|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 10:46:01   
Brbs
Zdravstveni svet, najvišje posvetovalno telo ministra za zdravje, ki odloča o novih programih, ima trenutno na mizi le vlogo IVZ za odobritev cepljenja proti pnevmokokom, a gradiva komisiji za ocenjevanje teh vlog še niso razdelili.
Drugače je pri cepivih proti rotavirusom, klopnemu menigoencefalitisu, noricam in HPV (humani virusi papiloma), ki so prav tako možni kandidati za uvrstitev v državni program cepljenja. user posted image

Finance, 28.7.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 12:06:02   
tosja
Ma ja, farmacevtske gigante je potrebno hraniti, otroke pa filat s to nepotrebno nesnago!!! user posted image Banda!!!

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 12:07:15   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: tosja

Ma ja, farmacevtske gigante je potrebno hraniti, otroke pa filat s to nepotrebno nesnago!!! user posted image Banda!!!

user posted image

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 12:21:54   
rozilu
Sicer nismo od tega nič preboleli in tudi nismo cepili. Bom pa tamalo cepila proti klopnemu meningitisu (tudi z mojim sva) in bi za to "glasovala", če bi kdo vprašal. Ostalo pa se mi zdi nepotrebno, vsaj z mojega laičnega pogleda. 

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 12:26:59   
Leela
jaz sem dala cepit rota in pnevmokok. Bi bilo čist fino, da gredo ta cepljenja iz zavarovanja, da si ga lahko privošči tudi tisti, ki si ga ne more. Seveda opcijsko, če želiš.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
28.7.2011 12:52:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Leela)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 12:56:47   
Anonimen
glede na to, da se je s cepljenji izkoreninilo kar nekaj bolezni, je meni čist ok. samo poglejte, kakšna panika je bila zaradi ošpic, ker novejše generacije niso bile ceppljene...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 12:58:24   
josephine27
meni bi se zdelo najbolj pametno, da bi bila cepiva na voljo (brezplačno). odločitev ali bo otroka cepil al pa ne pa bi prepustili staršem. zavedam se da imajo cepljenja tudi negativne posledice ampak v nekaterih primerih so vseeno najboljša rešitev.


_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 13:20:55   
tosja
Vsem bi toplo priporočala predavanje dr. Antona Komata, neodvisnega raziskovalca.
Premalo se zavedamo koliko stupov damo v sebe...še huje pa je ker so tega deležni user posted image


Ta stran
http://www.ringaraja.net/forum/Vi_spra%C5%A1ujete%2C_odgovarja_svobodni_raziskovalec_Anton_Komat/m_4605618/tm.htm

je bila dobro zastavljena, le pri uporabi je zaškripalo.




< Sporočilo je popravil tosja -- 28.7.2011 13:24:21 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 13:26:59   
mateyka
ni res, motiš se josephine - ni tako preprosto. ko ti otroka ne cepiš, s tem izpostaviš druge otroke riziku.
np. če bi tvoj otrok, ko bi bil kužen na kako bolezen (in bi jo ok prebolel pri 7h letih in ne bi bil cepljen), ob tem času okužil malega 5 mesečnega ne (še) cepljenega dojenčka na igrišču (ki je skupaj z mamico in bratcem bil tam) in bi ta umrl, bi bila ti posredno odgovorna za to smrt. tudi za TO se gre.
in niste videle otrokče ko prebolijo rota - jaz sem eno punčko videla in sem vprašala kaj je blo, ker otročiček je zgledal dahavček, dobeseno. ko je shodila, potem po bolezni ni mogla več mesecev še hodit. grozno za videt. mama je rekla, da je bila proti tem cepljenjem, samo da po tej kalvariji bi jo v momentu cepila, če bi bila še enkrat v isti pozicji.

hočem rečt, lahko je govorit o teh stvareh, ko so nam načeloma otroci zdravi in ni epidemij.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 28.7.2011 13:29:16 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 13:27:20   
mateyka
ups

< Sporočilo je popravil mateyka -- 28.7.2011 13:35:14 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 13:35:50   
tosja
Pa še njegove kolumne iz Jane   http://www.jana.si/kolumne/anton-komat/

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 18:16:23   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ni res, motiš se josephine - ni tako preprosto. ko ti otroka ne cepiš, s tem izpostaviš druge otroke riziku.
np. če bi tvoj otrok, ko bi bil kužen na kako bolezen (in bi jo ok prebolel pri 7h letih in ne bi bil cepljen), ob tem času okužil malega 5 mesečnega ne (še) cepljenega dojenčka na igrišču (ki je skupaj z mamico in bratcem bil tam) in bi ta umrl, bi bila ti posredno odgovorna za to smrt. tudi za TO se gre.
in niste videle otrokče ko prebolijo rota - jaz sem eno punčko videla in sem vprašala kaj je blo, ker otročiček je zgledal dahavček, dobeseno. ko je shodila, potem po bolezni ni mogla več mesecev še hodit. grozno za videt. mama je rekla, da je bila proti tem cepljenjem, samo da po tej kalvariji bi jo v momentu cepila, če bi bila še enkrat v isti pozicji.

