|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 10:21:53   
matic0105
Ojla,

a mogoče poznate/veste, ali je kaka paštetka ali salama ali namaz (brez mleka, ker imamo alergijo) primerna za 10m otroka. Sem mu dala poskusit mal puranovih prsi in je bil čist nor, ko je poskusil. Je kar jokal, ko mu nisem več dalauser posted image . Pa verjetno puranova prsa niso ravno primerna (sol...).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 10:34:53   
danijela in taja
nič od naštetega ni primerno za 10 m stare....še najmanj pa konzervirana pašteta(poglej rok uporabe...pa ti je mnda jasno ne ?).....pa salame??halo?to je surovo povojeno meso veš'to še za odrasle ni za pretiravat....mogoče poli navadna čisto malo...to je vsaj obarjeno......pa še to bi jaz počakala vsaj kake 2-3 mes.....nikoli ne veš.....no to je moje mnenje ...ja pa še zelo mnogih ki jim ni vseeno kaj njihovi otroci jedo....moja je 19 mes...pa še zdaj ni okusila paštete,salam in podobnih stvari ...poli pa ji dam malo takoj svežo (v trg mi jo pred mano odpre) pa še to ene 2-3 x na mesec...no ti pa naredi po svoje

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 10:54:56   
matic0105
Jasno, se popolnoma strinjam. Mi na misel ne pride, da bi našemu user posted image  dajala "kr neki" - saj zato pa sprašujem, ali obstajajo namazi za take male škratke - seveda primerni za njih - mogoče kaki zelenjavni ali kaj podobnega.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 11:01:46   
darja72
Pa saj vsebujejo tudi extra pripravljeni namazi konzervanse.
Tiste brez vsega pa lahko narediš doma.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 11:19:22   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja
nič od naštetega ni primerno za 10 m stare....še najmanj pa konzervirana pašteta(poglej rok uporabe...pa ti je mnda jasno ne ?).....pa salame??halo?to je surovo povojeno meso veš'to še za odrasle ni za pretiravat....mogoče poli navadna čisto malo...to je vsaj obarjeno......pa še to bi jaz počakala vsaj kake 2-3 mes.....nikoli ne veš.....no to je moje mnenje ...ja pa še zelo mnogih ki jim ni vseeno kaj njihovi otroci jedo....moja je 19 mes...pa še zdaj ni okusila paštete,salam in podobnih stvari ...poli pa ji dam malo takoj svežo (v trg mi jo pred mano odpre) pa še to ene 2-3 x na mesec...no ti pa naredi po svoje

Predvidevam, da tvoja mala ni v vrtcu.
 
matic0105, sčasoma pač počasi začneš uvajat tudi salame (poli ipd.). Lahko pa iz poli salame sama narediš fajn namaz - zmiksaš par koščkov salame in kakšno zelenjavo, dodaš malo sojinega jugorta (če je alergik na KM), da bo bolj mazljivo in je.
Res pa se tako majhnim ne daje suhomesnatih izdelkov ipd.
Drugače pa beri deklaracije, je dosti stvari brez mleka.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 11:48:39   
špelin@
Aja, možno je, da Poli salama vsebuje mlečne dodatke, nisem pa prepričana. Vem, da so npr. piščančje prsi brez tega user posted image Evo, pišč. prsi iz Perutnine Ptuj so brez mlečnih beljakovin in imajo samo 1 konzervans.

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 20.3.2009 11:52:50 >

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 11:56:13   
Splišni
Jaz zdaj res več ne vem, kaj je verjet in kaj ne, ampk tukajle piše, da je Njami pašteta brez konzervansov:

http://www.pivkap.si/oglasi/akcijski_letaki/img/NJAMI%20praznuje.pdf

Drugače pa so puranja prsa po moje v redu, ker so dejansko iz kosa mesa in ne iz zmletih ostankov, pa za kuhan pršut so po isti llogiki meni tudi rekli, da je O.K.

Aja, je pa najbrž težko res kupit živilo, ki bi bilo manj slano in še brez konzervansov. Ker a ni sol naravni konzervans?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 12:40:54   
josephine27
jaz tud svojemu še ne bi dajala ampak kaj ko gre kmalu v jasli - tam pa baje to jejo. tako da bom tud sama počasi poskusila dat kakšno salamo. se tudi meni zdijo piščančje prsi morda še najbolj primerne. paštete pa nimam pojma k jih še sama ne jem.

kdaj pa ste začele dajat hrenovke? v kakšni kombinaciji?


