|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Primitivnost
9.6.2008 8:43:42   
Polona31
Oj!

Problem moje prijateljice....je edinka in njena mama se do nje obnaša kot da je še vedno njen mali otroček. Zvečer poljubček preden se gre spat, zjutraj poljubček ko se gre v službo. Punca je v kristusovh letih, njena mama pa gre proti 70.
Prijateljica ima tipa, ki je...za moje pojme res malo čuden, vendar onadva se razumeta. Res dobro funkcionirata in  ona zna njegovo čudaštvo dokaj dobro prenašati in obrniti v pozitivno smer.
Včeraj me pa kliče vsa v solzah, da bo znorela. Njegova sestra povabila, da pridejo pogledat njeno novo restavracijo in seveda njena mamica je želela iti zraven. In ptem so prišli tja in jih je lastnica lokala častila in mama je rekla da ona pa ne bo nič jedla, ker je kao jedla že doma. Da bo pila samo vodo. Vsi ostali so naročili. Ko pa je prijateljičin fant že skoraj pojedel in nekaj prelagal stvari po mizi in je njena mama vzela njegovo solato, brez da bi ga kaj vprašala, če bo še jedel, če lahko poje njegovo jed. V glavnem ko je on to videl je zelo burno reagira, tako da sta jo oba spravila v zelo neprijetno situacijo.
Ona ker se je obnašala kot...on pa ker se je tam zdrl nad njeno mamo.
Ko so prišli domov se je zdrl še nad priajteljico, da on ne bo dovolil da se kdo do njega tako obnaša in ker si prijateljica zelo želi družino ji je rekel da on ne misli imeti otrok z njo, če bo imela dostop do njunih otrok njena mama.
Kaj bi si mislilevi, če bi vas mama in partner spravila v takšno neprijetno situacijo? Prijateljici se zdi da se mama obnaša primitivno, nezgojeno, partner pa s svojo burno reakcijo prav tako.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Primitivnost
9.6.2008 8:45:22   
Anonimen
Prijateljica naj odraste pa bo.

Dobr je dedc da to prenaša.

In kakšno familijo bi ona imela, če pa ji še mami plenice menjujeuser posted image

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Primitivnost
9.6.2008 8:47:05   
Anonimen
Sama sebe spravlja v neprijetno situacijo. Tu ni kriva ne mama ne partner.

Ne vem kaj še počne doma pri mamici. Očitno jima to odgovarja.

Partner je reagiral (za moje pojme) popolnoma normalno in na mestu.

Želi si otroke?? Dokler bo sama otrok naj tega ne počne...

Pa brez zamere.


(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Primitivnost
9.6.2008 8:47:14   
anitaz
Oprosti, ampak očitno ona še ni odrasla in se ne bo nikoli odcepila od mame. Tako da tukaj dam prav partnerju. Kako bo res, če bosta imela otroka? Saj bo vse tako kot bo mama rekla, partner bo moral biti pa tiho user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Primitivnost
9.6.2008 9:01:40   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Prijateljica naj odraste pa bo.

Dobr je dedc da to prenaša.

In kakšno familijo bi ona imela, če pa ji še mami plenice menjujeuser posted image


Točno tako - v tej situaciji je problem - točno ONA - prijateljica.

Pa kaj je mama sploh imela tam zravn za počet? Halo?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Primitivnost
9.6.2008 9:01:49   
caillou
Tale prijateljica mora pretrgati simbiozo s svojo mama, pa bo svet svetlejši in jasnejši.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Primitivnost
9.6.2008 9:12:26   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Prijateljica naj odraste pa bo.

Dobr je dedc da to prenaša.

