|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Migranti?
25.8.2015 8:32:23   
RIJA*
??

da ne bomo samo noseče user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Migranti?
25.8.2015 9:18:41   
patrino
No tole- tole pa tudi mene zanima...
Folk prihaja, ljudje pri nas pa se prepuščajo sto in enim scenarijem in izmišljotinam, morda prirejenim resnicam...:
migranti prihajajo sem, ker je to skrit namen muslimanov, da bi takole prihuljeno naselili svoje predstavnike med nas in tu in tam kakšnega zaminirali, bežijo stran iz vojnega območja - tudi krepki mladci in dedci in namesto, da bi se sami uprli bežijo kot miši, migranti se zavedajo, da je to začetek konca, ki ga narekuje Rusija , zato bežijo in bo jo v ta konec potegnili še nas, da bomo imeli kažin z Rusijo, migranti so samo načrtno iskanje poceni delovne sile, saj bodo tile "migranti" lepo ostali pri nas in zasedli še tistih nekaj prostih delovnih mest, ki jih še imamo....
Takle mamo. Tole vse in še več se da prebrati ,slišati...

Jaz imam pa pred sabo eno sliko, na kateri krepek možak stiska k sebi svojo familijo , njegov obraz pa je tako hudo nesrečen, da se ne da povedati. Ob njej te prežame nekakšen strah- kaj nas res čaka jutri.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
25.8.2015 9:41:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Migranti?
25.8.2015 20:07:01   
liliana
Glede na to, da je naš pokojninsko-zdravstveno-socialni sistem komaj vzdržen.......bo precej težko šlo vse skozi......da bo na enega zaposlenega še 1 ali 2 migranta......ker izgleda ni govora o 20 ali 250 migrantih.......pa pustimo to.....imamo srečo, da smo premajhni, "malo višje", nerazpoznavni, ekonomsko v šitu in za njih nismo zanimivi, zato bodo šli verjetno zgolj čez (vsaj večina nas tako po tihem upa), tja na sever, v Skandinavijo in Anglijo...... in si zato lahko privoščimo zgolj empatijo in sočutje, ko jih iz naslanjača gledamo po televiziji tam nekje daleč na Lezbosu in makedonski meji - iz varnostnih razlogov smo letos itak raje izbrali Hrvaško za dopust in ne Grčijeuser posted image )......to je trenutno, ko se nas migranti "še ne tičejo".......

in čeprav gredo na sever, se bodo verjetno pomikali preko Slovenije, ko jim bo Madžarska zaprla pot......kako bodo pa reagirali Avstrijci pa ne vemo, izgleda, da z vojsko......tako da se migrantom verjetno izogniti ne bomo mogli.......če jih bo tam nekje do 1000 bo še nekako šlo.....če pa bo dobilo to večje razsežnosti, pa lahko nastane kaos.....in ker je naša meja zunanja šengenska meja, je vlada zelo skopa z informacijami......

Drugače pa, tudi Madžarska ni bila cilj migrantov, pa so prejeli ene 100.000 prošenj za azil.......ker šele takrat, ko jim je dodeljen, lahko gredo naprej, do takrat pa morajo počakati v državi, kjer so zanj zaprosili......tako da mogoče se bo pa le val migrantov oz. beguncev iz Sirije do Madžarske blokade zaustavil in nas bo obšel......ali pa Madžarska mogoče ne bo gradila zidu na meji s Hrvaško in se bodo preusmerili tja, vendar tam ga niti ne potrebujejo, ker se mejo praktično prečka lahko samo po mostu ali v čolnu....

Skratka, ne vem kaj se bo zgodilo......in kako "nas bo direktno vpletlo"......


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Migranti?
28.8.2015 22:31:27   
patrino
Mislim, da se začenja...

http://www.radiokrka.com/poglej_clanek.asp?ID_clanka=182178

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Migranti?
29.8.2015 0:26:04   
liliana
Ja.......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Migranti?
29.8.2015 21:26:11   
aknela123
Včeraj sem slišala pri poročilih, da je Erjavčev Karel zadolžen za urejanje zadev okrog beguncev.
Si ga že zamišljam čez en mesec, ko bo cela štala okrog beguncev, nič pripravljeno za njih in on bo po tv govoril:" Aja, a to da je rekel Miro? Pa nič nisem vedel da je to moje področje..."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Migranti?
29.8.2015 22:59:37   
Kerensa
Smo imeli pred nekaj dnevi debato o tem na FB in ker je v mojih tamkajšnjih komentarjih dovolj natančno napisano moje mnenje o dotični situaciji, jih bom kar kopirala (imena sodelujočih izbrisana).

