|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   5 urno dnevno spanje dvoletnika
15.2.2008 13:55:57   
zp
Pozdravljene/i,

Imam vprašanje v zvezi z dolžino spanja vaših dvoletnikov čez dan. Naš malček je namreč začel pred kakšnim mesecem podaljševat dnevno spanje z 2-3 h na 4-5 h? Še posebej rad "potegne" če je v domačem varstvu, v vrtcu pa spi malo manj. Zvečer gre spat nekje med 20. in 20.30 in večinom spi v enem kosu do jutra, zbuja se med 7. in 7.30. Domnevam, da je mogoče trenutno v fazi intenzivne rasti ali kaj podobnega, nekje pa sem tudi zasledila, da naj bi bili otroci, ki veliko spijo slabokrvniuser posted image ?

hvala vam za vaše izkušnje.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
15.2.2008 14:04:04   
lelčy
naša je stara 2,5 leti vendar že popoldan ne spi več kot pol leta. enostavno noče spati ker pravi da ni utrujena, silimo pa je ne, ker prične kričat. no moj nečak je pravo nasprotje, on rad popoldan dolgo potegne spanje, vendar pa zvečer potem kar dolgo bedi.
če praviš, da tvoj spi 4-5 ur in da gre že nato ob 20.30 nazaj spat, potem bi ga jaz pustila naj spi. če pa sumiš , da bi bil slabokrven pa malo prekontrolirajta kri.

(odgovor članu zp)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
15.2.2008 14:44:18   
LIDJOČKA
Mogoče je pa samo trenutno bolj "utrujen" in zato toliko časa spi. Sigurno pa ne bi škodovalo tudi kri dat pregledat (da boš brez skrbi).

(odgovor članu lelčy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
15.2.2008 14:53:55   
diva 4
Naš pubec je tudi en velik zaspanec.Star je zdaj dve in pol.On sicer že od rojstva veliko spi. Pri treh tednih se ni več ponoči hranil in je spal od 18.30 do 8.00. Pa je ob 10.30 spet zaspal in je spal najmanj do 13.30 pa je od 15ih do 16 spet zadremal in ob18.30 že spal nočni spanec user posted image .Tako do nekje pol leta starosti. Potem pa je opustil enourni dremež popoldan.Sedaj pa hodi spat ob 19ih in vstane zjutraj ob 7.00.Spi pa v vrtcu ponavadi cca 2uri , doma pa 4 ure.
Še pa nikoli nisem slišala , da bi otroci , ki veliko spijo bili slabokrvni. Slabokrvnost je predvsem posledica enolične prehrane ali kakšne bolezni. Jaz glih ne bi skrbela na tvojem mestu.

(odgovor članu lelčy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
15.2.2008 17:08:36   
TONČI.
ZP, ti sam brez skrbi. Več bo spal, bolj bo rasel. Imam doma podobnega pobalina. Ma pač rabi malo več spanja. Men je ok, zvečer gre pa tud ob 20-ih spat, pa do 7-8 zjutraj.

(odgovor članu zp)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
15.2.2008 17:21:12   
lelaval
So dnevi, ko si naša 2,5 letnica tudi vzame tako dolg popoldanski spanec, noći pa tudi cele prespi - od 20.00 - 8.00.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu zp)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
15.2.2008 21:21:10   
AKP
Tudi moja hčera je imela takšno obdobje. Je prišla ob 15.00 iz jaslic tako utrujena , da je čez pol ure sigurno že kje spala. In je spala skoraj do večera. Potem je še bila malo budna, se je umila in odšla na nočno spanje in je spala do jutra. Če smo šli kam z njo ven pa je bila tako sitna se ji je prav vidlo, da je tako utrujena, da komaj čaka da pride do svoje postelje. Ne spomnim se več točno kako dolgo je to trajalo vendar se je potem tako spremenila, da pri treh letih pa sploh ni več hotela popoldan spat. Ja, ta naša čopka je bila na čase prav posebna user posted image .

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
17.2.2008 10:34:21   
aezzy
moja je slabokrvna in spi zeloooo malo, komaj eno uro cez dan, vcasih pa kar spusti. stara je 18m. zvecer gre spati 20.30, zbudi se 7.30 ampak nikoli ne spi v enem kosu, 2x-3x na noc se zbudi.

