|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 9:39:17   
*alja*
otroka v vrtec v Avstrijo?

Jaz imam možnost jo dat in se moram odločit ta teden. Danes bom zvedla vse podrobnosti o plačilu itd.

Ampak me skrbi, ker mala neve nič nemški, nobena vzgojiteljica pa nič slovenski. Skrbi me da nebo hotla it, bi pa blo fajn ker bi se naučla nemški in še bližje mi je za vozit.

Kaj bi ve naredle? Bi jo dale?

Nimam pojma kako se odločituser posted image

Mnenja prosim!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 9:53:43   
pomar*ANČA*
sicer še nisem pred odločitvijo o varstvu, ampak če bi jaz imela možnost bi svojega otroka dala v tuj vrtec. ker se otroci zelo hitro učijo jezikov bo v enem tednu že čvekala z vsemi user posted image ne vidim nobene slabe lastnosti, prej dobre

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 9:54:32   
Maleal
zakaj pa je tukaj nebi dala,a ni prostega mesta,zakaj ravno au?jaz je nebi dala,že tak je stres,ko otrok menja okolje z vstopom v vrtec,da pa še ga vzgojiteljice ne razumejo,on pa ne njih mi je totalno mimo.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 9:55:42   
lelaval
sicer še nisem pred odločitvijo o varstvu, ampak če bi jaz imela možnost bi svojega otroka dala v tuj vrtec. ker se otroci zelo hitro učijo jezikov bo v enem tednu že čvekala z vsemi ne vidim nobene slabe lastnosti, prej dobre



Se podpišem.
Marcelalina - mislim, da je tako blizu meje, ali pa kateri od njiju dela v A. Jaz bi dala.



_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 9:57:09   
MAŠKA
Niti pod razno.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
2.9.2008 10:00:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MAŠKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 10:04:09   
*alja*
ja do tja imam nekje 6-7 km.
Tukaj je sprejeta v vrtec, ampak je bla že stara 3 leta in je vseeno ostala pri mali skupini (1-3) z dojenčki. Hodla sem k ravnateljici ampak me ne upoštevajo, češ da ni prostora v onih skupinah. Nekateri ki pa bodo komaj januarja stari 3 leta so pa v srednji skupini. Tako da so me res razjezili in sem šla vprašat v avstrijo.
Tam imajo pa še 3 mesta fraj in sem začela razmišljat o tej možnosti. Ampak se ne upam odločit.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 10:05:14   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Niti pod razno.


Zakaj?

Mal me zanimajo mnenja, zakaj bi se tako odločila, zato vprašam


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 10:10:38   
Volga
Niti pod razno, tudi jaz. A zakaj ne? Ker kot praviš, otrok ne pozna jezika, učiteljice pa tudi ne. Glede na to, da so učiteljice že nekaj stare, bi lahko znale vsaj nekaj po slovensko, tako da bi se sporazumele z otroci, ki jim je nemščina tuja, vendar jim, kot kaže, očitno ni do tega. Imajo tri prosta mesta, treba jih je zapolnit, da bo denar, to je pa tudi vse, v čemer vidijo prednosti, da varujejo "tujega" otroka. Kaj in kako se bodo sporazumeli, jih, očitno, ne zanima. Ne hvala, jaz svojega ne bi dala v tako okolje.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 10:20:13   
*alja*
Ja saj glih zato me je strah, ker se bojim da se ne bodo sporazumeli. Po drugi strani sem pa spet prepričana, da bi se jezik naučila in bi ji ostal celo življenje. Mislim da se na nobenem tečaju nebi tako naučila nemščine.

Tu v našem vrtcu v sloveniji imamo eno deklico iz Avstrije zdaj že 3 leto in mala govori tekoče slovenski jezik, ko je prišla ni vedla nobene besede. No včeraj je začel naš vrtec obiskovat tudi njen 3 letni brat, ki pa tudi ne razume nič slovenski. Ampak je prednost, da naše vzgojiteljice znajo vsaj malo nemški in ko "zagusti" mu povedo pač nemški. Ampak je rekla da nemščine skoraj ne uporabljajo.

Mislim pa da najmajn razmišljajo na to da bi zapolnili ta 3 mesta. Ker je ta vzgojiteljica rekla, da bi bil za njo to izziv da bi lahko učila našo deklico, ampak da jo je tudi malo strah. Mora pa vprašat še župana kako je sploh z pogoji za naše državljane.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 10:22:50   
petja
Jaz bi dala, ker se otrok nenormalno hitro nauči jezika in mu to ni problem. Sem se prepričala na lastne oči, ko smo živeli v Nemčiji.

