|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   davek na prodajo nepremičnine
12.4.2008 22:14:44   
mala maja
Ok vem da če si lastnik manj kot 10 let plačaš 20% od vrednosti prodaje, če si pa več kot 10 let pa 2%.

amapk kaj se naredi v primeru kot ga imava z bratom:
-zaradi hude bolezni dedka začneva prodajat dedkovo hišo
-dobiva kupca, vzameva aro in skleneva predprodajno pogodbo
-med samim postopkom odobritve prodaje CSD dedek umre
-dediščine od dedka(hiša) gre v dedovanje
-z bratom sva primorana skelniti s kupcema dedni dogovor
-dedujava vsak 50% amapak morava nepremičnino proda v roku 15 dni od pravnomočnosti sklepa
-ker sva dediča hiše midva uradni naprej kupcema prodava midva hišo


Ampak kolk sva dolžna zdej plačat davka od prodaje nepremičnine? 2% ali 20%user posted image  Ker prodaja se je začela izvrševat ko je bil dedek še živ in uradno bi davek plačal dedek in sicer 2%, kaj pa sedaj?user posted image  Bova res morala plačat 20% ker to je full velik.user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: davek na prodajo nepremičnine
12.4.2008 22:29:16   
Lolypop
Ok vem da če si lastnik manj kot 10 let plačaš 20% od vrednosti prodaje, če si pa več kot 10 let pa 2%.


Če deduješ to ne velja, kokr je meni znano. Plačaš sam 2%.


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: davek na prodajo nepremičnine
12.4.2008 22:54:54   
mala maja
upam da resuser posted image

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: davek na prodajo nepremičnine
12.4.2008 23:47:27   
tititi
eno je zakon o dedovanju, drugo je zakon o nepremičninah tretje je zakon o dohodnini,... enkrat plačaš davek od razlike v ceni, enkrat na celoto...dosti je tega. Ne obvladam samo vem, da je ogromno varjant user posted image  Tko da najboljše na durs poklicat oz. it kr tja osebno, ker imaš res zapleten primer.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: davek na prodajo nepremičnine
13.4.2008 6:56:43   
Dashenka
Ok vem da če si lastnik manj kot 10 let plačaš 20% od vrednosti prodaje, če si pa več kot 10 let pa 2%.


To pa ni res.
Davek na promet nepremičnin je 2%, 20% je le davek na dobiček, ki ga plačaš, če nepremičnino prodaš  hitreje kot v 10 letih.


(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: davek na prodajo nepremičnine
13.4.2008 7:46:23   
triša
Davek na dobiček, to se pravi da plačaš davek samo na razliko med kupno in prodajno ceno, če je prodajna višja od nakupne?

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: davek na prodajo nepremičnine
13.4.2008 8:39:11   
piščanc
pri dedovanju postaviš ceno na sodišču, kolikor misliš da je vredna nepremičnina. od tega plačaš davek (so različne stopnje, cc.a 2%). če nepremičnino prodaš plačaš davek na dobiček - 20% od pozitivne razlike med ocenjeno in prodajno vrednostjo (dobiček). enako je s prodajo - plačaš 20% na razliko med nakupno in prodajno ceno (dobiček), ne na celotno vrednost

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: davek na prodajo nepremičnine
13.4.2008 14:08:45   
Dashenka
Davek na dobiček, to se pravi da plačaš davek samo na razliko med kupno in prodajno ceno, če je prodajna višja od nakupne?


Točno tako.

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: davek na prodajo nepremičnine
14.4.2008 10:18:06   
mala maja
zgleda me niste dobro razumele.

jaz sem dedovala hišo, katero pa moram takoj prodat, ker smo jo prodajali še ko je bil dedek živ amapk je umru predno je CSD odobril prodajo.

In dejansko sem dedič jaz  prodati jo mamoram pa takoj naprej. Se pravi jo bom prodajala pred 10 leti. Se pravi plačam davek 20%user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: davek na prodajo nepremičnine
14.4.2008 11:05:57   
sazi
Se pravi plačam davek 20%

Ja, ampak ne 20% od vrednosti nepremičnine!!!! Gre a 20% davka na dobiček. Torej v zapiščinski mora biti nekje določeno, koliko je hiša, ki jo deduješ vredna. Če jo prodaš za več kot toliko, potem plačaš 20% od razlike. V vsakem primeru pa se plača davek na promet z nepremičninami (2%), ker to gre pa pri vsaki prodaji.
Kako je pa še s plačilom kakeka davka na dediščino, pa ne vem. Problem je v tem (n o, ponavadi je rok med dedovanjem in prodajo daljši), da ljudje pri dedovanju določijo nižjo vrednost, da plačajo manj davka na dediščino (nii ne vem, kdo vse je ta davek dolžan plačati), potem pa čez čas zadevo prodajo po občutno višji ceni in se razburjajo,ker morajo plaati teh 20% od dobička, ki je toliko večji, ker je bila v prvi fazi nepremičnina premalo ocenjena.
Upam, da razumeš, kaj želim povedati. Toliko o davkih pri prodaji nepremičnine, kako je pa z davki pri dediščini, pa žal ne vem.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: davek na prodajo nepremičnine
14.4.2008 11:15:27   
mala maja
user posted image user posted image  potlej plačam 2%, ker bova prodala za tako ceno kot je navedena v zapuščinski kot vrednost nepremičnine. Zedj mi je jasno zakaj je sodnica hotlea vedt točen znesek.user posted image
Plačala bova pa najvišjo sodno takso cca 1800€ ker je taka vrednost. Pa nima veze, sej sem pač tud enkej dobila. Mene je edino skrbel da ne bom plačala 20% davka na promet z nepremičnino ker prodajam pred 10 leti. 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: davek na prodajo nepremičnine
14.4.2008 11:19:37   
mala maja
aja pa hvalauser posted image user posted image sazi  in ostale

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?