|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:03:57   
Bizibee
Zanima me kakšno je vaše mnenje o ponovni uvedbi uniform za šolske otroke (osnovna in srednja šola)?

Moje mnenje je, da je skrajni čas, da se uniforme znova uvedejo, saj so vedno mlajši otroci "okuženi" z obsesijo blagovnih znamk (oblačil, čevljev, celo znamke zvezkov in torb), prodajalci pa to s pridom izkoriščajo.
Vsi starši bi radi svojim otrokom ugodili in zato zapravijo tri plače, da bo otrok ja zadovoljen vstopil v novo šolsko leto (misleč, da bodo zaradi upoštevanja otrokovih želja otroci kaj bolj motivirani za delo).

Ves permisivni trend se je sprevrgel v vse prej kot dobro stvar in z uniformami, bi bili vsi otroci (revnejših in bogatejših staršev) enaki za klopmi.

Menim tudi, da bi morali prepovedati make-up v osnovni šoli ter razkazovanje popkov.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:06:11   
zmajaz
Moram reči, da se kar strinjam.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:08:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee
Zanima me kakšno je vaše mnenje o ponovni uvedbi uniform za šolske otroke (osnovna in srednja šola)?

Absolutno sem za to, da se jih uvede.

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:23:58   
Daschi
Jaz sem takoj za.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:35:22   
Klemy82
Ne bi imela čisto nič proti. 

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:35:35   
marcela
Jaz tudi.

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:38:25   
viroza
100% se strinjam.
Financira nej jih minister za šolstvo,pa še učiteljcam nej jih nabavjo.
Da ne bo takih problemov,kot smo ga imeli pri nas.

(odgovor članu marcela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
22.11.2010 9:38:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marcela)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:39:41   
kalbo
Sam sem absolutno proti. Ma kakšne uniforme neki, zresnite se. Rajši naučite svoje otroke, kje je firma pomambna in kje ne.

Dopuščam pa možnost, da mi bo taka zamisel padla na glavo čez par let, ko bodo moji otroc začel v šolo hodit. Dejstvo pa je, da če so od Mane kavbojke dobre zame, bodo pa še za mulca.

Nosim pa Adidas špegle za kar nekaj EUR in mulec, če jih bo rabil, bo mel ravno tako hude.

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:39:59   
alda
TAKOJ!!!
Pa ne samo v Ošuser posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:45:26   
urška
se strinjam s kalbotom. šolske uniforme ne bojo rešile problemov naših otrok.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:48:54   
Bizibee
Razvijajoči se otroški um ne ve, da znamka oblačil ni pomembna, ter da hodijo v šolo zato, da se  kaj naučijo, ne pa za to, da razkazujejo superiornost s svojimi ultra modernimi oblačili in oblikujejo klike na podlagi le teh.

Hočeš, nočeš, deklice in tudi dečki, zavidajo vrstnikom z boljšim materialnim izhodiščem. Želijo si biti takšni kot oni - kul in sprejeti v tisto kliko, kjer je najkulejši mulc. In tako spravijo na kant ali normalno družino ali mamo samohranilko, ki si DC za 200 eur ali "kvabojk kjer rit visi do kolen" za 100 eur tudi slučajno ne more privoščiti. Pa mu bo kupila. Ker ga ima rada in ne želi, da se v šoli počuti zaničevano. Kaj bo s tem storila? Nič. Drug mesec si bo pamž omislil še računalnih in playstation itd itd. Sprejet pa ne bo nikoli.

Enako pri deklicah. Slišim 10-letnice, ki zjutraj ne želijo iti v šolo, ker nimajo kaj za obleči! Ja pismo rosno, to pa ni več šala.
Kavbojke Miss Sixty, ki jih mora obvezno imeti vsak punček, te olajšajo za 150 eur, da ne govorim o čevljih.

Te distrakcije bi morali enostavno črtati. Prepričana sem, da bi bil učni uspeh vseh (revnih in bogatih), precej boljši.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:50:26   
Kerensa*
Takorekoč z vsem se strinjam, razen z Miss Sixty kavbojkami. Te so pa zaaakooon in jih je reees treba imeti. user posted image

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:50:45   
Špacka
A ste prepričane, da bodo uniforme preprečile socialno razlikovanje? Boste tudi prepovedale, da se med seboj pogovarjajo kaj vse imajo doma, kam hodijo na dopust, kje živijo, koliko si privoščijo, kakšen avto vozijo njihovi starši....
Majhen otrok ni obremenjem s tem, katere znamke so njegova oblačila, obremenjeni so/smo starši, ki to prenašamo na otroke. Pomest je treba pred svojim pragom...



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:52:57   
Bizibee
Ponovna uvedba uniforme je prvi korak k streznitvi zafnanih otrok.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:54:05   
alda
jaz pa bi uniforme uveda zaradi praktičnosti in to halje , da bi pa s tem omilili kako socialno razlikovanje, pa se mi zdi mimo.
Bi se pa na drugih mestih kompenziralo!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 9:55:36   
Bizibee
IZVIRNO SPOROČILO: alda

jaz pa bi uniforme uveda zaradi praktičnosti in to halje , da bi pa s tem omilili kako socialno razlikovanje, pa se mi zdi mimo.
Bi se pa na drugih mestih kompenziralo!


Pravzaprav dobra ideja. Halje so cenejša in enostavnejša rešitev. Bele seveda user posted image  

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
22.11.2010 10:04:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 10:13:17   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Ponovna uvedba uniforme je prvi korak k streznitvi zafnanih otrok.


