|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezposelna pred porodom
25.10.2008 19:04:38   
Anonimen
Sedaj sem zaposlena. Pogodba se mi izteče 31.12.2008.  PDP imam 3.2.2009. Ne vem točno, kdaj lahko nastopim porodniško in ker se mi pogodba izteče konec decembra, ali sem upravičena do porodniškega nadomestila.

Hvala za pomoč.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezposelna pred porodom
25.10.2008 19:10:22   
FORZA
Po mojem sklepaš, da ti pogodbe ne bojo podaljšali. Ja sej tko je ponavadi.
Porodniško boš imela, ker se računa dohodek za preteklo leto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezposelna pred porodom
25.10.2008 19:36:44   
onur
Porodniško nastopiš 28 dni pred PDP.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezposelna pred porodom
25.10.2008 19:52:10   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: man_da_rina

Sedaj sem zaposlena. Pogodba se mi izteče 31.12.2008.  PDP imam 3.2.2009. Ne vem točno, kdaj lahko nastopim porodniško in ker se mi pogodba izteče konec decembra, ali sem upravičena do porodniškega nadomestila.

Hvala za pomoč.



Porodniško boš nastopila nekje na začetku januarja, mislim da 6.1. Najboljša varianta ti je, da če ti ne podaljšajo pogodbe, da greš na bolniško nekje sredi dec. Vsekakor moraš biti ob izteku pogodbe na bolniški. Ker potem ti pripada bolniško nadomestilo še za nadaljnih 30 dni, ki ga krije ZZZS. Ti rabiš pa samo za 6 dni in potem je že porodniška. Tako da finančno bo vse ok. Če sem nerazumljivo napisala, mi javi na zs, da ti opišem svoj primer. Tole z ZZZS namreč ve zelo malo žensk, ker jim na zavodu "pozabijo" omenit. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezposelna pred porodom
25.10.2008 20:52:55   
Nončika
Pred iztekom pogodbe si zriktaj bolniško.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezposelna pred porodom
25.10.2008 21:07:22   
želva
Na dan nastpoa porodniške moraš biti zaposlena, ali prijavljena na zavodu in dobivati nadomestilo, ali biti na bolniški. Ne smeš biti samo brezposelna, ker drugače ti pripada minimalka neglede na zadnjih 12 prihodkov. Vem, ker se meni dogaja isto in upam na bolniško.

_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezposelna pred porodom
25.10.2008 21:20:47   
benika
Na dan nastpoa porodniške moraš biti zaposlena, ali prijavljena na zavodu in dobivati nadomestilo, ali biti na bolniški. Ne smeš biti samo brezposelna, ker drugače ti pripada minimalka neglede na zadnjih 12 prihodkov. Vem, ker se meni dogaja isto in upam na bolniško.


Ne, to pa ni res. Če si bila v zadnjih 3 letih najmanj 12 mesecev zaposlena, boš dobila porodniško. Vendar...v obračun se ti vzamejo prihodki zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške. V izračun se vzamejo neto plače, za tiste mesece, ko pa nisi bila zaposlena, pa ti v izračun vzamejo 55% minimalne plače.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezposelna pred porodom
26.10.2008 7:47:55   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Na dan nastpoa porodniške moraš biti zaposlena, ali prijavljena na zavodu in dobivati nadomestilo, ali biti na bolniški. Ne smeš biti samo brezposelna, ker drugače ti pripada minimalka neglede na zadnjih 12 prihodkov. Vem, ker se meni dogaja isto in upam na bolniško.


Ne, to pa ni res. Če si bila v zadnjih 3 letih najmanj 12 mesecev zaposlena, boš dobila porodniško. Vendar...v obračun se ti vzamejo prihodki zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške. V izračun se vzamejo neto plače, za tiste mesece, ko pa nisi bila zaposlena, pa ti v izračun vzamejo 55% minimalne plače.

v kolikor so meni povedali en mesec nazaj, na CSD, moraš biti dan pred popodniško zaposlen. Sicer je bilo o tem govora ne dolgo nazaj . Poiščite link




_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezposelna pred porodom
26.10.2008 8:09:29   
benika
No, jaz pred nastopom porodniške nisem bila zaposlena, pa sem vseeno prejemala porodniško, tako da ne vem, no.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezposelna pred porodom
26.10.2008 10:32:11   
Adelina
jaz

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezposelna pred porodom
26.10.2008 10:38:48   
Adelina
Se opravičujem za prejšnjo sporočilo.
Res je, da če si na dan nastopa porodniške nezaposlen, si pa bil zaposlen v zadnjih treh letih najmanj 12 mesecev, ti pripada porodniška (sem bila 2x tako na porodniški). Se pa ne obračuna glede na dohodke zadnjih 12 mesecev ampak se za osnovo vzame 55% minimalne plače, katera se za vsak mesec delovne dobe v teh treh letih poveča za 2%, vendar ne za več kot 50%. Tako da maximum znese 105% minimalne plače.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezposelna pred porodom
26.10.2008 11:28:40   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: Adelina