In kakšno familijo bi ona imela, če pa ji še mami plenice menjujeuser posted image


user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Primitivnost
9.6.2008 9:36:57   
KIKI****
Moje mnenje je tud podobro uporabnicam pred mano.
Kaj je tukaj kriva mama?? Kriva je tvoja prijateljica, ker bi že davno tega lahko odšla na svoje, ampak očitno ji vse to z njeno mamo zelo dobro dene.
V Kristusovih pa še vedno z mamico-o jezus marija.
Tale konflikt naj zgladijo, prijateljica naj se pogovori s fantom in če mislita da sta zares skupaj naj se preselita skupaj in bosta le tako lahko videla ali bo stvar funkcionirala ali ne.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Primitivnost
9.6.2008 9:57:49   
Polona31
Ja jaz ji tudi tako pravim. Ni pa čisto res da je vsega kriva prijateljica, ker za posesivnost svojih staršev ne moreš biti kriv sam. Posesevnost pa traja že od otroštva in tega je ona navajena in zaradi tega se ji ne upre. No mogoče se ji sedaj bo, ker vidi da mamino neprimerno obnašanje ne vpliva samo na njo ampak tudi na njenega partnerja.
Ona se bo sama težko rešila oklepa ˝materine ljubezni˝, ker... s tem živi že celo življenje. Ona ni še nikoli šla na dopust, ker pa je tega zapravljanja denarja treba.
Midve sva se spoznali in postali prijateljici na faksu in tudi to da sva prijateljici ni prav, ker jaz...ne vem nekaj pač ni vredu z mano. Če greva kdaj ven, na pijačo, že zvoni mobi, kje si, kdaj prideš,  zakaj nisi poklicala da te ne bo. Kot da jo ima na vrvici.
Fant do sedaj še nil nobeden pravi, ker je vedno našla kakšno napako, ker kao nobeden ni dovolj dober za njeno punčko.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Primitivnost
9.6.2008 10:38:56   
Freycha
če je navajena tako živeti, potem naj živi, samo bo celo življenje živela sama z mamico.

Če pa bi rada imela familijo in obdržala tega partnerja, potem pa ji tako življenje z mamico ne bi smelo biti primerno. Hoče pa očitno oboje. Na dveh stolih pa pač ne moreš sedeti......

Dokler se ona me bo postavila zase pri svoji mami, bo tako, kot je. Samo partnerju bo slej ko prej počil živc in odpeketal......

Meni bi dol viselo, kaj mama pravi o mojih partnerjih, pa prijateljih, pa če bi me klicarila, ne bi dvignila.... in to samo zato, ker NE BI HOTELA biti pod vplivom mame.... če pa hočeš biti, pa vse mirno prenašaš... včasih malo popizdiš, pa te moti, ampak kaj bistvenega pa ne spremeniš.....

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Primitivnost
9.6.2008 12:01:55   
srki
Ima partner kar prav, da s tako osebo noče (še) imeti otrok. Saj je še sama en velik.

Kaj je že razmišljala, da se pri teh letih odcepi od mame oz. bolje rečeno, odseli in začne živeti svoje življnje?

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Primitivnost
9.6.2008 12:12:05   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Ja jaz ji tudi tako pravim. Ni pa čisto res da je vsega kriva prijateljica, ker za posesivnost svojih staršev ne moreš biti kriv sam. Posesevnost pa traja že od otroštva in tega je ona navajena in zaradi tega se ji ne upre. No mogoče se ji sedaj bo, ker vidi da mamino neprimerno obnašanje ne vpliva samo na njo ampak tudi na njenega partnerja.
Ona se bo sama težko rešila oklepa ˝materine ljubezni˝, ker... s tem živi že celo življenje. Ona ni še nikoli šla na dopust, ker pa je tega zapravljanja denarja treba.
Midve sva se spoznali in postali prijateljici na faksu in tudi to da sva prijateljici ni prav, ker jaz...ne vem nekaj pač ni vredu z mano. Če greva kdaj ven, na pijačo, že zvoni mobi, kje si, kdaj prideš,  zakaj nisi poklicala da te ne bo. Kot da jo ima na vrvici.
Fant do sedaj še nil nobeden pravi, ker je vedno našla kakšno napako, ker kao nobeden ni dovolj dober za njeno punčko.


Seveda je kriva - kriva je ker dopušča posesivnost. Mama že lahko poskusi bit posesivna, vendar če se ji rpijateljica ne bi uklanjala - bi slej ko prej prenehala, ker itak ne bi dosegla svojega.