hočem rečt, lahko je govorit o teh stvareh, ko so nam načeloma otroci zdravi in ni epidemij.


verjetnost sicer obstaja, ampak mislim, da v resnici tisti 7 letnik ne bi ravno objemal in ne vem kaj vse počel s tem 5 mesečnikom, verjetno bi se igral z njegovim bratcem, ki pa je že cepljen.

Aja pa še to bi dodala - jaz in moj tamal sva kontraindicirana za cepljenje in kar se mene tiče bi bilo najbolje, da so vsi okrog naju 100% pocelpjeni. Ker pa sem se zaradi tega kar precej pozanimala o cepivih tako pri zagovornikih kot tudi nasprotnikih, povsem razumem starše, ki se cepljenju otrok izogibajo in imajo s tem kar nekaj problemov. Tudi naš bo moral ponovno na test in mislim, da ga ne bom cepila ne glede na izid


< Sporočilo je popravil nusi -- 28.7.2011 18:19:59 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 19:40:12   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nusi
verjetnost sicer obstaja, ampak mislim, da v resnici tisti 7 letnik ne bi ravno objemal in ne vem kaj vse počel s tem 5 mesečnikom, verjetno bi se igral z njegovim bratcem, ki pa je že cepljen.


točno to. in ta bratec bi se dotaknil svojega malega bratca, ga pobožal in ga okužil. kako pa misliš, da so se prenašale kužne bolezni in širile epidemije v preteklosti?
te, ki jih zdaj ni, zaradi preventivnih cepljenj.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 28.7.2011 19:41:45 >

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 19:43:44   
mateyka

Tudi naš bo moral ponovno na test in mislim, da ga ne bom cepila ne glede na izid


glej, obveznemu celpljenju se ne moreš izognit brez razloga. naša tamala npr. ne bi mogla v vrtec, če je ne bi cepili (mi smo imeli drugo situacijo, samo smo hoteli odložiti določena cepljenja).

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 19:57:43   
Najaa
V tujini so vsa ta cepljenja že zdavnaj v programu obveznih cepljenj. Kot je ena rekla, če se s cepljenji da izkoreninit neko bolezen, sem vsekakor za. Mi smo obe cepili proti pnevmokoku, seveda samoplačniško in s tem se je tudi končala odisejada vnetih ušes pri starejši.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 20:35:06   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


Tudi naš bo moral ponovno na test in mislim, da ga ne bom cepila ne glede na izid


glej, obveznemu celpljenju se ne moreš izognit brez razloga. naša tamala npr. ne bi mogla v vrtec, če je ne bi cepili (mi smo imeli drugo situacijo, samo smo hoteli odložiti določena cepljenja).



septembra gre v vrtec, ne vem kdo vas je to okol prinesel, potrdilo za vrtec dobiš če je otrok zdrav, ne glede na cepljenje, res pa je, da je gor vprašanje ali je cepljen po programu ali ne...

upad teh bolezni  je bil že par let pred množičnim cepljenjem tudi na račun higiene. Tisti, ki lahko cepite svoje otroke (no saj mogoče bom tudi jaz enkrat lahko), se vam res ni treba tolk obremenjevat, ker bodo itak "varni" pred tem.  Ko so začeli zganjati paniko okoli ošpic je sicer tudi mene zaskrbelo, samo v končni fazi je to otroška bolezen, ki ob primerni negi le redko pusti posledice.
Jaz sem sama necepljena in drugače gledam na te stvari, ne vidim vseh okoli sebe kot potencialne tovarne zame ogrožujočih bolezni, ker bi se mi drugače zmešalo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 20:35:59   
Felicita
e
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

V tujini so vsa ta cepljenja že zdavnaj v programu obveznih cepljenj. Kot je ena rekla, če se s cepljenji da izkoreninit neko bolezen, sem vsekakor za. Mi smo obe cepili proti pnevmokoku, seveda samoplačniško in s tem se je tudi končala odisejada vnetih ušes pri starejši.


