|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otrokove ime po prednikih
8.8.2007 8:07:56   
Anonimen
Kaj mislite o tem, da  ima otrok  npr. očetovo, stričevo, dedkovo , mamino....ime
Moj oče, brat in nečak se enako imenujejo user posted image , sicer sem se navadila na to, ampak mi je vseeno na trenutke čudno. Ko sva pričakovala otročka, sem vprašala moža , če bi hotel, da ima mali njegovo ime, me je le čukasto pogledal user posted image .
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 8:13:15   
Anonimen
men to sploh ni všeč.. Sploh potem v pogovoru, k eden reče "ja, un Francelj" in pol vsak vpraša "kater - ta od te ženske mož, al od one tast, al od one stric....."  In pol itak nazadnje noben več nič ne ve..

Jaz vem, da svojemu otroku ne bom dala imena, k ga ma kdo od mojih sorodnikov (tud daljnih) , prijateljev in sosedov..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 8:18:40   
ElaM
Meni poimenovanje po prednikih ni všeč.

_____________________________

:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 8:27:21   
puncica
Pri nas imamo jaz, moj ati in moj pokojni star ate isto ime. Pa ne vem al zato ker je po prednikih al zato ker je bilo mojima dvema to ime všeč. Da bi pa svojega sina tako poimenovala pa ni šans, no sej moj ima lepo ime sam potem se bi oba obračala ko bi isto poklicala user posted image

No jaz imam žensko različico user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 8:33:10   
Anonimen
Po kakšni stari mami ali starem atu, seveda če je imel lepo, to ja. Pa bolj zaradi fore kot zaradi česa drugega. Da pa imata oče in sin isto ime, pa se meni zdi, kot da se ne bi mogli  nobenega imena spomnit ali pa se jim ni dalo premišljevati.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 8:43:09   
Olivija
še bolj čudno stvar sta naredila moja sestrična in njen mož. Otroka sta poimenovala po sebi. Imata pa parček, tako da se jima je lepo izšlo user posted image .

Zdaj je pa ona ta "stara Natalija".

Sej se mi zdi lepo, da ji je njeno lastno ime tako zelo všeč - samo otroka po sebi poimenovati, ko pa obstaja toliko drugih lepih imen, mi je pa skrajno čudno.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 8:57:03   
nuala
Uh, kaj vem. Meni se to zdi nekako lepo, ne vem zakaj.
Če moj mož nebi imel že iz prve veze otroka z njegovim imenom, bi najin prvi fant gotovo dobil to ime. Ki je tudi dedkovo ime. Morda živimo v takšnem okolju, ampak moj sin bi bil ponosen, da mu je ime tako kot očetu ( v vrtcu npr. je to tudi normalno, da se sinovi imenujejo po očetih ).
Za punčke pa je aktualno kako ime od babice.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 9:07:50   
dulcinea
Poznam družino:
ata Jože
mama Andreja
sin Jožko
hči Andrejka

Pri nas je bil pradedek, stari ata in moj oče z istim imenom. In ko so hoteli dat mojemu bratu tako ime, ko se je rodil, se je mami uprla. Bravo mamiuser posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 9:15:10   
kjava
Za najinega starejšega sina je mož izbral ime po starem očetu, ki ga ni poznal, ker je že prej umrl in se mu je zdelo lepo, da mu dava po njem ime. Men je odgovarjalo, ker mi je bilo lepo ime- Andrej, čeprav sem imela sama izbrano drugačno. Po sebi al pa po možu pa ne maram poimenovat svojih otrok- mi je všeč, če je bolj pestro.
Zanimivo pa, da sem včasih vedno govorila, da bo mojemu otroku ime Boštjan, sedaj imam pa moža s tem imenom, pa nisem niti pomislila, da bi otroku dala tako ime.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 9:47:44   
Dejča
Nikoli ne bi hotela, da ima hči po meni ali možu ime - včasih je bilo to bolj zaradi tradicije in dedovanja, danes pa se mi zdi milo rečeno zelo mimo. Potem pa vse zmešnjave z dokumenti, pismi ipd. Pri vseh imenih dandanes - ne pride v poštev niti slučajno. Po kakem drugem sorodniku pa mogoče - če bi mi bilo ime zelo všeč.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 10:13:10   
kaja26
no meni je pa všeč ime od babice. Doroteja jeuser posted image

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 10:34:31   
ajtak
Ja, pri nas se je zgodilo tako, da je v casu ko sem noseca umrl star ate, pa sva kar precej razmisljala, da bi najin sinek nekako imel ime po njem, ampak kako razlicico... Ker pa je bil ate Lojz oz. Alojz pa nama ta razlicica nikakor ni sla oz. se nisva spomnila nic pametnega tako da tega nisva ispeljala!!

user posted image  bo ime Tjaš user posted image   (prav gotovo je kje v druzini kak matjaž po katerem sva ga poimenovala sam morva mal rodoslovno deblo pregledat user posted image )

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu kaja26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 10:34:53   
klaja
Otroku ne bi dala imena po meni ali možu.

Sma pa dala hčerkici ime po pra-prababici (le da sma ga malo skrajšala) in tudi za naslednjega otroka sma izbirala po prednikih.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 10:40:37   
digi
Sem striktno proti, saj imam ime po očetu.... Pri 24-ih nosim okrog ime Alojzijauser posted image user posted image ... Če bi imel oče vsaj te kakšno bolj nevtralno ime in ne tako staromodno do amena.....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 13:16:43   
Anonimen
Moj ata ima tudi ime po njegovih prednikih, vsi so bili Edmundiuser posted image in eno ime so še imeli zraven, tako je moj ata Edmund Amadeususer posted image
Pa ne hecam se...

