|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rolade
25.8.2006 11:15:54   
Anonimen
anc, tebe sem že vprašala za nasvet pri "nujno potrebujem nasvet". Če lahko mi odgovori kar tam.

Prosila bi vas za recepte kakih dobrih rolad. Mogoče bolj kremastih (brez margarine) in čokoladnih.... Dragi pride po zelo, zelo dolgem času domov, pa še RD ma, zato bi ga presenetila z njegovo najboljšo sladico- rolado.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rolade
25.8.2006 11:17:00   
Anonimen
smrk smrk user posted image  kaj ne smem nič napisat?? user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rolade
25.8.2006 11:36:30   
srki
Jaz bi bila ful rada namesto tvojega dragegauser posted image . Obožujem sladice, sploh rolade.

Samo o kakšnih receptih pa ti žal ne vem nič povedat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rolade
25.8.2006 11:37:04   
Anonimen
ti kar napiš user posted image , tudi za druge recepte če maš, sam sem te tam sparševala, zato bo lažje če tam napišeš. prosim, moraš napisat, tu ali tam vseen, če ne se bom jaz požrla, preden bo dragi požrl tvojo rolado user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rolade
25.8.2006 11:51:57   
Saša27
Verjetno te zanima za filo a ne?
Zelo, zelo dobro je. če namažeš rolado s stepeno sladko smetno, pa kako sadje daš gor, najbolj pašejo gozdne jagode, al pa gozdni sadeži, ali pa preprosto narediš orehovo rolado s kislo smetano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rolade
25.8.2006 12:00:33   
Anonimen
Filo, testo vse me zanima. Problem je k mojmu kar slabo rata, če vidi smetano al kislo smetano. Vonj in pogled ga ne sme spominjati na mlečne izdelke. Evo pa smo tam, ni tako enostavno, ne

(odgovor članu Saša27)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rolade
25.8.2006 12:10:02   
darjakb
fina in hitra rulada pride tudi če namažeš biskvit z nutello ali stepeš smetano in daša zraven nuttelo, prav tako lahko namesto čokolade daš v biskvit nutello....

LP,
Darja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rolade
25.8.2006 12:40:50   
total
Moja rolada:

6 jajc
12 dkg moke
12 dkg sladkorja
1 pecilni
1 vanilij
Sestavine zmešaš,snega posebaj na koncu premešaš.Raztegneš po pekašu in pečeš 20 min.

Nedevi različni: sladka smetana+jagode
                       -marmelado namažem,gor dam orehe zmešane v kislo smetano

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu darjakb)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rolade
25.8.2006 14:06:45   
CUKRČEK
meni je najboljša in najenostavnejša ta:


*10 dag moke
*12 dag sladkorja
*4 jajca

Ločim beljake od rumenjaka in naredim sneg. Dodam moko(vedno jo presejem skozi cedilce, da pride rahlejše), sladkor in rumenjake. Testo vlijem na "taso" na kateri je peki papir. Pečem nekje 25 minut na 180-200stopinj. Ko je pečeno jo zavijem kar z papirjem vre in počakam da se nekoliko shladi. Previdno odvijem, odstranim papir in namažem kar z marmelado ali "evrokremom".

TA recept je res enostaven, testo se mi nikoli ne strga.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rolade
26.8.2006 18:29:30   
g




Cokoladni banana rolat



user posted image Sastojci potrebni za rolat:
5 zumancadi
7 kasika secera
2 kasike brasna
2-3 kasike kakao praha
5 bjelanaca
1 kasika secer

Mutiti zumancad i secer skupa dok nebude uduplalo se u volumenu i nebude svijetle boje. Zatim dodati brasno i kakao i sve dobro umjesati.U posebnoj posudi umutiti bjelancad i kasiku secera dok nedobijete cvrsti snijeg.Zatim ove dvije smjese sastaviti i kasikom vecom lagano umjesati ali ne previse da se nebi smjesa spljostila i unistila.Staviti u pomascen i pobrasnjen lim i peci jednu 5-7 minuta ili dok cackalica nebude cista izlazila iz kolaca. Ohladiti na resetci , pa posuti sa kakao prahom i umotati lagano u salavetu.

Za fil rolata: 100 gr cokolade za kuhanje, 1 casa od 250 ml slatke vrhnje, 3-4 banane.

