|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A katera dela pri odvetniku ali v odv.družbi?
12.10.2006 22:01:23   
Anonimen
Kot npr. tajnica. A mi lahko katera zaupa koliko zasluži?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
13.10.2006 7:50:39   
Mina1
Poznam 3, ki krasno zaslužijo, torej tam 300-350.000 sit  (LJ), (s V. stopnjo seveda). Jaz sem sama delala pri odvetniku, pa ni bilo nevem kaj, ampak je že dolgo od tega.

Ena dobi 1x letno celo dodatek za obleko cca 100.000 sit in se obleče, pa za božička so radodarni, pa novo leto, pa nekateri imajo 13-to plačo.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
13.10.2006 9:09:42   
Geja
ne morem verjet da imajo tako dobre plače tajnice pri odbvetniku. A je to sploh možno?

Jaz pa s VII stopnjo delam v računovodstvu in dobim 150.000,00 SITuser posted image .... sedaj pa ko sem na bolniški pa sem ostala še brez stimulacije in dobim 100 jurčku ven user posted image user posted image

Itak moram službo zamenjat, dobro da vem kje jo iskati...

Geja

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
13.10.2006 21:39:52   
Anonimen
Ja, sej men se zdi totalno fer, da ti enkrat na leto dajo denar za obleke, sploh če zahtevajo "poslovno eleganco".  Meni osebno je ful težko dat velik keša za poslovni kostim, še posebej ker imam bolj športen, včasih celo "vagabondski" stil.

Ampak, da s V. stopnjo zaslužijo tudi do 350.000?! Ne morem verjet! Resno?! Če je tako, grem med tajnice!

(odgovor članu Geja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
14.10.2006 17:07:18   
Mojca20
Pri odvetnikih se delovni čas po 14. uri šele začne, saj takrat je konec obravnav na sodišču. Vsaj tako pravijouser posted image


Glede  plač je pa različno, odvisno od odvetnika. Eni so res radodarni!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
15.10.2006 10:54:50   
jakaracman
Moj kolega je odvetnik, njegova tajnica ima 170.000.V stopnja, delavnik do 17 ure, ob petkih do 15.EN mesec poleti frej, pozimi pa tudi kar nekaj.Božičnica jasno je, meni se zdi to OK za to stopnjo izobrazbe.Res pa je da tajnica ful jamra.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 8:42:30   
Mina1
Ja, te tri, ki jih poznam, imajo res takšno plačo in V. stopnjo izobrazbe. Ena res jamra, ker je po cel dan v službi, drugi dve pa pravita, da je urnik normalen.

Jaz sem delala pri dveh odvetnikih in kot sem že napisala, ni bilo nevem kaj, srednja žalost. Nevem pa recimo, koliko bi imela danes plače.

Drugače pa recimo tajnica pri notarki naj bi imela tudi v redu plačo (cca 180.000 do 200.000), so me "snubili" takrat, pa smo imeli doma zanositev v planu, tako da je odpadlo.

Verjetno je pa tudi nekaj na tem, da moraš biti pravi trenutek na pravem mestu za dobro plačo, kaj pa vem.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 8:46:05   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Mina1

Poznam 3, ki krasno zaslužijo, torej tam 300-350.000 sit  (LJ), (s V. stopnjo seveda). Jaz sem sama delala pri odvetniku, pa ni bilo nevem kaj, ampak je že dolgo od tega.

Ena dobi 1x letno celo dodatek za obleko cca 100.000 sit in se obleče, pa za božička so radodarni, pa novo leto, pa nekateri imajo 13-to plačo.


tolk jaz ne dobim za VIII. stopnjo izobrazbe. in tudi zdaj, ko bom imela še stopnjo več, plača ne bo preseglaa tega zenska. user posted image  bo že držalo, da moraš biti na pravem mestu ob pravem času.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 9:19:45   
Mina1
Ja Magi, jaz bi tudi dobro plačo pa normalen delavnikuser posted image  ...

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 10:01:39   
Anonimen
Ja, sej najbrž je plača odvetnikove tajnice odvisna tudi od njegove uspešnosti?
Je pa prav grozno, kakšne so lahko razlike v plačah in sploh, glede na stopnjo izobrazbe.

