|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trendi
16.10.2007 10:50:27   
corfu
Imela sem možnost govoriti z italijanskim dizajnerjem in ugotovila koliko mi za njimi zaostajamo.user posted image Galerije v hišah, povezane kuhinje, jedilnice, dnevne sobe...sve to je bilo pri njih aktualno in moderno 10 let nazaj. Zdaj je pri njih kuhinja, tako kot pri nas WC, strogo ločena in zaprta z vrati, nato jedilnica, ki sega v kuhinjo in ne v dnevno sobo...zanimivo. Glede galerij je rekel, da gre ves topel zrak v luft, da smrdi-diši do spalnice, vse tisto kar se je čez dan kuhalo...in če imamo stopnice za v gornjo etažo v dnevni nimamo nobene itime, saj npr. otrok mimo nas pelje celo četo sošolcev recimo, medtem, ko smo mi v pižami pred tv-je, to pa res ni najbolj... no, toliko v razmislek.

lp


_____________________________

Uživaj življenje...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trendi
16.10.2007 10:57:58   
Anonimen
Pomoje je vse odvisno od potreb in želja družine k bo v hiši prebivala. Neglede na trende.
Jaz si želim velike kuhinje ki bo povezana z jedilnico in veliko dnevno sobo. Vse v enem oz. v povezanih prostorih. Galerije tudi nočem iz razlogov ki si jih navedla. Imam že nekaj let izdelan v glavi kako si želim da naša hiška izgleda. In vem v kakšnih prostorih se dobro počutim. Mislim da bi moral vsak pri sebi premislit kako se on najbolje počuti in tako narest, neglede na trende.

(odgovor članu corfu)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trendi
16.10.2007 11:16:41   
mika
vse odvisno od potreb in želja družine k bo v hiši prebivala. Neglede na trende.


točno tako

kuhinjo nisem hotla ločiti od jedilnice in dnevnega prostora, zato ker nočem bit sama zaprta v kuhinji, ampak da smo skupaj. sploh sedaj, ko je pupa še majhna, da jo imam  na očeh.

galerijo imamo v zimskem vrtu, ki je iz pritličja do mansarde. kar se tiče izgube toplote, je v bistvu ni, ker zimski vrt sprejema ogromno toplote. zato odpremo vrata v vse prostore, tako da centralna ne dela.  drugje mi je bilo škoda prostora za galerijo, raje imam večje sobe.

kar se pa tiče širjenja vonjav po stopnišču....zato imamo v kuhinji napo in po celi hiši oknauser posted image  in po kuhanju prezračim. hišo je itak treba vsak dan  prezračit, če kuhaš al pa ne.

trendi gor al dol, naša hiša je čist po našem okusu in nam omogoča kvalitetno bivanje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trendi
16.10.2007 12:15:24   
Anonimen
Arhitekti znamo bit trendy, problem je v naročnikih....

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trendi
16.10.2007 12:30:02   
Anonimen
noben me ne bo nikoli za noben denar prepričal, da naredim kuhinjo posebej, z zaprtimi vrati. Da sem potem sama not zaprta, ne hvala lepa. Jaz sem ogromno v kuhinji, ker stalno neki packam in se igram s hrano in zato mora pri nas obvezno bit vse v enem: kuhinja, dnevna in jedilnica. To je priročno tudi ko pridejo obiski in ti v kuhinji pripravljaš, hkrati se pa meniš z ljudmi, če bi bila kuhinja posebej, bi pa obiski samevali za mizouser posted image . Raje imam prijetne vonjave po celi bajti, kot pa zaporuser posted image .  Tale trend zaprte kuhinje se pomoje nanaša na moderne karieristke, ki sploh več ne kuhajo doma in je zato bolje da zaprejo tisti prostoruser posted image user posted image

galerija mi je fajn, vendar je ne rabim. Bi pa imela zimski vrt s kavčem/fotelji iz ratana al bambusa, in polno palm ter ostalega zelenjauser posted image . povezan bi bil z dnevno sobo, kot nekak podaljšek

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trendi
16.10.2007 12:58:10   
Nika v službi
Tudi pri nas imamo odprt prehod iz kuhinje v jedilnico. Nimam pa zraven še dnevne sobe, ker je zame dnevna bolj intimen, družinski prostor. Pri nas se vse dogaja v jedilnici, ob kaminu. Tam sprejemamo obiske, imamo party-je... Dnevna soba je v nadstopju in tja ljudi ne vodim oz. le redke posameznike.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trendi
16.10.2007 13:03:04   
corfu
Ni bil moj namen karkoli usiljevat, sam pač tako to je...jaz osebno bom imela tudi kuhinjo in jedilnico povezano, dnevno pa nekoliko umaknjeno, bolj zasebno. Nika v službi, kako imate vi to izpeljano? Ne vem tudi kje naj damo kamin v dnevno sobo, ali jedilnico?user posted image