Je pa res da ga je moja prababica, torej njegova babica od rojstva naprej klicala "mišek" in zaradi tega je zdaj on Mišo za vse okrog njega. Malokdo ve kak mu je prav ime, hvala bogu, si ne znam predstavljat da bi ga vsi Edmund klicaliuser posted image

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 13:22:18   
Splet.Ka
Kaj pa vem, kakšno ime je včasih res "močno", pa tudi otroku pristaja.

Pomisli na otroka, kako se bo počutil med vrstniki. Jaz sem imela sošolko Olgo, ki je bila do faksa prav boga, vsi so se norca delali iz nje. Tudi prijateljica Zdenka bi bila raje Tina ali Ana...

VSe je v tvojih rokahuser posted image

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 13:25:42   
kofetek2010
Ne, hvala. Pa tud pri nas v družini ni te tradicije. user posted image  



enkrat sem brala en članek in sta bila ata Peter in mama Andreja, ki sta imela hči Petro in sina Andreja user posted image    

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 13:32:37   
Anonimen
digi kako te pa kličejo?

ja js sem hotla sinu dat ime feliks po starem očetu ki ga nisem nikoli poznala ali pa vid po stari mami ki je bla vida in je nisem nikoli poznala. ampak potem smo dobl 2 punci pa imata pač neki izpeljenki iz najinih imen čeprov na prvi pogled ne opaziš podobnosti. recimo jaz sem tina tavelka tisa (zamenjana samo ena črka v imenu) - vendar sem to podobnost porajtala šele naknadno. ko sva zbirala ime za tadrugo. mož je mitja..in pol sem rekla kva nej bo pa izpeljanka iz teha imena, pa smo samo odstranil črko t iz mitja in je ratala mija :)


(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 13:40:22   
pety78
Digi, a si zaradi imena imela kakšne probleme v šoli? Sem se spomnila, ko me je sestra v zdravstvenem domu poklicala Alojzija, ker je napačno prebrala in sicer ime od mojega očima, po katerem sem bila zavarovana. user posted image user posted image user posted image

Drugače pa nosim ime po očetu, ki je bil Peter. Mene osebno to seveda ni motilo, v bistvu se je pa  mami ločila, ko sem bila še majhna, pa nismo imeli preveč stikov. Še sreča, da ni bil kak Edmund ali Poldek. user posted image

Ja, se ne zavedamo, kako lahko otroku škodujemo pri izbiri imena, žal.


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 14:03:00   
Tonchka
Meni tudi to poimenovanje po starših ali starih starših ne potegne. Mi je pa všeč, ko je moja sestrična, ki živi v Nemčiji in ima moža Nemca, dala sinu nemško oz. tuje ime, kot drugo ime pa mu je izbrala ime po dedku-naše ime in se mi lepo sliši Joshua Ivan.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 14:13:39   
Anonimen
Moj sin je dobil ime po svojem pradedku. In mi je všeč, ker je Blaž.user posted image

(odgovor članu Tonchka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 18:46:01   
Ana Luna
Pri nas doma mamo tut to tradicijo imen po prednikih. Ampak poslušajte tole - oče in brat, enaki imeni, enaka priimka, pa še na isti dan rojstni dan ...  Brat je že celo življenje nesrečen, ker mu oče vedno odpira njegovo pošto ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 18:55:09   
soncece24
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

digi kako te pa kličejo?



Kličemo jo Lojzka in vsaj na faksu zaradi imena ni imela težav user posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 20:20:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Po kakšni stari mami ali starem atu, seveda če je imel lepo, to ja. Pa bolj zaradi fore kot zaradi česa drugega.


Enako user posted image .

Najina Mičica je Katarina in tako je bilo ime tudi eni od že pokojnih babic. Smo to šele potem povezali, ko je bilo ime že izbrano.

Imenovanje po starših mi je pa v prvi vrsti nepraktično, ker potem nikoli ne veš, o katerem Janezu oz. Mariji govoriš. In običajno se iz tega rodi neka izpeljanka samo zato, da ločiš mlajšega in starejšega.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 8.8.2007 20:22:06 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otrokove ime po prednikih
8.8.2007 20:24:39   
digi
Hoj, hoj...
kot je povedela sončece24- Lojzka, vendar sedaj nekako več nimam težav, čeprav v OŠ in SŠ pa je bilo bolj kruto... sem bila dolgo, zelo dolgo nesrečna zaradi svojega imena, amapk sem se sprijaznila, saj bi bilo še bolj glupo, če bi sedaj šla spreminjat ime, itak bi me vsi še vedno Lojzka klicali. Čeprav  obstajajo cvetke, ki me kličejo Alojzija s čudnimi naglasi (da se čuje kot žaluzija) ali pa Luja, Lojza itd. itd. En prof. v sred.šoli, ki me ni preveč maral pa me je zbadal kao da sem Antonijauser posted image . JA pa v OŠ je imela učiteljica navado, da je govorila, da so učenci Lojzke in Lojzeki (kao glupi).... No v našem razredu se je to končalouser posted image

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?