|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 15:25:24   
sasula
Živjo!
Dobila sem izvide ginekologa, da imam PAP II in CIn 2 in CIn 3. Naročena sem na ponovni pregled pri dr. Omahnu, nato me čaka Konizacija. Katera je to že imela, če mi napiše koliko časa si v bolnišnici. In po kolikem času , te naročijo za poseg po pregledu. Jaz bi najraje videla, da me čimpreje... a verjetno traja.

Hvala, Saša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 15:39:30   
ElaM
Jaz sem imela pregled julija, poseg potem septembra, verjetno tudi zaradi dopustov. meni je G rekel, da dobiš termin glede na nujnost primera.
Srečno, pa upam, da bo čimprej za tabo.

_____________________________

:)

(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 15:40:51   
sasula
hvala, se mi že meša. Rada bi, da je to čimprej za menoj. Pa nihče kaj dosti ne pove pri zdravniku. Koliko časa si bila v bolnici?
HVala, S

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 15:45:57   
ElaM
Zjutraj sem prišla, potem sem bila že ob 2-eh odpuščena, bila sem na GK v Lj? Nisem pa imela konizacije, pač pa lasersko vaporizacijo, pri konizaciji pa mislim, da ostanes par dni notri.
A so se tebi definitvno odločili za konizacijo, a boš mela leetz? Katera bolnica to?
Sprašujem te pa za to, ker meni so v Kr določili, da mi bodo delali konizacijo, ker ostalih zadev ne delajo in, če ne bi imela take G, kot jo imam in, če ne bi obstajale info na netu, bi šla pod nož.user posted image  Tko, sem pa imela mnogo manj invaziven postopek.

_____________________________

:)

(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 15:49:15   
sasula
Sej pravim, da mi nihče kaj dosti ne pove, Razen, da naj prosim, če me čimprej vzamejo, ker sem starat 31 in še nimam otrok. ZDej sem čisto zmedena. Gledam po forumih in na netu in mi ni kaj dosti jasno. Vem le, da imam dr. Omahna. Rekli so mi, da bom imela konizacijo. Na pregledu so mi vzeli ščip, potem pa samo še dali napotnico in izvide. OStalo pa prebiram na netu do 27.2, ko imam v Levnišču pregled. Poleg tega me zanim, zakaj vse tako pohitijo z otrokom, ko imajo ta poseg. ???

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 15:55:29   
ElaM
Ja, jaz sem takrat še tudi bila brez otrok, sem pa potem zanosila prvi mesec po posegu.user posted image  Me je kar malo presenetilo, vse skupaj.
Drugače naj ne bi zanosila do kontrole, potem, če je ok, dajo zeleno luč.
Saj, če imaš v Leonišču, bo zihr ok in se bojo odločili za metodo, ki bo najboljša. Tem tamalim bolnicam jaz ne zaupam, po tej izkušnji.
Tko, da boš vidla, da bo vse ok.


_____________________________

:)

(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 15:58:23   
sasula
JA hvala, mi vsi govorijo, da pretiravam s strahom. Samo, ko si enkrat na tem, te je pač strah. Še za dve vem, ki sta zanosili takoj potem, jaz sicer še ne razmišljam o tem.. me je pa malce zadelo tole, izvidi:)
Sej bo:)

hvala, Sasa

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 16:03:02   
ElaM
Ja, itak, da te zadane, jest sem en teden jokala, ko sem izvedla.user posted image  Takele zadeve ti dajo mislit, ja.
Jest tud vem za 3, ki smo zanosile prav kmalu po posegu.


_____________________________

:)

(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 16:15:53   
sasula
ŽE dva dni jokam, pa se mi zdi, da me noben ne razume:) Bo že. Razen tistih, ki so šle čez to.

S

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 16:39:05   
lutka
jaz sem imela konizacijo lani julija v Celjski bolnici. V operacijsko sem šla ob 11h , domov pa sem šla ob 16h. Ostati bi morala samo v primeru , če bi zelo krvavela.

