|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kruh po vzhajanju "pade"
2.6.2008 8:22:18   
tititi
Pozdravljene,

spet jaz z mojimi vprašanji glede kruhomata user posted image

Uglavnem kruh je super z mešanico še boljši pa je iz moke + svež kvas.... ampak pri obeh je problem isti. No malo bolj je opazen pri moki+svež kvas...namreč kruh nam lepo vzhaja (pr srednji mešanici pride skoraj do šipice, tako da s to varjanto tavelike količine očitno ni mogoče narediti) potem pa se sesede skoraj do polovice. To nebi bil problem če se nebi sesedel le na sredini, ker kar je mase po lončku se seveda tam zapeče in potem je tak čudn...ti "rožički" ki ostanejo so zelo trdi pa tudi rezat ga je zelo težko. No to slednje je še največji problem user posted image

Ali katera ve kaj delamo narobe? Preveč kvasa? Bi bilo kvas treba raztopit v mleku, ker po receptu, ki smo ga dobili, ga nadrobimo v moko...

Najlepša hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kruh po vzhajanju "pade"
2.6.2008 8:31:46   
mojsoncek
Ponavadi kruh med pecenjem "pade", ce je prevec kvasa.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kruh po vzhajanju "pade"
2.6.2008 8:36:20   
tititi
Sicer delava vse po receptu...je pa res da piše na kocki da je za od 500-700 g...Torej najprej probat z manj kvasa ;) Hvala.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
2.6.2008 8:49:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tititi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kruh po vzhajanju "pade"
2.6.2008 8:51:40   
tititi
Živka, z svežim kvasom poskušamo prav zato, ker bi radi čimmanj "kemije", ki je pa je po mojem v svežem kvasu manj kot v suhem? Ali ni tako?

Vseeno hvala za nasvet.

Lp,
T.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kruh po vzhajanju "pade"
2.6.2008 9:24:59   
katra55
Tudi v suhem kvasu ni nobene kemije, kvas je kultura kvasovke Saccharomyces cerevisiae. Suhi kvas je le posušen sveži kvas.

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kruh po vzhajanju "pade"
2.6.2008 10:50:07   
cukr07
S katerim programom pa pečes kruh? Meni se je to zgodilo dvakrat, ko sem pekla na programu ˝normal˝ in nisem dala med sestavine zdroba. Sedaj pečem vedno na hitrem programu ali pa na programu za sladek kruh (ne glede na to kakšne vrste kruh pečem) in mi vedno rata.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kruh po vzhajanju "pade"
2.6.2008 11:12:16   
tititi
Cukr07 mislm da moj dragi (ja to je pac njegova domea user posted image ) peče pri tem "bela moka+svež kvas" na program "normal" ja. Je pa res, da količino sestavin malo "prilagaja" glede na recept, ki je v knjižici (npr. ne da zdroba, tko kot tudi ti ne,...). Imava pa stroj iz Spara M..x.. neki...
Ja hiter program bi nama res prisel prav, ker to so vedno nocne budnice, ker nama nikoli ne rata pridt domov pred 20 h in dat kruha pect tko, da pol lahko zracuni 3h40minut, kolkor se pece ta kruh, kdaj mava prvi nocni horuk user posted image  se ze prpravljava na nocno vstajanje pri dojencku user posted image
A ja on da tudi pol tekočine mleka pou vode...mogoče bi to bilo lahko na pol že "sladek kruh"?

Hvala za vse nasvete...malo se še loviva ker ga imava sele kak mesec in nikol v miru ne nardiva tega kruha...

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kruh po vzhajanju "pade"
2.6.2008 13:11:27   
robinzon
Ena kocka kvasa 42g mora zadoščati vsaj za 3x po pol kg moke + dodatki. Velikokrat je preveč kvasa vzrok, da kruh pade skupaj, lahko pa je predolg program. Pa predolg program ne sme bit, pečem vedno na kratkega, caa 2 uri.

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ali lahko dojenčku damo sladoled?
V poletnih dneh je čisto običajno, da se tudi nam, staršem zahoče sladoled. Če smo ravno na dolgem sprehodu z dojenčkom,...
Recept za dojenčke: Sladek krompir
Danes je glavna sestavina sladek krompir, recept pa je prilagojen za začetek uvajanja in nadgrajen za osemmesečnika in e...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?