|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   v današnjem tedniku
5.6.2008 23:07:27   
Naja31
A je danes katera gledala Tednik?

Ne morem kaj, da ne bi to napisala, pa če tudi me vse popljuvate.

Je bil prispevek o eni družini, mož invalidsko upokojen, ona nezaposlena, živijo v delu hleva, ki so ga predelali v stanovanje, sin star 9 let, ona v drugo noseča, prihodkov imajo 300 eurov na mesec, po plačilu vsej stroškov jim ostane 30 eurov.
Res slaba in žalostna situacija, ampak mi res ni jasno kako se nekdo v takem položaju odloči za še enega otroka? Pa če se zavedaš v kako zelo slabem položaju si, da družine ne moreš preživljati, kaj šele še enega družinskega člana, potem prej ukrepaš, preden se ta družinski član naredi.

Jaz tega ne razumem. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v današnjem tedniku
5.6.2008 23:13:34   
Anonimen
To je vse resnica, če verjameš v palčke. user posted image  
Cele zgodbe nikoli ne boš zvedela. Če samo pomisliš, kaj vse izkoristijo na račun svoje "revščine", ti je slika že bolj jasna.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v današnjem tedniku
5.6.2008 23:14:41   
amaya
Ma veš: jaz se strinjam s tabo. Jaz še za enega nisem bila prepričana, če bo šlo skozi al ne. službe stalne ni in ni....pa kaj čem čakat celo življenje? Da bi pa drugega sedaj naredila....pa verjami mi, mi ostane veliko več kot njim...
Jaz tega tudi ne razumem in nikoli ne bom razumela. pa ne mi govorit o tem, da se stvari ne da prej ustavit. Pa se nismo v Afriki, ko so morali kondome na drevo limat, da so verjeli, da so del narave....Hudo mi je gledat take družine, še bolj pa mi je hudo za otroke. Res pa je, da nekateri naredijo to celo iz samega profita. ne pravim, da oni tako razmišljajo. poznam pa punco (narkomanko), ki je naredila še engea revčka, samo da je dobila hitreje neprofitno stanovanje (al socialno) sej ne vem....v glavnem user posted image ....ampak drage moje: to je realnost in to se res dogaja


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v današnjem tedniku
5.6.2008 23:16:41   
Marogica
Mogoče se pa nista odločila, ampak se je pač "zgodilo". Kontracepcija pa tudi stane. In če imajo samo 30€, ki jim na mesec ostanejo? Najbrž človek misli na vse ostale stroške bolj, kot pa na to.... Po drugi strani je pa otrok mesečno še večji strošek, kot kontracepcija. Ma.. kaj pa vem....

< Sporočilo je popravil Marogica -- 5.6.2008 23:17:12 >


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: v današnjem tedniku
5.6.2008 23:22:46   
Naja31
Tabletke dobiš na recept.


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v današnjem tedniku
5.6.2008 23:34:48   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Tabletke dobiš na recept.




če imaš zdravstveno zavarovanje.

mislim pa, da je večji problem neinformiranost oziroma nevednost, ki gre z revščino z roko v roki. da ne boš mislila, da jaz ne delim mnenja s teboj - le kaj jim je bilo treba še enega otroka. si pa poskušam predstavljati tudi, da obstajajo taki, ki se nikakor ne znajo okol obrnit, ne vejo kako se zaščitit, ne hodijo k zdravniku, niso informirani ... posledično pa rinejo vedno globlje v revščino.

meni se v taki situaciji predvsem smilijo otroci.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v današnjem tedniku
5.6.2008 23:34:58   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Tabletke dobiš na recept.




Točno tako.....Pa so še druge oblike kontracepcij....aspirin med kolena user posted image user posted image user posted image To mi je enkrat moj ravnatelj na srednji šoli rekel...pa še danes ne vem zakaj user posted image user posted image Jaz jezikavka mala, pa sem mu nazaj zabrusila, da še vedno lahko stojim, sesksam, pa še aspirin držim s koleni skupaj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....pa kaj si je ta človek mislil o meni....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v današnjem tedniku
5.6.2008 23:42:12   
Anonimen
Sem popolnoma enakega mnenja. Kako si lahko tako lahkomiselen, da greš naredit še enega otroka, če nimaš niti za hrano! In po mailih so danes tudi že razposlali prošnjo po pomoči!
In res je, kontracepcija ne stane, temveč se jo dobi na recept!
In potem primerjam to zgodbo s pogovori v Trenjih - pri komu je otroku lepše? Pri odgovornemu homoseksualnemu paru, ali pri neodgovornemu heteroseksualnemu paru ki -se opravičujem izrazu, štepa otroke in jih izpostavlja javnosti, češ da ne morejo preživetuser posted image
In da ne dobi službe... lepo prosim, službo se danes dobi, sam delat je treba hotet in če si v takšnem položaju, poprimeš za vsako delo.

