|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plavanje v bazenih
26.10.2006 19:59:32   
pika79
Živijo,

Sem v začetku 8t in me zanima če je katera bila na plavanju v bazenih v zgodnji nosečnosti in če je kakšna nevarnost,?!?
prebrala sem, da ne priporočajo toplih bazenov ampak a katera ve kaj to pomeni? Vrelci seveda ne, ampak katera voda je dovolj mrzla?

Ta vikend se namreč odpravljamo na manjši oddih in ne bi rada ogrozila nosečnosti po drugi strani bi mi pa zelo pasalo plavanje v bazenih.

Prosim za vaše mnenje in hvala,

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plavanje v bazenih
26.10.2006 20:12:50   
lelaval
Jaz sem izkoristila zgodnjo nosečnost za bazene - še za tobogane. Tako, da, če nimaš nikakršnih težav, komot uživaj.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu pika79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plavanje v bazenih
26.10.2006 20:39:29   
tulip
Seveda plavaj in se razgibavaj, če nimaš nobenih težav! Otrok je dobro zavarovan, škodilo pa naj bi mu močno pregrevanje materinega telea, česar pa v bazenih ni - npr. da bi se pregrevala v vročih kopelih, pa savnala in podobno, čeprav tudi to ni nič dokazano.
Tako da je plavanje v bazenih samo koristno, stakneš lahko edino kakšne glivice, to pa že veš. Jaz sem plavala, pa tudi v savni sem bila v 4 tednu, ko še nisem vedela da sem noseča, pa je bilo vse ok.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plavanje v bazenih
27.10.2006 7:45:53   
pika79
Tulip in lelaval hvala, potem se bom pa vsaj malo sprostila sem že komaj čakala, da grem malo v akcijo,..
pa hvala za vajina mnenja,..
pa pa

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plavanje v bazenih
17.11.2006 20:16:58   
kapica
Jaz imam se eno vprasanje, ce smem user posted image .
A plavanje je samo v zgodnji nosecnosti dovoljeno? Vem da sem nekje prebrala, al slisala, da je plavanje pravzaprav najboljse za nosecnico. Prav zato, ker ce je v v vodi, da se hrbtenica sprosti in si nosecka malo odpocije v tem casu. Nekaj v tem smislu imam v spominu.
A savnanje tudi ni dovoljeno?  Sem enkrat videla visoko nosecko ze v savni user posted image , pa se je , kakor je zgledalo, v redu pocutila.



_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu pika79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plavanje v bazenih
21.11.2006 8:29:34   
urskas
Savnanje in jacuzzije odsvetujejo zaradi pregrevanja. Plavanje pa ne, razen v kakšnih "kopališčih" z dvomljivo neoporečnostjo.

Če nimaš problemov, te nima kaj skrbeti. proti koncu nosečnosti, je pa lahko malo nevarno zaradi morebitnih okužb, v primeru,da se MV slučajno že kaj odpira...

LP, urska

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plavanje v bazenih
14.12.2008 0:25:36   
KIKa25
Lep pozdrav vsev nosečkam in mamicam, sicer malo pozno pa vseeno user posted image
Plavanje je res najboljša rekreacija in sprostitev, sem vaditeljica plavanja in sem skozi celo nosečnost učila plavati v morju in v bazenu. Zadnjo uro sem imela, ko sem bila že v devetem mesecu in vedno brez težav. Po vsaki uri sem še sama malo zaplavala in se super sprostila. Izogibati se je potrebno le prevroči vodi (nad 32-34C) in savnam.
Sedaj pa nadaljujeva z mojim sončkom z vadbo v vodi z dojenčki in se imava imenitno.
Na splošno pa počnite to kar vam prija in vas osrečuje, pa čeprav včasih nekateri odsvetujejo.user posted image

UŽIVAJTE nosečke in mamice s svojimi drobižki!!!

 

(odgovor članu pika79)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plavanje v bazenih
14.12.2008 14:20:30   
ronja
Plavaj, kolikor ti paše! jaz sem v 37 tednu, pa mi g. še vedno dovoli plavat (pa prejšnja mi je tudi), samo zdaj moram met nosečniške tampone, ker sem že malo odprta. Pa sem mela obakrat probleme v nosečnosti, ampak proti plavanju pa ni bil nihče (razen zdaj na začetku, ko sem krvavela in potem ko se nisem smela nič gibat, takrat seveda tudi plavat nisem smela...), pa sem bila vsakokrat 2x v bolnici, tak da so v gl. vsi g. kar naklonjeni plavanju. Sploh v zg. nosečnosti pa sploh ni nobene nevarnosti.

(odgovor članu pika79)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plavanje v bazenih
17.12.2008 13:47:12   
mamica_3
plavanje se mi zdi ena izmed boljših vadb za telo, tko da...veselo na skakalnico in čof v vodo :) hehe hecam se, brez kakšnih vodnih bombic! :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plavanje v bazenih
18.12.2008 13:34:29   
ronja
hehe hecam se, brez kakšnih vodnih bombic! :)

Ja, na glavo res ne smeš skakat, mene je opozorila ena starejša vaditeljica plavanja na bazenu, ko sem še kar veselo skakala... Od takrat dalje in pa zdaj v 2. user posted image pa lepo na noge čofnem, pa je. No, zdaj je itak konec z mojim plavanjem nekje do marcauser posted image . Bom pa takrat nadoknadilauser posted image .

(odgovor članu mamica_3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plavanje v bazenih
4.3.2009 0:19:05   
elyy
ej mene pa zanima kako je s plavanjem v 28 tednu nosečnosti oz. zaradi bakterij v bazenu?ali škodi otroku**
klor in podobne reči...

