|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Možganska kap
17.11.2008 13:38:19   
Lari
Oj.

Imam eno vprašanje. Včeraj se mi je nekaj čudnega zgodilo. Listala sem ene revije, in ko je minilo ene pol urce, sem imela občutek, da imam desni uček solzen in da si ga moram obrisati, vendar je bil uček čisto suh, plesale pa so mi barvne zvezdice, ampak samo pred desnim učem. Na lev uček sem čisto dobro vidla. Potem sem se malo ulegla, se mi je malce vrtelo, potem me je začela glava rahlo boleti, ampak ni bilo nič posebnega, ker imam drugače migrene in sem mislila, da se kaj pripravlja. Kar pa me je potem zaskrbelo pa je, da ene 10 minut nisem mogla povedati, kar sem si v glavi zamislila. Torej, v glavi sem imela, da bi nekaj povedala, pa enostavno nisem mogla tega izustiti, ampak sem ali jecljala ali pa kar nekaj blebetala.
Vse to je trajalo skupaj kakšno urco, potem je bilo pa ok. Le glavobol me še drži, tudi danes, ampak je res rahel.

In sem se res prestrašila, ker sem šla mal na net in sem te znake prebrala pod znaki možganske kapi. ALi ima mogoče katera kakšno izkušnjo? Jaz sem namreč bolj ciljala na migreno. Zdaj sem pa čist prestrašena.

Hvala za pomoč.


_____________________________

Lara in Jan, moja sončka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Možganska kap
17.11.2008 13:53:33   
Lunca1
Jaz bi na tvojem mestu poklicala zdravnika.

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Možganska kap
17.11.2008 14:38:43   
MAŠKA
Torej, v glavi sem imela, da bi nekaj povedala, pa enostavno nisem mogla tega izustiti, ampak sem ali jecljala ali pa kar nekaj blebetala.
Vse to je trajalo skupaj kakšno urco, potem je bilo pa ok. Le glavobol me še drži, tudi danes, ampak je res rahel.


Popolnoma enako sem doživela v zadnjem mesecu nosečnosti. Mislim, da je bila migrena, od takrat se mi nikoli več ni ponovilo. Migrena se je pri meni pojavljala samo v nosečnosti in samo enkrat v tako čudni obliki.
Tudi jaz sem imela čudno pred očmi, nisem mogla iz sebe spraviti besede in tudi nisem znala brati. Bilo je res čudno in tudi jaz sem pomislila na kap.

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Možganska kap
17.11.2008 14:43:32   
Lari
Joj, jaz res upam, da je bila samo migrena.
Prav nervozna sem.
Najbrž bo res treba k zdravniku.

Hvala.


_____________________________

Lara in Jan, moja sončka.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Možganska kap
17.11.2008 14:53:07   
Felicita
lahko da je migrena... sicer pa, za prepoznavo simptomov možganske kapi si pomagaš z angleško besedo FAST, ki stoji za:
Face - če se nasmehneš ti ena stran obraza ostane trda oz. se ti kotiček ustnic povesi
Arms - dvigneš roke pred sebe in ne morš obeh obdržat vzporedno pred sabo
Speech - govor je nerazločen, jecljajoč, nesmiseln
Time - po možganski kapi je pomembno hitro ukrepanje, mislim da je 'okno' nekje med 4-36 ur.

jaz bi sicer stavila na migreno, ampak tisto jecljanje in to je ful sumljivo, tko da vsekakor pojdi k zdravniku.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Možganska kap
17.11.2008 22:10:55   
MAŠKA
Najbrž bo res treba k zdravniku.


Le pojdi k zdravniku in sporoči kaj si izvedela, ker sem jaz takrat isto doživela in me prav zanima kaj ti bo povedal.
Jaz sem to povedala svoji ginekologinji na pregledu in mi je rekla, da če se bo še ponovilo, moram obvezno k nevrologu. Havalabogu, do sedaj se mi še ni...

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Možganska kap
18.11.2008 8:22:37   
cukr07
Tako kot predhodnice ti tudi jaz svetujem da bo najbolje da greš k zdravniku, ker je to lahko znak tako migrene, kot tudi možganske kapi.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Možganska kap
18.11.2008 8:28:16   
Lari
Oj.

No, sem včeraj samo govorila z zdravnico in kaj mi je rekla. Da je to najbrž samo migrena, če pa se še kdaj ponovi, pa moram takoj na urgenco, ker potem je lahko kaj hujšega, torej možganska kap.

Punce, hvala vam vsem za nasvete in upam, da se mi kaj takega ne ponovi več.

Lep dan, Lari.


_____________________________

Lara in Jan, moja sončka.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?