mislm da je okol tega že precej done deal. Koze so izkoreninjene, Polio je menda tik pred tem (že pet let), drugo pa... no go. Tko na pamet - Clostridium tetanii (tetanus) najdeš na domačem vrtu v obliki spor, je ubikvitaren, Corynebacterium diphteriae (davica) - ubikvitarno, Bordatella pertussis (oslovski kašelj) - ubikvitarno (proti naštetim se tko ne cepi, ampak se cepi z oslabljenimi toksini, ker gre pač dejansko za patogenezo na osnovi strupa). Veliko virusnih bolezni (KME, gripa) ima živalske rezervoarje, katerim človeška precepljenost nič ne pomaga oz. bojo virusi krožli med njimi ne glede na našo precepljenost (jih pa mi ne bomo dobili). Nekatere viruse pa nimajo pojma, al so izključno človeški oz. če imajo živalske rezervoarje oz. prenašalce ali kje in kako se skrivajo v času ko niso aktivni (rdečke, ošpice, mumps). ravno za slednje je precepljenost najbolj pomembna (ker pač po trenutni doktrini velja da se prenašajo izključno s človeka na človeka) in ravno za slednje število precepljenih najbolj upada ker je pač število okužb (in smrti) relativno majhno (zaradi, go figure, precepljenosti) in ''moj otrok pa tega že ne bo dobil''.
Jest sam vem, da če bi moj še ne cepljen otrok dobil neko tako bolezen od otroka ki ni cepljen zaradi kapric (poudarjam, kapric - ne upravičenih razlogov) staršev... uh, bi se domislila najbolj ekstravaganten način mučenja tega starša; takega, da bi Hanibal Lecter proti meni zgledal kot Ostržek. Naslednji bi bli pa zdravstveni delavci, ki to dopustijo.

< Sporočilo je popravil Felicita -- 28.7.2011 20:37:09 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Morda bo še več cepljenj
28.7.2011 21:27:58   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
Koze so izkoreninjene, ..


ej, dokler jih majo rusi v laboratorijih in gospodarsko razsulo in se dosti stvari prodaja najboljšemu ponudniku, jih jaz nimam absolutno za izkoreninjene..
zame so bolj v enem "dorment state"-u.. in če bo kdaj počlo od kakega besnega afganistanca ali iranca, ki mu bodo američani ubili celo familijo, in ki ga je kupil od kakega oportunističnega rusa, ki ga boli za prej navedena dejstva, bomo bogi mi.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
28.7.2011 22:01:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Morda bo še več cepljenj
29.7.2011 21:00:22   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nusi
verjetnost sicer obstaja, ampak mislim, da v resnici tisti 7 letnik ne bi ravno objemal in ne vem kaj vse počel s tem 5 mesečnikom, verjetno bi se igral z njegovim bratcem, ki pa je že cepljen.


točno to. in ta bratec bi se dotaknil svojega malega bratca, ga pobožal in ga okužil. kako pa misliš, da so se prenašale kužne bolezni in širile epidemije v preteklosti?
te, ki jih zdaj ni, zaradi preventivnih cepljenj.


Teoretično je možno, ja. Kaj pa otrok ali dva v skupini v vrtcu, ki nista cepljena? In tega je kar precej...
mateyka v Slo ni cepljenje nujno za vstop v vrtec.


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Morda bo še več cepljenj
29.7.2011 22:17:37   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: tosja
mateyka v Slo ni cepljenje nujno za vstop v vrtec.


nam nadomestna pediatrinja ni hotela podpisat zdravstvenega potrdila za v vrtec, čeprav smo imeli dogovor s stalno pediatrinjo da bo cepljena po švedskem programu (ker je bila tako cepljena že od začetka) in to pomeni da je cepljenje, ki je tukaj pri 3h letih, gor pri 5h; časovni zamiki in vrste cepiv se razlikujejo in določena niso kombinirana ali pa so v drugačnih kombotih.. v glavnem, da počakamo, dokler ne gremo gor (vmes ne bi imela cepljenj, ker jih po švedskem programu ni - pri petih bo pa itak že gor). ni hotla slišat, kar rahlo popenila in zabila nas je.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
29.7.2011 22:48:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Morda bo še več cepljenj
30.7.2011 22:14:41   
Najaa
O je je potrebno cepljenje, lahko pa pediatra mal okol prneseš in ti vseeno podpiše izjavo, da je otrok zdrav. Moja kolegica, ki ne želi cepit otroka, je stalno klicarila v ZD, da ima spet vročino in so jima skoz prestavljali. Ko je šel mali v vrtec, sta spet imela datum in na podlagi tega je P podpisala, ob datumu je pa spet "zbolel". Kdor to dela, itak dela škodo samo sebi oz. svojemu otroku.
Za vstop v vrtec naj bi imel vsaj prva tri cepljenja opravljena.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Morda bo še več cepljenj
30.7.2011 22:28:01   
Doll
najaa povej mi kateri zakon pravi da otrok mora biti cepljen za vstop v vrtec,ker jaz ga ne najdem

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?