|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Neorganiziranost
20.8.2008 12:29:52   
moja malenkost
Sama sem zelo organizirana oseba. Ne v smislu pretiravanja, ampak rada imam stvari na svojem mestu.
Zato me vedno bolj moti "navada" mojega moža glede pospravljanja in urejanja raznih papirjev, dokumentacije, pomembnih dokumentov.
Doma sem uredila fascikle na katerih jasno piše kaj notri spada in ni nobene posebne filozofije kam kaj pospraviti, da se potem najde.
Mož pa se po vseh teh letih (prek 10) še vedno ni navadil pomembne dokumente pospravljati tam kamor pašejo. Njegov način je, da jih vrže v najbližji predal, da pač ne bodo na polici (da žena ne bo spet pizdila, ker ni pospravljeno user posted image ). In posledično se dokumenti seveda ne najdejo, ko jih rabi. Ponavadi so trije predali v stanovanju kamor meče vse - od svojih plačilnih list, do garancijskih izjav, do zdravniških izvidov, kartic,....v glavnem ni da ni. Kjer je bližje, tam stvar pristane. Tudi v njegovem predalu v kopalnici user posted image . Marsikaj se najde tudi v predalu v avtu tako mimogrede user posted image .

Mene ta njegov nered okoli papirjev totalno nervira. In ko me spet vpraša, ti kje pa je ta pa ta dokument, dobim kar pikce (če bi blo pospravljen kjer mora bit, bi točno vedel kje je).

Ok, je bolj tehnični tip, papirologija mu je totalno obstranska stvar. Ampak mene to tako hudičevo moti. Ko bi vsaj rekel, ti tukaj imam ta pa ta pomemben dokument, ga lahko prosim daš tja kamor spada. Ne, raje konča v najbližjem predalu (vam ne privoščim pogleda v njegov predal v predsobi user posted image ).

Malo sem se razpisala, ampak zanima me v bistvu ali so vaši možje tudi tako površni in nezainteresirani za te papirnate stvari in vse kar se tega tiče? Kdo pri vas skrbi za vse to. Oba, mož, žena?

Saj je banalna stvar in zaradi tega se res ne mislim ločit (da mi ne bo katera napisala, sam stran bejž od tazga desca user posted image ), ampak moti me pa fejst.

Pa lep dan!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 12:32:35   
bingi
OOOO, kako poznano.....tolde s papirji pa tut mojga presneto matra, potem pa jaz norim ko katerega papirja ne najde...grrr, res je neorganiziran.Ampak jih ljubimo take kot so, ne?user posted image

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 12:40:32   
NevenkaP
No, moj dragi je pa sicer pri vseh ostalih zadevah zoprno pedanten. Ampak pri papirjih ima pa čisto štalo. Vse meče v en predal. Ko se kaj išče se pač brska po tem predalu do nezavesti, da se najde.
He he, sama nisem nič boljša.

(odgovor članu bingi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 12:41:37   
sazi
Midva papirje oba tlačiva v predaleuser posted image . Jaz jih potem cca 1x na mesec razporedim po fasciklih, moj mož pa naredi isti 1x na cca 3 mesece. Sicer bi tudi jaz rada, da bi bilo vse bolj urejeno, mapak že sama nisme tak tip, tako da se sploh nimam nad ničemer razburjati.

(odgovor članu bingi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 12:47:41   
Mišni
Ja no, pač ni vsak za vse. Eden je za nekaj, eden pa za nekaj drugega. Če ga lahko za kaj drugega ponucaš, potem je še dobro.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 12:50:12   
ZmajTolovaj
Moj je tak glede VSEGA, ne sam papirjev. Najrajši vidim, da me zjutraj ob 6h zbudi, ko se mu že fejst fejst mudi v službo, in začne: Ljubica, a si mogoče kje videla ...
Najhujša je bila, ko me je zbudil, ker mu je crknu mobitel in še niti svojega PINa ni vedel, mene pa je spraševal, če vem PIN ali če vem vsaj to, kje ima tisti listek od mobitela. user posted image
Se je pa stanje v petih letih ZELO izboljšalo. Saj jaz tudi nisem kak manijak, kot študentka, podnajemnica sem imela vedno štalo, odkar pa smo v svojem stanovanju, pa imam nekako večje veselje do organiziranja, pospravljanja, je čisto drugače, ko si na svojem in želiš imet lepo pa veš, da je za dolgo. Pa vseeno mi je, a je ta skleda za solato na drugi al pa tretji polici, ampak ključe pa take stvari pa zmer dam na svoje mesto, ker vem, da jih bom drugač iskala ko zmešana lih v največji gužvi.


< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 20.8.2008 12:52:14 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 12:51:45   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Midva papirje oba tlačiva v predaleuser posted image .  Sicer bi tudi jaz rada, da bi bilo vse bolj urejeno, mapak že sama nisme tak tip, tako da se sploh nimam nad ničemer razburjati.


Enako user posted image . Žal nad domačimi papirji nisem navdušena user posted image

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 12:56:35   
tanikaa
Pri nas tudi moj mož nima pojma o shranjevanju papirjev. user posted image  Je pa vsaj toliko fer, da da papirje vedno na eden ta isti plac, jaz pa potem vse poberem in shranim v register, kjer mam po pikolovsko razporejene papirje. user posted image  Ja, tu sem pa res pikolovska do amena. Vsak račun na svojem mestu, posebej za mobitel, zavarovanje ... in nujno morajo biti pospravljeni po datumu. user posted image  Ja, ti papirji so moja poklicna deformacija.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 12:57:23   
uwaga
Se popolnoma strinjam z Mišni! Moj ureja zunanjost predalov ( da se skup držijo) , jaz pa papirje v teh predalih pa je.user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 12:59:41   
Rožica I
Pri nas doma se je vedno vse nonstop iskalo, sedaj v lastnem gospodinjstvu pa imam fascikle z naslovi in je vse na svojem mestu. Enako s ključi- ko sedem v avto, jih dam v predal, skratka zmeraj na isto mesto. Še zmeraj pa se čudim mami, ki še kar išče bančne kartice, ključe, očala...user posted image
Najbolj moteče pa je, jasno, da te nekdo nonstop utruja s svojimi izgubljenimi stvarmi, ko mu pa svetuješ kako naj to odpravi, pa naletiš na gluha ušesa user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 13:06:47   
Naja30
Ojoj, si me spomnila na eno kolegico, ki ima vse tako tipi topi, da ti slabo rata.user posted image  In prav alergična je bila na ljudi, ki so bili bolj neorganizirani od nje.
Pri nas je tako, da se sprotni papirji, to so računi in razna pošta, daje na en kup ob telefonu, potem pa jaz enkrat na 2-3 mesece to vse razporedim in pospravim v mape. Ne težim zarad tega in ker je vse na enem kupu, se točno ve, kje je. Tudi če je treba kup malo pregledati. user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 13:11:51   
Anonimen
Jaz imam drugače vse tipi topi.....sam papirji pa....hm, te pa možek ureja pa verjetno isto k ti pizdiuser posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 13:14:17   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: moja malenkost

Sama sem zelo organizirana oseba. Ne v smislu pretiravanja, ampak rada imam stvari na svojem mestu.
Zato me vedno bolj moti "navada" mojega moža glede pospravljanja in urejanja raznih papirjev, dokumentacije, pomembnih dokumentov.


Najbolje je, da se dogovorita za neko stalno odlagališče (npr. polico ipd) , kamor on po uporabi papirje odloži in jih sami arhivirate na pravo mesto.


(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 13:16:29   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

IZVIRNO SPOROČILO: moja malenkost

Sama sem zelo organizirana oseba. Ne v smislu pretiravanja, ampak rada imam stvari na svojem mestu.
Zato me vedno bolj moti "navada" mojega moža glede pospravljanja in urejanja raznih papirjev, dokumentacije, pomembnih dokumentov.


Najbolje je, da se dogovorita za neko stalno odlagališče (npr. polico ipd) , kamor on po uporabi papirje odloži in jih sami arhivirate na pravo mesto.




Ja, saj to je pa že napisala, da bi vsaj tako naredil. Ampak po moje ne upa. On namreč.user posted image  Bi bila žena preveč besna.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 13:19:40   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

IZVIRNO SPOROČILO: moja malenkost

Sama sem zelo organizirana oseba. Ne v smislu pretiravanja, ampak rada imam stvari na svojem mestu.
Zato me vedno bolj moti "navada" mojega moža glede pospravljanja in urejanja raznih papirjev, dokumentacije, pomembnih dokumentov.