Prvi primer je ena hrvaška družina, tamalo sta dala v vrtec pri 3 letih, do takrat je bila doma. Znala je samo hrvaško, po 2 tednih vrtca je znala tekoče nemško. Ful so ji klikerji delali, ko smo bili skupaj večja družba, je točno vedla s kom mora govoriti hrvaško (starši, mi2 z mojim) in s kom nemško (domačini). Vse je šlo gladko, brez problemov.

Moja lumpa je bila stara 1,5 leta, ko sva se vrnili v Slovenijo. V tem letu in pol je isto razumela Nemce kot naju. Govorila takrat sicer še ni, ampak kasneje, ko sva šle še večkrat gor za 1 teden, se je hitro naučila določenih besed, ki jih še zdaj pravilno uporablja. In gleda npr. risanke v nemščini in jih razume, se zraven smeji ... Pa čeprav doma ves čas govorimo slovensko, ji je nemščina vseeno ostala v ušesih.

Po mojem mnenju je to super popotnica za življenje, saj otrok na tak način z lahkoto osvoji jezik, kar mu kasneje lahko pride prekleto prav. Jaz bi na tvojem mestu šla kakšnih 3x v ta avstrijski vrtec s tamalo in videla, kako bi tamala sprejela vse skupaj. Kot neke vrste uvajanje.


_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 10:30:48   
MAŠKA
Zakaj?

Mal me zanimajo mnenja, zakaj bi se tako odločila, zato vprašam


Ker otroku ne bi privoščila še dodatnega stresa. Že tako je za otroka stresen vstop v vrtec in vsaka sprememba, tudi kasneje že sama manjava vzgojiteljice. In tudi za vsako mamo, ko zapusti otroka v solzah. In si ne predstavljam, kako bi ga lahko vzgojiteljica pomirila, ko bi imel krizo. če mu ne zna ponuditi niti besedice, ki bi jo razumel.
Se pa strinjam, da bi se tako otrok najhitreje naučil jezika, ampak jaz mislim, da ima za učenje jezika še dovolj časa.


(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
2.9.2008 10:34:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MAŠKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 10:55:23   
MAŠKA
za otroka je dovolj pestvanje in nežno prigovarjanje, takomali otroci to še vedno dobro zaznavajo.


Mogoče res, ampak pri vsem skupaj mora biti tudi starš vsaj na začetku zelo trden in vztrajen. Meni to ne bi ratalo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 10:59:47   
Primoza
V tamkajšnjih vrtcih je zaposlen manj izobražen kader, tako da je vprašanje, če se to izplača.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 11:25:37   
Tejči
Jaz bi jo dala, če bi imela to možnost. Predvsem po napisanem, da bo tukaj ostala pri skupini 1-3 let. Po svojih izkušnjah: tamalo imam v vskupini starejših-do 1 leta starejši od nje in je zaradi njih zelo napredovala. Če bi bila zraven mlajših, po moje ne bi bilo toliko napredka, kvečemu bi ostala bolj "dojenčkasta". Jezik pa ni ovira, temveč samo +..naučila se ga bo prej kot bi s prstom migniluser posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 11:45:36   
PiaM
Ne!user posted image

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 12:42:58   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Zakaj?

Mal me zanimajo mnenja, zakaj bi se tako odločila, zato vprašam


Ker otroku ne bi privoščila še dodatnega stresa. Že tako je za otroka stresen vstop v vrtec in vsaka sprememba, tudi kasneje že sama manjava vzgojiteljice. In tudi za vsako mamo, ko zapusti otroka v solzah. In si ne predstavljam, kako bi ga lahko vzgojiteljica pomirila, ko bi imel krizo. če mu ne zna ponuditi niti besedice, ki bi jo razumel.
Se pa strinjam, da bi se tako otrok najhitreje naučil jezika, ampak jaz mislim, da ima za učenje jezika še dovolj časa.




sem istega mnenja.