1.) Jaz osebno ne bom poskrbela za nikogar... nisem ne rasistka, ne nacionalistka, ampak pod grožnjo terorizma pa zna biti, da bom postala... ker Slovenija je ena od malo mirnih oaz na svetu, kjer terorizma še ni... in ni ne želje, ne potrebe, da pride k nam... poleg tega pa večina teh ljudi ni beguncev, temveč so ekonomski migrantje... begunci na vrat na nos zapustijo svojo državo in se ustavijo na prvem mirnem ozemlju, kjer jim ne grozi več smrt... vse pustijo v domovini in bežijo, samo, da si rešijo glavo... ti ljudje, o katerih govorimo, pa imajo toliko denarja (in to kar lepo po žepih, ostalo pa pri sorodnikih v tujini na TRR-jih), kolikor ga marsikateri Slovenec nima, pa čeprav pošteno dela... 3/4 teh ljudi je moških v starostni dobi vojaških obveznikov... bežijo, da bodo dobili azil, ker bodo potem lahko legalno za sabo pripeljali (lepo z letali) svoje žene in otroke?... malo morgen!... v državi divjata vojna in terorizem, ti boš pa ženo, hčerko in sina lepo pustil tam in sam šel za lepo število mesecev?... japajade... če rešuješ svoje življenje, boš dal prstni odtis, kajne?... hvaležen boš za vsak kos kruha in kozarec vode... ne pa, da ilegalno prideš v neko državo (če bi jaz to samo poskusila, bi kazen, ki bi jo dobila, plačevali še moji vnuki), preprosto pričakuješ, da ti bodo dali streho nad glavo, ker si pač begunec/migrant/whatever (jaz pa 20 let dajem vlogo za neprofitno stanovanje, pa ga niti od daleč še nisem videla)... zahtevaš socialno podporo v tisti državi, ker pač nimaš od česa živeti (a ja? - vsi tisti tisočaki € so pa lepo skriti v žepih v gotovini ali na sorodnikovem TRRju), medtem ko nam niti subvencije za osnovnošolsko kosilo niso odobrili, ker smo cenzus presegli za 0,78%... po pol leta pripeljejo svoje starše, žene in bataljon otrok... dobijo večja stanovanja, še višje socialne podpore, otroške dodatke, otroke jim šola država, oni ne plačujejo nobenega davka, nam pa nekaj € vrnjene dohodnine štejejo v že tako ne najvišji otroški dodatek... država jim uredi dokumente in status, Slovencem pa napiše kazen, ker jim je potekla osebna izkaznica, nimajo pa za drugo (in na koncu jim še stalno bivališče izbrišejo)... "ubogim" beguncem/migrantom zbirajo pomoč po celem svetu, Slovenca pa obišče rubežnik, ker ni mogel elektrike plačati in mu vzamejo še tisto ubogo televizijo, ki jo premore... mi na bližnjem vzhodu niti prdniti ne smemo po slovensko, ker takoj fašemo kazen, zapor, bičanje, kamenjanje... v Sloveniji pa naj bomo lepo tolerantni in dopuščamo, da ti ljudje, ki živijo na naš račun (mi na njihovega ne, ko pridemo tja kot turisti - s tem jim še svoj denar prinesemo), delajo vse po svoje, zakoni pa za njih ne veljajo (kakor za Cigane)... pa da ne bo kakšne pomote... cel kup mojih prijateljev je Muslimanov... nekateri tukaj rojeni, nekateri priseljeni... civilizirani, vklopljeni v družbo, drugačno od njihove primarne... šolani, zaposleni, fenomenalni prijatelji z urejenimi življenji... niti moj mož ni Slovenec, niti sama nisem čista Slovenka... ampak takole, pod krinko neke lažne vojne in dobrodelnosti, z dovolj dokazi o infiltriranju teroristov, v Slovenijo sprejemati te migrante ter jih vzdrževati, pa še denar jim potem dati, da bodo šli lahko naprej, ob tem pa zase nimamo?... ne, hvala lepa... sem absolutno proti!