_____________________________



(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 12:43:24   
jajula
naša mala ima 13 mesecev in sm ji včeraj dala prvič 1/4 hrenovke (navadne), sm pa na ljubljanski tržnici vidla da imajo tudi bio brez konzervansov, so pa kar drage - 4kom nekaj čez 4€user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 12:46:05   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

nič od naštetega ni primerno za 10 m stare....še najmanj pa konzervirana pašteta(poglej rok uporabe...pa ti je mnda jasno ne ?).....pa salame??halo?to je surovo povojeno meso veš'to še za odrasle ni za pretiravat....mogoče poli navadna čisto malo...to je vsaj obarjeno......pa še to bi jaz počakala vsaj kake 2-3 mes.....nikoli ne veš.....no to je moje mnenje ...ja pa še zelo mnogih ki jim ni vseeno kaj njihovi otroci jedo....moja je 19 mes...pa še zdaj ni okusila paštete,salam in podobnih stvari ...poli pa ji dam malo takoj svežo (v trg mi jo pred mano odpre) pa še to ene 2-3 x na mesec...no ti pa naredi po svoje



Za moje pojme je to ultra pretiravanje, sicer pa vsak po svoje.

Moja je stara 10m in ji delam mini sendvičke user posted image s poli salamo, pišč prsmi, šunkico, tudi pašteto ima rada. Jaz pač ne kompliciram (pri alergiji moraš pazit ja), tega pa ji tudi ne dam ogromno. Ni bilo še nič narobe, sčasoma pa itak dobijo to za jest v vrtcu.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 13:01:47   
Tisana
Mi naši pupi dajemo paštete Tartex (mislim, da se ena imenuje delikatesna, druga pa herbal) - gre za bio paštete, narejene na povsem rastlinski osnovi. Moram reči, da so celo meni zelo okusne.  Po enem letu starosti smo ji začeli dajati tudi hrenovke Golica, ker ne vsebujejo mleka (seveda tiste brez sira user posted image ). Drugih kakšnih salam, namazov ipd. ji ne dajemo. Smo probali tudi z eno Alnaturino rastlinsko pašteto, pa je preveč pikantna.

< Sporočilo je popravil Tisana -- 20.3.2009 13:04:05 >


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 13:47:25   
danijela in taja
ja res je to vse...pa hvala bogu da lahko vsak po svoje dela...kako se njemu zdi prav.....res je tudi da ni v vrtcu...in tudi ne bo do 3. leta...pol je pa res že malo večja da že lahko počasi malo dobi.....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 13:56:56   
barika
Moj je star 16 mes. pa je do sedaj jpojedel mogoče 2 pašteti (eno obično, malo namazano na kruh) in eno tartex, pač  ne jemo tega, klobas še lep čas ne bo jedel ,hrenovko je tudi mogoče pojedel vsega 1/2 para. Je dovolj drugih stvari za jest.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 16:07:18   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

nič od naštetega ni primerno za 10 m stare....še najmanj pa konzervirana pašteta(poglej rok uporabe...pa ti je mnda jasno ne ?).....pa salame??halo?to je surovo povojeno meso veš'to še za odrasle ni za pretiravat....mogoče poli navadna čisto malo...to je vsaj obarjeno......pa še to bi jaz počakala vsaj kake 2-3 mes.....nikoli ne veš.....no to je moje mnenje ...ja pa še zelo mnogih ki jim ni vseeno kaj njihovi otroci jedo....moja je 19 mes...pa še zdaj ni okusila paštete,salam in podobnih stvari ...poli pa ji dam malo takoj svežo (v trg mi jo pred mano odpre) pa še to ene 2-3 x na mesec...no ti pa naredi po svoje


poli je pa res najslabše, kar lahko daš otroku... Čeprav pri 19 mesecih se temu več niti ne moreš izognit- jim že v vrtcu dajejo...

Naša je 9 mesecev in še nič ne razmišljamo o salamicah... raje ji dam navadnega piščanca ali teletino.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 18:51:44   
Dashenka
poli je pa res najslabše, kar lahko daš otroku... Čeprav pri 19 mesecih se temu več niti ne moreš izognit- jim že v vrtcu dajejo...