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
2.9.2008 13:51:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 14:41:55   
tajtaja
Čist odvisno od otroka! Bi bilo skoraj boljše, če bi bil čisto majhen in še ne bi obvladal jezikauser posted image , no po mojem.
Moj brat je sicer svojega sina dal v Av. v vrtec lani, ko je bil mali star skoraj pet let. Pravi, da se je mali super vključil, da ni problema...!?
Ampak on je izhajal predvsem iz finančne platiuser posted image , ker je tam vrtec dosti cenejšiuser posted image in se ne upošteva dohodek. Pri nas bi baje plačeval okrog 300 €, tam pa nekaj manj od 100.
Ne vem, zakaj si ne vkalkulira, da pelje otroka ob osmih, do 12 ga mora vzet in je mali brez enega samega obrokauser posted image ...Ja, ja ...denar sveta vladar.
IZ takega razloga je to meni čisto mimouser posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 19:54:56   
Rubin.
Ampak me skrbi, ker mala neve nič nemški, nobena vzgojiteljica pa nič slovenski.



A ti bi šla v Italijo v službo? Mislim meni je to totalno mimo. Kaj bo pa imela od tega triletnica? A v šolo bi tudi šla v Avstrijo?

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 23:19:29   
nejcko
Pri meni bi štelo predvsem, kaj ponuja dotični vrtec. Kolikor sem razbrala, imajo avstrijski vrtci deljen delovni čas (kam boš v vmesnem času dala otroka?), tudi topel obrok se mi zdi zelo pomembna zadeva, in kot razvajeni Slovenki mi dosti pomeni sam kurikulum, torej da otroka tudi česa naučijo in ne samo varujejo ...

Kar se pa znanja nem tiče - res je, otrok je bo zelo hitro naučil, kar je definitivno dobra popotnica za življenje, ampak glede na to, da živite tako blizu meje, je nem verjetno kar precej vpeta v vaše okolje, torej vam je blizu in bo otrok tako ali tako imel možnost naučiti se je.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 23:28:12   
babylove
Jaz bi dala v avstrijskega že, če bi bila vrtca enakovredna. Ti pa imaš celo 3 pozitivne strani:
- avstrijski vrtec je bližje
- otrok bo vključen v primerno starostno skupino
- brezplačen je.

Verjetno znate doma tudi malo nemško, pa se boste lahko potem z otrokom po nemško pogovarjali.

Otroku bo vključitev v tujejezični vrtec koristila, nevedoč se bo naučil jezika in ga težko pozabil.

Glede pripomb, kako bo stresno in kako bo otrok trpel, pa se poskusi postavit v položaj izseljenih družin. Slovenski otroci se znajdejo v tujejezičnem okolju, a smo zato starši tirani? Prav vsi so se prilagodili in ne poznam nobenega, ki bi imel kakršnekoli psihične posledice, ker se je v otroštvu spontano naučil tujega jezika.

_____________________________






(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 23:31:42   
Anonimen
Ker kot praviš, otrok ne pozna jezika, učiteljice pa tudi ne.


Pri toliko starih je to se najmanjsa ovira.

Kolikor spremljam, se otroci na vrtec in vrstnike navadijo bistveno hitreje, kot se starsi sploh lahko prilagodimo misli, da otrok v vrtcu ne trpi, ker ne zna jezika. Govorim za Slovence v tujini, ki jih poznam in tujce, ki zivijo pri nas.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: a bi dale v Avstrijo
2.9.2008 23:33:56   
rija
jaz razmišljam, da bom dala malega v avtrijski vrtec, pri petih letih. pa ni mi bližje, niti lažje, kvečjemu predstavlja dodatni logistični problem. malce kukam tudi po njihovi šoli....moram priznati....

stres je vsak vrtec, vsaka menjava okolja, se strinjam, da je to še večja, ker otrok ne obvlada jezika.

samo pomislite pa na tiste, ki se zaradi službe selijo v tujino, pa jih nobeden ne vpraša, če bo stres za otroka, da bo moral v francoski vrtec, recimouser posted image

pri mojem partnerju se je zgodilo enako: so se preselili v nemčijo, pa je pač moral v nemško šolo, pa ravno tako ni razumel niti besedice nemško.
mu je pa nemščina kot materni jezik....sem mu prav faušuser posted image

in prav tako sama izhajam iz dvojezičnega območja, pa sem pri treh letih moji materi simultano prevajala iz enega v drug jezik....ker ona razume samo enega....torej je za otroke to nekaj najbolj samoumnevnega, da pač z nekom govorijo tako, z nekom drugače.

in vsekakor je to neprecenljiva popotnica za življenje.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?