Ni hudo je pa neprijetno. Meni jo zopet obljubljajo, ker sem imela že trikrat slab bris user posted image


Saj bo, boš videla da ni tako hudo. user posted image

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 18:48:53   
DOLAR
Jaz imam PAP III in čakam še naizvide odščipljenega materničnega vratu.Nič se ne boj.Men je rekla g da to še ni rak ampak se v naslednjih 10 letih lahko razvije če se ne zdravi.

_____________________________

Razumen človek je tu in tam prisiljen napiti se,da lahko preživi z norci

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 19:27:23   
BAMBINA_
Vedno mi je bilo zanimivo, kako ljudje različno dojemamo stvari. Jaz sem zaradi CIN III imela lletz, vendar nikoli zaradi tega nisem jokalauser posted image , v končni fazi gre za pravočasno odkrito bolezen, poseg pa praktično ne prinaša nobenih posledic. Resna bolezen bi se mogoče razvila čez leta, če se ne bi ukrepalo. Sama sem zaradi krvavitev bila v bolnici 1 teden. Zanositi pa ne priporočajo vsaj še kakšno leto po posegu in jaz sem G pri tem tudi ubogala.  

(odgovor članu DOLAR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 19:34:21   
Anonimen
Za konizacijo si bila odpuščena isti dan???????
Jaz sem jo tudi imela pa sem šla domov komaj sedmi dan.Dva dni sem imela noter pet metrov nekega traku.Tretji dan so mi ga vzeli ven in šele nato sem lahko šla sploh iz postelje.Pa še to so mi rekli,da,ko mi vzamejo trak ven,če bom krvavela bodo mi na živo žgali ranouser posted image user posted image user posted image user posted image Sem mislila,da se mi bo zmešalo,ko so mi to povedali.Sem ležala pri miru na postelji kot cvek samo,da nebi krvavela.Pa je bilo v redu.Samo meni so odrezali celi maternični vrat tako,da je baje bilo krivo to,ker sem predčasno rodila po tistem.Nisem pa smela zanosit dve leti po konizaciji.Sem mela vsak tretji mesec odvzem brisa no zdaj imam dvakrat na leto vendar je do zdaj bilo v redu.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 19:58:56   
ElaM
Ja, bambina, imaš prav, da ljudje to različno dojemamo. Meni je takrat padel kar mrk na oči, ko sem zaslišala imate predrakaste spremembe.  Res me je zadelo, nikoli prej nobenih problemov, potem se je pa kar skupaj držalo.
Glede zanositve je bilo meni rečeno, pri navadni konizaciji je priporočljivo počakati 1 lepo, pri laserju in leetzu do prve kontrole, ki je običajno po 3 mesecih.
So pa res ogromne razlike tudi od G do G, kot sem pisala eden bi mi delal klasično konizacijo, ko je drugi to videl se je pa za glavo prijel.


_____________________________

:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 20:25:25   
Marogica
Tukaj sem našla nekaj podobni tem:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=495228&mpage=1&key=CIN&#495253
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1076326&mpage=1&key=CIN&#1076361
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=305532&mpage=1&key=CIN&#903967

Mogoče ti bo kaj koristilo


Pa še vse, kar se je pisalo o PAP-u
http://www.ringaraja.net/forum/searchpro.asp?phrase=PAP&author=&forumid=ALL&topicreply=both&message=body&timeframe=%3E&timefilter=0&top=300&criteria=AND&sortMethod=r&submitbutton=Potrdi

< Sporočilo je popravil Marogica -- 10.2.2007 20:26:47 >


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 20:39:48   
lelaval
ŽE dva dni jokam, pa se mi zdi, da me noben ne razume:) Bo že. Razen tistih, ki so šle čez to.


