|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alpsko mleko
19.10.2006 11:10:02   
radovednica_
ojla

mene pa zanima kdaj ste začele z uvajanjem alpskega mleka in kako?
naš je star osem mesecev in pol in zaenkrat še večirjo pripravljam iz mojega mleka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alpsko mleko
19.10.2006 11:11:16   
mojca*
mi začnemo jutri! je danes porabim zadnji prahec aptamila 3.
danes pa je star 10 mesecevuser posted image .
lp, mojca

(odgovor članu radovednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alpsko mleko
19.10.2006 11:18:21   
natalia
mojca*, javi kako je prenesel alpsko mleko, ker jaz razmišljam tudi, da bi moji dala alpsko, saj je probala že nekaj izdelkov iz mleka in ni bilo reakcij.dala bi ji tudi v 10.mesecu.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alpsko mleko
19.10.2006 11:23:18   
mojca*
bom napisala čez par dni, pravijo da mora par dni pit, da se vidiuser posted image

je pa že pudinge, skute, jogurte cele 3 mesece, pa alpsko sem dajala v pire in špinačo, tako da,....ne pričakujem alergije.user posted image

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alpsko mleko
19.10.2006 11:24:32   
lexl
Z alpskim mlekom smo začele pri 10-tih mesecih. Prej smo že jedle skutke in podobne stvari, pa ni dobila nobene alergije. Tudi jajca sem ji začela dajati pri 10-tih mesecih. Sicer ne v direktni obliki ampak npr. v gresovih knedlčkih ali pa v juhici kot vlite nudelčke. Nimamo nobenih alergij. Jedla je tudi že potico, pa ni bilo nič reakcije.

(odgovor članu radovednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alpsko mleko
19.10.2006 11:35:08   
dskubin
Mi smo z mojega prešli na navadno mleko (ne alpsko, ampak sveže), pri 9ih mesecih, ko se je odločil, da se ne bo več dojil. In tako mleko pije še sedaj (čeprav smo poskusili tudi alpsko in nima alergij). Baje je sveže mleko boljše. Mi gre pa na živce, ker moram vsak drugi dan hodit v trgovino samo zaradi mleka.

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alpsko mleko
19.10.2006 12:42:12   
srki
Pri dopolnjenih 7 mesecih.

(odgovor članu radovednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alpsko mleko
19.10.2006 12:56:09   
Olivija
ej punce, nočem nobeno kritizirat, samo zakaj Alpsko mleko? Meni osebno je to mleko tako umetno in 100 x predelano, da ga še sama ne pijem. Veliko raje vzamem mleko od sosednjega kmeta ali pa nehomogeniziranega v Merkatorju.

mi je pa prijateljica-novinarka, ki je delala prispevek za temo mleko, potrdila mojo domnevno glede tega mleka.

(odgovor članu radovednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alpsko mleko
19.10.2006 16:13:31   
škratek
Homogenizirano mleko povzroča poapnenje žil. Bolje je, če otroku ponudite sveže mleko, ki se ga skuha doma.

Mislim, da je nekje na forumu objavljen tudi strokoven članek na to temo.

(odgovor članu radovednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alpsko mleko
19.10.2006 21:01:10   
frenkuza
Jaz sem pa vprašala kar eno starejšo pediatrinjo v zvezi s tem mlekom DA ali NE; in je rekla da se sme uporabljati polno mleko(3,5) razredčeno z vodo 1:1, boljše kot pa domače kravje mleko, vsaj do enega leta seveda.To ne pove noben pediater ker se pač mleko ne sme dajat majhnim dojenčkom. Alergija je pa riziko sedaj že skoraj pri vsaki hrani a ni res.
Mojemu sinu sem začela dodajat kašice z alpskim mlekom pri šestih mesecih pa ni blo nobenega problema, sicer pa še dojim. Je pa stvar osebne presoje in otrokovega okusa.

(odgovor članu radovednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alpsko mleko
21.10.2006 9:02:25   
CERT
Pri peti šestih mesecih je začel jesti zvečer močnik z navadnim mlekom(pasterizirano, nehomogenizirano) smo probali pa tudi že alpsko. problemov nobenih, okus mu je bil celo zelo všeč

(odgovor članu frenkuza)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alpsko mleko
22.10.2006 8:38:42   
Dashenka
Alpsko mleko 1.6, ki ga imamo vedno v hladilnku, sem začela uporabljat za kuho (pire krompir itd.), ko je bila hčerka stara 6m.

Po steklenički pa je še kar nekaj časa pila adaptirano mleko.





(odgovor članu radovednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: alpsko mleko
22.10.2006 8:51:21   
Primoza
No, tole o mleku je predmet strokovnih debat. Homogeniziranje povzroča zmanjšanje "kroglic" mašobe, ki so prisotne v mleku. To je lepo in prav, vendar  vprašati se moramo o tem koliko kroglic enake velikosti je prisotnih že v nehomogeniziranem mleku. Tako da to o homogeniziranju ni črno-belo oz. je poapenje žil še najmanj odvisno od mleka.

(odgovor članu škratek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alpsko mleko
22.10.2006 9:50:21   
Marogica
Jaz sem mojima obema zčela dajati alpsko mleko po dopolnjenem 6. mesecu(ta drugi je bil nedonošenček). Po nasvetu pediatrinje, sem morala 3 dni mleko redčiti z vodo pop:pol, nato pa sem prešla na samo mleko

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?