Prvi korak do streznitve zafnanih otrok je streznitev njihovoh zafnanih strašev, ki so prepričani da otroka nimaš rad če ga ne voziš v vozičku za vsaj 1000 eurov.

Otrok se uži vrednot doma.

Če bo sine hotel neko oh in sploh znamko bo moral zato nekaj narediti, recimo varčevati ko si bo lahko s svojim denarjem kupil kavbojke za xxx evrov pa si jih naj.

Sicer bi pa jaz uvedla uniforme, čisto zato ker mi simpatično zgleda ko so vsi enako oblečeni.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 10:13:19   
K_a_t_i
Absolutno proti! Kaj ti pomaga, če so tistih par ur vsi oblečeni enako, ko pa potem na igrišču in kjerkoli že vlečejo ven vsak svoj najnovejši mobilni telefon in si razkazujejo cunje. Strinjam se s tistimi, ki pravijo, da je otroka treba naučiti drugačnih vrednot. In ta, da se ljubezen staršev meri po znamkah, ki jih kupijo otroku, zagotovo ni prava!

No, bi pa bila to krasna rešitev za kakšno naše šiviljsko podjetje, ki bi/je sicer propadlo... Oni bi gotovo imeli nekaj od tega. Ali so mislili, da bi uniforme šivali Kitajci?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 10:16:42   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

ampak ker rokeo na srce deklice ki se izivalno oblačijo tm v 6 razredu je pa meni mal mim.


Evo, to je pa dober razlog!


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 10:17:42   
Špacka

IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Ponovna uvedba uniforme je prvi korak k streznitvi zafnanih otrok.


Si ti prebrala, kaj sem napisala? Streznit je potrebno starše..............



(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 10:20:40   
BabyKitty
Uniforme ne bi rešile osnovnega problema v družbi... zafnanih staršev... ker je tudi staršem všeč, da je njihov otrok ql in lepše oblečen od sosedovega... Če ne bi blo oblačil, bi bile pač ure, računalniki, igrice ipd. in to niti slučajno ne reši bistva problema. Vzgoja je bistvena in ker je vzgoja 90% zgled doma je tako kot je...

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 10:22:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee
Hočeš, nočeš, deklice in tudi dečki, zavidajo vrstnikom z boljšim materialnim izhodiščem. Želijo si biti takšni kot oni - kul in sprejeti v tisto kliko, kjer je najkulejši mulc. In tako spravijo na kant ali normalno družino ali mamo samohranilko, ki si DC za 200 eur ali "kvabojk kjer rit visi do kolen" za 100 eur tudi slučajno ne more privoščiti. Pa mu bo kupila.

Kakor sem rekla - ne podpiram tega, da se človek "izkazuje" z znamkami oblačil (pa naj gre za otroka ali pa za odraslega), ampak če je nekomu že všeč neko oblačilo, ki je povrhu vsega še drage znamke, potem ti ni treba ravno bankrotirati, da bi si ga privoščil.
Jaz sama imam nekaj kosov oblačil, ki niti pod razno ne sodijo v moj premoženjski razred. Dva kosa sem (na srečo) dobila, preostale pa sem si sama kupila. Samo malce iznajdljivosti potrebuješ (in za ščepec manj samovšečnosti in "VIP feelinga", kot ga imaš sicer). Če ti ni odveč, da je bilo oblačilo že kdaj nošeno (in to ne pomeni izrabljeno do konca, temveč enkrat ali nekajkrat oblečeno, kar se oblačilu sploh ne pozna, glede na to, da je kvalitetno), potem imaš (tudi v SLO) zelo veliko izbiro extra-dragih znamk po extra-nizkih cenah. V skrajni sili, če ne najdeš, kar iščeš, pa še vedno obstaja eBay (pri preverjenih prodajalcih).
Jaz sama dokaj rada obiskujem eno takšnih trgovin z rabljenimi oblačili v Ljubljani. Priznam, da je 90% vsega bolj tako-tako, ampak preostalih 10% pa nadoknadi vse ostalo. Zahvaljujoč tej trgovini lahko moj g. Mož naokrog hodi v kavbojkah Hugo Boss, jaz pa v D&G puloverju (to dvoje samo za primer). Cena? Kavbojke 14€, pulover pa 6€. Belive it or not. In govorim o originalih.

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 10:22:51   
ribica.
Je res da otroci pri zelo rosnih letih že znajo fajn pritiskat. Vedno se najde kaj, kar samo drugi imajo. Jaz jim rečem, da pa kaj drugega nimajo, kar imamo mi. Otrokom dam vedeti da smo denarno omejeni. Kadar kdo izrazi željo po kakšni novodobni bedariji, recimo, avto na baterije, me rečem, ok, potem pač ne boš nič jedel in ne boš imel kaj obleči in obuti. Pa si takoj premisli. Tudi kadar moja osnovnošolka zavija z očmi, ko pridem v otroško sobo, ki jo deli z bratom, ji rečem, oprostite madam, takoj ko bom imela graščino, bom eno krilo dodelila samo vam, da boste imeli svoj mir. Potem se malo zamisli in ve da ji dam vse kar morem. Pa s tem ne mislim, da odštejem 150 eurov za kavbojke, no way. Tega filma pa ne bo. In to tud jasno povem.

drugače pa se strinjam z uniformami, pa ne za rešenje problema, za lajšanje :)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?