Pa ne morem niti da ne bi komentirala, da mi je tale Simona danes v Trenjih pošteno pritisk dvignila. Ta pa ima kikiriki namesto možgan - z uno poslanko na čelu.user posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: v današnjem tedniku
5.6.2008 23:44:51   
amaya
Joj, meni je tudi Simona jajčnike zarotirala.....omejena do amena...

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 6:08:59   
Peteršilj
tudi jaz mislim tako kot ti. Zame je to zelo neodgovorno dejanje, danes ko o kontracepciji trobijo že vsepovsod, bogi toti deca.

_____________________________

poljubček, pozdravček po zraku leti, pa tam se ustavi, kjer moj dragi živi

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 6:45:55   
srki
Ja, se kar nekako strinjam in dvomim, da ne bi bila zdravstveno zavarovana, ker to pomeni, če bo (je) bolna, da je ne bodo zdravili, ali kako?

Vprašanje pa je, če res dobijo samo 300 eur/mesec. Če je pa to res, potem pa res ni fer, da pa tisti, ki v veliko boljših razmerah  živi, dobi več.

Drugače pa, če je zdrava, bo tudi kakšno delo našla, ko bo rodila oz. ko bo "čas" za delat. Pa tudi dvomim, da ima mož samo 300 eur plače, če pa ni zaposlen, in pa, če je zdrav, pa lahko tudi on za kakšno delo poprime. Verjetno dobijo tudi kakšen dodatek, tak ali drugačen.

Ne bom pametovala, ker situacije v bistvu noben ne pozna, se je pa itak že velikokrat zgodilo, da prikažejo samo tisto, kar hočejo, ozadje je pa včasih veliko drugačno.

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 7:08:50   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Tabletke dobiš na recept.




če imaš zdravstveno zavarovanje.

mislim pa, da je večji problem neinformiranost oziroma nevednost, ki gre z revščino z roko v roki. da ne boš mislila, da jaz ne delim mnenja s teboj - le kaj jim je bilo treba še enega otroka. si pa poskušam predstavljati tudi, da obstajajo taki, ki se nikakor ne znajo okol obrnit, ne vejo kako se zaščitit, ne hodijo k zdravniku, niso informirani ... posledično pa rinejo vedno globlje v revščino.

meni se v taki situaciji predvsem smilijo otroci.


Za  obvezno zdravstveno zavarovanje ne rabiš denarja. greš na občino in urediš. Tako kot Romi.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 7:11:28   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: srki


Drugače pa, če je zdrava, bo tudi kakšno delo našla, ko bo rodila oz. ko bo "čas" za delat. Pa tudi dvomim, da ima mož samo 300 eur plače, če pa ni zaposlen, in pa, če je zdrav, pa lahko tudi on za kakšno delo poprime. Verjetno dobijo tudi kakšen dodatek, tak ali drugačen.

Ne bom pametovala, ker situacije v bistvu noben ne pozna, se je pa itak že velikokrat zgodilo, da prikažejo samo tisto, kar hočejo, ozadje je pa včasih veliko drugačno.


Piše, da je mož invalidsko upokojen. Čeprav, roko na srce, je veliko invalidsko upokojenih kar tako. Za k.u.r.č.e.v.o. zdravje. Tisti, ki bi pa povseh kriterijih MORAL biti, pa ne. Mu pa zdravniška komisija ne da. beda od države in zdravstva.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 7:12:58   
anajmad
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

Ma veš: jaz se strinjam s tabo. Jaz še za enega nisem bila prepričana, če bo šlo skozi al ne. službe stalne ni in ni....pa kaj čem čakat celo življenje? Da bi pa drugega sedaj naredila....pa verjami mi, mi ostane veliko več kot njim...
Jaz tega tudi ne razumem in nikoli ne bom razumela. pa ne mi govorit o tem, da se stvari ne da prej ustavit. Pa se nismo v Afriki, ko so morali kondome na drevo limat, da so verjeli, da so del narave....Hudo mi je gledat take družine, še bolj pa mi je hudo za otroke. Res pa je, da nekateri naredijo to celo iz samega profita. ne pravim, da oni tako razmišljajo. poznam pa punco (narkomanko), ki je naredila še engea revčka, samo da je dobila hitreje neprofitno stanovanje (al socialno) sej ne vem....v glavnem user posted image ....ampak drage moje: to je realnost in to se res dogaja