2.) Moje mnenje ne bo spremenilo mnenja od *** (niti to ni - bil - moj namen)... imam kolegico, Slovenko, Muslimanko, poročeno v Egiptu, z Egipčanom... preko nje in preko sosedov, ki sta Muslimana, sem o tej veri izvedela veliko... spoštujem jo, kakor vsako - in tako tudi Muslimane, ki živijo po Koranu (ki terorizma niti po pomoti ne podpira)... moja (zdaj že pokojna) mama je bila poročena z Egipčanom, živečim v Italiji... moj polbrat je pol Egipčan... bila sem med prvimi (pa čeprav ateistka), ki so prišli na polaganje temeljnega kamna za džamijo v Ljubljani... in na 1. obletnici... prav tako me lahko vidite tudi v krščanski cerkvi na nedeljski ali praznični maši... najdete me sedeti v svojem atriju, kjer prakticiram indijsko jogo... lahko me dobite, ko ležim v postelji, kjer berem Dalaj Lamo ali Paramhanso Svamija Mahaswaranando... or whaterever... ker sem multikulturna... ampak terorizem pa ne spada v NOBENO kulturo.

3.) *** - absolutno jih ne moreš 500 metrov od meje postreliti kakor žide v Auschwitzu... če bi to počeli/naredili, bi nas to spustilo na nivo teroristov, proti katerim smo... ampak zapreti meje zato, da v največji možni meri preprečimo prihod terorizma v Slovenijo (ala vera Madžarski in Angliji), bi bila pa najpametnejša poteza... slovenski politični papki (z SDS-om na čelu) pa lezejo v rit Bruslju in ostalim, katerim se pustijo komandirati v zameno za nekaj €, ki jih potem dobimo za preluknjane ceste in kakšno štipendijo, ki ne zadostuje niti za nakup avtobusne vozovnice... obsojam tistega, ki je izjavil to o streljanju, vendar ta obsodba mojega osnovnega mnenja o dotični situaciji ne spremeni.

4.) Vaše mnenje je Vaše, ***... moje je pa moje... moje ne vpliva na vas (osebno), Vaše ne na mojega... če sva že pri toleranci, jo začniva kar tukaj - da drug drugemu dopuščamo mišljenje, kakršnokoli je že, četudi drugačno od našega... odkrito povedano - ne zanima me, koliko Nemcev je v ISIS-u... lahko trdite, da sem neuka, ampak če *** malce pobrska po svojem spominu (ko pride z dopusta), Vam bo lahko potrdila, da (na žalost) poznam tudi ljudi, ki nimajo tako čiste kazenske kartoteke, kakor jo imava midva (no, sklepam, da je Vaša čista, kakor moja)... težko torej o nevednosti, če človek dobi informacije malo manj kakor iz prve roke... sovraštvo pri meni pa je v tem primeru eno samo in to do terorizma in teroristov... mi je prav žal, da so večinoma muslimanske vere, saj, kakor sem že rekla, vero in prave vernike spoštujem, ne odobravam pa tega, kar pod krinko (in to slabo) islama počnejo... če me krivite zato, ker sovražim terorizem - ja, po tej "logiki" sem pa kriva... in večina drugih po Evropi tudi.

5.) *** - meni osebno ni treba vzeti nikogar... ne našega, ne sosedovega, ne tujega... ampak, pogledano z druge strani - pomagala bom vsakomur, za kogar se mi bo zazdelo, da potrebuje pomoč... od mene jo bo (lahko) dobil toliko, kot je bom v danem trenutku zmožna dati... tako delam že zdaj in tako bom v prihodnje... za ljudi in za živali... nikakor pa ne za ljudi, ki imajo krepko več, kakor jaz in ob tem zahtevajo še več in to od moje države, v katero so prišli nelegalno, namesto, da bi branili svojo.

