|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnik...
23.1.2013 10:30:41   
divans1
Kaj je razlika, kdo je na boljšem, zakaj se nekdo odloči da bo postal zasebnik?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdra...
23.1.2013 11:15:10   
petea
Glede na to, da večinoma gredo iz javnega zdravstva v zasebništvo in ne obratno, kot opazovalka in uporabnica storitev predvidevam, da so razlogi npr.:
- da sam odloča o svojem delavniku, obsegu del, uporabi pripomočkov, opreme ...,
- da je veliko bolj fleksibilen in se lažje prilagaja novostim, uporabi sodobnih pristopov, (konkreten primer: moja osebna zdravnica - koncesionarka napiše vse v računalnik - diagnozo, terapijo, napotnico, sestra potem v svoji pisarni samo sprinta, kar mora in zelo hitro in s precej manjšo možnostjo napak dokonča birokracijo, manjše laboratorijske preiskave opravijo kar tam, samo s sestro greš v drugi prostor in zdravnica dobi izvid takoj v roke (ali na zaslon), si takoj v nadaljnji obravnavi;
pediatrinja v ZD piše vse ročno, nato mora sestra z več računalniškega in ročnega dela dokončati administracijo, za laboratorij mora napisati napotnico, greš v laboratorij, čakaš na izvid, ga ročno neseš nazaj k sestri zdravnice, čakaš ...,

- praviloma ne dežurajo, v prazničnem in počitniškem času so praviloma na dopustu,
- vzpostavijo si red, ki jim ustreza, npr. veliko bolj se držijo naročanja na uro, možno je kontaktirati preko e-pošte ...


- problem pa so seveda zamude pri izplačevanju sredstev s strani ZZZS, sami so za vse (sploh sestre imajo praviloma več raznolikega dela, v ZD so bolj ozko specializirane) ipd.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdra...
23.1.2013 11:18:46   
Doll
isti šmorn je.
petea jaz imam zasebnika in moj nič ne piše v računalnik , bistvu ga zdr. sploh nima ,ampak sestra. kri in ostalo kar mi vzamejo pošljejo v laboratorij zdr. doma.... itn. Moj zdravnik dežura,dopusta pa ima samo vsega skupaj 3 tedne v celem letu.
Hmm pa tudi ura naročanja nekako ne drži vedno.

Tko da...
vse je odvisno od zdravnika kako si uredi svoje stvari

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdra...
23.1.2013 11:24:27   
malaMravljica
Zasebniku ostane dobicek, drugace pa ga pobere ZD. Zasebnik dela bolj racionalno, ZD pa zapravlja kot mu pase in naceloma ne ustvarja dobicka. Zato ZD ne rad spusca zdravnike v zasebno prakso.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdra...
23.1.2013 11:26:49   
m_o_i
jaz imam zasebno zdravnico. rezultati oz.moja opazanja:
- ce sem narocena ob 10ih, potem sem najkasneje 10.15 v ordinaciji,
- kri in vodo (razen kakih specialnih preiskav) opravim pri njej,
- delati zacne ob sestih zjutraj in ce sem narocena takrat, sem ob sestih v ordinaciji(v ZD pred osmo uro se sestro tezko kje najdes),
- dezurstva opravlja obcasno,
- zdravnica pise rocno na tiste liste, ki jih potem v mapo vlozi(kako in ce jih sestra potem pretipka v PC se mi sanja ne; se nikoli nisem tega videla med delovnim casom),
- vedno! me sprejme z nasmehom,
- nikoli nimam obcutka, da moram cimprej ven iz ordinacije,
- spodbijala je odlocbo komisije, ki me je dala po treh!! dneh po operaciji (simdrom karpalnega kanala) v sluzbo. moje okrevanje je trajalo tri mesece, ker roke sploh nisem cutila oz. sem se ponovno ucila uporabljati prste...
- da bi bila na dopustu pa jaz se nisem okusila (pa ne, da ne hodi na dopustuser posted image pac je takrat nisem potrebovala)

prav tako imam ginekologinjo zasebnico in zobozdravnico. pri vseh je obcutek enak.
ko zvoham se privat pediatra, se grem pa zgrebst user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdra...
23.1.2013 11:28:06   
m_o_i
jaz imam zasebno zdravnico. rezultati oz.moja opazanja:
- ce sem narocena ob 10ih, potem sem najkasneje 10.15 v ordinaciji,
- kri in vodo (razen kakih specialnih preiskav) opravim pri njej,
- delati zacne ob sestih zjutraj in ce sem narocena takrat, sem ob sestih v ordinaciji(v ZD pred osmo uro se sestro tezko kje najdes),
- dezurstva opravlja obcasno,
- zdravnica pise rocno na tiste liste, ki jih potem v mapo vlozi(kako in ce jih sestra potem pretipka v PC se mi sanja ne; se nikoli nisem tega videla med delovnim casom),
- vedno! me sprejme z nasmehom,
- nikoli nimam obcutka, da moram cimprej ven iz ordinacije,
- spodbijala je odlocbo komisije, ki me je dala po treh!! dneh po operaciji (simdrom karpalnega kanala) v sluzbo. moje okrevanje je trajalo tri mesece, ker roke sploh nisem cutila oz. sem se ponovno ucila uporabljati prste...
- da bi bila na dopustu pa jaz se nisem okusila (pa ne, da ne hodi na dopustuser posted image pac je takrat nisem potrebovala)

prav tako imam ginekologinjo zasebnico in zobozdravnico. pri vseh je obcutek enak.
ko zvoham se privat pediatra, se grem pa zgrebst user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdra...
23.1.2013 11:31:10   
petea
Hja, jaz sem zelo zadovoljna z mojo zdravnico. user posted image

Sem jo izbrala, ko je še delala v ZD, potem pa sem ostala pri njej, ko je šla v koncesijo.
Opisan sistem, ki ga ima, mi je zelo všeč.



< Sporočilo je popravil petea -- 23.1.2013 11:32:09 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdra...
23.1.2013 11:34:13   
Doll
jaz sem tudi zadovoljna s svojim zdravnikom in načinom dela user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?