Če boš jokala, ne bo nič bolje. Optimist moraš bit, pa boš lažje prenesla. Verjemi - govorim iz lastnih izkušenj. Jaz enostavno nisem mogla bit žalostna zaradi 2 otrok, ki bi to takoj začutila.
No ja, preživela sem konizacijo (v bolnici ostala 3 dni, potem pa doma 4 tedne ležanja), ko so bili izvidi leto dni PAP I, sem zanosila in rodila krasno štručko.
Če te kaj zanima, le vprašaj.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
10.2.2007 22:46:54   
lutka
ja tisti trak , oziroma 5m tampon je pa grozna reč. Najbolj boli ko ti ga vlečejo ven. Sem pa šla res še isti dan domov. Hvala bogu, sem potem doma počivala.


lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
11.2.2007 12:29:10   
alfa
Saš, kaj naj ti napišem, vem, da is cela boga ampak ne skrbi, saj veš kako pravijo, da ti bodo nogo pri kolenu odrezal, da vsaj nogo rešijo user posted image ......
pa en velik hug... mislim, da veš od koga.......


(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
11.2.2007 14:48:17   
freha
tudi jaz sem mela lletz zaradi cin III
čakala sem 3 mesece na vrsto,
prišla sem dan prej in odšla domov popoldan
po operaciji.
druga zraven mene v sobi je pa
mela pravo konizacijo in je
ostala not ene tri dni še pol, tako
da si po moje lutka ti tud mela lletz
(mene so tud operiral v ce)

definitivno je razlika od zdravnika do zdravnika
tisti ki so že bolj izkušeni ponavadi odrežejo kulk je treba
novi pa pač nočejo da greš še enkrat skozi vse to in
odrežejo malo več. sama sem tudi imela bolj novinca
pa so mi pol v izvidu napisal
da ne morejo ocenit radikalnosti posega,
tak da sem se ful sekirala
ker radikalno pomeni preveč
tak se men zdi.

drgač pa je čisto normalno da te je pretreslo
ampak potem ko bodo izvidi spet dobri
boš čutila veliko olajšanje
jaz sem kakšno leto odkra sem zvedla da mam hpv
šele zaživela spet normalno, tud
seks mi ni preveč dišal, sem se pazila in sva zeloo dolgo mela samo kondom
pa cepila sem se tudi, tak da mene v bolnici ne vidjo več drugače
sam ko bom rodila :) počasi planiramo:)

vso srečo, upam da ti ne bodo delal klasične konizacije,
zmeni se za lletz! vse bo v redi!

(odgovor članu alfa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
11.2.2007 16:23:18   
polona2
Lletz ali konizacijo ti pač delajo glede na obseg obolelega tkiva, ne moreš se kar tako zmenit za Lletz, če potrebuješ konizacijo. Jaz sem imela oboje, po Lletzu sem šla domov naslednji dan, po konizaciji pa drugi ali tretji dan, na svojo odgovornost. Dokler ni izvid še slabši, ni potrebna panika, ker se da s tema dvema posegoma čisto lepo urediti zadeve.
Sicer pri meni ni šlo po planu, ampak po besedah moje g., gre tu za zelo pogost in uspešen poseg.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
11.2.2007 20:32:33   
sasula
Meni je ščip vzela ginekologinja in mi je bilo neprijetno, kar boli. Najhuje od vsega je bil pa tisti tampon, ki ga je bilo ene 60 cm. No tisto je pa zmaga:)user posted image , ko ga ven dobiš. Zdej sem se že skulirala, glede strahu in samo čakam, da bom čimprej naročena. Nekje sem zasledila, da je eden od razlogov, ki to povzroča tudi oralna kontracepcijauser posted image  

Aja , jaz jem kontracepcijske tablete, zakaj naj bi pred posegom prekinila jemanje?

Hvala, Saša

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
12.2.2007 11:35:35   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: DOLAR

Jaz imam PAP III in čakam še naizvide odščipljenega materničnega vratu.



Jaz tudi. Odščip sem imela 25. januarja. Dolar, kdaj pa ti? Kaj veš, kdaj lahko pričakujem izvide, sem že ful nestrpna?


_____________________________



(odgovor članu DOLAR)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
12.2.2007 14:30:16   
Paradiznik
Par odgovorov. Imela sem Pap IV in CIN 3 ..... carcinom in situ je bila pa razlaga. Avgusta sem imela konizacijo.

