|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Razvojni mejniki

Obvladovanje glavice
V tretjem mesecu življenja dojenček že obvladuje glavo in jo trdno drži pokonci. Vašo podporo potrebuje le med dvigovanjem. Ko leži na trebuščku, dviga glavico in zgornji del prsnega koša, ob tem se opira na podlahti, s prstki pogosto praska po podlagi. S tem utrjuje vratne mišice.
Večina dvomesečnikov je sposobna dvigniti glavico pod kotom 45 stopinj. Leže na hrbtu pa ima večino časa še vedno nesimetrični položaj z iztegnjeno nogo in roko v smeri pogleda ter pokrčeno nogo in roko na nasprotni strani. Proti koncu tretjega meseca postaja lega vedno bolj simetrična.

Vedno več razpira dlani, gibi udov so vedno manj okorni in bolj simetrični. Proti koncu tega meseca začne opazovati svoje roke in prstke. Predmet, ki mu ga ponudimo, prime in ga včasih med držanjem tudi že opazuje. Zato mu ponujajte lahke in preproste igračke, primernih oblik, da jih bo prijel. Samo s pogledom ali pa s pogledom in pridruženim obračanjem glavice sledi predmetu, ki ga počasi v loku premikamo nad njegovim obrazom v vse smeri. Poskusite!

Zanimanje za okolico
Med hranjenjem z velikim zanimanjem proučuje mamim obraz. Tudi sicer se vedno bolj zanima za svojo okolico.
Proti koncu meseca začne raziskovati svoje telo – ogleduje si roke in se igra s prstki, vokalizira, spušča mehurčke sline, se dotika ušes, spolovila in drugih delov svojega telesa. Z raziskovanjem svojega telesa se začenja zavedati samega sebe.
Dojenček ima rad dnevno rutino, saj lahko tako predvideva, kaj bo sledilo. Z nasmehom, vznemirjenjem ali oglašanjem se odziva na znane situacije, na primer ob pripravah na hranjenje ali ob pripravi na kopanje. Zdaj že očitno pokaže, da uživa v kopanju in v ostalih nežnostih ter druženju s starši.

Dojenčkova komunikacija
Že v zgodnjem obdobju življenja lahko dojenček pokaže, kdaj potrebuje pozornost in nežnost ter tudi, kdaj je pozornost staršev prekomerna in kdaj želi nekaj časa zase. Da si želi vaše družbe, vam pokaže z vzpostavitvijo očesnega kontakta, z nasmehom ali z oglašanjem. Ko pa mu je družba odveč, to pokaže z jokom, zehanjem, starejši pa tudi z odmikanjem pogleda in odrivanjem staršev.

Ker je vsak dojenček edinstven, ima tudi vsak nekoliko svoj način sporočanja potreb in svoj način vzpostavljanja komunikacije s starši. Še vedno pa je jok njegov glavni način sporočanja želja in potreb. Odzivanje na dojenčkove signale in zadovoljevanje njegovih potreb je temelj razvoja otrokove samozavesti in kasneje samostojnosti.

Nasmeh
Trimesečni dojenček že pokažejo ugodje tudi z nasmehom. Uživa, ko se mu starši posvečajo, ko se z njim pogovarjajo, se ga dotikajo in ga objemajo, razveseli se, ko zagleda znan obraz. Nanj se odzove z nasmehom in z grgrajočimi glasovi. V tem času se že oglaša s samoglasniškimi glasovi (vokaliziranje).
Dojenček ima z ljubljeno osebo (lahko je tudi več kot ena) vedno tesnejši odnos, v maminem ali očetovem naročju se najhitreje potolaži.

Preberite še

Moj dojenček
Razvojni mejniki
Dojenje in dodajanje

Zdravje
Mamica in očka
Igrajmo se




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?