|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vaše mnenje
18.6.2008 9:26:07   
Lepotica
Kaj menite o tem, da ima biološka mati eno leto po posvojitvi pravico, da otroka zahteva nazaj?

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:27:26   
srki
Ne vem.

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:28:45   
amaya
ne vem na katero stran se postavit oz. s katerega zornega kota naj gledam....ni to kar tako

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:29:05   
blue sky
Težka situacija user posted image , kaj pa ti meniš o tem, ker si že ravno vprašala?

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:34:57   
Lepotica
Načeloma nism za.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:36:25   
nejcko
Meni se to zdi zelo kruto tako do posvojiteljev kot predvsem do otroka. Pa saj ni otrok žoga, ki jo nekam "podariš" za eno leto, potem pa zahtevaš nazaj - pa biološka mati gor al dol. Če že ni sigurna v štartu, kaj bi rada, naj da otroka v rejo ali skrbstvo za ta čas, ko je neuravnovešena, ne pa fopat posvojiteljev v glavo ... si ne predstavljam biti na njihovem mestu, se mi utrga, po moje.

Torej, jaz sem proti tako dolgemu času "za premislek".

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:36:41   
amaya
ja zakaj pa ne?

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:36:49   
KIKI****
Jaz menim o tem takole:
-ko se odrečeš svojemu otroku, se mu odrečeš iz razloga (ga ne moreš preživljat, si ga ne želiš, je nezaželjen. nenečrtovan in nezaželjen hkrati, si ženska sploh ne želi/noče imeti otrok, bolezen, starost,...). Tako stvar je treba premislit 1000000000000x.
- ko posvojiš otroka ga posvojiš z namenom (ker jih ne moreš imeti sam, ker si jih noro želiš, ker ljubiš otroke, ker so to mala čustvena navihana bitjeca ki si zaslužijo toplino, ljubezen, vse). Tudi tako stvar premisliš 100000000000x.

Zato se mi ne zdi pametno da se po posvojitvi kadarkoli daje možnost za premislek, ne na eni ne na drugio strani. Tako je samo moje mnenje, ne poznam pa več kot 1 primer posvojitve, kjer si ni nihče premislil in je punčka iz revnega okolja prišla v dobro skrbečo družino, topline in ljubezni polno hišo vsega.user posted image  Punca je že polnoletna in ju ima zelo rada. So pa blizu nas doma in se poznamo kr dobr.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:39:25   
Anonimen
Jaz pa mislim, da je prav, da se mamici da čas. V trenutku ko se je odločila, da da otročka v posvojitev je bila pod hudim stresom.V letu, ki ji po zakonu pripada, da se odloči, se lahko marsikaj spremeni. Lahko najde nekoga, ki ji bo pomagal pri vzgoji, lahko si uredi dom in službo..........
Je pa res, da je to hudo za posvojitelje, ker se na otroka močno navežejo.Vendar so posvojitelji seznanjeni s tem, da se mamica lahko premisli, zato morajo biti pripravljeni na to.Za nikogar ni lahko, vendar je najbolje narediti tako, da bo za otročka najbolje.

(odgovor članu Lepotica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:39:37   
Mišni
To je najbrž zaradi možnosti poporodne depresije tako določeno. Kaj pa vem, kruto, z obeh strani gledano. Oziroma treh.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:41:47   
Lepotica
Jaz nism za ravo zaradi tega, ker se mi ne zdi pošteno, da se recimo novorojeni otrok po enem letu truda, žrtvovanja posvojiteljev, ki res predano skrbijo za njega, odvzame in vrne biološki mami, ki se mu je odpovedala. Ne rečem, da se mu je odpovedala z lahkim srcem. Ampak to podajanje otroka in strah posvojiteljev, da se jim lahko otroka vzame, je zadosten razlog za to, da se to ne dovoli. Mogoče bi materi lahko dali mesec, največ dva za premislek, ne pa eno leto.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:42:12   
Anonimen
Po eni strani je prav, po drugi ni.. Čisto odvisno ali si ti tista mati k bo dala otroka v posvojitev, ali pa si tista, ki bo otroka dobila.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:42:42   
Lepotica
Mislim, da glih za otroka ni najbolje, da se ga tako podaja.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:43:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Kaj menite o tem, da ima biološka mati eno leto po posvojitvi pravico, da otroka zahteva nazaj?


Verjetno misliš v roku enega leta od posvojitve in ne eno leto po posvojitvi. Ampak ok sej smo se razumele.

Recimo, da sem jz v tako težki življenjski situaciji, res v ekstremno težkih razmerah, tako zajebanih, da niti za jutri ne vem kako bo...in da sem noseča. Odločim se, da otroka dam v posvojitev, ker se mi moja življenjska sitacija zdi brezizhodna se torej odločim za oddajo v posvojitev in ne v rejo. Otrok je posvojen, meni pa se na vrat na nos za 100% obrne življenje na bolje, spoznam partnerja, zadanem hišo na lotu, dobim super službo in iz psihiatrije me odpustijo z "ozdravljena"...Hočem ustvariti družino, pa mi ginekolog pove, da zaradi neke komplikacije sploh ne bom mogla več imeti otrok...Valda, da bi v takem primeru zahtevala otroka nazaj.

Po drugi strani pa; posvojim otroka, sem mu 1 leto oče in mati in vsa družina. Zanj skrbim kot za svojega, ga ljubim, bi umrla zanj...Pa se najde biološka mati in hoče otroka nazaj...Umrla bi pomojem. Definitivno bi pa zahtevala vsaj stike s tem otrokom.

Težke so te zadeve.

(odgovor članu Lepotica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:44:26   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

Po eni strani je prav, po drugi ni.. Čisto odvisno ali si ti tista mati k bo dala otroka v posvojitev, ali pa si tista, ki bo otroka dobila.


user posted image user posted image user posted image

Točno to. Nikoli ne veš, kaj se je materi zgodilo oziroma kaj jo je pripeljalo do tako drastične odločitve. Je pa to sigurno ena situacija, ki si jo zelo težko predstavljam user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vaše mnenje
18.6.2008 9:54:34   
nejcko
Pa saj zato pa obstajat dve vrsti - reja in posvojitev - če upaš na dobitek na lotu, princa na belem konju, skratka če si globoko v sebi prepričana, da si otroku nisi priprvljena 100% odpovedati, ga lahko daš v rejo in ga potem mirne duše vzameš k sebi, ko se zadeve uredijo. Tudi rejniki se tega zavedajo in zato je stvar manj stresna (seveda za otrok ostaja stresna, vendar ima v času rejništva stike z mamo in je stres s tega vidika gotovo manjši zanj).  

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?