|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bris materničnega vratu - rezultat
30.7.2007 16:11:43   
denmegy
Bila sem dvakrat na odvzemu brisa (prvič aprila, junija dobila obvestilo, da naj pridem ponovno). Sedaj sem dobila obvestilo, da so ugotovili bolezenske spremembe.
Ginekologinjo imam čez nekaj dni in do takrat mi bo vsaka vaša izkušnja dobrodošla.....

Ne morem misliti na nič drugega....

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
30.7.2007 16:12:58   
sonček33
Držim pesti za najboljše. Poskušaj malo odmisliti.

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
30.7.2007 16:47:47   
gojska
Samo brez panike,
če boš imela pap 3 te bodo napotili na biopsijo.
Odvzamejo kos tkiva na m. vratu in histološko pregledajo. Če odkrijejo rakaste celice - KAR ŠE NI RAK-
boš šla na konizacijo.
To pomeni, da ti odstranijo ta bolan del tkiva. Lahko je lasersko, to so naredili meni, kjer ti odstranijo tkivo z laserjem in greš domov še isti dan, ali pa kirurško, kjer dobiš splošno narkozo.
Po konizaciji se bolj pogosto pregleduje bris in v večini primerov je vse O.K.
srečno
gojska

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
30.7.2007 17:47:51   
lelaval
Po vsej verjetnosti ti bo G sedaj naredil še biopsijo (odščip tkiva). Če bodo preiskave potrdile to, kar sumi, te bo poslal še v kolposkopsko ambulanto na ponoven bris in ponovno biopsijo. Če bodo rezultati isti(kar pa navadno so), ti bodo povedali nadaljne postopke. Mene so poslali na konizacijo (izrez materničnega vratu v obliki stožca - od tod tudi ime) - ka mi je že G napovedal.
Po konizaciji sem tudi rodila, le bolj pod drobnogledom sem bila, drugače pa ne morem rečt, da imam težave.
Če te kaj zanima, pa le vprašaj.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
31.7.2007 14:41:32   
denmegy
Hvala vam za izčrpen odgovor. Danes sem bila na pregledu in res mi je ginekologinja naredila odščip (pravi, da bodo rezultati v enem do dveh tednih).

Imam pa PAP III oziroma C4. Če katera ve kaj več o tem bom zelo vesela.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
31.7.2007 21:23:53   
bajsek
Čao Denmegy

Ne se prehitro zasekirat. Pap III pomeni spremenjene celice (ni še nujno da so rakaste, lahko je od starih vnetij, glivice,...). Ko so pri meni maja odkrili papIII, me je g poslala na odvzem tkiva (jaz sem šla v trbovlje ker ti tam dajo narkozo in hitreje si na vrsti kot v lj) in ko sem dobila izvide iz odvzema tkova oz. biopsije so definirali pap II. Ker pa bi rada čimpreje zanosila (pap II ali III ni ovira za zanositev le več pregledov maš in seveda te skrbi) sva se z ginekologinjo dogovorili da grem na izrez teh celic - lahko lasersko, ki je manj agresivno, ali pa zanko (strokovno lect). Šla sem še na en pregled v leonišče - lj, in dr. Čavič mi je predlagal zanko (tudi laser bi sicer zadostoval za mojo količino spremenjenih celic), ker potem tkivo lahko analizirajo, če greš na laser pa analiza tkiva ni več mogoča. Tako je meni razložil dr v lj.
Mi je pa hotel opraviti poseg brez anestezije, pa mi je njegova med. sestra (hvala ji) rekla, da iz lastnih izkušenj pove kako to boli, in da naj ga prosim za narkozo, in sem seveda ga, pa je rekel da ni problema. Tako imam 4.9.07 lect.
Po tem posegu 1-2 tedna krvaviš in cca 1 mesec se rana celi, ta čas ne smeš met spolnih odnosov in seveda ne zanosit (sej kako pa bi??!).
Tako so meni razložili.
Po odvzemu tkiva, pa sem jaz krvavela (beri imela kravav oz. rjavkast izcedek) približno 1 t (to je baje kar dost časa, sam jaz imam vaginalno floro čist v k.... ,pa še sluznica se mi preveč suši, tako da je bilo okrevanje verjetno zaradi tega daljše) bolelo pa me ni čisto nič.

