|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   libor-evribor, na katerega imate kredit
16.10.2007 15:22:42   
triša
Tiste, ki se kaj spoznate kaj mi priporočate evre-evribor ali švicarje-libor. Vem da je bilo o tem že kaj napisanega, a stvari se hitro spreminjajo in jaz nimam pojma o teh stvareh. Jemljem pa hipotekarca  na 24 let in na ne  majhno vsoto tako, da se moram res dobro odločit.
Prosim da me malo razsvetlite pri tej zadevi.
In na kerega ste ve vzele kredit?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
16.10.2007 15:26:22   
Anonimen
Midva mava na evribor. Sam sva ga vzela skor tri leta nazaj, ne vem kakšne so zdaj razmere na trgu.

(odgovor članu triša)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
16.10.2007 16:22:54   
knedli
Mi smo vzeli kredit vezan na libor. Kredit je hipotekarni na 20 let in je bil v primerjavi  z vezavo na euribor precej ugodnejši (pri obroku vsaj 100eur). Lahko ga po želji spremenimo na euribor (z doplačilom cca 40eur). V enem letu smo prišparali vsaj 1000eur.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
16.10.2007 16:30:25   
gojska
Jaz bi ti priporočala libor.
Meni so takrat, ko sem jemala kredit na 15 let- hipotekarni- rekli, da ti še tak stručko ne more povadati kaj bo.......... in sem se odločila za takrat najugodnejšega. Ni mi žal.
Sploh je pa v pogodbi možnost prestaviti vse na euribor, če se razmere obrnejo. Sam to so spet stroški.
V glavnem pri tem ne moreš biti pameten.
dober zrihti
lp g.

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
16.10.2007 18:47:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gojska

Jaz bi ti priporočala libor.
Meni so takrat, ko sem jemala kredit na 15 let- hipotekarni- rekli, da ti še tak stručko ne more povadati kaj bo.......... in sem se odločila za takrat najugodnejšega. Ni mi žal.
Sploh je pa v pogodbi možnost prestaviti vse na euribor, če se razmere obrnejo. Sam to so spet stroški.
V glavnem pri tem ne moreš biti pameten.
dober zrihti


Se strinjam user posted image .

(odgovor članu gojska)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
17.10.2007 8:07:46   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: gojska

Jaz bi ti priporočala libor.
Meni so takrat, ko sem jemala kredit na 15 let- hipotekarni- rekli, da ti še tak stručko ne more povadati kaj bo.......... in sem se odločila za takrat najugodnejšega. Ni mi žal.
Sploh je pa v pogodbi možnost prestaviti vse na euribor, če se razmere obrnejo. Sam to so spet stroški.
V glavnem pri tem ne moreš biti pameten.
dober zrihti


Se strinjam user posted image .


Tudi jaz. Sem se poskusila vsaj približno poglobit v te zadeve in vzela bova kredit vezan na Libor.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
18.10.2007 11:32:46   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: knedli

Mi smo vzeli kredit vezan na libor. Kredit je hipotekarni na 20 let in je bil v primerjavi  z vezavo na euribor precej ugodnejši (pri obroku vsaj 100eur). Lahko ga po želji spremenimo na euribor (z doplačilom cca 40eur). V enem letu smo prišparali vsaj 1000eur.


pri nas je situacija zelo podobna

Jaz sem za približno isto vsoto ob isti anuiteti vzela kredit na 5 let manj.

(odgovor članu knedli)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
18.10.2007 11:39:58   
Udb
Midva imava vezanega na libor, s tem da je na 6,5 let. Se pa kar fajn pozna - kar nekaj € na obrok manj, kot če bi imela evribor. 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
18.10.2007 14:02:23   
Nika v službi
Tiste, ki imate vezane na Libor z možnostjo prehoda na Evribor - pri katerih bankah imate tak kredit.

Pri Unicreditu sem namreč dobila podatek, da prehod ni mogoč. Za Hypo vem, da je, za ostale banke pa nimam podatkov.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
18.10.2007 23:04:14   
Anonimen
Jaz vem samo za Hypo.

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
19.10.2007 12:27:11   
gojska
Midva imava na Unikreditu - bivši austria bank. In kredit sva vzela vezan na švicarske franke. Kar je trenutno zelo fajn, ker malenkostno pada.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
20.10.2007 0:28:41   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Tiste, ki imate vezane na Libor z možnostjo prehoda na Evribor - pri katerih bankah imate tak kredit.

Pri Unicreditu sem namreč dobila podatek, da prehod ni mogoč. Za Hypo vem, da je, za ostale banke pa nimam podatkov.


kolikor se spomnim je pri Volksbank tudi mogoč. Smo pa včeraj pri "delovni večerji" imeli debato na temo in me je en ekonomist že skoraj prepričal za Euribor. Ej, res nevem več. Mi je pa točno razložil tudi, kaj pomenita te dve o.m. in kako se določita. Še najboljš bi se bilo zmenita za fiksno o.m. in to mislim zdaj še malo potipat pri bankah. Jasno bi bil potem dražji kredit, ampak vsaj točno bi vedela, koliko plačujem.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 0:24:52   
Tasika
Pri iskanju fiksne om na dolgi rok veliko sreče.