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: trendi
16.10.2007 13:04:07   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: corfu

Imela sem možnost govoriti z italijanskim dizajnerjem in ugotovila koliko mi za njimi zaostajamo.user posted image Galerije v hišah, povezane kuhinje, jedilnice, dnevne sobe...sve to je bilo pri njih aktualno in moderno 10 let nazaj. Zdaj je pri njih kuhinja, tako kot pri nas WC, strogo ločena in zaprta z vrati, nato jedilnica, ki sega v kuhinjo in ne v dnevno sobo...zanimivo. Glede galerij je rekel, da gre ves topel zrak v luft, da smrdi-diši do spalnice, vse tisto kar se je čez dan kuhalo...in če imamo stopnice za v gornjo etažo v dnevni nimamo nobene itime, saj npr. otrok mimo nas pelje celo četo sošolcev recimo, medtem, ko smo mi v pižami pred tv-je, to pa res ni najbolj... no, toliko v razmislek.

lp



To vem že sama, brez mnenja italijanov user posted image

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trendi
16.10.2007 13:35:14   
Annny
Se strinjam s karin24user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: trendi
16.10.2007 14:35:51   
Nika v službi
Corfu, mi imamo kamin v jedilnici, ker se meni pač zdi, da najbolj tja paše. Vsaj v našem primeru.
Kuhinja in jedilnica sta v pritličju, dnevna soba pa je v nadstropju. V pritličju so pri nas bolj tisti "pohodni" prostori - poleg kuhinje še manjša kopalnica, utility, shramba, hodnik....
Mi imamo zasebni - spalni del pač ločen, ker so v nadstropju poleg dnevne sobe tudi spalnice, izhod na teraso in balkon, pa garderoba, velika kopalnica, zgoraj v mansardi pa še kabinet in otroške sobe, igralnica, manjša kopalnica....

Kaj pa vem, kamin gre tako v jedilnico kot v dnevno sobo, odvisno od želja in razporeditve. Težko ti kaj uporabnega svetujem...

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: trendi
16.10.2007 14:36:17   
Olivija
Moram našim dvema povedat, da imata trendovsko hišo user posted image . Kuhinja z jedilnico ločeno od dnevne sobe, nobene galerije - naš Ata pa skoz nekaj jamra (zgrajena pred 30 leti).

Jaz sem preizkusila oboje in mi nekako bolj ustreza odprti tip. Posebej, ko so otroci majhni, ko pa pa horda sošolcev mimo hodila, bova pa mogoče stopnice zaprla - arhitekt je pomislil tudi na to opcijo.

Sem se pa že leta 1992 v Ženevi odločila za galerijo, je imela moja teta ful kjut hišico tam in želja je ostala.

Meni veliko večji problem predstavlja televizija, še vedno nevem, kam naj z njo. user posted image  Najraje bi jo vrgla iz dnevne ven, kljub protestom ostalih družinskih članov.

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: trendi
16.10.2007 14:56:17   
honey
Meni osebno je tudi všeč odprta kuhinja z jedilnico in dnevno sobo, ker pri nas se pa večji del dneva zadržujemo v teh treh prostorih. Zgoraj imamo spalne prostore oz. otroške sobe, ampak gor gremo res zvečer samo spat. Da pa bi imela zaprto kuhinjo? Ne, hvala, res se bi počutila izolirano od ostalih. Vem, kako je to, ker jo imata naša dva, ki sta hišo gradila 20 let nazaj in tudi pri njegovih starših, kjer sva živela prej, je bilo isto. Ampak to mi ni bilo všeč, ker mi se pa res več ali manj zadržujemo v dnevni sobi. Kuhinjo oz. jedilnico imamo res namenjeno kuhinji in prehranjevanju.

Galerije pa tudi nimava več ali manj zaradi izgube toplote. Tako da imamo kar normalno stopnišče z ograjo in hodnike. Kar pa se tiče vonjav iz kuhinje, je pa tako, da v teh časih prodajajo res dobre in močne nape, tako da pri meni ni nobenega vonja, karkoli pač kuham, ker imam prvo prižgano napo, po končanem kuhanju pa še okna odprem in je vse o.k. Celo kostanj smo v nedeljo pekli v kuhinji in smo zadimili cel prostor user posted image , pa smo odprli okno in vrata na drugi strani, pa je bilo v 5 min preluftano, samo potem je zeblo user posted image .