6.) Ne obsojam Amerike kot celote (če že kdo, potem je obsodbe vredna prvotno družina Bush), niti ne trenutnega predsednika Obame (ki je samo malce močnejša lutka demokratov in republikancev, ki sedijo v kongresu, svoje mreže pa imajo razpredene povsod po svetu)... zgražam se ob vsaki agresiji, kjerkoli na svetu... za big picture je potrebno ogromno političnega in zgodovinskega znanja (v katerega se sama nikoli nisem v detajle poglobila, se pa očitno bom v kratkem, glede na to, kaj grozi Sloveniji oz. Evropi), ne samo predpostavk iz rumenih medijev in govoric, ki krožijo po družabnih omrežjih, nastale pa so pri ljudeh, ki dejansko sovražijo druge ljudi samo zaradi narodnosti, vere, državljanstva ali česa podobnega... jaz med slednje ne spadam... meni je vseeno, ali si Pakistanmec, Bosanec ali pa Kitajec... dokler si dober, si zame človek... ko si slab, si lahko pa tudi naš, Slovenec, pa te bom (ne Vas osebno, ***, da se ne bo narobe razumelo) poslala v tri krasne... in na koncu bom še tako prijazna, da bom preverila, če si varno prispel tja.



_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Migranti?
30.8.2015 17:44:23   
Stanislava_
Da ostanem pri temi..upam, da jih ne bo preveč nosečih.

Jaz bi raje, da jih ni, bi bila bolj vesela.

Kaj se bo zgodilo z njimi, kako se bodo oni znasšli tukaj in kako se bodo države znašle z njimi, ne vem, samo upam lahko, da tako, da se čimprej zdravi vrnejo domov.

Pred dnevi sem zasledila komentar na radiju (ne vem točno, v kakšnem kontekstu, ker nisem poslušala vsega), da tukaj ni njihove hrane. Halo. A nas pa s krvavicami počakajo po svetu?



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Migranti?
30.8.2015 19:21:44   
liliana
Kaj se bo zgodilo z njimi, kako se bodo oni znasšli tukaj in kako se bodo države znašle z njimi, ne vem, samo upam lahko, da tako, da se čimprej zdravi vrnejo domov.


Glede na to, da da je v Siriji 22 milijonov prebivalcev in da jih je 12 milijonov migriralo........ni vprašanje, kako se bodo države znašle z njimi, ampak kako se bomo mi znašli z njimi......vsaj glede na to, da jih je večina od teh 12 milijonov na poti v EU.....

Po moje gre za eno večjih, če ne za največjo migracijo v zadnjih 100 letih......in če vemo iz zgodovine, da so take velike migracije precej spremenile podobe držav, kamor so prebivalci migrirali, je to tudi "naš problem" in ni problem le to, kako se bodo oni znašli tukaj in da se čim prej vrnejo domov oz. kako bomo nahranili nekaj 1000 beguncev, ker je problem bistveno večji in ga ne moremo kar ignoriati oz. ga reševati zgolj na način "dali jim bomo to, kar imajo najraje potem jih bomo pa poslali domov oz. drugam".......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Migranti?
30.8.2015 20:25:26   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kaj se bo zgodilo z njimi, kako se bodo oni znasšli tukaj in kako se bodo države znašle z njimi, ne vem, samo upam lahko, da tako, da se čimprej zdravi vrnejo domov.


Glede na to, da da je v Siriji 22 milijonov prebivalcev in da jih je 12 milijonov migriralo........ni vprašanje, kako se bodo države znašle z njimi, ampak kako se bomo mi znašli z njimi......


Vse je povezano - kako jih države sprejmejo, kako jih ljudje (za sebe vem, da ne bi nikogar želela, niti pod razno), in kako se oni znajdejo.

