|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hredit-hipoteka
2.9.2008 21:09:18   
nanč
kako gledate na to?Koliko se vas je odločilo za to varianto?Midva razmišljama v tej smeri,ampak so seveda pomisleki.Dolga doba jeuser posted image stroškov pa še tud nekaj v planu...

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hredit-hipoteka
2.9.2008 21:30:02   
K_a_t_i
Hm... Koliko pa je mladih družin, ki si lahko kupijo stanovanje/hišo brez kredita in hipoteke user posted image Moje mnenje - nekaj normalnega in vsakdanjega.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hredit-hipoteka
2.9.2008 21:35:54   
katka37
Nanč, tudi jaz se to sprašujem. Do prihoda našega najmlajšega o tem nismo niti razmišljali in zato tudi ne kaj preveč prišparali, tako da bi morala kredit vzeti kar na 29 let in me je kar strah. Sicer bom sama nekaj malega dobila po očetu in mož tudi, ampak kdo ve čez koliko let. Smo pa za to hišo izvedeli čisto po naključju, je v kraju, kjer smo si želeli...

Je pa tudi Kati povedala resnico, kdo si sploh lahko privošči še kaj brez kredita.


(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hredit-hipoteka
2.9.2008 21:52:57   
only_me
ja mi2 sva tudi vzela hipotekarni kredit. In ko naju je notar vprašal, če že imava kako plombo gor (odgovor je bil negativen), je samo rekel - pol je pa cajt, da se nekaj vpiše.
To je po moje nekaj čisto normalnega. Odplačevat itak moraš. Pa naj bo to obični kredit ali pa hipotekarni.



(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hredit-hipoteka
2.9.2008 21:56:30   
kvaražugon
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

kako gledate na to?Koliko se vas je odločilo za to varianto?Midva razmišljama v tej smeri,ampak so seveda pomisleki.Dolga doba jeuser posted image stroškov pa še tud nekaj v planu...

Raje to kot najemnina doživljenjsko.


_____________________________

Ne boj se smrti, boj se neizživetega življenja.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hredit-hipoteka
2.9.2008 21:57:48   
nanč
Odplačevat itak moraš. Pa naj bo to obični kredit ali pa hipotekarni.
Se strinjam!Je pa grenak priokus če pomisliš,da ne moreš odplačevati in ti hiška gre...uh me je strah pomislit!!sicer sma kreditov odkar sma na svojem že vajenauser posted image

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hredit-hipoteka
2.9.2008 21:59:21   
nanč
Raje to kot najemnina doživljenjsko.
To pa tak in tak...

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu kvaražugon)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hredit-hipoteka
2.9.2008 22:03:35   
only_me
nanč, mene je tudi stiskalo, ko je notar vse bral... ampak konec koncev, če običlnega kredita ne moreš odplačevat, potem tudi prodaš. Pri hipotekarnem to stori banka, če ti v nekem določenem roku ne dobiš denarja. Ker če bi takoj vzeli.... pol niti povohala ne bi tega kredita :D



(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hredit-hipoteka
2.9.2008 22:06:14   
Anonimen
Sej na hipoteko dobiš itak več kredita. 

(odgovor članu only_me)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hredit-hipoteka
3.9.2008 7:34:03   
abc100
Jest se v to ne bi nikoli spustila. Upam, da se mi res ne bo treba.

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hredit-hipoteka
3.9.2008 7:38:46   
Anonimen
Ne razumem. Večina k pač ni nič dobila na pladnju nas ma kredit za stanovanje in hipoteko. Nč tacga. Če si zračunaš kolk si lahko privoščiš. Midva trenutno plačujeva manj kredita kot bi dajala za najemnino za isto stanovanje ker so v zadnjih letih tako cene šle gor.

(odgovor članu abc100)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hredit-hipoteka
3.9.2008 7:50:16   
Anonimen
Zdaj pa jaz ne razmumem. Kako to misliš "nč tacga"??? Res je kar si napisala, če ti ni dano je to edina možnost, da se do nečesa pride. Ne obsojam ljudi, ki se spustijo v to, smatram da so izredno hrabri, če si to dovolijo. Kot je napisala abc100 pred tabo, upam da se mi v to ne bo potrebno spustiti. Zakaj? Pač ne vidim trenutno situacijo (gospodarsko, politično) tako sigurno, da tega ne bi smatral za tvegano "naložbo". Sicer pa je to stvar osebne presoje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hredit-hipoteka
3.9.2008 8:01:13   
Anonimen
Kako to misliš "nč tacga"???


Pač nč tacga, da niso edini k morjo to narest. Kako pa naj drugače pridejo do stanovanja? Jaz bi bla tud srečna da se mi v to neb blo treba spustit. Sam kaj pa naj druzga? Najemnino plačujem?