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
17.2.2008 10:36:02   
Lunc_a
moj je bil tudi slabokrven in veliko spal še več kot tvoj. ko boste drugič dajali kri reci naj se da pregledati tudi železouser posted image

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
17.2.2008 18:07:24   
aezzy
saj se zelezo vedno pregleda, cim das kri, je osnovno, vsaj pri nas je bilo tako, smo odkrili cisto slucajno.
ce ne kaze drugih znakov, recimo upehanost ali nadpovprecno mirnost., bledicnost...naj te ne skrbi, je pac spancek.
od moje klegice tamala spi takole: 20.30 spanje, celo noc prespi do 8h, vcasih celo do 9.30 (ja, prav ste prebrale!!!!), ob 12, najkasneje do 13h spanje do 15h, vcasih celo do 16h (!!!!)....stara je 18m. in je zdrava in tak zivcek, da je noro.
mah, nikoli nam ni prav, moja pa skoraj nic ne spi......

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
17.2.2008 23:11:12   
Peli
Jaz nebi nč komplicirala dokler ti lepo tud čez noč spi. Če pa te skrbi slabokrvnost pa pokliči pediatra in vprašaj mogoče mu bo dal pogledat kri.
Moj je tud star 2 leti pa spi čez dan ponavadi 3 ure, pa čez noč okol 11 ur. Men čist odgovarja da tolk spi, lepo vmes malo pospravim, skuham, počijem... je pa mali tiste budne urice precej aktiven - in ne, pr nas ne drži tista da bolj raste, če veliko spi...smo pri manjših user posted image

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
17.2.2008 23:39:22   
kofetek2010
Naša 2.letnica spi nočno spanje od 12 do 14 ur (v enem kosu!) in dnevno spanje od 1,5 do 2,5 ure.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
18.2.2008 15:00:21   
krfjolca
Zelena od zavisti user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
18.2.2008 16:43:40   
KatjaD
No, moj je tudi tak "zaspanec" podnevi. Kadar je doma, vstane okrog 7:30-8-ih, potem pa sigurno ob 12:30 spi kot top, vsaj do 15:30, včeraj celo do 16:45!!!, ob 20:30 zvečer pa že sladko sanja nočni spanec celo noč, ponovno do 7:30.

Kadar je v vrtcu spi podnevi manj - max. 1,5 ure, ampak je zato zvečer že ob 20-ih v postelji tišina.
Drugače je pa hiperaktivno dete, cel dan v gibanju, jaz ne vem od kje še pobira toliko energije.
Je pa sicer sposoben biti tudi cel dan pokonci, če se mu preveč dogaja (npr., če gremo za cel dan na obisk k moji babi v MB že vnaprej vem, da z dnevnim spancem ne bo nič), ampak začuda ni nič bolj siten zaradi tega.

Jaz se ne bi sekirala... Je pač zaspanček.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
18.2.2008 18:05:00   
Anonimen
Naša 2.letnica spi nočno spanje od 12 do 14 ur (v enem kosu!) in dnevno spanje od 1,5 do 2,5 ure.


Enako.

Dnevnega zna tudi do stiri ure povleci...vsaj eni geni od mamice....user posted image .

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 5 urno dnevno spanje dvoletnika
19.2.2008 7:41:12   
pikipu
ZP, ne se nič sekirat, če toliko spi. So pač obdobja, ko enkrat spi malo več, drugič pa malo manj. Moj falot bo ravnokar star 19 mesecev, pa tudi kar dosti spi. In se tudi dogaja, da spi enkrat več drugič manj. Zvečer gre običajno spat okoli 22. ure, spi do 8h. Če je tisti dan zelo zaspan, zaspi že ob 11h za kakšno urco in potem popoldne sigurno še 2 uri. Ali pa spi samo popoldne, najmanj dve uri, zna pa potegnit tudi za štiri. In gre zvečer spet normalno spat, ali pa še prej. Pač toliko rabi. Tisto o slabokrvnosti je malo tako tako, če te zares skrbi, daj pregledat kri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?