Danes je stopil v veljavo nov protokol in sicer samotestirajo se vsi učenci od 1. do 9. razreda - še vedno pa je to prostovoljno.
V ponedeljek so namreč potrdili 1136 okužb, delež pozitivnih pa je 43,1-odstoten, kar pomeni, da število okužb še vedno raste. Zato je vlada sprejela nekaj novih ukrepov. V šolstvu to pomeni, da se viša pogostost testiranja - učitelji se morajo testirati na 48 ur, prav tako se morajo pogosteje samotestirati učenci - v ponedeljek in sredo.
Samotestiranje ostaja prostovoljno
Učenci se še vedno prostovoljno odločajo, ali se bodo testirali, priporočilo za testiranje pa od danes naprej velja za vse učence, torej od 1. do 9. razreda.
Samotestiranje učenci izvedejo tudi za udeležbo v športnih programih, športno-rekreativnih dejavnostih in obšolskih dejavnostih.
Upravičeni do več testov
Zaradi pogostejšega testiranja so učenci upravičeni do več testov, ki jih v lekarnah prevzamejo brezplačno, saj stroške krije proračun.
Kaj se zgodi, če test pokaže pozitivno?
Če je test pri samotestiranju pozitiven, pokličete izbranega zdravnika, ki bo učenca napotila na PCR testiranje. Učenec tako ne sme v šolo in počaka doma v samoizolaciji na rezultate testa.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Prihaja nova serija logopedskih Lahkonočnic
Evropski dan logopedije je namenjen ozaveščanju o jeziku, govoru, komunikaciji, motnjah požiranja in vlogi logopedov. Sl...
5
Odlog vpisa v prvi razred
Starši lahko vložimo predlog za odlog vpisa v prvi razred tudi v primeru, ko za to odločitev ni zdravstvenih razlogov te...
5
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5