|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj naj naredim
23.10.2007 14:51:07   
bučkabb
mam en problem, ko sem v veliki dilemi kaj naj naredim, prosim za nasvete!

trenutno sva s partnerjem pri meni doma(spima v moji sobi, drgač pa naju tak ni velik doma), sedaj pa se odločama za skupno življenje in družino. moj partner je sedaj po smrti brata edinec, tako da vsi (starša in celo sorodstvo) pričakujejo da boma pri  njih naredila v zgornjem nadstropju stanovanje in se preselila tja. sej ne bi bilo tako napačno,  pa tud moj pravi da boma pri njem naredla stanovanje.
sam jaz ne vem če bo šlo z njegovimi starši, saj mama je vredu, s fatrom pa po načelu: majn ga vidim raj ga mam, je zelo zatežen človek, nič mu ni prav, nobeden za njega nič ne naredi prav, skratka ma svoja načela, ki so že zdavnaj iz mode. 
sem v veliki dilemi al se preselit tja al ne. kak se organizirat, da bomo čim bolj ločeni.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 14:52:51   
Anonimen
Če ti ne preostane drugega, se pač preseliš tja. Saj bosta imela ločeno gospodinjstvo. Bolje kot pa bit doma v tvoji sobi.

(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 14:54:03   
Putka
Če jih že zdaj ne prenašaš, kaj šele pod isto streho?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 14:54:12   
študentka Mici
Ka to da bi imela svoj vhod, svojo kuhinjo in celotno gospodinjstvo ne pride v upoštev? Saj bi bila za sebe... pa se tud ne bi tolk vidll, le če bi bili skupaj zunaj ali pa če boste imeli kdaj skupaj kosilo... a imajo kmetijo ali kaj podobnega, da bi se družili tudi pri delu ali pa da ne boste imeli miru, da bo treba skoz pomagat?!

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 14:55:23   
Gina
Če ti ni, ne pojdi tja. Zdaj imaš še čas, da si premisliš. Zanič odnos s taščo ali tastom vama lahko čist komot ne le zagreni življenje, ampak tudi popolnoma uniči odnos. Tvoj bo neprestano vmes med starši in tabo, otroki, in bo čist razdvojen. Posledično se bosta kregala. predvsem pa ne boš rada domov hodila, raje si boš omislila vse sorte, samo da te ne bo doma. Ko boš prišla, boš gledala, kako se izmuzniti mimo njihovih vrat, ne da bi te videli in kaj sitnarili. ... Brez smisla je, če že zdaj veš, da ti ni.

p.s.. mi smo imeli svoj vhod, vse ločeno, pa je bilo točno tako, kot pišem zgoraj

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 14:56:09   
srki
Bi potrpela in šla k njemu, potem pa bi se izkazalo, kako in kaj. Lahko, da se boste še čisto lepo razumeli. Boljše svoje gospodinjstvo, kot ena soba, pa še itak praviš, da sta bolj malo doma, tako da bi verjetno tudi očeta bolj malo videla. Z malo prilagajanje z obeh strani vama bo mogoče uspelo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 14:56:55   
Anonimen
Važen je že prvi pogled na to, tako, da si že sama dala odgovor. Ker vajina družina in vse ostalo v prihodnosti ne bo spremenilo mnenje o bodočih "sorodnikih".

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 14:57:07   
Anonimen
Če že zdaj imaš slab občutek ne vem zakaj bi šla k njim živet, ne glede na ločeno gospodinjstvo, vhod bla bla bla.

Recimo, da tvoj ne bi imel hie oz. bi njegovi starši živeli v garsonjeri. Kak bi potem blo z vama?

