Vse več je parov, ki se za otroka odločajo šele po 30. letu starosti. Kakšne so prednosti takšne odločitve, najdete v prispevku.
Mnogi pari se za povečanje družine odločijo šele po 30. letu starosti. Takšna odločitev prinaša določene prednosti. Največji sta zagotovo ti, da ste v vseh teh letih skupnega življenja svojega partnerja že dodobra spoznali, druga pa je ta, da se po končani porodniški v službo ne boste vrnili pod stresom, saj ste svoje sposobnosti že dokazali v prejšnjih letih službovanja.
Kakšne so še prednosti nekoliko poznejšega materinstva?
V 30. letih je ženska že dovolj pripravljena na novo vlogo, na materinstvo. V teh letih si je nabrala izkušnje, znanje, je bolj potrpežljiva, ima večjo samozavest in je bolj zdržljiva. Vse te kvalitete pa so pomembne tudi, ko boste nastopili novo vlogo, torej materinstvo. Ker se sedaj poznate mnogo bolje, kot ste se pri 20. letih, boste lahko bolj potrpežljiva in razumevajoča mamica. To pa seveda ni pravilo. Tudi mamice, ki se za materinstvo odločajo zelo zgodaj, imajo lahko vse te kvalitete.
PREBERITE TUDI: Kako ohraniti možnosti za zanositev do 40-tih?
Strokovnjaki pravijo, da so mamice po 30. letu tudi bolj izkušene. Imajo kariero, dom, doživele so že veliko stvari, si nabrale izkušnje, iz tira jih ne spravi vsaka malenkost. In če si želite dvojčke, še ena razveseljiva novica: ženske, ki se odločijo zanositi pri 30. letih, imajo več možnosti, da bodo rodile dvojčka!
Z leti namreč nivo hormona, ki spodbuja zorenje jajčec narašča in zato se povečuje tudi možnost več plodne nosečnosti. Raziskave so pokazale, da je možnost pri mladih nosečnicah, starih okrog 20 let le ena od 16, pri nosečnicah, ki so stare okrog 35 let, pa se ta možnost poveča na eno od petih!
Slabosti poznejše nosečnosti
Nosečnost pri 30-35. letih pa ne prinaša le prednosti, z njimi prihajajo tudi določene slabosti. Če se boste za prvega otroka odločali šele kasneje, se boste zanj morda morali nekoliko bolj potruditi, saj kvaliteta vaših jajčec počasi upada.
Po 35. letu starosti se poveča tudi možnost za spontani splav ter večja možnost za gensko okvaro ploda.
Poleg tega pa so strokovnjaki našteli še: večja je možnost za izven maternično nosečnost, poveča se tudi možnost predležeče posteljice, večja je možnost, da boste rodili nedonošenčka ali dojenčka z nizko telesno težo, prav tako se poveča možnost poroda s carskim rezom.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Miti o zanositvi: Drži ali ne?
Če/ko želimo zanositi, se poslužujemo raznih tehnik, poslušamo vsak nasvet, ki bi pripomogel k temu, da bi hitreje zanos...
7
Kaj NE reči ženski, ki je imela spontani s...
Ko nam ženska pove, da je doživela spontani splav, pogosto ne vemo, kako naj se odzovemo. Tišina ni dobra, prav tako pa ...
4
Vazektomija ni nepovratni proces
Čeprav je včasih veljalo, da je vazektomija nepovratna metoda kontracepcije oziroma moške sterilizacije, to danes več ne...
4
Ko si partner ne želi (več) otrok ...
Dokler boste mrzlično in panično odštevali mesece in leta, ki so vam še ostali na voljo za zanositev, bo ta energija moč...
4