Problem je sam k se folk preveč zakreditira. Preko zmožnosti. Na obe plači po možnosti. Treba preračunat kaj si lahko privoščiš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hredit-hipoteka
3.9.2008 8:16:57   
Anonimen
Dolga doba je


Na dolgo dobo prakticno ni kredita brez hipoteke, razen ce je znesek minimalen ali tvoja boniteta odlicna.

Ce nimas zaledja (beri izdatna pomoc druzine ali dediscina) ali zelo visokih dohodkov, je to zelo realna in prakticirana moznost, da do stanovanja prides; nic nenavadnega, skratka.

(odgovor članu nanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hredit-hipoteka
3.9.2008 9:02:56   
NinKa
Ja, nas tut v prihodnje čaka podobna "usoda". Če bomo hoteli imeti svojo streho nad glavo. Pa saj če plačuješ redno najemnino, si že nekako navajen tega.

Ampak mene pa zanima nekaj drugega- ko zadnje čase gledam oglase za hiške oz. stanovanje se sprašujem, kdo si lahko privošči hiške, ki stanejo okoli 250.000 ali še več €. Men se zdi to ful veliko in z normalnimi plačami nedosegljivo. Razen če pol živiš od mleka in kruha, ter krompirove župce.user posted image


Sprašujem se, kdo si lahko privošči takšne hiške kot so npr. naselje lanovo, ko je vrstna hiška stala okoli pol milijona, pa so vse razprodane.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hredit-hipoteka
3.9.2008 14:32:55   
nanč

Sprašujem se, kdo si lahko privošči takšne hiške kot so npr. naselje lanovo, ko je vrstna hiška stala okoli pol milijona, pa so vse razprodane.
Ja to mene tudi zanima!?Mislim,da je vse zakreditirano...

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu NinKa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hredit-hipoteka
3.9.2008 18:41:56   
cukr07
Nažalost je dandanes res tako, da si mladi brez kreditov težko ustvarimo svoj dom. Jaz gledam na to stvar tako kot je že ena pred mano rekla: bolje kredit, kot pa celo življenje plačevat najemnino. Pri kreditu vsaj veš, da bo na koncu tisto za kar ga plačuješ tvoje.

Bi bilo pa fino, da bi še enkrat prišel v veljavo stari ˝Jazbinškov zakon˝ - bi se cene nepremičnin vsaj malo normalizirale.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hredit-hipoteka
7.9.2008 18:17:31   
lea23
midva sva kupila eno izmed stanovanj v naselju lanovo. nismo pa še vseljeni, ker še čakamo na zaključna dela.
je bilo pa tako... mož je najprej imel svojo garsonjero v lj. pa ko sem zanosila sva tisto garsonjero prodala, zanjo dobila nekje zdajšnjih 100.000€. pa sva takrat kupila novogradnjo tukaj v domžalah. dvoinpol sobno stanovanje, kupila sva ga za 120.000 €, opremila sva ga, in tukaj smo zdej vsega skupaj leto in pol. zdaj sva preko nepremičninske agencije že našla nove kupce in prodajna cena stanovanja je 180.000€. že ko so začeli gradit naselje lanovo, sva se enostavno zaljubila v tisto okolje ( imava znance in škofljice ). no pa sva se pozanimala, in odločila za dvoinpol sobno stanovanje ( enaka kvadratura kot jo imamo zdaj, in podobna razporeditev tako da imamo veliko spalnico in otroško sobo ). cena stanovanja je 220.000€. pokrila jo bova z denarjem od tega stanovanja, cca 30.000€ bova pa vzela kredita za ene 10 let.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hredit-hipoteka
8.9.2008 8:50:49   
Olivija
meni se zdi hipotekarni kredit nekaj čisto normalnega, konec koncev se mora banka tudi zavarovati. user posted image

Se ravno odpravljam na ponovno poizvedbo po bankah, baje bo ta teden prišlo gradbeno dovoljenje.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hredit-hipoteka
8.9.2008 9:02:46   
Shuka
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Kako to misliš "nč tacga"???


Pač nč tacga, da niso edini k morjo to narest. Kako pa naj drugače pridejo do stanovanja? Jaz bi bla tud srečna da se mi v to neb blo treba spustit. Sam kaj pa naj druzga? Najemnino plačujem?

Problem je sam k se folk preveč zakreditira. Preko zmožnosti. Na obe plači po možnosti. Treba preračunat kaj si lahko privoščiš.
Ampak, ena oseba ne dobi toliko kredita, da bi si s tem lahko kupili ali ustvarili kaj. Razen, če ima 4000€ plače.

Nekje moraš živeti, če ne gre drugače, vzameš kredit, če vzameš hipotekarnega, dobiš več denarja, je pa res, da je tvoje premoženje bančna last do izplačila.

To vsekakor ni odločitev za čez noč, veliko je tveganja in veliko odrekanja, vendat kdor ne tvega ne profitira. 