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plavanje v bazenih
4.3.2009 15:41:33   
RI ribica
Živjo Elyy,

Jst sem v 28. tednu nosečnosti in sva se z možem ravnokar vrnila iz 5-dnevnega počitnikovanja v toplicah. Čez dan sva se potepala okrog, popoldne oz. zvečer pa sva šla na kopanje. Res je, da sem jst bolj mal plavala- samo približno 2-krat dnevno po max. 15 min. Sem si pa zato privoščila kakšno masažico - seveda brez aromatičnih olj. user posted image   Nekateri imajo celo posebno masažno mizo za nosečnice.

Meni je ginekologinja rekla, da se nosečnice lahko kopajo samo v hladnejših bazenih- do 30'C in nikakor NE v termalnih bazenih, jackuzijih itd. Pri kopanju uporabljaj posebne tampone za kopanje, ki jih dobiš v lekarnah in ščitijo pred morebitno okužbo. V bazenu bodi max. 10-15 min naenkrat (odvisno od tvojega počutja) in ko prideš ven iz bazena se malo opazuj... pravijo, da lahko imajo nekatere nosečnice probleme s pritiskom in da se jim lahko zvrti ko grejo ven. Tako da sem jaz za vsak primer malo posedela preden sem si šla preoblečt kopalke.

Se pa vseeno še posvetuj s svojim ginekologom.

Pozdravček!

(odgovor članu elyy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plavanje v bazenih
4.3.2009 17:28:45   
elyy
OJLA RI ribica!

NO HVALA ZA svetovanje,bom se še posvetovala z ginekologinjio
a tudi ti si v 28 tednu nosečnosti  kokr js a pol maš rok tm enkrat konc mesca maja...
in kako se kej počutš? pr men je že skos težje...pa tamau skos brcauser posted image

hvala

lep pozdrav

user posted image elyyuser posted image

(odgovor članu RI ribica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plavanje v bazenih
7.3.2009 16:39:19   
Lenck

IZVIRNO SPOROČILO: RI ribica

Živjo Elyy,

Jst sem v 28. tednu nosečnosti in sva se z možem ravnokar vrnila iz 5-dnevnega počitnikovanja v toplicah. Čez dan sva se potepala okrog, popoldne oz. zvečer pa sva šla na kopanje. Res je, da sem jst bolj mal plavala- samo približno 2-krat dnevno po max. 15 min. Sem si pa zato privoščila kakšno masažico - seveda brez aromatičnih olj. user posted image   Nekateri imajo celo posebno masažno mizo za nosečnice.

Meni je ginekologinja rekla, da se nosečnice lahko kopajo samo v hladnejših bazenih- do 30'C in nikakor NE v termalnih bazenih, jackuzijih itd. Pri kopanju uporabljaj posebne tampone za kopanje, ki jih dobiš v lekarnah in ščitijo pred morebitno okužbo. V bazenu bodi max. 10-15 min naenkrat (odvisno od tvojega počutja) in ko prideš ven iz bazena se malo opazuj... pravijo, da lahko imajo nekatere nosečnice probleme s pritiskom in da se jim lahko zvrti ko grejo ven. Tako da sem jaz za vsak primer malo posedela preden sem si šla preoblečt kopalke.

Se pa vseeno še posvetuj s svojim ginekologom.

Pozdravček!


Glede tamponov lahko uporabiš tudi običajne, ki jih namočiš v, recimo, šentjanževo olje (staro domače zdravilo za nožnične bolezni), ali pa kupiš kaj v lekarni (recimo Multi-Gyn gel), ali pa, kar ti tam svetujejo.

Glede temperature pa je tako, da meni, ki imam sicer precej težav in rizično, plavanja oziroma bolj namakanja niso prepovedali, pa so vse ostalo, prav tako mi zelo paše, ampak nikoli pa me ne bi spravili v vodo, ki bi imela pod 30 stopinj, ker sem pač bolj zmrznjena. In sem bila že parkrat vmes v toplejši vodi, do 34, 35 stopinj, vedno mi je super delo (občutek lahkosti, nežno valovanje vode lepo masira...). Prav tako je šlo za termalno vodo - v slovenskih zdraviliščih imamo pač povečini le tako, in v vodi sem bila po več kot 10 minut user posted image Pa je bilo takrat vedno vse ok, razen, da sem zaspala kot ubita po dveh urah namakanja (seveda ne ves čas v vodi).

(odgovor članu RI ribica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plavanje v bazenih
6.5.2009 13:58:03   
summer410
kako se reče tamponom, ki so za plavane....oziroma, kje se kupijo...ke v dm-u jih nisem najdla

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plavanje v bazenih
10.7.2009 16:12:49   
giotti
Plavanje v Ljubljani na Kodeljevem - baje je nek bazen za nosečke, čista, neklorarana voda in celo vodena vadba v bazenu? Ve katera kaj o tem in mi prosim pove?

(odgovor članu summer410)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plavanje v bazenih
17.7.2009 14:36:46   
Alči
Mogoče misliš bazen na fakulteti za šport na Kodeljevem. To je bazen , ki ga je zaradi čistoče vode meni priporočala moja G. Ta je notranji. Zunanji bazen na Kodeljevem pa je zraven Jovota, tam pa ne vem če majo lih kej posebi čisto za nosečnice, pojma nimam. Za unga pa ja, baje ful pazijo na čistočo vode. Jaz sem zdej v 2 mesecu in ko se začne jesen, si grem po karto, da bom malo hodila plavat.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plavanje v bazenih
1.10.2009 13:11:07   
giotti
Alči, jesen se je začela. Boš hodila plavat? Kam in kdaj? Jaz bi tudi šla...

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?