Ekonomisti priporočamo euribor ker 1. plačo dobivamo v eurih (euribor se povečuje za evropsko inflacijo) 2. chf pa so tuja valuta, kar pomeni da na libor vpliva tako švicarska inflacija kot tudi sprememba menjalnih tečajev, s katerimi švicarska narodna banka uravnava svojo denarno politiko. Na prvi pogled je libor cenejši, a to zato ker je veliko bolj tvegan kot euribor. Austriabank, Reifeisen,.... ponujajo najprej libor, nlb pa najprej euribor. Kaj bo čez 10, 20let pa itak nihče ne ve.

btw, mi smo vezali na euribor. 

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 13:31:12   
Ženkica
Definitivno euribor user posted image .

Pa še nekaj; občudujem tiste, ki jemljete kredite za več kot 15 let user posted image ; carji ste user posted image .

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 13:33:19   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: knedli

Mi smo vzeli kredit vezan na libor. Kredit je hipotekarni na 20 let in je bil v primerjavi  z vezavo na euribor precej ugodnejši (pri obroku vsaj 100eur). Lahko ga po želji spremenimo na euribor (z doplačilom cca 40eur). V enem letu smo prišparali vsaj 1000eur.


Mi tudi! Samo da ni hipotekarni, je zavarovalniški na 15 let.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu knedli)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 13:35:41   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: Ženkica


Pa še nekaj; občudujem tiste, ki jemljete kredite za več kot 15 let user posted image ; carji ste user posted image .


user posted image V nekaterih primerih zaradi višine zneska in s tem mesečne obveznosti ni druge izbire. Jaz bi tudi mirneje spala, če bi imeli kredite na 10 ali 5 let...in če bi poleg plačevanja vsak mesec lahko vsaj z nulo prišli skoz.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 13:38:18   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: Ženkica

Definitivno euribor user posted image .

Pa še nekaj; občudujem tiste, ki jemljete kredite za več kot 15 let user posted image ; carji ste user posted image .


ne vem zakaj mora biti človek za to car...user posted image nekaterim pač ne znese, da bi si lahk nepremičnino kupili na 10 let... ker živet se je pa tudi treba...user posted image ...in nimajo vsi po 2000€ neto plač...

sama nimam takšnega kredita, sam pa razmišljam zato so mi taki komentarji mal mimo..sploh še zraven ta smajli: "user posted image "


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 13:46:03   
Ženkica
V bistvu sem hotela povedat, kako so ljudje ziheraški; od kje ideja, da bomo imeli čez 20 ali 25 let še vedno službo in ali bomo res sposobni plačevat kredit, ki bo npr. iz današnjih 500 EUR zrasel na 1.100 EUR??? Kaj vse se lahko zgodi v tem času???
Pa zakaj je treba "nujno" it bajto zidat na obrobju Ljubljane ali celo nekje v Lj. kupovat 4-sobno stanovanje?????

No, je pa res tudi to, da ljudje ponavadi gledamo iz dons na jutri; bomo že nekak a ne??? Pa magar z glavo skozi zid če je treba. user posted image

Pa še to; moja neto plača je 530 EUR in lahko si zračunaš koliko mi fali do 2.000 EUR-ov. user posted image  Za zjokat ja user posted image .

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 13:55:43   
Bubamaraa
ja sej vem kaj si hotela povedat... sam tist smjli me je fajn zmedu....user posted image (nočem,da se zdej na vseh temah skregamo)

sam pri nas je tko.... prihajam iz Zasavja za katerega vsi vemo kakšne plače mamo tle...user posted image .. in samadva sva v tem, da bi si kupila stanovanje... in najemnina za stanovanje je 300€..in za ta isti denar jaz lahko pa magar na malo več let plačujem obrok kredita.... in mi je bedarija plačevati najemnino, če si  tem plačujem lahko obrok kredita in bo nekoč stanovanje moja last...pa magar čez 20 ali 25 let...user posted image

da bom pa gledala kaj bo recimo čez 25 let..pa raje ne mislim, ker lahk še v depresijo padem... in to čist res... upam, na to, da glede na to, da delam na takšnem delovnem mestu, kjer službo se da dobiti...da če dobim odpoved, da lahk hitro dobim novo službo...tko,da bo sigurno v naslednjem letu kupila nepremičnino...




_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 15:09:04   
vaney
jaz se pa ravno te dni odločam za kredit (gotovinski) na banki Spakasse in sicer 7000 evrov na 3 leta. moja neto plača znaša okrog 1000 evrov, čez 1 mesec grem na porodniško in bom dobivala okrog 900 evrov porodniške. moj mesečni obrok naj bi bil okrog 223evrov (to je z najvišjo obrestno mero, ker še niso predložili papirjev v lj). zdaj me pa zanima, če se vam zdi to velik mesečni obrok ali zmeren. kako visoke obroke imate pa ve glede na plače.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 18:42:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

jaz se pa ravno te dni odločam za kredit (gotovinski) na banki Spakasse in sicer 7000 evrov na 3 leta. moja neto plača znaša okrog 1000 evrov, čez 1 mesec grem na porodniško in bom dobivala okrog 900 evrov porodniške. moj mesečni obrok naj bi bil okrog 223evrov (to je z najvišjo obrestno mero, ker še niso predložili papirjev v lj). zdaj me pa zanima, če se vam zdi to velik mesečni obrok ali zmeren. kako visoke obroke imate pa ve glede na plače.