Ja res je, Poli je največja možna packarije - še ogrska je boljša izbira od Poli salame, ki je polna Ejev, pa še ultra masta in z najmanjšim deležem mesa.

Če že otroku ponudiš delikateso, potem sta kuhan, pečen ali pa kraški pršut še daleč najboljša izbira.
Paštete pa tudi obstajajo take popolnoma brez konzervansov in celo vseh E-jev. Od Kodile je že ena taka.

Glede soli je pa tako, da jo nekateri otroci enostavno obožujejo.
Vsi vemo, da slana hrana ni zdrava, vendar pa boš naredila veliko manj škode, če boš otroku ponudila kos pršuta, kot pa pest smokijev ali čipsa, ki ga nemalo staršev nudi otrokom v praktično neomejenih količinah.



(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 19:16:14   
botrca
Vsak dela po svoje...najin je salamico in pašteto: puranja prsa in argeta junior in ima zelo rad pa tudi v vrtcu jih jejo tak, da preprečit ne moremo da teh stvari ne bi jedli.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 19:21:36   
Dashenka
Vsak dela po svoje...najin je salamico in pašteto: puranja prsa in argeta junior in ima zelo rad pa tudi v vrtcu jih jejo tak, da preprečit ne moremo da teh stvari ne bi jedli.


To, da tovrstno hrano otrokom ponujajo v nekaterih vrtcih se mi zdi čisto neverjetno, ali pa imamo mi tako izjemno srečo.
Od kar hči hodi v vrtec niso še niti enkrat samkrt dobili paštete, ene 4x letno jim za zajtrk ponudijo konjsko klobaso, 1x tedensko imajo "mesni zajtrk", ki je izmenično domači ribji namaz ali kos kuhanega pršuta.

Sladkarij tudi ni na jedilniku, ukinili so jim vse pekovsko pecivo, za malico imajo le še kruh (ene 10 različnih vrst) in pa sadje ali jogurt.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 20:12:51   
simat
kompliciramo pa rade, a veste kaj dobijo v vrtcu 12 mesecov stari - pašteto pa kruh, ma naj jejo če jim paše itak bojo slej ko prej

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 20:24:22   
gita10
No moj ni poskusil ne salam, ne paštet, ne klobas, ne čokolinota do 3 leta pa tudi sedaj jih ne je pri 6.  . Mogoče 2 x na leto kakšno hrenovko. Verjamem da res ni potrebna da tako malega otroka kot je 10 mesecev star otrok hranit z vsem kar ti pride pod roke potem pa se vsi čudimo kako da so otroci tako hitro bolani.  Sicer sem imela prednost ker sem do tretjega leta dojila in sem gosto hrano začela uvajati šele nekje pri 20 mesecu, prvič pa je vodo poskusil po prvem rojstnem dnevu. Moj sicer ni bil v vrtcu do 4 letih vendar če bi videla, da mu pri 12 mes. dajo pašteto sigurno ne bi dovolila. Temelji so pri  vsaki stvari važni in zato je posebno potrebno pazit pri prehrani naših malčkov

(odgovor članu simat)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 20:24:37   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: simat

kompliciramo pa rade, a veste kaj dobijo v vrtcu 12 mesecov stari - pašteto pa kruh, ma naj jejo če jim paše itak bojo slej ko prej


Mah kaj pa vem.
Mogoče res malo kompliciram, ko otroku raje ponudim kos mesa - lahko tudi nasoljenega, kot pa zmlete kremplje in kljune zmešane z mastjo in dodanim ščepcem mesa pa ene 8 Ejev, da zadevščini prikrijejo okus, jo stabilizirajo, da se s skup drži in jo skozervirajo, da ne splesi.

Bodo pa vsi gor zrasli, eni na paštetah in raznik cheap salamah, smokijih, čipsih, pobarvani sladkariji v trdnem in tekočem stanju, drugi na čem boljšim in bolj zdravim.
Shit je le v tem, da jim boste privzgojili nezdrave prehranjevalne navade in se bodo najverjetneje (seveda so izjeme) celo življenje borili z debelostjo in vsemi kroničnimi boleznimi, ki spremljajo prekomerno težo.