(odgovor članu študentka Mici)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 14:58:49   
bučkabb
ja svoj vhod in svoje gospodinjstvo defenitivno. sam me moti to ko sta oba doma pa mata mal zemle okol hiše, ker pa to ni dovolj sta jo še najela od sosedov, tak da se sedaj okvarjata s kmetistvom in mam občutek da bosta pričakovala da boma pomagala. sej do sedaj nista glih tega zahtevala, sam se vidi včasih ko mata velik dela da jima ni prav, ko jima ne pridema pomagat.

(odgovor članu študentka Mici)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 15:04:39   
bučkabb
[
Recimo, da tvoj ne bi imel hie oz. bi njegovi starši živeli v garsonjeri. Kak bi potem blo z vama?
[/quote]


če ne bi mel doma take velike hiše nemi dobeden podvomo v to da morma bit bliz njegovih staršev. sedaj ko sta pa sama v tako veliki hiši se pa vsem zdi samoomevno, da si boma midva naredila stanovanje doma in pomagala vzdrževat hišo. sej če tak pomislim, se mi butast zdi nekam drugam vlagat sedaj denar, ko bo pa to enkrat vse od mojga oz. najino. sam se mi zdi da bo pekel, dokler bo tastari migo. oprostite izrazu ampak tak je. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 15:06:55   
NATALIJAS
Niti slučajno! Oprosti, ampak govorim iz svojih izkušenj, je pa tako, da ne živimo pri moji tašči in tastu, ampak pri mojih starših in je groza. Čeprav imava ločeno stanovanje, mi smo zgoraj onadva sta spodaj, vendar je isti vhod, isto dvorišče, isti vrt, vse ostalo isto,... Če ona dva od zunaj delata, je nama glupo, da poležavama, zato gremo seveda pomagat in kaj imamo pol od KAO SVOJEGA STANOVANJA. Nič!!!
Pa so to recimo moji starši, kaj še le, da bi bili njegovi. Pa ne me narobe razumet, njegovi starši so čisto kul, nimam popolnoma nič proti njim, mogoče se še boljše razumem z njimi kot s svojimi, ampak vprašanje kako bi bilo če bi živeli skupaj. Sicer pa, na koncu bo itak tvoja odločitev, vendar spomni se na nas, če bosta šla živet k njegovim ali pa tudi če bosta pri tvojih, katere smo ti govorile, da ti bo morda žal - ponavadi je tako.
Želim ti PAMETNO odločitev, seveda pa predvsem to, da bo tvoj dragi na isti strani kot ti.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 15:08:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

[
Recimo, da tvoj ne bi imel hie oz. bi njegovi starši živeli v garsonjeri. Kak bi potem blo z vama?



če ne bi mel doma take velike hiše nemi dobeden podvomo v to da morma bit bliz njegovih staršev. sedaj ko sta pa sama v tako veliki hiši se pa vsem zdi samoomevno, da si boma midva naredila stanovanje doma in pomagala vzdrževat hišo. sej če tak pomislim, se mi butast zdi nekam drugam vlagat sedaj denar, ko bo pa to enkrat vse od mojga oz. najino. sam se mi zdi da bo pekel, dokler bo tastari migo. oprostite izrazu ampak tak je. 


Nisi mi odgovorila konkretno na vpašanje. Sicer pa jaz si ne bi upala še tak "daleč" razmišljat v stilu enkrat bo to njegovo...prvo vidva golobčka idita v najem, da vidita če sta sploh za skupaj živet. Pa pusti zdaj to eno sobico v kateri spita skupaj.


(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 15:08:58   
Anonimen
.prvo vidva golobčka idita v najem, da vidita če sta sploh za skupaj živet. Pa pusti zdaj to eno sobico v kateri spita skupaj.