Ko sva midva kupovala stanovanje je moj mel tud tam nekje plače, obrok mava pa 300€. Pa ni taka panika. A ti boš sama živela? No jaz takrat tud nism mela zihr vsak mesec denar zagarantiran(delo prek študenta), pa nama je čist kul zneslo.

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 20:15:29   
Anonimen
današnjih 500 EUR zrasel na 1.100 EUR??? Kaj vse se lahko zgodi v tem času???
Pa zakaj je treba "nujno" it bajto zidat na obrobju Ljubljane ali celo nekje v Lj. kupovat 4-sobno stanovanje?????


tu še ena carica - no, saj vem, da nisi tako mislila

lahko pa odgovorim na nekaj tvojih vprašanj:
najprej ne vidim razloga, da bi se moja anuiteta dvignila iz 500 na 1100 EUR - malo neverjeten preskok
kredit imam sicer na 15 let, ampak razumem tiste, ki ga pač morajo vzeti na daljši rok - sicer pa, kredite vsi jemljemo mladi (ponavadi) - na začetku kariernih poti in imamo manjše plače (kot pričakujemo, da jih z leti lahko povečamo). Moj namen je v naslednjih letih povečati naše dohodke in prej poplačati kredit.

Zakaj pa hišo ali stanovanje v LJ? Ker sem že celo življenje v LJ, ker imam službo tudi v LJ in ker mi je čas zelo dragocen in če se ob 8. uri zjutraj in ob 4ih popoldne vsedem v avto za vožnjo in in iz LJ, izgubim veliko časa. Spet razuemm, da marsikdo ne more drugače, ampak sva z možem sprejela tveganje, vzela visok kredit in kupila našo nepremičnino v LJ, kar nam zeloooo veliko pomeni. Če nam kaj zagusti, jo še vedno lahko prodamo in kupimo kaj manjšega ali bolj oddaljenega, tako da ne bo konec sveta.

pa tudi to, da se svetuje euribor sem slišala že n-krat - še ena v banki me je ful prepričevala, ko pa nisem popustila v svojem prepričanju mi je še sama rekla, da najema kredit in da bo vezan na libor - imamo možnost menjave, če bo res taka razlika, je pa zaenkrat toliko ugodnješi, da se mi zdi nesmiselno plačevati višje obroke, če je ta varianta že toliko časa ugodnješa

(odgovor članu Ženkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 20:22:42   
Anonimen
od kje ideja, da bomo imeli čez 20 ali 25 let še vedno službo in ali bomo res sposobni plačevat kredit, ki bo npr. iz današnjih 500 EUR zrasel na 1.100 EUR??? Kaj vse se lahko zgodi v tem času???


V Evropi so hipotekarni stanovanjski krediti na 30 let ena najbolj vsakdanjih reči. Časi se spreminjajo in načini kreditiranja tudi. V času naših staršev so bili krediti zastonj, potem jih ni bilo, zdaj jih je relativno lahko dobiti, se pa podaljšuje njihova ročnost.

Nihče ne ve, kaj bo jutri, kaj šele čez 30 let.

Ampak živimo danes in danes zberemo možnost, da dobimo streho nad glavo. Trenutno je to kredit, v povprečju na dobo nekje med 15 in 20 let. Pa tudi na 30 jih ni tako malo, kolikor sem na tekočem. Tako pač je.

(odgovor članu Ženkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
28.10.2007 22:19:11   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


pa tudi to, da se svetuje euribor sem slišala že n-krat - še ena v banki me je ful prepričevala, ko pa nisem popustila v svojem prepričanju mi je še sama rekla, da najema kredit in da bo vezan na libor - imamo možnost menjave, če bo res taka razlika, je pa zaenkrat toliko ugodnješi, da se mi zdi nesmiselno plačevati višje obroke, če je ta varianta že toliko časa ugodnješa


na enak način  tudi midva razmišljava. Menjava stane celih 20 EUR v primeru večvalutnega kredita, zdaj si pa zračunajte, koliko že prej privarčujete.

Pa Mič ima tudi spet prav user posted image . V tujini so taki krediti res nekaj običajnega, poznam  družino v Londonu, ki je lepo vzela kredit na 30 let, stara sta pa bila takrat okoli 34 in 38.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: libor-evribor, na katerega imate kredit
29.10.2007 10:39:49   
zungi
Priporočam vezavo na libor. Midva imava tudi stanovanjski kredit vezan na libor in sva v dobrem letu kolikor ga že odplačujeva pošteno prišparala.
Imava ga pri Hypo banki, pri kateri imava odprto opcijo za prehod na euribor, če bi to želela.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?