Zvedela sem junija, avgusta je bila operacija. Pa je bila kar obsežna, tako da kar mi lahko trenutno režejo je vse.

Operacija: Prideš en dan pred operacijo v bolnico. Večerje ne dobiš, od polnoči ne smeš piti, dobiš odvajalne svečke, te pobrijejo, 2 apavrida, greš na operacijo v splošni narkozi (zato moraš prej nehati jemati k.t.). Po operaciji si en dan čist paf in ne veš kaj dogaja s tabo. Naslednji dan ti odstranijo tist povoj, če je vse ok greš domov. Rečejo 14 dni počitka, jaz sem počivala 3 tedne. Pod počivanje beri ležala (so mi to priporočili). Prvi pregled po operaciji je po 6 - 8 tedni. Operacija je vezana na M in je najbolje če jo naredijo tik po M.

Glede tega za kateri postopek se odločijo je odvisno kako so se te spremenjene celice razširile. Pri meni jih je bilo toliko, da o kakšnem drugem postopku ni bilo govora in še to je bila izredno obsežna konizacija.

Potem te kontrolirajo čez 3 mesece, če je vse ok pa na 6 mesecov. Pa kar odrežejo dajo v raziskavo, da vidijo če so odrezali dovolj. Pri meni pač niso čist vse, a kar so pustili ni rakavo.

Pa ja nekako so meni bolj svetovali konizacijo kot pa druge postopke. Pa tud G se odloči na podlagi izkušenj in kot se pač odloči se odloči. In to potem naredi.

Kar se pa tiče reagiranja, vsak primer je drugačen in mene so tudi prepričevali, da to še ni rak (ne g, ostali), da je to rutina.... bla bla. Pri meni je bil rak in zame to še vedno ni rutina. Pa čeprav se vse to lepo enostavno sliši.

Glede otrok ne vem. Imam 2 in nisem spraševala kako in kaj je potem, ker jih več ne rabim. Pa tudi pri tako obsežnem posegu kot sem ga imela in pri tem da niso vsega odstranili in da sem hpv pozitivna (čeprav je bris neg) so mi namignili da raje ne. A to je tist osamljen primer, običajno imajo po konizaciji komot otroke, samo vsaj do prvega pregleda pri g je že dobro počakati, da vidiš kaj ti bo rekel.

LP

(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
12.2.2007 15:43:55   
Magi*
sasula, verjamem, da te je strlo. mene je tudi 3 leta nazaj, ko sem prvič prejela obvestilo o slabem brisu. grozno. potem sem vse živo preštudirala, hodila na preglede in...se mi je samo od sebe porihtalo. zdravniki so rekli:"ja, se zgodi. pojdite domov in bodite veseli.". in sem bila, vesela.

pa se mi je stanje spet poslabšalo in tokrat sem to vzela precej bolj športno, čeprav ravnodušna ravno nisem bila. v glavnem: naredili so mi LLETZ, odtranili spremenjeno tkivo v zdravo. spremembe so bile pa CINI in II, kar bi se morda še lahko tudi samo nazaj pozdravilo. baje. zdaj samo upam, da je imel G prav, ko je dejal, da je optimist in po vsej verjetnosti ponovitve ni pričakovati.

LLETZ so mi delali v lokalni anasteziji, bilo je malo neprijetno, a tako hitro, da se v bistvu že čez par ur ne spomniš več. drugi dan sem bila že skoraj čisto v redu.

želim ti, da ti čim hitreje mine tale čas in se čim prej pozdraviš:)

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: PAP II in -CINII, CIN III
13.2.2007 18:26:28   
sasula
No danes sem imela pregled pri zdravniku, ki me bo operiral in bo klasična konizacija., ker so ocenili, da ni za laser. Tako, da ... Skratka , bo že:)

Aja , tiste, ki sprašujete v kolikem času so rezultati ščipa! V 10 -14 dneh, kar pokličite svojo ginekologinjo, da vam pove.

(odgovor članu sasula)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?