Evo, to bo najboljš varjanta.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 15:18:39   
bučkabb
to če sva za skup al ne si sicer ne upam trdit, sam sva že 9 let skup pa se dobr razumema, mama že kr neki skupnega, sam stanovanje nama še fali.
vam morem povedat, da niham met tremi variantami. ali ostanem doma in si razširim stanovanje, al si naredima stanovanje pri njemu, kot sem vam že razložila al si naredima stanovanje nad njegovo delavnico, ki sva jo kupla, sam je čist v centru mesta in ni okol nič druga ko ceste iz vseh strani stavbe. tu bi se dal naredit majhno garsonjero za začetek.  jaz sem začela resno zarmišljat o tej tretji varianti, sam pa moj ni glih za to, pa še kolegi pravjo ne deli si stanovanja nad delavnico, ko pol boš več odspod ko zgori.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 18:32:36   
Anonimen
Imata pa "fine" tri izbire.

Meni osebno je najbližja tista nad delavnico. Če tam ne bo šlo, gresta komot v najem; veliko lažje, kot da se odselita od katerihkoli staršev.

(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 22:59:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

tako da vsi (starša in celo sorodstvo) pričakujejo da boma pri  njih naredila v zgornjem nadstropju stanovanje in se preselila tja.


Vedno nardis kontra.. kar folk pričakuje pa nimas kaj falit.. :))))) user posted image

(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 23:03:22   
smrka
svoj  locen vhod si naredita pa bo gmah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj naj naredim
23.10.2007 23:03:25   
mami_miki
sorry....raje sem doma v eni sobi, ko pa s mojimi ali njegovimi straši...nimam nič proti njim, ampak odnos staršev je še vedno odnos moja mala hčerka in mama...redkokateri straši imajo filing, da so otroci odrasli in da odločajo po svoje...zato če niso taki, da sprejmejo otrokovo samostojnost, sem raje v eni mali sobici,,,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj naj naredim
24.10.2007 7:40:55   
maruškaŠ
jaz sem začela resno zarmišljat o tej tretji varianti, sam pa moj ni glih za to, pa še kolegi pravjo ne deli si stanovanja nad delavnico, ko pol boš več odspod ko zgori.


Drugač bo pa več pri starših kot pa doma...

Najboljša varjanta je tista, ki je najbolj samostojna (pa zato včasih ni najbolj komot).

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj naj naredim
24.10.2007 8:22:49   
Anonimen
bučka, midva imava čist enako situacijo - moj je edinec po smrti brata v nesreči, sva pa sedaj še v moji sobi. pa sva si zgradila svojo hišo. jaz sem že vnaprej vedela, da hočem, da sva sama.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj naj naredim
24.10.2007 9:30:59   
hariba
Meni se zdi tudi najbolj pametno nad delavnico, saj če vama bo enkrat tam pretesnolahko prodata in kupita ali naredita kje kja prostornejšega. Tam bosta pa vložila v ureditev zgornjega nadstropja kup denrja, razumeli se ne boste, prodat seveda dokler bojo živi ne bosta mogla, denarja za nardit ali kupit drugje pa posledično tudi ne bosta več imela in potem bodo prepiri na dnevnem redu. Ali pa se priseli poskusno k njim za kaka 2 mesca, predno začneta v tastovi hiši delat stanovanje, da boš vsaj videla, če bo funkcioniralo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj naj naredim
24.10.2007 19:36:37   
Sheba
Tudi če drugi od tebe oz. vaju nekaj pričakujejo in se zdi samoumevno še ne pomeni, da moraš bit ti "ovca", ki sledi!!
Ne, jaz na tvojem mestu ne bi šla tja živet. Tudi mi imamo doma veliko hišo, na podstrešju bi si lahko uredila stanovanje veliko 120 m2 z lastnim vhodom. Vendar nisi na svojem. To je hiša staršev in vedno si njihov otrok.

Midva sva si kupila svoje stanovanje in živiva tako kot nama paše.

Glede na to, da je izgubil brata, pa bodo pritiski in pričakovanja staršev in okolice še večja.

Upam, da se boš tako odločila, da boš srečna. user posted image

Lahko poskusita vendar se lahko kdaj zgodi, da boš denar, ki ga boš vložila pri njih na nek način izgubila.







(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?