Upam, da se čim prej vrnejo tja,od kjer so prišli, čeprav se najbrž ne bodo. Kaj točno so vidni in nevidni razlogi in cilji vse tega, ne vem, ampak glede na maso najbrž niso nedolžni.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Migranti?
30.8.2015 20:57:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kaj točno so vidni in nevidni razlogi in cilji vse tega, ne vem, ampak glede na maso najbrž niso nedolžni.


seveda niso. user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Migranti?
30.8.2015 22:29:01   
nejcko
Jaz bom samo to rekla, da velike migracije v zgodovini niso nikoli, ampak res nikoli prinesle ničesar dobrega za avtohtono prebivalstvo. Zdaj pa naj pač vsak presoja po svoje. Meni pač tole ni všeč, je pa očitno zgodovinsko (evolucijsko) "nujno" al kaj user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 30.8.2015 22:30:19 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Migranti?
30.8.2015 23:26:34   
mateyka
nejcko, to je umetno ustvarjeno. sadam je bil bau bau in je blo treba uletet in vse sesut, ISIS pa lahko hara po celi regiji in kolje, pa noben ne trepne okom. imo je namenoma puščeno.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Migranti?
30.8.2015 23:35:39   
liliana
Zato je pa ta migracija še posebno nevarna in predstavlja za Evropa velik problem.......po drugi strani pa je to tudi stranski proizvod izvoza t.i. demokracije v določene države........zrušiti vse diktatorje, ki so z raznimi is.is.i same obračunale, sicer nedemokratično, bile so pa pri tem dokaj uspešne.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Migranti?
31.8.2015 15:44:30   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nejcko, to je umetno ustvarjeno. sadam je bil bau bau in je blo treba uletet in vse sesut, ISIS pa lahko hara po celi regiji in kolje, pa noben ne trepne okom. imo je namenoma puščeno.



Seveda je namenoma, saj jaz to vem. Gre za islamizacijo Evrope.

Zakaj teh beguncev ne sprejmejo njim bližnje države, bogate države ala Katar, Audska Arabija user posted image
Ker se islam tako ne bi širil, kajne.
Sirija in te države bodo ševedno muslimanske (islamska država).
Saudska Arabija etc. islamske.
Še Eu postane muslimanska, pa imajo že pol sveta oz 3/4.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Migranti?
31.8.2015 19:50:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nejcko, to je umetno ustvarjeno. sadam je bil bau bau in je blo treba uletet in vse sesut, ISIS pa lahko hara po celi regiji in kolje, pa noben ne trepne okom. imo je namenoma puščeno.



Seveda je namenoma, saj jaz to vem. Gre za islamizacijo Evrope.

Zakaj teh beguncev ne sprejmejo njim bližnje države, bogate države ala Katar, Audska Arabija user posted image
Ker se islam tako ne bi širil, kajne.
Sirija in te države bodo ševedno muslimanske (islamska država).
Saudska Arabija etc. islamske.
Še Eu postane muslimanska, pa imajo že pol sveta oz 3/4.


Saj so jih sosednje države tudi nekaj milijonov sprejele.......samo tiste, ki so jim "pogodu".......

Dvomim sicer, da gre pri tem za širjenje islama v Evropo.......oz. da so migranti nastali namensko zaradi islamizacije Evrope......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: RIJA* noseča?
31.8.2015 21:15:17   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

??

da ne bomo samo noseče user posted image


RIJA*, pa ne da si noseča?


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Migranti?
31.8.2015 22:23:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nejcko, to je umetno ustvarjeno. sadam je bil bau bau in je blo treba uletet in vse sesut, ISIS pa lahko hara po celi regiji in kolje, pa noben ne trepne okom. imo je namenoma puščeno.



Seveda je namenoma, saj jaz to vem. Gre za islamizacijo Evrope.

Zakaj teh beguncev ne sprejmejo njim bližnje države, bogate države ala Katar, Audska Arabija user posted image
Ker se islam tako ne bi širil, kajne.
Sirija in te države bodo ševedno muslimanske (islamska država).
Saudska Arabija etc. islamske.
Še Eu postane muslimanska, pa imajo že pol sveta oz 3/4.


Saj so jih sosednje države tudi nekaj milijonov sprejele.......samo tiste, ki so jim "pogodu".......

Dvomim sicer, da gre pri tem za širjenje islama v Evropo.......oz. da so migranti nastali namensko zaradi islamizacije Evrope......



