|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to nočno d...
25.8.2008 19:12:59   
žarnica
Na sosednjem forumu berem,da ne. Gre se za to,če imaš otroka starega do 3.let,potem ni treba delat nočnega dela.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 19:19:16   
Maleal
Po mojem pa je,ker se mi zdi,da se nočno delo tretira do 6ih zjutraj.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 19:19:46   
Anonimen
Tukaj si preberi: Nocna

Po prebranih prvih dveh stavkih gre za nocno delo...do konca pa nisem brala, tako da poglej, ce je kaksna finta.

(odgovor članu žarnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 19:24:43   
lučka 25
Pri nas punce vsak mesec dobijo dodatek na nočno delo. Pod nočno delo pa se jim štejejo dnevi, ko odpirajo vrec in to ob 5.30 uri. tako, da ja, od 5-6 ure je nočno delo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 19:30:33   
žarnica
No,saj tu se tudi gre za odpiranje vrtca. Imam nek občutek,da me bo ravnateljica dala letos odpirat,pa se hočem pripravit,saj mi odpiranje nikakor ne paše.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 19:33:29   
lučka 25
Poskusi se dogovorit, povej problem in zakaj ne (vzroke). Upam, da ti bo uspelo. Ker če imaš tako majhnega otroka in, da ga moraš buditi, pa res ni prijetno. Še posebej, če veš, da je možnost, da imaš drug turnus.

Želim ti, da bi dobro uredila vse skupaj.

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 19:35:17   
Dashenka
Zakon o delovnih razmerjih (Uradni list RS, št. 42/2002, v nadaljevanju: ZDR) določa v 149. členu, da se kot nočno delo šteje delo v času med 23. in šesto uro naslednjega dne, če pa je določena nočna delovna izmena, se šteje za nočno delo osem nepretrganih ur v času med 22. in sedmo uro naslednjega dne. ZDR definira v 150. členu kot nočnega delavca delavca: - ki dela ponoči vsaj tri ure svojega dnevnega delovnega časa, oziroma - ki dela ponoči vsaj tretjino polnega letnega delovnega časa.


Torej, če začenjaš z delom ob 5ih zjutraj potem to ni nočno delo in ti ga delodajalec lahko brez tvojega soglasja odredi tudi če imaš otrok mlajšega od 3 let.

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 19:43:48   
Anonimen
Sem prebrala naprej...user posted image

Malo nejasen je zakon, saj ne pogojuje, da je nocno delo delov navedenem casovnem razponu, pod pogojem, da traja vsaj tri ure.

Definicijo nocnega delavca uvaja prej zato, po mojem razumevanju, ker nocnemu delavcu pripadajo dolocene bonitete, ne samo placilo za nocno delo, ki je visje od rednega dela. Tako jaz razumem.

Se iz prakse.
Ko sem ze dolgo nazaj stancala nadure po 22. uri zvecer, so bile obracunane kot nocne nadure. Samo to je bilo ze leta nazaj, ko so bile se placane.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 20:00:45   
Carovnica Mica
IZVIRNO SPOROČILO: žarnica

No,saj tu se tudi gre za odpiranje vrtca. Imam nek občutek,da me bo ravnateljica dala letos odpirat,pa se hočem pripravit,saj mi odpiranje nikakor ne paše.


a privas celo leto samo ti odpiraš?

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 20:07:31   
žarnica
Ja,ali odpiraš ali zapiraš (na podružnici vrtca)

(odgovor članu Carovnica Mica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 20:55:28   
Naja30
Ja, je nočno delo. V vrtcu, kjer sem delala, smo odpirali ob 5.30h in smo vedno govorile, da bi nam morali plačati tiste pol ure nočnega dela.

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 21:49:34   
Anonimen
To pa imate res čudno urejeno... pri nas pomočnice delajo normalno od 7ih-15ih, enkrat v letu cel mesec odpirajo (delajo od 5ih-13ih) in enkrat letno cel mesec zapirajo (delajo od 9ih-17ih).

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
25.8.2008 22:39:49   
Jelcy
Tako kot so ti napisale predhodnice je nocno delo, ker jaz ko sem delala ponoci do 7 ure zjutraj so mi zadnjo od 6-7 placali dnevnouser posted image !! Nocna se steje od 22 do 6 ure zjutraj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
26.8.2008 6:59:39   
Dashenka
Sem prebrala naprej...

Malo nejasen je zakon, saj ne pogojuje, da je nocno delo delov navedenem casovnem razponu, pod pogojem, da traja vsaj tri ure.

Definicijo nocnega delavca uvaja prej zato, po mojem razumevanju, ker nocnemu delavcu pripadajo dolocene bonitete, ne samo placilo za nocno delo, ki je visje od rednega dela. Tako jaz razumem.

Se iz prakse.
Ko sem ze dolgo nazaj stancala nadure po 22. uri zvecer, so bile obracunane kot nocne nadure. Samo to je bilo ze leta nazaj, ko so bile se placane.


Ne, ne  zakon je čisto jasno napisan:
- če delaš v nočnem času, potem ti res pripada dodatek za vsako polno uro, ki jo opraviš po 22 uri.
Za to, da se "kvalificiraš" za nočnega delavca moraš opraviti 1/3 svojega delovnega časa v nočnih urah.

Kar z drugimi besedami pomeni, da če hodi v službo ob 5 uri zjutraj, ali zaključuješ ob 23 uri, nisi nočni delavec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Če začneš z delom ob 5h zjutraj-je to noč...
26.8.2008 7:58:17   
Kerensa*
Pri nas je nočno delo od 22. ure zvečer do 6. ure zjutraj.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?