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Primitivnost
9.6.2008 12:23:42   
Polona31
Mislim da je vsakemu do sedaj bilo dovolj vtikanja. Vem da mi je enkrat rekla da ji je eden od njenih bivših rekel da se mu smili, ker je tako dobra hčerka in da se lahko svoji mami zahvali, ker je sama in osamljena.
Ne vem pa kako ji naj jaz pomagam. Vem da noče sedeti na dveh stolčkih, ker ve da jo to uničuje, vednar je pod tako močnim vplivom da...enkrat ko je bila brez tipa je in so se z mamo sporekli, me je klicala in jokala da nima nikogar. Da nima bratov, sester, moža otrok...da č izgubi še mamo pa nima nikogar. Vendar mislim da ravno sedaj nima nikogar ker je ujeta v mreži iz katere se skuša izkopati pa ji se le še bolj zapleta.
Si je uredila doma stanovanje v nulo. Vložila vanj ogromno denarja, truda, volje in kaj ima od tega? Zasebnost? Kaj pa je to? Menda ji je enkrat celo brala dnevnik v katerem je punca pisla o vsem kar jo je težilo in kar si svoji materi ni upala, želela povedati v faco. In gospa ji je to prebrala in se drla na njo, jo zmerjala...Ona je brala NJEN dnevnik in potem ona kričala na hčerko!!! Ona je prekoračila največjo mejo zasebnosti in potem ONA zmerjala in kričala...ne vem no....mogoče je res nora prijateljica da spaka kufre in gre nekam, kjer bo sama svoja osebnost, ne pa mamin podaljšek!!

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Primitivnost
9.6.2008 14:15:56   
Anonimen
Polona. Takih labilnih nedonošenčkov je ogromno.

Verjamem, da se ti smili in verjamem, da se še komu smili (še najbolj sama sebi) ampak to je njeno življenje. Pusti ji da ga živi tako kot njej odgovarja.

Mama tako ali tako ne bo več dolgo zmožna funkcionirati. Če se bo želela izviti iz njenega prijema jo bo dala v dom čimprej pa fertik. Če ne, jo bo pač pedenala in ji pustila piti kri še naprej.




(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Primitivnost
13.6.2008 23:17:21   
Zofy
Poznam take, ki niso pretrgale nikoli popkovne niti z mamo. To je bila teta moje mame. Je živela s svojo mamo do mamine smrti - do njenega 92. leta in nato še par let sama in nato je šla v dom za ostarele kjer sameva sama, brez prijateljev, družine, saj si je nikoli ni ustvarila  (boh ve zakaj). In je z dneva v dan bolj zagrenjena, na obisk skoraj nihče več noče k njej in bo umrla takorekoč sama v tistem domu za ostarele... Žalostno ampak resnično. Povej to svoji prijateljici, da se bo malo zamislila kam koraka.

Uni tip je čuden predvsem zato, ker se sploh zapleta s tako žensko, ki živi pri kristusovih letih še tako z mamo. Pa kaj nima službe, si ne more privoščiti najemniškega stanovanja, da bi šla stran, na svoje?

JAz sem vedno pravila, da ne bi NIKOLI imela nič z moškim, ki bi v takih letih še vedno živel pri starših. Kar je preveč je preveč!

P.S. Poznam tudi take posesovne matere, da ne bo pomote. Vem, da je težko pretrgati popkovnico, samo se mora tvoja prijateljica resnično zamisliti v kaj koraka, ker če se bo zamislila pri 50-ih, ko mame najbrž ne bo več, bo že prepozno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Primitivnost
13.6.2008 23:20:23   
Anonimen
Kaj bi si mislilevi, če bi vas mama in partner spravila v takšno neprijetno situacijo? Prijateljici se zdi da se mama obnaša primitivno, nezgojeno, partner pa s svojo burno reakcijo prav tako.


Zgleda, da so se ravno skupaj nasli v cirkusu, katerega program vsem odgovarja.

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?