Vzroki za migracije so prepleteni. Vojna in z njo tudi legitimna odlocitev posameznika, da se ne zeli bojevati; vojna in za življenje nemogoči pogoji, ko doma ne mores vec ziveti (begunci). Ko pa ze moras iti od doma zakaj ne bi sel tam, kjer se ti obeta dobro zivljenje. Zakaj pa ne bi ( ko ze gres) sel v nemcijo, kjer imas na druzineskega clana od ca 340 do 390 eur mesecno po druzinskem clanu? Ta logika se dopade tudi tistim , ki niso begunci temvec zgolj migranti. Ti sicer nimajo podlage za azil, imajo oa moznost trditi, da ga imajo. In tako se ena druzina odpravi v Nemcijo. Tam zaprosi za azil - zaradi dublinske odredbe pa prosnjo za azil obravnava drzava, kjer je podana prva prosnja - zato pa taksen odpor, da bi dali prstne odtise na madzarskem- in je do nadaljnega oz. resene prosnje na varnem. Deca gredo v solo, oni dobivajo kar lepo vsoto, ki jo lahko prisparajo. namrec okoli 340 eur po druzinskem clanu dobijo osebe, ki so nastanjene v azilnem domu ali podobnem centru, kjer so placani vsi stroski. Torej 340 eur po druzinskem clanu za zepnino (ne, drzavljani drzav EU ne morejo zaprositi za azil v drugi drzavi clanici EU). po letu dveh ali treh (odvisno od sposobnosti, da izkoristijo vsa pravna sredstva, se postopki koncajo, in recimo druzino vrnejo v njeno maticno drzavo - vozovnice imajo seveda placane. S spodobnim prisparanim kupckom denarja druzina prezivi nekaj casa in ko otroci morajo spet v solo ali k zdravniku, se druzina spet odpravi v nemcijo... seveda ima s cem placati za ilegalno pot, ker je nemcija lepo poskrbela za prihranke. Tokrat pa ne gredo v isto dezelo nemsko ampak v drugo.... in tako se krog vrti... Ker se zivljenje iz dneva v dan brez neke perspektive (za odrasle) odvija tudi doma, je taksno zivljenje v nemciji vsaj bolj udobno. Otroci pa bodo imeli boljso izobrazbo kot bi jo doma kadarkoli....
Begunci se pravilu ustavljajo v prvih varnih drzavah, saj imajo namen vrniti se domov. Tocno dolocen cilj oz tocno dolocena drzava, ki si jo zelijo migranti je pa znak, da se ne nameravajo vrniti domov.
Tu je treba se pristeti potrebno nemcije po menda 400.000 delavcev, potrebe kriminalnih druzb po zasluzku, pripravljenostjo marsikaterega posameznika, da se leti cesar koli samo, da pride do hitrega in dobrega zasluzka...
Pomanjkanje strategije je tisto kar lahko evropo spravi na kolena. Kratko pred padcem je Gadafi jasno sporocil evropi - še sanja se vam ne, kaj vas caka... Tako kot v primeru Kosova je evropa mislila, da zna najbolje....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Migranti?
31.8.2015 22:53:50   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nejcko, to je umetno ustvarjeno. sadam je bil bau bau in je blo treba uletet in vse sesut, ISIS pa lahko hara po celi regiji in kolje, pa noben ne trepne okom. imo je namenoma puščeno.



Seveda je namenoma, saj jaz to vem. Gre za islamizacijo Evrope.

Zakaj teh beguncev ne sprejmejo njim bližnje države, bogate države ala Katar, Audska Arabija user posted image
Ker se islam tako ne bi širil, kajne.
Sirija in te države bodo ševedno muslimanske (islamska država).
Saudska Arabija etc. islamske.
Še Eu postane muslimanska, pa imajo že pol sveta oz 3/4.


Saj so jih sosednje države tudi nekaj milijonov sprejele.......samo tiste, ki so jim "pogodu".......

Dvomim sicer, da gre pri tem za širjenje islama v Evropo.......oz. da so migranti nastali namensko zaradi islamizacije Evrope......