Upam da bo vse ok, in ne mislit da spremenjene celice pomenijo raka - to niti približno ni to!

lp

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
31.7.2007 22:53:22   
Magi*
bajsek, tebi so po odščipu tkiva najbrž postavili diagnozo CIN II in predlagali LEETZ (električno zanko). v LJ, na ginekoliški kliniki delajo ta poseg različni ginekologi, na različne načine. nekateri pod narkozo (ultra kratko), drugi v lokalni anasteziji in tam se ne da parlamentirat. sem dala skozi in pri meni je bila lokalna in pika. no, v končni fazi bolečine niso bile neznosne. malo neprijetno, pa hitro mine. sem pa tudi jaz krvavela še precej časa, kak mesec sem pa imela rjav izcedek.

zdaj sem OK in noseča user posted image

denmegy, glavo gor. vse bo v redu.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
1.8.2007 11:19:04   
denmegy
Hvala za odgovor. Sta me malo pomirile.

Magi* zanima pa me, katero stopnjo si imela ti (C???)?

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
1.8.2007 12:12:15   
bajsek
Čao!

Ja meni so po odščipu definirali pap II (Tako se reče po ta starem). Glede narkoze: Meni bo poseg opravil dr. Čavič in rekel mi je naj pridem ob 8.00 tešča ker bom dobila narkozo. Jaz zelo hitro padem skup in to je glavni problem pri meni, tako da enostavno ne bom dovolila lokalne (pa kar rečte da sem reva), ker telo je moje, zdravstvo plačujem in hočem narkozo (tudi med. sestra mi je rekla naj to zahtevam), ali pa grem v trbovlje kjer ti avtomatsko dajo narkozo.

Lep pozdrav

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
1.8.2007 12:58:49   
Magi*
denmegy, imela sem CIN II.

bajsek, brisi po PAPu (bris je samo s paličko postrgana površina z MV, ki se razmaže na stekelce) so bili po starem klasificirani PAPI, PAPII, PAPIII... po novem so A, B itd. odščipnjeno tkivo (dejansko se odščipne del tkiva in se ga pošlje na preiskavo) pa je druge vrste preiskava, histološka in se po starem in novem klasificira CIN I, CIN II, CIN III ...

na tešče morajo priti vse pacientke. se še posebej dobro spomnim, ker sem si sama mislila enako: tešče - narkoza. noap, moj operater ne dela z narkozo in tu je bilo konec debate. tašča je imela enak poseg pri drugemu, je delal z narkozo. če si vnaprej zmenjena, bo narkoza. če pa nisi, se boš pa na licu mesta težko kaj dogovarjala, ker je to tekoči trak. ob 8.00 prideš na tešče, se preoblečeš (dobiš spalno srajco, haljo in copate) in te namestijo v posteljo. čez nekaj časa pridejo v sobo in vseh 4-5 pacientk našibajo v operacijsko (ne vseh naenkrat), pač zaporedoma. približno 5 minut si v operacijski, opravijo poseg, te dajo na pojstlo in te na postelji odpeljejo v sobo. čez približno 30 min do 45 min greš lahko domov. no ja, pač odvisno od posega. moja tašča je bila notri do popoldneva. prvi dan operacije je zoprn, ni sicer kakih hudih bolečin, je pa čuden občutek tam spodaj. drugi dan nisem čutila nič več neudobja. tako da, ne se bati! če te še kaj zanima, me pa lahko kar vprašaš.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
1.8.2007 14:14:42   
pety78
Jaz sem imela PAP III in CIN II do CIN III. 22. maja leto sem bila na konizaciji. Delali so pod narkozo. Sedaj čakam, da grem konec septembra na pregled, če je vse ok, ker si tako hudo želim še enega malega škrata.

Punce, kako dolgo ste čakale, da ste lahko zanosile?

Denmegy, je malo smotano ta ceremonija z operacijo, vendar ni nič hujšega. Bolj sranje je po operaciji mirovati vsaj 10 dni. user posted image


_____________________________



(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
1.8.2007 15:20:03   
Magi*
jaz sem zanosila slabe 3 mesece po posegu. malo prehitro, ampak menda nič hujšega.

pety, samo da je za tabouser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
1.8.2007 16:33:12   
pety78
Ja, aleluja. user posted image

_____________________________



(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
6.8.2007 21:01:48   
MB82
Bajsek...eno vprašanje...jaz imam v četrtek odščip pri dr. Čaviču...je on ok? saj najbrž je to čisto rutinska zadeva in je vseeno pri komu si, ali pač ne? potem te ima isti zdravnik tudi za naprej če je treba, recimo če je treba na električno zanko? Koliko časa si čakala, da so te naročili na električno zanko?
Hvala za odgovore
in lp

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
7.8.2007 7:55:18   
bajsek
Čao MB82

Dr. čavič je ok - mal odštekan, ampak prijazen in nežen.
Konec junija so me naročili 4.9.07. Sedaj pa sem klicala v trbovlje, ker sept. nastopim prvo službo in je malo zoprno da že po 2 dnevih grem v bolniško, in bi lahko prišla 23,8 na vrsto (takrat ko ima moj sinek roj.dan).
Morajo pa opraviti poseg prvi ali drugi dan po menstruaciji oz. je takrat najbolje. V trbovljah so rekli da naj pokličem prvi dan menstruacije in me bodo naročili, v Lj je pa samo rekla da ne smem met menstruacije.

