|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 12:09:40   
Anonimen
Mene pa zanima kako je, če ti odteče voda. A ti zihr opaziš? In če takrat nimaš še popadkov. Kako ravnaš? Moraš res samo ležati ali se lahko u miru odpraviš v porodnišnico? Lahko še kaj hodiš (v kopalnico, do avta)? Se takrat zelo mudi v porodnišnico?
Hvala in LP!¨
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 12:14:22   
miapia
Meni je, ko sem urejala rožice, naredilo bljp in pritekla je voda. Odtekala pa mi je postopoma, ne naenkrat. Poklicala sem moža v službo, vmes me je navilo in sem se že doma skoraj sklistirala, potem sem si naložila vložkov, vzela brisačo in se vlegla na sedežno. Ko je prišel mož, sva šla v P, vmes so se začeli neredni popadki. V P sem morala vse storiti sama, sem komaj hodila od vseh bolečin, pa že nervozen si. Točno boš vedela, kaj se dogaja s tabo in kaj so popadki, brez skrbi.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 12:19:05   
zmajaz
Ja ene pravijo, da ti lahko začne odtekati tudi po kapljicah - bo morda katera povedala kaj več o taki izkušnji. Večinoma pa to začne kar fejst odtekati - meni se je to zgodilo pri 2. nosečnosti. Okoli polnoči, ko sem že spala, je kar naenkrat priteklo, kot bi se polulala user posted image  - me je kar v zrak vrglo. Šla sem na wc in počakala, da je še malo odteklo. Potem sem se oblekla, si dala kar en vir80 vložek not, pa brisačo na sedež v avtu in se odpravila v porodnišnico. Vsake toliko časa je spet priteklo. Tuširala se nisem, ker sem se itak 2 uri pred tem kopala, plus tega pa sem že od 1. vedela, da te v P itak še 1x pošljejo pod tuš. V avtu sem si sedež spustila malo nazaj, da sem bila v polležečem položaju. Na poti so se mi pa potem počasi tudi že začeli popadki.

V glavnem - ko ti začne plodovnica odtekati, se moraš odpraviti v P, tudi če še nimaš popadkov. Seveda se lahko v miru oblečeš ipd., panike ravno ni treba delati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 12:25:59   
blazka
Meni je že trikrat odtekla voda, tako da sem točno vedela, da moram it user posted image . Takoj še nisem imela popadkov, a so se kmalu začeli, ko so me klistirali v porodnišnici, sem imela že kar taprave.
Torej, če ti odteče voda kar pojdi v porodnišnico, takoj ko je možno.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 12:52:59   
jolly123
Ko ti voda odteče takoj veš, je taka prozorna tekočina, lahko tudi malo krvava, ki nič ne smrdi. Meni je najprej samo malo priteklo, da sem najprej mislila, da sem se polulala, že čez 5 minut je pa kar fajn priteklo. V miru sem pripravila torbo, se preoblekla itd in šla v porodnišnico, popadkov ni bilo še nobenih.
V P so me poslali ležat, ker ni bilo popadkov in bi čakali 12 ur če jih ne bi bilo, bi sprožili umetne, so se mi pa čez dve ure potem začeli rahli popadki in se je babica odločila za klistiranje, po klistiranju so se pa šele začeli uni ta hudi.

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 13:47:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Mene pa zanima kako je, če ti odteče voda. A ti zihr opaziš? In če takrat nimaš še popadkov. Kako ravnaš? Moraš res samo ležati ali se lahko u miru odpraviš v porodnišnico? Lahko še kaj hodiš (v kopalnico, do avta)? Se takrat zelo mudi v porodnišnico?
Hvala in LP!¨


Opaziš, brez skrbi.....meni se sicer ni vlilo naenkrat.....sem v začetku mislila, da imam malo močnejši beli tok....ko pa sem ene trikrat to začutila in je bilo vedno močneje, pa se mi je začelo svitati, da mi odteka voda.....in potem se je kmalu vlilo.....in sem zbudila moža, vzela potovalko, obložila sprednji sedež avta, ker je bil nov, z blazinami, da se fleki ne bi slučajno poznali in sva se odpeljala v porodnišnico.....vse skupaj je trajalo ene tri ure.....popadkov pa sploh nisem imela......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 13:51:16   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Mene pa zanima kako je, če ti odteče voda. A ti zihr opaziš? In če takrat nimaš še popadkov. Kako ravnaš? Moraš res samo ležati ali se lahko u miru odpraviš v porodnišnico? Lahko še kaj hodiš (v kopalnico, do avta)? Se takrat zelo mudi v porodnišnico?
Hvala in LP!¨
Pozdravljena. Tudi meni je 3.tedne pred pdp-jem odtekla voda. Nisem bial ziher ali je to to, ker mi je odteklo na wc-ju. Ko sem stopila v dnevno se pa je tak fajn vlilo dalje, tako da brez skrbi ziher opaziš!! user posted image
Jaz sem odšla samo z dvigalom do garaže kjer me je že moj čakal,in sva šla takoj v P.
Načeloma naj ne bi hodil, če ti odteče voda,bi se moral samo vležt..
No, in popadkov jaz sploh nisem imela (svojih)..niti med porodom.


