|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšen je popadek
20.11.2007 23:37:53   
Anonimen
mene pa zanima kakšno bolečino ti da popadek...to,da je kot pri menstruaciji sem že izvedla,ampak me zanima a je samo taka bolečina,ali je tudi kakšno "špikanje"/zbadanje?? in še to..ko je treba paziti na časovno razliko med njimi (npr.5min)..koliko časa pa je ta popadek?? a te samo zaboli pač,pa poneha in nato spet čez par minut,al kako??user posted image  

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 21.11.2007 13:37:17 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KAKŠEN JE POPADEK
21.11.2007 0:32:47   
emina83
ja pr men je blo tko, da mi je trebuh otrdel in te zagrabi kot en krč , traja pa čist različno dolgo. na začetku so manj boleči in tudi krajši in praviloma na daljšem časovnem razmaku, ampak pri men so si sledili tudi na dve minuti pa niso bili dosti močni da bi se odpirala.
še bolj kot trebuh, me je pa bolel križ oz sem čutila ful pritisk v križu, kot da mi ga bo raznesl.

sicer pa če si noseča in so se ti popadki že začeli bodo pa itak postopno vse močnejši, tak da boš vedla da je to to.

srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KAKŠEN JE POPADEK
21.11.2007 1:43:56   
papica2
Ena moja sodelavka je nekoč izjavila, da zgleda porod tako kot, da te tišči na veliko potrebo, pa ne moreš it user posted image ! Pred prvim porodom sem se večkrat spomnila na to njeno izjavo. In v bistvu zgledajo popadki res tako - zvije te krč, ki traja nekaj časa (cca 1 minuta), potem popusti in potem spet... Ko sem dobila po celem dnevu lažnih popadkov ta prave sem poskusila nekaj meriti presledke pa so bili ti presledki zelo neredni - enkrat pet minut, potem ena minuta, spet štiri minute, ..., niso pa ponehali ne glede na to kam sem se dala - ali sem se vlegla, hodila, se tuširala, šla na WC... Po moje boš kar vedela, kdaj si tisti pravi popadki.

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KAKŠEN JE POPADEK
21.11.2007 7:06:30   
anju
zdelo se mi je, da mi bo odprlo spodnji del trebuha... no, saj mi ga je!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KAKŠEN JE POPADEK
21.11.2007 7:33:07   
Naty*Taja
V bistvu je različen samo začetek poroda. Lahko se začne z izlivom vode brez kakršnihkoli popadkov in bolečin, lahko se začne s tipičnimi popadki - bolečina potuje od ene strani trebuha do druge in nazaj,na začetku bolj blago, potem pa zmeraj bolj, lahko se začne s samim špikanjev v križu, al pa tako neko ostro bolečino v križu, lahko se začne z otrdevanjem trebuha, ki postane vedno bolj boleče in ko moraš že orng predihat veš, da je to to.
Na koncu pa itak popadki zgledajo pri vseh spontanih porodih kot eni krči, ki ti stisnejo celo maternico in pri tem zategnejo še vse ostale mišice, tak da komaj do zraka prideš in zato moraš tak na hitro dihat kot lokomotiva. Ja dejansko to v večini primerih pomaga. Definitivno pa boš vedla ko bodo pravi popadki. Če se ti bo zdelo, da se katerakoli zadeva od zgoraj naštetih pojavlja v nekem časovnem zaporedju (lahko najprej na pol ure, deset minut, al pa kr na pet in manj) potem je to to. Npr. čas napredovanja pogostosti popadkov je čist relativna in odvisna od primera. Prvič se je pri meni začelo ob 4 zjutraj tak na kake pol ure in se je zelo počasi stopnjevalo, tak da ob osmih še nisem bila ziher, če naj grem v porodnišnico, ali ne. pote okrog enajstih v porodni so bili še vedno samo na pet minut in zelo šibki, tako da so mi dali umetne-ti pa so začeli šopati na pet minut in vsak posamezen je držal približno 10-20 sekund. sliši se malo, sam takrat je bila to večnost user posted image . No drugič pa mi je ob 23 začel otrdevat trebuh, kot lažni popadki, le da so se pojavljali zelo v zaporedju. ob pol polnoči sem na wc papirju opazila čepek in ob polnoči mi je pred vrati garaže, ko sem čakala dragega, da odda prvega otroka, odtekla voda in potem so popadki začeli šopati na pet minut, tak da sem komaj do porodnišnice prišla - ob petnajst čez dve sem imela pa štručko v rokah...
Evo zelo različno zgleda tole, točno kaka bolečina pa to je, boš pa zares vedela, ko boš sama izkusila. Pa manj kot veš in se s tem obremenjuješ, manj boli...


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KAKŠEN JE POPADEK
21.11.2007 11:07:58   
mateyka
po mojih izkušnjah je tako - če te tok boli, da ne moreš spat, pol je cajt da se pripraviš user posted image mene ni nič špikal. ko se mi je odluščil čep sem mislila, da bo zdej to, pa je trajal 5 dni do poroda. vmes sem mela "menstrualne" krče v valovih, samo so bli skoz neredni - lažne popadke, ki pa so bli vsak dan močnejši, tko da 4 dan nisem mogla spat (skoz sem se zbujala). ker sem bla čist fuč sem klicala porodnišnico, kjer so mi rekli, da za lažne lahko vzamem panadon, če me ful bolijo, da bom lahko vsaj spala. zdej je pa tko; če panadon (v glavnem paracetomol) ne pomaga, pol niso lažni, ampak pravi. no, ker ni blo nič bolje in nisem mogla več tega prenašat, sem zbudila moža in sva šla v porodnišnico, da mi dajo neki za spat, ker je blo neznosno. ko sva prišla tja so me dal na ctg in pregledal - bla sem 3cm že odprta in smo šli rodit namest spat user posted image
samo ti povem, da je to neki druzga v primerjavi s popadki, ki pridejo na koncu, ko se otrok spusti dovolj nizko; takrat boš mela filing, da moraš vse ven stisnit - tud kakec, in tko tud bo user posted image

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KAKŠEN JE POPADEK
21.11.2007 11:15:59   
roberta
na začetku so kot so rekle že predhodnice bolečine pač, v predelu trebuha in križa večinoma, ki pa niso tako hude in so tudi krajše - je pa čutit kot neko veliko napetost v trebuhu...

ko pa so oni ta orenk popadki, ki trajajo po kako minuto skupaj in so na zelo pogosti, pa je kar hudo. mene je bolelo vse skupaj u bistvu (od vrha trebuha do konca zadnjice), ne bi mogla definirat kakšnega posebi dela telesa, ki je bolj bolel kot drugi. je bila pa taka topa bolečina, povsod, kot da ne vem, kot da pritiska od povsod na povsod, niti ne znam napisat, kaka bolečina je to, ker še nisem nikoli občutila kaj takega. je bila pa tako huda, da u bistvu sem lahko samo ležala tam in čakala, da mine. še razmišljati ne moreš vmes - razen tega kolk boli in da naj bo že konec enkrat :)

no, ampak saj mine, prej ali slej. ko pa so ti hudi popadki pa tudi veš, da jih bo kmalu konec in je to tolažba. tko, da naj te nič ne bo strah. bo za preživet.

roberta

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KAKŠEN JE POPADEK
21.11.2007 23:04:48   
Anonimen
Se strinjamz ROBERTO

(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?