Lep pozdrav in pogumno


(odgovor članu MB82)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
7.8.2007 12:11:11   
MB82
Kako pa je s tem odščipom? Je to zahtevna zadeva? Se po njem počiva ali si že takoj na nogah? Zanima me tudi, glede na to, da imam odščip v četrtek...če bom šla lahko v petek že na morje, plavala, itd.?
hvala za odgovore
in lp

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
7.8.2007 12:32:12   
pety78
Jaz sem imela po odščipu 2 dni bolniške. Moraš počivati, da se rana zaceli. Kopanje ni priporočljivo. 

_____________________________



(odgovor članu MB82)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
8.8.2007 14:13:40   
denmegy
Meni je rekla ginekologinja, da po odščipu naj se ne kopam (toplice, morje) 14 dni. Me je vprašala, da če imam v 14 dneh namen iti na morje, da bova raje prestavili odščip.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
8.8.2007 14:38:50   
bajsek
ČAO

tudi meni so odsvetovali kopanje dokler se rana ne zaceli, to pa je dokler krvaviš (jaz sem kar dolgo).

lp

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
24.8.2007 16:20:58   
bajsek
Čao!

Vem da je tem aže stara, a sem obljubila da sporočim kako je uspela zanka. V ponedeljek sem šla v trbovlje, so mi naredili pregled, v torek poseg (narkoza) in v sredo domov. Poseg je potekal brez kompilkacij, a po posegu sem mogla cel dan ležat (da ne bi prišlo do krvavitve) no na wc greš lahko. Krvavim nič, le obilen rjavkast izcedek imam. Bolečin nekih posebnih ni, so pa taki krči kot pri kako malo močnejši menstruaciji. Zdej 1 mesec ne smem zanosit (sem imela zelo malo celic za odstranit), odstranjene celice pa so poslali na histološke preiskave.

No to je to!

lp

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
26.8.2007 11:10:16   
denmegy
Mena pa zanima, kako poteka pregled - Koloskopija (mislim, da se tako napiše) in po koliko časa po pregledu ste imele poseg? A je to hitro (v enem tednu) ali se čaka dlje? Hvala

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
26.8.2007 11:14:41   
denmegy
Sem ugotovila, da sem narobe napisala - zanima me kako poteka Kolposkopija

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
27.8.2007 22:25:21   
Magi*
pri kolposkopiji ni nič drugače kot pri navadnem pregledu v spekulih (upam, da sem prav zapisala). torej navaden pregled, kadar ti vzamejo bris. da ti tisti kljun notri v vagino, razpre, MV premaže s kisom, da se spremenjene celice bolje vidijo in potem vse skupaj opazuje s povečevalom. je popolnoma neinvaziven, neboleč in traja nekaj minutk. skratka samo pogleda vse skupaj, nič ne pipa.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
9.9.2007 18:51:28   
denmegy
Evo, naj povem, da sem bila na pregledu in drugi dan sem šla na LLETZ. Sedaj pa me zanima, kako je z izvidi tega. Baje, da so v enem tednu, ne vem pa kam jih pošljejo. A ginekologinji ali tudi meni domov. Pregled imam šele v oktobru in do takrat res ne bi rada čakala na rezultate. A katera ve, kako je s tem?

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bris materničnega vratu - rezultat
9.9.2007 20:59:58   
Magi*
izvide pregledanega odstranjenega tkiva po LLETZu dobiš na pregledu (po 2. mesecih, če se ne motim ali po enem?? sem že pozabila), razen v primeru, da bi bilo kaj hudo narobe. v tem primeru te pa takoj obvestijo na dom. vsaj pri meni je bilo tako, da sem izvedela, da je vse OK na pregledu, ki sem ga imela po posegu pri kirurgu, ki je poseg opravil.

držim pesti, da so odstranili v zdravo in bo vse OK. 

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu denmegy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?