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: trendi
16.10.2007 21:01:24   
triša
Mi bomo pa imeli vse v enem kuhno, jedilnico in dnevno.Pa nam ne bo nič smrdelo, ker itak nič ne kuhamo.user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: trendi
16.10.2007 21:56:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

To vem že sama, brez mnenja italijanov user posted image


Uvoženo je še vedno boljše user posted image  user posted image  

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: trendi
16.10.2007 23:25:18   
* Mateja *
IZVIRNO SPOROČILO: triša

Mi bomo pa imeli vse v enem kuhno, jedilnico in dnevno.Pa nam ne bo nič smrdelo, ker itak nič ne kuhamo.user posted image


Ta je pa dobra. Jaz bi enako komentirala. Sicer sem pa za kuhinjo z jedilnico zase in dnevno ločeno, če imamo pač veliko prostora. Mi smo v stanovanju in imamo vse odprto, čeprav sta dva ločena prostora. Sicer si pa vsak oblikuje po svojih željah, sto ljudi sto čudi.

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: trendi
17.10.2007 13:18:57   
LoCa
ma v k* s trendi, itak minejo, na koncu ostane funkcionalnost, k more tebi ustrezat user posted image . js mam itak tko mahno stanovanje da imam odrt prostor s kuhinjo, jedilno mizo in dnevno, in mi je zakon, ker je tako večja pretočnost, se komot družiš itd.
sem pa zadnjič brala nevemkje, v delo in dom se mi zdi, k je en tipo k dizajnira kuhinje govoril o tem, kako se vrača una old skul kuhinja tradicionanega zgleda, in da tiste super minimalistične kuhinje gredo v pozabo, ker so bile nepraktičneuser posted image . ja d, dobro jutro,mislim, sej v končni fazi  si opremiš po lastnih potrebah. tko recimo je meni sicer všeč to, da maš v kuhnji posode na policah, ampak nepraktično, ker imam psa pa bi se dlake pol skunde po tem, ko bi spucala nabrale. treba je mislit na sebe, ne pa dizajn :)

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: trendi
17.10.2007 13:26:09   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13

noben me ne bo nikoli za noben denar prepričal, da naredim kuhinjo posebej, z zaprtimi vrati. Da sem potem sama not zaprta, ne hvala lepa. Jaz sem ogromno v kuhinji, ker stalno neki packam in se igram s hrano in zato mora pri nas obvezno bit vse v enem: kuhinja, dnevna in jedilnica. To je priročno tudi ko pridejo obiski in ti v kuhinji pripravljaš, hkrati se pa meniš z ljudmi, če bi bila kuhinja posebej, bi pa obiski samevali za mizouser posted image . Raje imam prijetne vonjave po celi bajti, kot pa zaporuser posted image .  Tale trend zaprte kuhinje se pomoje nanaša na moderne karieristke, ki sploh več ne kuhajo doma in je zato bolje da zaprejo tisti prostoruser posted image user posted image

galerija mi je fajn, vendar je ne rabim. Bi pa imela zimski vrt s kavčem/fotelji iz ratana al bambusa, in polno palm ter ostalega zelenjauser posted image . povezan bi bil z dnevno sobo, kot nekak podaljšek



Moje mnenje je isto.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: trendi
18.10.2007 13:42:25   
viv_
Meni je pa kuhinja nekako "nujno zlo" v stanovanju in jo nočem imet skupaj z dnevno - sem absolutno za deljeno. Meni je dnevna nekako "reprezentančen" prostor, v dnevni imam klavir, kar nekaj umetniških slik in mi štedilnik res ne sede zraven.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: trendi
18.10.2007 13:46:32   
sazi
ma v k* s trendi, itak minejo, na koncu ostane funkcionalnost, k more tebi ustrezat


jaz tudi mislim tako - važno, da se v prostoru sam počutiš domače in udobno

Sva z možem govorila z arhitektom, preden sva se lotila risanja pregradnih sten (nosilne so že stale), pa nismo našli skupnega jezika. Eno so trendi, vizualna skladnost, moduli gor in dol - eno je pa uporabnost, praktičnost in izkoriščenost prostora - po naravi sem praktik, pa četudi kakšna zadeva manj skladno ali umetniško izgleda. Verjamem pa, da nekomu vizualnost pomeni toliko, da ji da prednost pred uporabnostjo.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: trendi
19.10.2007 22:28:31   
malecka
user posted image sazi to bi tud jaz napisala.

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: trendi
19.10.2007 22:54:28   
frutka_
Mi smo ravno v procesu izdelovanja mansarde. Višina stropov,od tal do slemena je eč kot 5m! Niti na misel mi ne pride, da bi prostor zaprla s stropom, ker je ravno ta razgibanost prostora in leseni elementi posebna v starih mansardah.
Ne glede na trende se z možijem odločava in predvsem ozirava na lastne potrebe. Vsak si ureja in projektira stvari po lastnih željah, potrebah in zamislih.

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?