(odgovor članu simat)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 21:51:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

No moj ni poskusil ne salam, ne paštet, ne klobas, ne čokolinota do 3 leta pa tudi sedaj jih ne je pri 6.  . Mogoče 2 x na leto kakšno hrenovko. Verjamem da res ni potrebna da tako malega otroka kot je 10 mesecev star otrok hranit z vsem kar ti pride pod roke potem pa se vsi čudimo kako da so otroci tako hitro bolani.  Sicer sem imela prednost ker sem do tretjega leta dojila in sem gosto hrano začela uvajati šele nekje pri 20 mesecu, prvič pa je vodo poskusil po prvem rojstnem dnevu. Moj sicer ni bil v vrtcu do 4 letih vendar če bi videla, da mu pri 12 mes. dajo pašteto sigurno ne bi dovolila. Temelji so pri  vsaki stvari važni in zato je posebno potrebno pazit pri prehrani naših malčkov

user posted image user posted image user posted image  Adijo pamet.

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Salamice, paštetke, namazi
20.3.2009 22:07:16   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

No moj ni poskusil ne salam, ne paštet, ne klobas, ne čokolinota do 3 leta pa tudi sedaj jih ne je pri 6.  . Mogoče 2 x na leto kakšno hrenovko. Verjamem da res ni potrebna da tako malega otroka kot je 10 mesecev star otrok hranit z vsem kar ti pride pod roke potem pa se vsi čudimo kako da so otroci tako hitro bolani.  Sicer sem imela prednost ker sem do tretjega leta dojila in sem gosto hrano začela uvajati šele nekje pri 20 mesecu, prvič pa je vodo poskusil po prvem rojstnem dnevu. Moj sicer ni bil v vrtcu do 4 letih vendar če bi videla, da mu pri 12 mes. dajo pašteto sigurno ne bi dovolila. Temelji so pri  vsaki stvari važni in zato je posebno potrebno pazit pri prehrani naših malčkov

user posted image user posted image user posted image  Adijo pamet.
 S tem se pa jaz ne bi preveč naglas hvalila, ker samo mleko, pa čeprav materino, ne zadosti potrebam toliko starega otroka.   

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Salamice, paštetke, namazi
21.3.2009 9:37:33   
gita10
Da ampak moj otrok je v dveh letih v vrtcu manjkal samo enkrat ko je imel vodene koze, drugi so pa ves čas za nečim bolehali. Moje mleko je poskrbelo, da  ima zelo močen imunski sistem in ko smo vsi doma prebolevali lansko leto gripo on še prehlajen ni bil. Pa potem reci, ko boš več časa v bolniški kot pa v službi adio pamet. Je pa potrebno zato vsaj od enega leta naprej veliko truda, da to spelješ ker je res ves čas skoraj moral biti ob meni. Ampak takrat sem pisarno še imela doma pa je šlo.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Salamice, paštetke, namazi
21.3.2009 9:59:01   
simat
Ma saj nismo v Somaliji, da dojimo 5 let, pa tok k sem jaz pojedla salam, pa hrenovk, pa nobene zelenjave še danes ne jem, pa sem suha k pajk, pa nikoli bolna tako da to je mal tko tko.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Salamice, paštetke, namazi
21.3.2009 10:05:06   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Da ampak moj otrok je v dveh letih v vrtcu manjkal samo enkrat ko je imel vodene koze, drugi so pa ves čas za nečim bolehali. Moje mleko je poskrbelo, da  ima zelo močen imunski sistem in ko smo vsi doma prebolevali lansko leto gripo on še prehlajen ni bil. Pa potem reci, ko boš več časa v bolniški kot pa v službi adio pamet. Je pa potrebno zato vsaj od enega leta naprej veliko truda, da to spelješ ker je res ves čas skoraj moral biti ob meni. Ampak takrat sem pisarno še imela doma pa je šlo.


Ja-pa- ja-de. In potem je svizec zavil čokoladouser posted image user posted image user posted image .

Tvoj otrok je pač na svet prinesel dober imunski sistem in nič drugega - vse je v genihuser posted image .

Moja 4-letna hči ni zbolela niti za noricami, antibiotika še ni spoznala, vse kar je prebolela je bilo nekaj prehladov, na bolniški sploh še nisem bila.

Pa je bila dojena praktično nič. Primerna merska enota za moje mleko, ki ga je zaužila so mililitri in ne litri in zato še ne tupim, da je tako zdrava samo zato, ker je gor zrasla na Aptamilu.

Lahko samo trkam na les in se zahvalim izključno in samo genom. Ima(mo) pač to srečo se je rodila z odličnim imunskim sistemom in that's it.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?