Najbolje je, da se dogovorita za neko stalno odlagališče (npr. polico ipd) , kamor on po uporabi papirje odloži in jih sami arhivirate na pravo mesto.




Ja, saj to je pa že napisala, da bi vsaj tako naredil. Ampak po moje ne upa. On namreč.user posted image  Bi bila žena preveč besna.



user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 13:21:36   
moja malenkost
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

IZVIRNO SPOROČILO: moja malenkost

Sama sem zelo organizirana oseba. Ne v smislu pretiravanja, ampak rada imam stvari na svojem mestu.
Zato me vedno bolj moti "navada" mojega moža glede pospravljanja in urejanja raznih papirjev, dokumentacije, pomembnih dokumentov.


Najbolje je, da se dogovorita za neko stalno odlagališče (npr. polico ipd) , kamor on po uporabi papirje odloži in jih sami arhivirate na pravo mesto.




Ja, saj to je pa že napisala, da bi vsaj tako naredil. Ampak po moje ne upa. On namreč.user posted image  Bi bila žena preveč besna.



user posted image Ja, žena je jezna, ker je ta polica vedno druga. Če bi odlagal vedno na isto mesto, bi bilo ok. Ne pa na 10 različnih koncev v stanovanju. Ampak to se ga ne prime user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 13:22:39   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Ojoj, si me spomnila na eno kolegico, ki ima vse tako tipi topi, da ti slabo rata.user posted image  In prav alergična je bila na ljudi, ki so bili bolj neorganizirani od nje.
Pri nas je tako, da se sprotni papirji, to so računi in razna pošta, daje na en kup ob telefonu, potem pa jaz enkrat na 2-3 mesece to vse razporedim in pospravim v mape. Ne težim zarad tega in ker je vse na enem kupu, se točno ve, kje je. Tudi če je treba kup malo pregledati. user posted image

-------------------------------
Saj pri meni je tudi približno tako, v glavnem na koncu je vse v fasciklih.
Me pa moti, ko me mama (kadar smo dalj časa pri njej), sprašuje, a si videla moja očala, moje ključe, mojo bančno kartico...?! Pa za znoret, no! Sem se navadila, da kar za njo pospravljam, da me ne sprašuje kje je kaj user posted image .

Glede drugih stvari (gospodinjstva, oblačil, da ne govorim o kleti user posted image  user posted image !) pa imam urejen kaos user posted image !

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 20.8.2008 13:24:05 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 13:23:04   
ronja
Hehe, predlog: omislita si eno škatlo, kamor naj te paprije meče, pa jih potem ti "filiraj" tja, kamor spadajo, tako mava midva urejeno, čeprav jih navadno on pospravlja, ker je bila to njegova želja, da bo za to on skrbel - no, meni je pravuser posted image .

Moram pa tudi priznat, da vseeno dosti teh papirjem zgine kam - recimo edini res pomemben račun, ki je hkrati garancija za 5 let za hladilnik, pralni stroj, sušilni stroj in pomivalni stroj , ker sva vse naenkrat kupila... No, tega računa zdaj ni. Kaj naj rečem - pač ni glih za to stvorenuser posted image . Tak da idealno verjetno ni nikjer, verjamem, da te nervira in zna bit zelo zoprno, ampak na koncu si jaz rečem, da je življenje prekratko za sekirat se za take stvari in mam po navadi pripravljen plan B, če določenega dokumenta ne bo na spregled...

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 13:28:17   
bumerang
Seveda se ga ne prime, ko ve, da ga bo žena reševala tako kot ga je reševala mama. Ko bi parkrat izgubil pomembne dokumente in s tem pomembne priložnosti, ko bi moral zaradi iskanja duplikatov izgubiti dva dneva, potem bi ga izučilo. Tako pa mu ni potrebno, ker itak ve, da bo uredila žena.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 14:04:36   
moja malenkost
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Seveda se ga ne prime, ko ve, da ga bo žena reševala tako kot ga je reševala mama. Ko bi parkrat izgubil pomembne dokumente in s tem pomembne priložnosti, ko bi moral zaradi iskanja duplikatov izgubiti dva dneva, potem bi ga izučilo. Tako pa mu ni potrebno, ker itak ve, da bo uredila žena.


