|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Recepti-organizacija?
20.4.2013 17:16:19   
Felicita
Kako imate pospravljene recepte? Imate zvezke, listke, kartice, mape, škatle z izrezki? Kaj pa kuharske knjige? in online recepti?

Meni se zadnje čase kopičijo, predvsem tisti v virtualni obliki - imam samo eno bookmark mapo 'recepti' - edino kar počnem je, da brišem tiste, ki jih sprobam in mi niso všeč. od oka mi jih pa notri ostaja enih 70, ki jih je večina 'za sprobat' neki je pa takih, ki sem jih že sprobala, in so mi všeč, ni pa šans da bi si jih zapomnila...

Kakšne ideje? user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Recepti-organizacija?
20.4.2013 20:34:07   
bubu_bibi
Fotoknjiga?

Preverjene recepte prekopiraš v wordov dokument, dodaš svoje pripombe, oblikuješ po svoje, narejeno jed slikaš, in ko se ti jih nabere jih spokaš v fotoknjigo - pa še lep spomin bo.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Recepti-organizacija?
21.4.2013 11:21:59   
Hope2
Pred leti sem si naredila knjigo v virtulani obliki in najprej se mi j ezgubila, čeprav sme imela še 3 backup variante, po 4 letih sem jo našla in se mi zdi, da je vse zastarelouser posted image .

V kuhinji imam omarico, nabito polno z recepeti, kuharskimi knjigami, kuharskimi revijami in enim mojim kuharskim zvezkom.... Evo tale zvezek je še najbolj v uporabi, star že 10 let, ves zguljen, ves premočen oz popackan, obdelan, strgan... ampak še vedno moj najljubšiuser posted image . Vsi najljubši recepti gredo not in tudi oganizacije večjih piknikov in večjih praznovanj (da vem kaj sem kuhala in za kolk ljudi).

Pred kratkim sem se spet spravla neko virtualo oblikovat... ampak sem odnehala. Preveč imam vsega, preveč balastauser posted image . Mi je pa sestra dala voljo z idejo o foto knjigi. Tak da ja, ob priliki, ko zberem spet voljo bom definitivno naredila fotoknjigo- v bistvu več knjig. Samo če pomislim na moj ubogi zvezčič me prav volja mine, če bo tale knjiga ista. Pa še moja pisava v mojem zvezčiču je unikatna in težko kdo kaj prebere, tak da skrivnost lažje ostane v familijiuser posted image user posted image


(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Recepti-organizacija?
21.4.2013 11:38:43   
Felicita
Hope2 - kaj pa tkole, da ne bo vse popackano:

user posted image

to sem zadnjič sprobala, morm rečt da deluje user posted image

glede fotoknjige pa... mah. preveč dela. poleg tega... se mi zdi mal škoda denarja, glih zato ker pomoje v roku enega do dveh let zadeva ne bo več aktualna in zanimiva. poleg tega ni problem v tistih receptih ki jih imam in uporabljam, ampak v tistih, ki na svojo uporabo še čakajo user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Recepti-organizacija?
21.4.2013 18:05:14   
Najaa
Jaz mam kar en zvezek, že ves pomečkan in polit, v katerem mam zapisano (tudi z neta) vse kar uporabljam. Sem ga pa ravno pred kratkim popisala in si moram novega nabavit. To mi je nekako najbolj praktično. Da si prepišem recept.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Recepti-organizacija?
21.4.2013 23:26:16   
mateyka
ej, sem ravno hotla temo odpret na to tematiko - jaz namreč sovražim preveč listkov in to, da se sčasoma sfardirbajo in da bi iskala po knjigah/zvezkih in po pultu trogala, mi tud ni.. itd. tako da imam trenutno najbolj uporabljene recepte na listkih, pripete na hladilniku. moj hladilnik in zmrzovalnik sta preplavljena z listki in me zdaj že moti - podobno je temu in to ni več optimalno zame; preveč vsega in bi rada ločila recepte
user posted image

sem tuhtala dolg časa kaj bi blo zame in sem pišla na eno idejo, ki sem jo hotla stestirat pri drugih. jaz namreč pogoste recepte (ne da se mi knjige ven vlačit) kar na liste napišem in z magnetom pripnem na hladilnik. sam papir se tko hitro uniči.. kaj zdaj narest.
vem da ma ronja doma najbolj pogoste recepte napisane z barvo za keramiko kar na ploščice v kuhinji. to se mi zdi dobra ideja - recepti so trajno zapisani in lahko dostopni; ne rabim niti lista obrnit). sam jaz sem v najemu atm in nimam ploščic v kuhinji (ne prašat - je švedska in drug sistem) - kaj bi bla alterantiva?
sem tuhtala in ena varianta je da bi najbolj uporabljane recepte dala plastificirat na male formate in jih nalimala na magnetke,
druga je pa da bi jih spela z eno kovinsko špiralo, da se lahko lista, da so skupi in se ne zgubijo in to sve skupi nekak nalimala na magnetke in spravila na hladilnik.
plastificirane liste lahko močiš, umivaš ali polijš, pa bo vse delal. lahko jih celo obešiš kot tale teta user posted image v glavnem razmišljam, da bi mi to bila še najbolj trpežna rešitev. kako se vam zdi in a imate še kako v rokavu?

p.s. trpežne rešitve, zaenkrat imam:
- recepti napisani na ploščice
user posted image
- magnetki
user posted image
- plastificirane kartice
- obešalnik (zgoraj omenjen)