Se opravičujem za prejšnjo sporočilo.
Res je, da če si na dan nastopa porodniške nezaposlen, si pa bil zaposlen v zadnjih treh letih najmanj 12 mesecev, ti pripada porodniška (sem bila 2x tako na porodniški). Se pa ne obračuna glede na dohodke zadnjih 12 mesecev ampak se za osnovo vzame 55% minimalne plače, katera se za vsak mesec delovne dobe v teh treh letih poveča za 2%, vendar ne za več kot 50%. Tako da maximum znese 105% minimalne plače.

no, tako so meni razložili, samo podrobnosti si nisem zapomnilauser posted image , zapomnila sem si samo, da bi to zneslo veliko manj od "moje" porodniške


_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezposelna pred porodom
26.10.2008 11:43:30   
benika
Sedaj sem zaposlena. Pogodba se mi izteče 31.12.2008. PDP imam 3.2.2009. Ne vem točno, kdaj lahko nastopim porodniško in ker se mi pogodba izteče konec decembra, ali sem upravičena do porodniškega nadomestila.


Glej, tebi se bodo v izračun vzeli dohodki od decembra 2007 do decembra 2008. Ker si v vseh teh mesecih dobivala plačo, bo tudi porodniška enaka tvoji neto plači (zmanjšana seveda za prevoz in malico).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezposelna pred porodom
26.10.2008 11:47:08   
benika
Se pa ne obračuna glede na dohodke zadnjih 12 mesecev ampak se za osnovo vzame 55% minimalne plače, katera se za vsak mesec delovne dobe v teh treh letih poveča za 2%, vendar ne za več kot 50%. Tako da maximum znese 105% minimalne plače.


Ja seveda se obračuna za prihodke zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške. Če si npr. prejemal 5 mesecev plačo, se ti bo v izračun vzelo teh 5 mesecev, za ostalih 7 mesecev ti bodo pa v izračun vzeli 55% minimalne plače. Če pa npr. zadnjih 12 mesecev plače nisi prejemala in si bila prej zaposlena vsaj 1 leto v zadnjih 3 letih, se ti bo pa za teh 12 mesecev v izračun vzelo 55%  minimalne plače, ki se poveča za tiste 2% za vsak mesec delovne dobe v zadnjih 3 letih.

Komplicirano je, vemuser posted image

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brezposelna pred porodom
27.10.2008 14:22:43   
Adelina

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ja seveda se obračuna za prihodke zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške. Če si npr. prejemal 5 mesecev plačo, se ti bo v izračun vzelo teh 5 mesecev, za ostalih 7 mesecev ti bodo pa v izračun vzeli 55% minimalne plače. Če pa npr. zadnjih 12 mesecev plače nisi prejemala in si bila prej zaposlena vsaj 1 leto v zadnjih 3 letih, se ti bo pa za teh 12 mesecev v izračun vzelo 55% minimalne plače, ki se poveča za tiste 2% za vsak mesec delovne dobe v zadnjih 3 letih.

Komplicirano je, vemuser posted image



Benika, ni res. Tisto o povprečju zadnjih 12 plač in manjkajočih mesecih 55% velja, če si na dan nastopa porodnišlke zaposlen, če ne pa se obračuna po tistem ključu, ki sem ga zgoraj napisala. 2x sem tako dobivala porodniško (sem bila ob nastopu brezposelna), pa mi nikoli ni bilo treba predložiti preteklih plač iz prejšnje službe. Pa brez zamere!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brezposelna pred porodom
27.10.2008 14:59:49   
blaža
je

< Sporočilo je popravil blaža -- 27.10.2008 15:04:29 >

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brezposelna pred porodom
27.10.2008 19:53:29   
sazi
Ne, to pa ni res. Če si bila v zadnjih 3 letih najmanj 12 mesecev zaposlena, boš dobila porodniško. Vendar...v obračun se ti vzamejo prihodki zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške. V izračun se vzamejo neto plače, za tiste mesece, ko pa nisi bila zaposlena, pa ti v izračun vzamejo 55% minimalne plače.


Točno tako. Dan pred nastopom porodniške MORAš biti zavarovana za starševsko varstvo (torej služba ali nadomestilo na zavodu ali bolnišk), da prejemaš porodnuiško glede na tvoje prihodkje 12 mesecev pred nastopom porodniške.
Če na ta dan nisi zavarovana, pa imaš lahko pre 20 let delovne dobe, dobiš porodniško v višini 55% minimalne plače + 2% za vsak dodaten mesec več, kolikor imaš v zadnjih treh letih več delovne dobe od 12 mesecev.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?