< Sporočilo je popravil tasa_m -- 22.7.2009 13:52:35 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 13:53:49   
zvesta
Nam so v MŠ razložili takole.

Če je otrok obrnjen z glavico navzdol, potem ni panike. se lahko počasi giblješ in sede pripelješ v P.

Če pa je otrok obrnjen z ritko navzdol, pa lahko pride do zdrsa popkovine ali do izpada nogice, takrat pa je treba le ležat in te ali mož ali rešilec pripeljeta v P.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 13:56:26   
rija
tako je bilo pri meni.
sem šla v porodnišnico in tam so rekli, da bodo popadke čakali 24 ur, če jih ne bo, grem na umetne. sem lahko normalno hodila vmes, zajtrkovala, kofetkala....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 13:58:20   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: rija

tako je bilo pri meni.
sem šla v porodnišnico in tam so rekli, da bodo popadke čakali 24 ur, če jih ne bo, grem na umetne. sem lahko normalno hodila vmes, zajtrkovala, kofetkala....
kaj a nisi bila na ctg priključena?? Jaz nisem smela nikamor,..samo gledla in poslušala sem lahko kako druge rojevajo in hodijo v "mojo" sobo na wc in se tuširat user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 14:34:16   
kajalin*
Meni je začela odtekti po kaplicah ponoči v spanju in sploh nism skapirala,dala sem si vložek in spala dalje,to
je bilo v 36t zato si res nism mislila.No v bolnico sm šla okol 13h,ko mi je le kapnilo,hehehehe,pregledal vodo,je bila plodovnica in čist brez krvi.No v glavnem,rodila sm čez 48ur,z umetnimi popadki...Aja v bolnici pa sm mela strogo mirivanje,pa je bla z glavico obrnjena dol.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 14:38:05   
Foxina
živjo,

nam so rekli v MŠ, da takoj v P, pa ležat...meni voda ni odtekla. Začeli so se popadki, ko so bli 1h na 5 min, sem šla v P....tam so me zrihtali...smo šli v porodno...potem so  mi pa mehur predrli...da je voda odtekla.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 14:41:50   
Teni_
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

IZVIRNO SPOROČILO: rija

tako je bilo pri meni.
sem šla v porodnišnico in tam so rekli, da bodo popadke čakali 24 ur, če jih ne bo, grem na umetne. sem lahko normalno hodila vmes, zajtrkovala, kofetkala....
kaj a nisi bila na ctg priključena?? Jaz nisem smela nikamor,..samo gledla in poslušala sem lahko kako druge rojevajo in hodijo v "mojo" sobo na wc in se tuširat user posted image



