|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zajtrk pri alergikih na KML
27.3.2008 22:39:33   
zvezda06
Hcerka je stara 18 mesecev in ne vem, kaj naj ji se ponudim za zajtrk, saj je navelicana ene in iste hrane. Kuham ji polento (jo je vsak dan- ali za vecerjko ali za zajtrk), kruh z domaco slivovo marmelado ter prosena kaša z jabolkom. To je zaenkrat vse.
Kašic ne mara, da bi jih mešala z Allernovo...
Ideje na plano prosim!!! user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zajtrk pri alergikih na KML
28.3.2008 1:09:01   
sonce78
Probaj kvinojo, ajdo, .... ter podobno. Jaz jih sicer še ne dajem, ker je moj user posted image star šele 6.m, mu jih pa bom čez kakšen mesec.

Imam v planu  razne žitarice skuhati v vodi, kjer se je kuhalo sadje in zamešati še sadje zraven. Sem tudi kupila piškotke brez laktoze, glutena, ... v Biotopicu oz. v trgovini z zdravo prehrano. Mu jih zmiksam k sadju. Tvoja hčerka je že starejša, ji lahko ponudiš piškote s čajem, kompotom ... imajo tudi posebne kruhke, prepečence. Obstaja tudi evrokrem od Valsoie, vendar so notri lešniki in ni najbolj primerno za 18. mesečnico. Mogoče kakšne paštete iz oddelka zdrave prehrane (Mercator ima pestro ponudbo takih izdelkov).
Dan danes se vse dobi, le kaj, ko je vse strašansko drago. user posted image

Ker še vedno dojim, imam tudi jaz dieto brez mleka in počasi nabiram dovoljena živila. Jaz si naredim palačinke po tem receptu:

5 dl jabolčnega soka
12 žlic pirine moke
3 žlice olja
ščepec soli
3 žlice sladkorja
vanilijev sladkor (lahko tudi brez)

Zmešaš vse sestavine (masa mora biti malo gostejša kot za "običajne" palačinke in spečeš kot palačinke. Lahko ji namažeš z marmelado, posuješ s sladkorjem, ... 

Če se še kaj spomnim, napišem!user posted image


_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu zvezda06)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zajtrk pri alergikih na KML
28.3.2008 10:24:12   
sazi
Če ni alergična na jajca, ji speci palačinke ali šmorn - jaz sem oboje delala samo z vodo - čisto brez mleka. Se prav lepo speče in še lepše poje user posted image . Tudi z različnimi mokami eksperimentiram - ajdova, pirina, malo mešano...

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zajtrk pri alergikih na KML
28.3.2008 10:56:09   
tatam
Jaz za zajtrk zmiksam različno sadje,p.p. dodam malo vode in s tem pripravim kašice-grisolino ipd. Še meni je ful dobro!!!user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zajtrk pri alergikih na KML
28.3.2008 12:06:42   
jakaracman
Naša je bila tudi alergična na KM in je jedlapri tej starosti, kruh pa zelenjavne paštete, poli salamo, hrenovko piščančjo, jajček, sojine palačinke,kakšno pecivo, sojine jogurte, kdaj samo piškotke, marmelade,seveda vse paziš, da ni mlečnih beljakovin notri.Skratka brez problema.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zajtrk pri alergikih na KML
29.3.2008 20:13:55   
mamica 1
Ker mojega sina dojim imam tudi jaz dieto in vsako jutro zajtrkujem domač kruh in Geo margarino

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zajtrk pri alergikih na KML
11.4.2008 12:05:57   
*ribica*
Kaj pa sojino mleko ali pa riževo? S tem lahko kombinoraš karkoli, tudi kakšen čokolino (ne spomnim se točno kateri) se najde, ki ne vsebuje mleka,.. Ima tudi veliko sojinih desertov in pudingov, zraven pa ji ponudi sojin keks. Malo poglej po trgovini, imaš že ogromno izdelkov od soje.
P.S. Riževo mleko in sojino mleko z okuson vanilije + Ca je zelo dobro (moj 4 letni sin ju obožuje).

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zajtrk pri alergikih na KML
11.4.2008 12:44:59   
sonja_ez
Jaz mu kuham ovsene, pirine, ržene kosmiče na vodi, pa kakšno sadje notri. Čim manj kupljenih stvari. Naš sicer ni alergičen na sojo, pa mi je na bioresonci rekla, da mu ne odgovarja sojin puding Alpro ali pa Medex piškoti (brez KM in jajc)

(odgovor članu *ribica*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zajtrk pri alergikih na KML
11.4.2008 21:05:44   
*ribica*
Zdaj sem se spomnila: skuhaš jabolka, ko so kuhana v tej vodi skuhaš gres, jabolka zmiksaš in daš v kuhan gres, po potrebi sladkaš, lahko dodaš cimet. Ravnokar smo to imeli za večerjo (tudi midva z user posted image )

(odgovor članu zvezda06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zajtrk pri alergikih na KML
18.4.2008 16:12:22   
izabella1
Ojej, samo z alergijo na kravje mleko pa res ni treba obupavati!

Zamisli si karkoli in namesto mleka uporabi vodo/riževo mleko/ovseno mleko/sojino mleko.

Jaz moji kuham zjutraj kako proseno kašo na vodi in jo zalijem z enim od zgoraj napisanih mlekov. Naredila sem domačo čokolado in jo občasno vmešam med milupin rižolino in je bolj čokolino :) Dodam kakšno sadje v kašico, ...
Potem imaš ovsene kosmiče, različna žita, dodaš sojin jogurt in suho/sveže sadje.

Uporabi domišljijo...

(odgovor članu *ribica*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?