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 10:12:42   
Mina1
Ja, sej najbrž je plača odvetnikove tajnice odvisna tudi od njegove uspešnosti?


Verjetno da res, sploh če sta skupaj dva odvetnika ali mini združba, če me razumeš, pa sta potem recimo dve tajnici in tako.

Saj pravim: pri ta drugem odvetniku, zelo močen, prepoznaven v LJ in zelo znan, pa ti povem, da mi ni bilo fino, sem prijokala nazaj v bivšo službo. Evo, življanjska izkušnja torej.

Treba je torej vnaprej vse preveriti, se pozanimati kaj in kako. Ga pa tudi ni denarja, da bi potem tam visela recimo cel dan, doma pa dva otročka...

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 10:20:16   
nataša k
Hm, po mojem pa sama plača ni tolk odvisna od stopnje izobrazbe, kot je odvisna od same uspešnosti pri delu. Ne vem, nekdo s VII. stopnjo izobrazbe je lahko manj uspešen, kot nekdo s V. stopnjo. Se strinjate? No, in potem se delodajalec pač sam odloči, koliko je nekdo 'vreden'. Jaz imam na primer V. stopnjo, pa imam 250 jurjev + dodatki. Očitno je delodajale zadovoljen z mano, da mi da tako plačo user posted image . Pa ne zdaj udarit po meni. Saj vem, da obstajajo neka določila v zvezi s tem, kako se plača določi izobrazbi primerno. Pravim pač to, da delodajalec da toliko, kolikor se mu zdi, da si zaslužiš. Tako kot je Jankovič dobil full visoko odpravnino. Pa visoke ni dobil zato, ker je on tak htel (no sigurno je, ampak to je nepomembno), dobil jo je zato, ker so bili v nadzornem svetu mnenja, da si jo zasluži.

_____________________________

http://malileon.moj-album.com/

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 10:29:51   
Mina1
Hm, po mojem pa sama plača ni tolk odvisna od stopnje izobrazbe, kot je odvisna od same uspešnosti pri delu. Ne vem, nekdo s VII. stopnjo izobrazbe je lahko manj uspešen, kot nekdo s V. stopnjo. Se strinjate?


že že - ampak kolegici so že na razgovoru rekli, da bo imela 350.000 sit plače, tako da je že prvi mesec dobila toliko. Fino ne, neglede na to, ali si uspešen ali ne.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 10:33:50   
nataša k
to pa sploh ni slabo. jaz bi tudi tam delala. a majo še kaj fraj?user posted image

_____________________________

http://malileon.moj-album.com/

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 10:37:24   
Mina1
a majo še kaj fraj?


Ne, so že tri tam, sem že jaz spraševala in takouser posted image .

Je pa res še nekaj: glede na to, da so tri, začne ena ob 8:00, naslednji teden ista ob 9.00 in tretji teden ob 10:00 in tako jovo na novo vse tri, delaš sicer 8 ur, ampak vsak teden drugače.

Pri meni to ne bi bilo izvedljivo, glede na to, da sem sama, enega imam v jaslih, drugega pa tudi v vrtcu, ki je odprt do 16:30. Ampak mogoče za 350.000 bi že našla kakšno varianto, no nevem....težko.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A katera dela pri odvetniku ali v odv.dru...
18.10.2006 10:38:20   
Magi*
ja, natasa, v privat podjetjih je to seveda res. in tako je tudi v primeru odvetniške pisarne. v javni upravi so plače žal zacementirane z zakonodajo (glede na sistematizirano delovno mesto in stopnjo izobrazbe, ki je seveda do neke mere itak povezana s sistematizacijo). sicer minister obljublja, da bo v prihodnosti del plače odvisen tudi od delovne uspešnosti. sam ne vem na podlagi katerih kriterijev bodo to ocenjevaliuser posted image  ker, spet, v privat podejtju je presneto enostavno določiti del. uspešnost: npr promet, projekti, stranke... v javni upravi pa je to težje merljivo. in zopet je odvisno kje v javni upravi delaš.

pri nas je npr eden od kriterijev uspešnosti tudi objava člankov v znanstvenih revijah, sam to ti ne prinese višje plače (vsaj neposredno ne).



_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?