_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hredit-hipoteka
8.9.2008 11:10:51   
pupika
V bistvu je hipotekarni in kredit z zavarovanjem en in isti šmoren. Pri zavarovanju pač jamči zavarovalnica in če pride do tega, da ne moreš odplačevati, ti zavarovalnica rubi kar pač imaš. Pri hipotekarnem pa te rubi banka in ne zavarovalnica.Tudi jaz sem bila skeptična glede hipotekarnega, ampak drugače ni šlo, no in imamo hišo v kateri živimo na hipoteko.

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: hredit-hipoteka
8.9.2008 14:15:22   
sazi
če vzameš hipotekarnega, dobiš več denarja, je pa res, da je tvoje premoženje bančna last do izplačila.


Ne, tole pa ni čisto res. Nepremičnina je tvoja last, le v primeru neplačevanja obrokov ima banka pravico da si neplačani del kredita poplača iz vrednosti stanovanja.
Banka oz. lizing hiša je lastnik nepremičnine, če jo kupiš na lizing. Če pa vzameš kredit s hipoteko, pa si še vedno lastnik ti - ko kupac ali graditelj.

Pa tudi v primeru, da ne moreš plačevati obrokov in da banka terja izplačilo hipoteke ne ostaneš kar brez vsega. V najslabšem primeru se nepremičnina proda, banki gre kar ni odplačanega, tebi pa preostanek. Glede na to, da moraš imeti vsaj del kupnine privarčevane, preden ti banka sploh odobri kredit in da se ponavadi ne zafrkneš tako, da že po nekaj meseceih ne bi mogel plačevati obrokov, ti po zgornjem scenariju prodaje še vedno ostane nekaj denarja za kakšno manjšo nepremičnino.

Imam precej velik kredit, ampak vem, da če bi kakrkoli "zagustilo", se nepremičnina še vedno lahko proda, izpala hipoteka in mi ostane še zelo veliko za nakup druge, primerne nepremičnine.

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: hredit-hipoteka
8.9.2008 14:23:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Shuka

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Kako to misliš "nč tacga"???


Pač nč tacga, da niso edini k morjo to narest. Kako pa naj drugače pridejo do stanovanja? Jaz bi bla tud srečna da se mi v to neb blo treba spustit. Sam kaj pa naj druzga? Najemnino plačujem?

Problem je sam k se folk preveč zakreditira. Preko zmožnosti. Na obe plači po možnosti. Treba preračunat kaj si lahko privoščiš.
Ampak, ena oseba ne dobi toliko kredita, da bi si s tem lahko kupili ali ustvarili kaj. Razen, če ima 4000€ plače.

Nekje moraš živeti, če ne gre drugače, vzameš kredit, če vzameš hipotekarnega, dobiš več denarja, je pa res, da je tvoje premoženje bančna last do izplačila.

To vsekakor ni odločitev za čez noč, veliko je tveganja in veliko odrekanja, vendat kdor ne tvega ne profitira. 



Ja, saj zato se pa prej špara a ne.
Mislm ne moreš se kar en dan spomnt da bi mel pa stanvanje, če prej niti jurja nisi bil zmožen pršparat.

(odgovor članu Shuka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: hredit-hipoteka
8.9.2008 15:00:27   
sazi
Ja, saj zato se pa prej špara a ne.
Mislm ne moreš se kar en dan spomnt da bi mel pa stanvanje, če prej niti jurja nisi bil zmožen pršparat.


Gleda na naše različne potrebe in želje so cene bivališč, ki si jih kupujemo zelooo različne. Za večje stanovanje ali manjšo hišo v LJ potrebuješ zelooo velik znesek. Midva sva imela kar precej našparanega, pa še vedno potrebujeva precej velik kredit. Itak, da je treba šparat prej, ampak ampak če bi čakala na nakup nepremičnine s sšaparnjem, bi vejretno prišla do nje nekje, ko bi imela 45-50 let, do takrat bi se pa z otroci stiskala na 45 m2.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: hredit-hipoteka
8.9.2008 20:31:11   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Shuka

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Kako to misliš "nč tacga"???


Nekje moraš živeti, če ne gre drugače, vzameš kredit, če vzameš hipotekarnega, dobiš več denarja, je pa res, da je tvoje premoženje bančna last do izplačila.





To pa spet ni res, to bi držalo, če bi šlo za lizing. Lastninsko pravico ima še vedno kreditojemalec/zastavitelj, banka ima stvarno pravico na tuji stvari in se lahko poplača iz izkupička, če dolžnik dolga ne bo plačal. Je pa tudi že Sazi razložila.user posted image

So pa nama danes zagotovil, da lahko samo on vzame kredit, pa nima 4000 EUR plače.


< Sporočilo je popravil Olivija -- 8.9.2008 20:33:39 >

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?