Enako kot tasa_m. Pa očitno sva bili v isti sobi, k meni so se tudi hodile tuširat in na wc.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 15:33:40   
nežka
Meni je odtekla voda, sva se z možem napakirala v avto in v porodnišnico. Fajn je, da ne stojiš preveč, a zrihtaš se lahko v miru. V avtu pa čimbolj ležiš. In ker nisem imela popadkov oziroma prešvoh, so mi dali umetne. Ti samo lepo mirno pejt v porodnišnico, kot ti odteče voda, in te bodo takoj vzeli.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 16:28:20   
uwaga
Evo ta zgodba bo počasi stara 7 let:
V sredo sem uradno nastopila porodniški dopust, torej sem imela do roka še približno mesec dni časa.
Četrtek je minil normalno. Petek.... je bil pa petek 13.
Zbudila sem se malo po polnoči. Na noge me je spravil čuden občutek, da moram lulat in to NUUUUUJNO!
Odhitela sem na wc, opravila in se spravila nazaj v spalnico. Razjezilo me je ko sem ugotovila, da moram zamenjat spodnje hlačke, daj so mi tri kapljice " pobegnile".
Zamenjala sem hlače, dodatne hlačke stisnila v naročjeuser posted image in se pokrila.
Čez par minut se je ponovilo.
Ko sem drugič sedela na stranišču sem z grozo ugotovila, da ne morem ustavit vode. Iz mene je curljalo in nič nisem mogla za to.
Hudiča, moj mehur je fuč. Al pa so šle ledvice. Sranje!
Zbudila sem dragega in mu potožila, da naj prosim pokliče dežurnega zdravnika.
Odgovor zdravnice je bil takle: " Če ne more zadržat niti malo potem je to plodovnica, dajte poklicat rešilca ."
No so prišli po mene, me odpeljali v porodnišnico, sede, tam so me pregledali , popisali, premerili, stuširali in poslali spat v "zeleno sobo".
Popadki so se začeli šele okrog 6h in par minut do 8h se je rodil moj mulček.
Še dobro da je samo voda odtekla, sicer bi bile ledvice fuč.

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 16:35:15   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

IZVIRNO SPOROČILO: rija

tako je bilo pri meni.
sem šla v porodnišnico in tam so rekli, da bodo popadke čakali 24 ur, če jih ne bo, grem na umetne. sem lahko normalno hodila vmes, zajtrkovala, kofetkala....
kaj a nisi bila na ctg priključena?? Jaz nisem smela nikamor,..samo gledla in poslušala sem lahko kako druge rojevajo in hodijo v "mojo" sobo na wc in se tuširat user posted image



bila eno uro po prihodu in potem, ko sem rekla, da mislim, da se je začelo....vmes pa so me celo priganjali, da naj se sprehajam.....pa kavico so mi skuhali, pa zajtrk naredili user posted image

kaj pa vem, meni je bilo ful tečno vmes, popadkov ni bilo....in ker od dveh zjutraj nisem spala, sem zato prespala dopoldan in kosilouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
22.7.2009 21:39:07   
AKP
Meni se je začelo nekaj dogajat dva tedna pred porodom. Zjutraj sem se zbudila z mokrimi hlačkami in sem bila 100% da imam povečan beli tok. Kasneje sem začela kuhat in ker sem se slabo počutila sem si preventivno zmerila pritisk, ki je bil precej povišan. Pa sem se kar odpravila proti porodnišnici. Je mož parkiral v bližini in sva se kar peš odpravila tja. Med hojo sem začutila, da mi nekaj teče in sem si mislila, da je zopet beli tok. Sploh mi ni potegnilo, da je to plodovnica, ker mi je dvakrat odtekla komaj med porodom user posted image . V sprejemni pisarni sem povedala, da imam povišan pritisk in sem tako mimogrede dodala, da mi je med hojo nekaj teklo. Je rekla, da bo najprej pogledala, kaj meni teče, potem pa bova poskrbele za pritisk. Seveda je bila to plodovnica user posted image .

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
23.7.2009 7:59:50   
roberta
jaz sem tak primer.

sicer pa mislim, da težko sfališ, da ti odteka voda, pa čeprav po malo, ker ta priteka iz nožnice, ne skozi "luliko" user posted image

meni je začela odtekati ob 4. zjutraj (sem šla na wc in jo je malo odteklo - recimo da 0,3 dc). potem sem šla nazaj spat za še eno uro in potem spet na wc in ista zgodba. potem sem se še stuširala, umila lase, se najedla (ker sem vedela, da mi v porodnišnici ne bodo nič dali, jaz pa brez zajtrka sploh funkcionirat ne morem user posted image  ) in nato me je ob 7.00 mož odpeljal v porodnišnico. brez popadkov. dogajalo se potem ni nič. rekli so mi, naj hodim naookli, da bi se kaj začelo, a ker po parih urah še kar ni bilo skoraj nič, so mi dali umetne. rodila bo 15.30.

če pa voda odteče v večji meri... pa le brž v porodnišnico in čimbolj ležat, da ne pride do izpada popkovine, ker je to lahko zelo nevarno za otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
23.7.2009 8:14:52   
simonalokar
pri nas v  MŠ pa so nam dejali če ti odteče voda moraš poklicati rešilca v vsakem primeru, zaradi popkovine. tko če bo meni odtekla voda bom klicala.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
23.7.2009 11:09:05   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: simonalokar

pri nas v  MŠ pa so nam dejali če ti odteče voda moraš poklicati rešilca v vsakem primeru, zaradi popkovine. tko če bo meni odtekla voda bom klicala.