Tudi vem,zaradi katere osebe se gre. In res je žalostno,kako nekateri na račun nedolžnih otrok si delajo dobiček.Po pravici povedano,tisti ki je res revež,se ne bo šel blamirati v javnosti.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 7:17:05   
pikecpokec
Tistih 300€ je verjetno njunih dohodkov. Potem pa dobita še otroški dodatek, pa otrok ima v šoli prehrano zastonj, pa verjetno izposojo učbenikov subvencionirano... pa če se kaj znajdejo, dobijo kdaj pa kdaj od rdečega križa hrano, obleko... Ne vem, nisem gledala prispevka, ampak človek se pa ja mora malo obrnit pa znajdit. Pa v končni fazi kaj naredit za to da ti bo boljše, ne?
Še enkrat pravim: ne vem, kakšna je situacija. Eno je resnica, drugo je pa za na televizijo. Ampak da gresta v takem pomanjkanju še enega otroka naredit, no user posted image . Pa saj smo v 21. stoletju, ljudje! obstaja k-o-n-t-r-a-c-e-p-c-i-j-a!


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 7:33:43   
2.2.
tednika sicer nisem gledala, ampak mogoče pa grejo na to da bojo dobilli več otroškega dodatka-dokladuser posted image ; samo za moje pojme ni to rešitev

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 7:50:21   
puncica
tednika sicer nisem gledala sem pa trenje in sem mal spremenila mišlenje ki sem ga imela o gejih in otrocih, mi je pa tud mal mim kar so govorile una poslanka pa simona, pa še un tip ki je sedl zraven unga igralca, mislim. Je pa gej imel dobre argumente ja. Je pa res da tist ko jamra dvomim da je tako bogi kot se dela, tist ki pa ne jamra in se trudi po najboljši močeh se pa po moje ne bo izpostavljal medijem.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 8:01:51   
Raho
Dvomim, da dobita samo 300 €, ker on dobiva invalidsko pokojnino, ki pa nikakor ni 300 €

V. NAJNIŽJA POKOJNINSKA OSNOVA Če pokojninska osnova, izračunana z upoštevanjem plač in zavarovalnih osnov ne dosega zneska najnižje pokojninske osnove, se zavarovancu odmeri invalidska pokojnina od najnižje pokojninske osnove. Od 1. januarja 2008 znaša najnižja pokojninska osnova 494,65 eurov. Višina najnižje pokojninske osnove se spreminja ob vsakokratni uskladitvi pokojnin za toliko, kot se spremeni višina pokojnin.


To je osnova, na to pa še grejo gor dodatki.


Pa tudi ona, ki je brezposelna dobi najverjetneje vsaj neko socialno pomoč. Otrok dobi najvišji otroški dodatek...

Zavarovanje pa tako kot je napisala Volga. Tistim, ki si ga ne morejo plačevati sami, jim ga plačuje občina.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 8:11:11   
srki
Aja, tega nisem videla, da je invalidsko upokojen. No, se strinjam s tem, da eni so pač kar tako upokojeni invalidsko. Pri nas so kar štirje taki. Ko so pa na službenih zabavah lahko celo noč, jim pa nič ne fali, tle pa ne bi mogli 8 ur SEDET in neke izpiske v spise vlagat. Je pretežkouser posted image .

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 8:31:02   
mojamura
jaz tudi tednika nisem gledala, ampak glede na pisanje naj pripomnim samo to:

Zakaj imajo romi (ki ne hodijo v službo) dosti otrok, beri nad 5 otrok??

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 8:31:21   
KIKI****
Nimam pojma kako imajo, ampak cenzus za 3 člansko družino za socialno pomoč je  :





Denarna socialna pomoč se vsako leto januarja uskladi z rastjo življenskih stroškov.



user posted image
Samohranilka/ec in otroci s preživnino nad 63,89 EUR 276,86 EUR



user posted image
Zakonca: 362,05 EUR



user posted image
Enoroditeljska družina in 1 otrok: 340,75 EUR



user posted image
Enoroditeljska družina in 2 otroka: 404,64 EUR



user posted image
Enoroditeljska družina in 3 otroci: 468,53 EUR



user posted image
Enoroditeljska družina in 4 otroci: 532,42 EUR



user posted image
3 - članska družina: 425,94 EUR



user posted image
4 - članska družina: 489,83 EUR



user posted image
5 - članska družina: 553,72 EUR



user posted image
6 - članska družina: 617,61 EUR



user posted image
7 - članska družina: 681,50 EUR



user posted image
8 - članska družina: 745,39 EUR




Med vaše dohodke sodi:

  • plača, bolniško in porodniško nadomestilo,

  • pokojnina,

  • denarno nadomestilo in denarna pomoč za brezposelnost,

  • dohodki iz študentskega dela,

  • avtorsko delo,

  • dohodki iz premoženja,

  • dohodki iz kmetijskih dejavnosti,

  • dohodki iz dejavnosti,

  • in drugi dohodki po zakonu o socialnem varstvu.

