CR v ptujski porodnišnici s splošno anestezijo, pa sem imela kateter. V Sloveniji se praksa od porodnišnice do porodnišnice kar razlikuje ...

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?