|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Tridnevna vročina

P.L., 22.9.2016
Tridnevna vročina je virusno obolenje, ki se pojavlja v prvih dveh letih življenja. Bolezen ni nevarna, vseeno pa je prav, da otroka odpeljete k zdravniku, izpuščaji so namreč podobni tistim pri ošpicah ali škrlatinki.

image
/11


Simptomi bolezni

Simptomi, ki spremljajo otroka, ki ima tridnevno vročino so:

- Nenadna povišana telesna temperatura, ki je lahko tudi nad 40 stopinj Celzija.

- Po približno treh dneh povišana telesna temperatura izzveni.

- Ko vročina izzveni, se pojavi svetlo rdeč kožni izpuščaj.

 

Tridnevna vročina je zelo nalezljiva kapljična okužba, ki pa ni nevarna. Bolezen izbruhne približno sedem do 17 dni po okužbi, začne se z nenadno povišano telesno temperaturo. Ta ponavadi vztraja tri dni, ne spremlja jo noben drug bolezenski znak. Po treh dneh se povišana telesna temperatura prav tako nenavadno in hitro zniža, kot je narasla. Nato po koži malčka nastanejo drobni, svetlo rdeči izpuščaji, ki izginejo po približno dveh dneh.


Nevarnost okužbe se začne tri dni po izbruhu in traja vse dokler trajajo izpuščaji. Ko malček bolezen preboli, je nanjo imun za vse življenje.


Kljub temu, da bolezen ni nevarna, je prav, da malčka odpeljete k zdravniku. Ta bo ugotovil ali gre res za tridnevno vročino, izpuščaji so namreč zelo podobni tistim pri ošpicah in škrlatinki.


Kako lahko otroku pomagajo starši?

- Če vaš malček zboli za tridnevno vročino, ne potrebuje zdravljenja.

- Če telesna temperatura močno naraste, jo lahko znižate s hladnimi obkladki, mlačno kopeljo ali svečko paracetamola. O metodah zniževanja povišane telesne temperature se posvetujte z zdravnikom.

- Pomembno je, da vaš malček popije zadosti tekočine. Pije naj po požirkih skozi ves dan. Zaradi povišane telesne tekočine izgublja veliko vode in soli.

 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Zaprtje pri dojenčku in otroku
Ker ležeči položaj ni naravni položaj za izločanje, se dojenčki ure in ure trudijo, da bi v celoti izločili pline in bla...
5
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
4
Čudne reči v dojenčkovem blatu
Ste v dojenčkovem blatu zagledali nekakšna zrna peska? Ali je njegovo blato fluorescentno zeleno? Brez strahu, vzroki so...
4
Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...
4



Kdo so kranio levčki?
Včasih morajo naši najmanjši postati največji borci. Mamice otrok z redko prirojeno boleznijo lobanje – kraniosinostozo,...
Vodene koze ali norice: kako otroku pomagati
Preverite, kako dojenčku ali otroku pomagati (o)lajšati srbenje in pospešiti celjenje mehurčkov oziroma kože na povsem n...




zasebno varstvo
marta82

Ali potrebujete oz. bi se odločile za organizirano zasebno varstvo otrok v Mb (v za otroke prilagojenih prostorih, največ 6 otrok na eno varuhinjo, zdrava prehrana, vodene dejavnosti,...)?

da, izbrala bi takšno varstvo (29%)

takšno varstvo bi izbrala, če ne bi bila cena previsoka (38%)

ne, otroka imam v vrtcu (24%)

ne, imamo varstvo na domu (1%)

ne, otroka varuje babica (8%)


Število vseh glasov: 125

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!