Tko da jaz mislim, da je ta osnova za pokojnino bruto osnova, otroške potemtakem prejemata po lestvici najvišje, amapk jaz verjamem da imajo zelo malo, ampak HALO, še enga otroka narest. Jaz bi ga tud mela, ampak ga ne bom imela če ne bom imela vsaj 1.500 neto plače za nedoločen čas, mogoče celo nikoli.

Tukaj pri nas na vasi, je vsaj ena taka družina ki nimajo nič razen hiše, kmetije z vsemi pripomočki (traktor in vsi stroji) ampak oba brez služb, 1. hči je sicer odrasla, hvalabogu se je izšolala vsaj za gostinko, druga hči DS in to zelo hudo obliko, tako da je v domu in doma samo za vikend. Vem danimajo nič, včasih jim je moja mami dala kak kos oblačil od mene, da so punce ponosle.

Ampak ne moreš vedno gledat kako so nekateri ubogi. Vsakemu se lahko zgodi, da ostane čez noč invalid, sam, brez vsega imetja,... takrat šele vidiš kaj je to revščina-jaz je hvalabogu ne poznam, dabi lahko rekla da sem bila kdajzaradi tega lečna-prej zaradi dieteuser posted image .

Upam da se najbolje znajdejouser posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 8:34:57   
Blejka26
včasih vidim tud zgodbe ko družine prosijo pomoč,pol jih pa snema v njihovem domu in pokaže vse kaj imajo-npr.računalnik,pomivalni stroj hud tv..in še in še..na koncu pa pravi da nima za hrano.Drugo je če prosi za pomoč družina,ki je res v neznosnih razmerah,brez elektrike..itd...če razumete..tukaj ne vem kaj bi lahko komentirala..mislim da delo se najde če si le pripravljen delati..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 8:40:48   
srki
Hm, tole sem pa dostikrat opazila ja. Vse duper druper zrihtano, od rožic do vsega, novo pohištvo, za vrtec pa npr. ni denarjauser posted image  ali za kaj drugega. No, mogoče je pa vse to šenkano. Ali pa opremljeno, ko so si lahko še opremili stanovanje. Ne vem.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 8:45:23   
jackie*
Hja, mi nismo nikoli bili socialni problem, so nas pa v septemberski ujmi prizadele poplave (celo bajto, smo se morali izselit za več mesecev) in smo bili deležni pomoči RK in Karitasa (kasneje sem izvedela, da tako pomagajo vsem ljudem, ki so socialno ogroženi skozi celo leto).

No, tako so nas založili s prehrano, praški, boni za nakup oblek, pohištva ... da vam jaz povem, da sem fuuul prišparala in bi lahko vsak mesec kamot shajala z manjšo plačo, če bi mi nekdo vsak teden nosil take gmote dobrin. Pa, da ne boste mislile, da je to kaj manj kvalitetno ali rabljeno ... ne, ne ... vse točno tako kot sama kupujem v trgovini.

Zato mene "socialni problemi" v RS ne ganejo več!

Pa, da ne boste narobe razumele. Sem ful hvaležna za vsako pomoč, ki smo jo prejeli, ker je to huda stiska - se ti v roku pol ure kar svet podre... Ampak, da bi pa celo življenje živela od dobrodelnosti ljudi, mi pa na kraj pameti ne pride. Tisti, ki pa to lahko delajo, jim pa čisto nič ne manjka. Vsaj v Sloveniji, ne. Škoda je to, da s takšnim načinom razmišljanja in življenja determinirajo usodo svojih otrok, ker to kar se Janezek nauči, tudi Janezek zna ... in so malčki že takoj obsojeni na enako življenje. Mogoče bi tukaj lahko širša družbena skupnost kaj več postorila - na otrocih teh staršev.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: v današnjem tedniku
6.6.2008 8:45:31   
Anonimen
Dejstvo je da sam 300€ dohodka ne morjo met. Obstajajo cenzusi.

To da v revščino spravljaš otroke ne bom komentirala.

Pa dejstvo je tudi da tisti najbolj revni običajno ne prosijo, ampak v tišini nosijo svoj križ.

Se pa strinjam z tem da je velikokrat kriva neinformiranost, čeprav roko na srce, poznam veliko ljudi k so kao revni, pa vejo miljonkrat bolj kot pa jaz kaj vse jim pripada in kje se da še kaj potegnit.

Trenj pa sploh ne bom komentirala, ker so mi določeni ljudje tako pritisk dvigovali da res ni blo. Bebci zaplankani.

(odgovor članu Blejka26)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?