V MŠ povedo marsikaj, tudi da te pričaka na vhodu P invalidski voziček, če ti je voda pdtekla, seveda, da ti ni treba na klistir itd. Meni je voda odtekla in ni bilo nič od tega. Peš in sama sem morala storiti vse, še izpolnjevat obrazec. Peljal me je pa mož, ker je hitreje prišel iz službe kot bi prišli rešilci.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
23.7.2009 11:30:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: simonalokar

pri nas v  MŠ pa so nam dejali če ti odteče voda moraš poklicati rešilca v vsakem primeru, zaradi popkovine. tko če bo meni odtekla voda bom klicala.

V MŠ povedo marsikaj, tudi da te pričaka na vhodu P invalidski voziček, če ti je voda pdtekla, seveda, da ti ni treba na klistir itd. Meni je voda odtekla in ni bilo nič od tega. Peš in sama sem morala storiti vse, še izpolnjevat obrazec. Peljal me je pa mož, ker je hitreje prišel iz službe kot bi prišli rešilci.


Sem lih to hotla rečt. Larifari. V porodnišnici (sploh če prideš sredi noči) ni nobene posebne ekspeditivnosti.

Jaz koza sem po razpoku mehurja nemudoma šla od doma (voda odtekla sredi noči, peljal me je mož), v porodnišnici pa čakala na hodniku kot steklena vaza na pregled in potem sem šla še peš na oddelek ležat v sobo in čakat popadke. Kr nekej.


(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
23.7.2009 12:57:27   
slovenka
Moji sestri je pred tednom dni doma odtekla voda, njen je prišel čez pol ure domov, jo odpeljal v bolnico, popadkov ni imela, tako da je takoj dobila umetne in v eni uri rodila.

Jaz sem pa imela popadke na 5 minut, ko sem jih prvič čutila. Šla v bolnico čez 1,5 ure, po eni nadaljnji uri se mi je ulila voda in takrat so se začeli hudi popadki...

Za vodo pa veš, ja user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
24.7.2009 17:47:40   
PC Baby
Meni je odtekla voda ob 22.30 in nisem imela popadkov do 17.00 naslednjega dne (18 ur). Sem pa bila ves čas priklopljena na ctg in me še na wc niso pustili, ampak so mi podstavljali posodo. Groza!

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
25.7.2009 9:02:37   
SaaS
Meni je ob pol noči odtekla voda, zbudila sem se v luži na postelji. Zbudila moža, poklicala rešilca in smo šli v porodnišnico. Moji popadki so prišli kasneje, ampak to tako na redko, da so mi ob 10h dali umetne in ob 15h sem rodila.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Če odteče voda in ni popadkov
3.8.2009 21:27:13   
ZmajTolovaj
Jaz imam pa eno mogoče mal neumno vprašanje. Ampak nimam izkušenj z odtekanjem vode, tako da ne vem, kako to zgleda.  user posted image user posted image
Finta je  v tem, da smo trenutno na morju, tako da sem non stop v vodi. Do PDP še 4 tedne, domov gremo čez 10 dni. Kaj če mi začne v morju ali bazenu voda odtekat? Sej hodim na vsake toliko ven pa se posušim, tako da takrat bi že opazila, ampak a to načeloma traja neki časa pa po malem odteka ali je lahko tud recimo v petih minutah? Kolikor berem poste, drugih "simptomov" razen mokrih hlač sploh ni, npr.popadkov ali da bi kaj čutile. Moj je čist paničen in mi vsake pet minut teži, naj grem iz vode.
Aja še to - glede na to, da so nam v materinski šoli prvič rekli, da če ti vsa voda odteče, je treba ležat in rešilca klicat - jaz imam namen sest v avto in se odpeljat čez mejo vsaj do Izole (mož bo vozil, ne jaz, da ne bo pomote), če bo šlo (smo blizu Pule). Al je lahko kaj narobe? user posted image
Mal sem zmedena, prvič je bilo vse čist šolsko - popadki vso noč, zjutraj v P, tam so mi predrli mehur, plodovnica odtekla in sem rodila v 2 urah s svojimi popadki.
user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




CEPLJENJE
manu77

Ste dali oziroma boste dali svojega dojenčka cepit?

da (75%)

ne (16%)

sem še v dvomih (9%)


Število vseh glasov: 166

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!