Sastaviti slatku vrhnju i cokoladu koja je nasjecena na sitne komate i staviti na sporet na srednju temperaturu.Lagano mjesati dok se sva cokolada ne stopi i lijepo se neujednaci. Zatim ostaviti u frizider jednu 20-30 minuta dok se smjesa skroz neohladi. Zatim lagano mjesati dok se nedobije cvrsta smjesa za mazanje.Premazati preko rolata , pa staviti 2-3 oguljene banane na duzu stranu rolata i lagano urolati kolac.

Za cokoladnu glazuru potrebno je isto sto i za fil:
100-110 gr cokolade
pola case slatke vrhnje

Sastaviti slatku vrhnju i cokoladu u manju posudu i zagrijati dok se sva cokolada ne rastopi. Zatim isto kao i prije ohladiti u frizideru potpuno pa onda dobro izmutiti .Kad se dobije cvrsti slag onda premazati preko cjelog rolata i ivica. Ukrasiti sa mljevenim orasima ili ljesnjacima. I sluziti potpuno hladno.Najbolje je kad odstoji preko noci, tako da se sve lijepo scvrsti i ujednaci.Prijatno.....
Upam da boš razumela - meni je bila na sliki zelo všeč - pa margarine ni!
LP

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rolade
26.8.2006 18:45:35   
Anonimen
E to g user posted image , to bi moj jedu, ga kar vidim kako si liže prsteuser posted image . Men pa tud zdaj veselo srček igra user posted image . Hvala bomo probali kaj takega spacat. A si ti sprobala, je  dobra po okusu. Hvala ti, pa tudi ostalim hvala

(odgovor članu g)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rolade
26.8.2006 18:47:46   
Anonimen
Kje si pa to zbrskala, pa nek čudn jezik je, mi ne liči na hrvatski user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rolade
26.8.2006 19:03:17   
g
Ni hrvaški - našla pa sem ga na tem naslovu
http://bosniancook.blogger.ba/
Sprobala ga sicer nisem, ker sem ga komaj našla, na slikci mi pa zgleda
božansko!
Poglej še ostalo, se najde marsikaj zanimivega, pa še eno rolado sem vidla
- narejeno s kvasom, filano pa s smetano in sadjem, če te zanima mi javi da ga poskusim ponovno najt!
Čao

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: rolade
26.8.2006 19:08:41   
Anonimen
joj kolk tle vse božansko zgleda. nisem vedela, da bosanci take stvari tudi kuhajouser posted image , drgač majo odlično kuhinjo, ampak te sladice, njami, niso pa nič tipične za njih. AL se motimuser posted image

(odgovor članu g)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: rolade
27.8.2006 16:50:39   
g
Njihova kuhinja nam ni tolk poznana, imajo pa veliko dobrih receptov.
Pred kratkim sem našla 2 ali  3 naslove z njihovimi recepti, pa ti rečem da so eni krasni in nič komplicirani za delat!
Pozdrav
Goca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: rolade
29.8.2006 13:31:42   
Anonimen
Tala rolada na sliki, je fenomenalna, sem jo pravkar naredila in se mi že sline cedijo, njami, njami. Hvala za recept guser posted image

(odgovor članu g)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: rolade
29.8.2006 16:32:28   
g
Ni problema, če še kaj potrebuješ - javi in bomo našli!!
Čao

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: rolade
29.8.2006 21:05:37   
Anonimen
Mišek, potem pa še eno za nas naredi user posted image . Kdaj prideta domov? Max bo tudi probaluser posted image

(odgovor članu g)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: rolade
30.8.2006 7:27:39   
Anonimen
pa saj ne sme čokolade. al zdaj že veselo papca. Sem mal blond pa še policaj, najbrž misliš za vaju, max bo pa sam zraven gleduuser posted image user posted image . Vidva bosta čez vikend itak imela velik sladkarijuser posted image , še preveč

Aja sem pozabila povedat, jaz sem v to rolado dala manj cukra ko piše, pa je še zmeri ful sladka, poleg tega sem v filo dala žlico nutele, da sem obogatila okus. Če bi dal tolk cukra ko piše, bi se ti usta skup zalimala, pa ne bi mogu več nič jestuser posted image user posted image . Mogoče ni slaba ideja, glede na to kolk je dobr user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: rolade
30.8.2006 13:28:20   
Anonimen
ne ne sme čokolade. Bo pa banano v sredini polizal

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Nosečke in COVID.
пеперутка16

Nosečke, ste se cepile proti COVID?

Da. (29%)

Ne. (71%)


Število vseh glasov: 14

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!