< Sporočilo je popravil Admin -- 9.5.2013 22:21:58 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Recepti-organizacija?
22.4.2013 7:55:12   
Felicita
Mateyka - kaj pa steklene plošče/okvirji, ki bi jih uporabila kot table - bi bilo pol-trajno pa primerno tudi za najem (pač obesiš kot sliko), pa če želiš lahko izbrišeš ali pa pač maš stalno napisano...

na ta sistem, samo da ne rabiš čist posebne table, ampak pač uporabiš kakšne poceni okvire za slike, daš notri črn (ali kake druge barve) listek in gor napišeš s flumastrom (ne navadnim alkoholcem, ampak temi ki so prov za steklo, ki jih tudi za izložbe uporabljajo):

user posted image

še ena ideja je, da poslikaš jedi, spodi potem dodaš recepte in isto obesiš kot slike po kuhinji... sem vidla pri kolegici, super zgleda, je pa precej omejeno s prostorom na stenah user posted image pa ni tok fajn če so ful osnovne jedi.

jest bom pomoje pa kar kopirala vse te silne recepte v word in bom mela eno 'tekočo knjigo' kjer bom pač ven brisala, kar bom sprobala in mi ne bo všeč. Samo začet to... sem kakih 100 receptov v zaostanku user posted image



_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Recepti-organizacija?
22.4.2013 9:28:42   
Hope2
To pa jaz živčnega fašem, da bi imela tako kuhinjo, polno receptov po stenah, hladilnikih. Grozljivka zame, me že trese sam ob misliuser posted image

Mi je pa všeč ideja o plastičnih mapcah, fascikel in plastične mape. Ker jaz dejansko rada zraven še kaj čečkam, dopišem, spreminjam recepte in bi mi bilo v fotoknjigo škoda. Kupujem rada kuharske knjige in revije, ampak jih povečini gledam (zato obvezne slikce), da dobim idejo, iz njih si potem povečini izpisujem le določene recepte in še preden sprobam recept, ga že priredim.

Na netu ne maram tudi zato, ker pol itak prejkoslej moram sprintat. Ne bom nesla računalnika v kuhinjo, četudi imam tablico. Če pomislim na moj zvežčič, ni šansuser posted image , pa še skoz se ugaša monitor.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Recepti-organizacija?
22.4.2013 10:04:17   
Najaa
aaaa jaz bi tud živčnega fasala, če bi skoz mogla gledat te recepte po ploščicah. user posted image Plastificirani recepti so pa dobra ideja ja, pa jih maš magar kje v predalu oz. nekaj jih pripneš na hladilnik...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Recepti-organizacija?
22.4.2013 11:26:05   
Luns
Jaz imam fascikel, noter plastične mapce in se mi fajn obnese. Noter mam pol od sprintanih listov do kakih majhnih načečkanih. Ker pa je vse v plastičnih mapcah je urejeno.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Recepti-organizacija?
22.4.2013 15:28:52   
Andreja RR
Jaz pa nisem papirnati tip, zato kar vsakega, ki mi dobro uspe, objavim kar na Ringaraji in so potem lepo popredalčkani tukaj http://www.ringaraja.net/kuharska-druzina-meseca/recepti - po njih lahko iščem po kategorijah ali pa z iskalnikom.

< Sporočilo je popravil Andreja RR -- 22.4.2013 15:31:30 >


_____________________________

Objavi recept in osvoji super nagrade:
http://www.ringaraja.net/kuharska-druzina-meseca/






(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Recepti-organizacija?
28.5.2013 17:20:08   
patrino
Jaz mam kar en zvezek, že ves pomečkan in polit, v katerem mam zapisano (tudi z neta) vse kar uporabljam. Sem ga pa ravno pred kratkim popisala in si moram novega nabavit. To mi je nekako najbolj praktično. Da si prepišem recept.


Tako imam tudi jaz.user posted image S tem, da je ta zvezek res orng "zvezura" in ne zvezek in ima zame neprecenljivo vrednost, saj je še babičin in je v njem ogromno receptov napisano z njenim lepopisom ( saj veste včasih so vsi tako lepo pisali, ker so pač morali), nekaj- kakšna polovica jih je od moje mame ( tudi zelo všečno in opremljeno z ilustracijami, ki jih je naredila sama), en del je popisan z mojo kurjo pisavo, sedaj pa pridno vanj piše svoje prve receptke že ta večja hči. Ker ta zvezek res uporabljam večkrat na teden, je žal precej obdelan in okrašen s packami od kuharije, vendar je hkrati nek lep tradicionalni pripomoček našega ženskega dela širše in ožje družine ;)
Drugače mi je pa tudi všeč. tista ideja o najbolj pogostih receptih, ki so napisani na ploščice...samo z mojo pisavo bi znalo bolj bogo izpast. Listki pa tudi men najedajo živce. Imam občutek stalne anarhije , če so povsod priklamfani.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Andreja RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Recepti-organizacija?
10.6.2013 22:31:30   
DeVilla
Najbolj uporabljane recepte imam spravljene v eni škatlici, popredalčkane po skupinah - sladice in glavna jed... user posted image Če pa objavim fotko na netu, da se pohvalim, dodam zraven še recept... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti velikonočne dobrote za naj...
Pred vrati je velika noč, praznik barvanih jajčk, šunke, potice/kruha, hrena in drugih dobrot. Kaj lahko pripravimo tudi...
3 enostavni in drugačni recepti za velikon...
photo
Velika noč lahko postane obred, ki si ga podarimo drug drugemu za druženje in skupno ustvarjanje. Skupno pospravljanje s...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?