Bumerang, tole si pa narobe zaključila. Tudi ko kaj izgubi ga NE rešuje žena in žena NE išče duplikatov in NE rešuje stvari, ker ji je zadosti. Velikokrat je izgubil že par dni in veliko živcev zaradi kakšnega takšnega sranja kot je iskanje duplikatov naokoli in klicanje na tisoč in eno stran, ampak se ga žal kljub temu ne prime.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 15:33:20   
soncnica 3
Moj bog, ravno danes sem iskala garancijo od kosilnice, ki jo prodajamo in izpisek davčne napovedi, ker moram oddati vlogo za otroški dodatek...In ko končno pridem malo na internet /izpiske še vedno iščem/, preberem ta post. Za "skozlat". Sem ravno prav jezna, da bom verjetno mojega poslala s prvo raketo na Luno, user posted image ker on itak čisto nedolžno reče: "Muci, mogoče ti veš, kje je garancija..."
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuh!user posted image


(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 15:46:02   
baguSka
ali so vaši možje tudi tako površni in nezainteresirani za te papirnate stvari in vse kar se tega tiče? Kdo pri vas skrbi za vse to. Oba, mož, žena?


pa ne samo on... tud jst sm taka... lahko recem zal, ker mava te stvari res neposlihtane...user posted image user posted image

tko da si TI lahko ZELO VESELA, da je vsaj eden pri vama bl organiziran glede teh stvari!!!user posted image
 
drugac sm pa pr nama jst tista, ki na vsake tolk mal uskladi papirje... ce ne drugac, jih vsaj v predal vrzem... user posted image user posted image

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 15:49:28   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ja no, pač ni vsak za vse. Eden je za nekaj, eden pa za nekaj drugega. Če ga lahko za kaj drugega ponucaš, potem je še dobro.user posted image


Tocno to sem mela v mislih tud jst... ce bi mene vsaka napaka tok zmotila, da bi me spravljala ob zivce, bi bla ze v grobu verjetn od zivcev... Je treba pac sprejet nase drage take kot so, tud oni nas sprejmejo ne!?

Zato Moja Malenkost ti svetujem, da se nehas zivcirat za tako bedarijo... ker gres verjetno tud ti njemu s kaksno stvarjo oz dejanjem na zivce... Mogoce se celo najbl s to svojo organizacijo!user posted image  Pa te pac sprejema taksno kot si... user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 15:52:17   
baguSka
Pa vseeno mi je, a je ta skleda za solato na drugi al pa tretji polici, ampak ključe pa take stvari pa zmer dam na svoje mesto


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  pr men je pa glih obratno!!! pr men mora bit pa skleda za solato na svojem mestu, kljuce pa vedno odlozim na drugo mesto... ceprav se mocno trudim, ampak ne greeee...

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Neorganiziranost
20.8.2008 16:00:02   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: moja malenkost

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Seveda se ga ne prime, ko ve, da ga bo žena reševala tako kot ga je reševala mama. Ko bi parkrat izgubil pomembne dokumente in s tem pomembne priložnosti, ko bi moral zaradi iskanja duplikatov izgubiti dva dneva, potem bi ga izučilo. Tako pa mu ni potrebno, ker itak ve, da bo uredila žena.


Bumerang, tole si pa narobe zaključila. Tudi ko kaj izgubi ga NE rešuje žena in žena NE išče duplikatov in NE rešuje stvari, ker ji je zadosti. Velikokrat je izgubil že par dni in veliko živcev zaradi kakšnega takšnega sranja kot je iskanje duplikatov naokoli in klicanje na tisoč in eno stran, ampak se ga žal kljub temu ne prime.


O, potem se pa opravičujem. user posted image
Tako je bilo za razumet. Da kljub temu, da on odlaga na vse možne točke, to pobiraš in pospravljaš in ga prosiš, naj si izbere samo eno točko, da boš vedela s kje pospravljat na mesto.

Če pa temu ni tako, pa ti ostaneta samo dve varianti:
- Naprej tako kot do zdaj brez da ga sekiraš, ker nima smisla. Je samo ogenj v strehi, rezultatov pa nikjer.
- Se s tem več ne obremenjuješ in se delaš, da papirjev, ko jih vidiš, ni, ali da so, ko jih ni. user posted image


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?