Vzroki za migracije so prepleteni. Vojna in z njo tudi legitimna odlocitev posameznika, da se ne zeli bojevati; vojna in za življenje nemogoči pogoji, ko doma ne mores vec ziveti (begunci). Ko pa ze moras iti od doma zakaj ne bi sel tam, kjer se ti obeta dobro zivljenje. Zakaj pa ne bi ( ko ze gres) sel v nemcijo, kjer imas na druzineskega clana od ca 340 do 390 eur mesecno po druzinskem clanu? Ta logika se dopade tudi tistim , ki niso begunci temvec zgolj migranti. Ti sicer nimajo podlage za azil, imajo oa moznost trditi, da ga imajo. In tako se ena druzina odpravi v Nemcijo. Tam zaprosi za azil - zaradi dublinske odredbe pa prosnjo za azil obravnava drzava, kjer je podana prva prosnja - zato pa taksen odpor, da bi dali prstne odtise na madzarskem- in je do nadaljnega oz. resene prosnje na varnem. Deca gredo v solo, oni dobivajo kar lepo vsoto, ki jo lahko prisparajo. namrec okoli 340 eur po druzinskem clanu dobijo osebe, ki so nastanjene v azilnem domu ali podobnem centru, kjer so placani vsi stroski. Torej 340 eur po druzinskem clanu za zepnino (ne, drzavljani drzav EU ne morejo zaprositi za azil v drugi drzavi clanici EU). po letu dveh ali treh (odvisno od sposobnosti, da izkoristijo vsa pravna sredstva, se postopki koncajo, in recimo druzino vrnejo v njeno maticno drzavo - vozovnice imajo seveda placane. S spodobnim prisparanim kupckom denarja druzina prezivi nekaj casa in ko otroci morajo spet v solo ali k zdravniku, se druzina spet odpravi v nemcijo... seveda ima s cem placati za ilegalno pot, ker je nemcija lepo poskrbela za prihranke. Tokrat pa ne gredo v isto dezelo nemsko ampak v drugo.... in tako se krog vrti... Ker se zivljenje iz dneva v dan brez neke perspektive (za odrasle) odvija tudi doma, je taksno zivljenje v nemciji vsaj bolj udobno. Otroci pa bodo imeli boljso izobrazbo kot bi jo doma kadarkoli....
Begunci se pravilu ustavljajo v prvih varnih drzavah, saj imajo namen vrniti se domov. Tocno dolocen cilj oz tocno dolocena drzava, ki si jo zelijo migranti je pa znak, da se ne nameravajo vrniti domov.
Tu je treba se pristeti potrebno nemcije po menda 400.000 delavcev, potrebe kriminalnih druzb po zasluzku, pripravljenostjo marsikaterega posameznika, da se leti cesar koli samo, da pride do hitrega in dobrega zasluzka...
Pomanjkanje strategije je tisto kar lahko evropo spravi na kolena. Kratko pred padcem je Gadafi jasno sporocil evropi - še sanja se vam ne, kaj vas caka... Tako kot v primeru Kosova je evropa mislila, da zna najbolje....



Amen.

In ja, bog se nas usmili.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Migranti?
1.9.2015 8:14:15   
mateyka
http://www.bbc.com/news/magazine-33962670?post_id=10153265539037332_10153494175292332
The Syrian refugee who says: 'Don't come to Sweden... or at least think carefully about it'

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: RIJA* noseča?
1.9.2015 16:28:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

??

da ne bomo samo noseče user posted image


RIJA*, pa ne da si noseča?



Rija je zgolj zmigrirala.....z RRa....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: RIJA* noseča?
2.9.2015 9:33:18   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

??

da ne bomo samo noseče user posted image


RIJA*, pa ne da si noseča?



Rija je zgolj zmigrirala.....z RRa....


bog ne daj pri teh letih user posted image
zdaj sem ravno odlično komot....

ampak vsake toliko, ko pridem sem gor, ni na zadnjih sporočilih ničesar več kot nosečke te in one

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: RIJA* noseča?
2.9.2015 10:36:23   
RIJA*
https://www.youtube.com/watch?v=-ALxHupi8s0

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: RIJA* noseča?
2.9.2015 13:22:22   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

https://www.youtube.com/watch?v=-ALxHupi8s0



Tole bi pa komot označili za sovražno propagando, če ne bi bilo po drugi strani res, da je resnica velikokrat grda in zelo boli. user posted image

Včeraj sem malo brala o Švedski, kje je pristala user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?