|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako bo tole zgledalo...?
21.5.2005 6:56:56   
petraCBU
Včeraj sem bila na rednem (pri 32 tednih) UZ. Moja dva pikca imata že 1500 in 1700 g :bravo: , kar je menda normalno za te tedne, in tudi vse ostalo štima :) , razen tega, da sta oba v medenični legi, eden više, eden niže, eden bolj spredaj, drugi bolj zadaj. G je rekel, da je tako nemogoče roditi po naravni poti in da mi obeta CR, ker se otročka zaradi "gužve" najbrž ne bosta več obračala in primerneje postavila.
OK, ne bom ne prva, ne zadnja s CR - me pa zanima: a zdaj mirno naprej predem čas, čakam na popadke :zmeden2: , pol grem pa v porodnišnico in mi naredijo CR :zmeden2: ? Ali grem kaj prej tja, se pomenim okrog operacije :zmeden2: in vnaprej vem kako in kaj in sploh ne čakamo popadkov? :zmeden:
Kako je s takim primeri v praksi?
Naslednji pregled imam čez 10 dni in upam, da to takrat vse ok.
LP
P.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kako bo tole zgledalo...?
21.5.2005 8:02:14   
tinatona
Pozdravljena!

Jaz sem bila sicer noseča z enim bejbijem... pa vseeno. Upam da ne zameriš. Jaz sem imela predviden CR zaradi velikega otročka. Carski rez ponavadi naredijo pred PDP (meni npr. so ga ko sem bila noseča 38t 3/7). Tko da boš dobila datum na priprave za CR (ti posnamejo CTG, naredijo UZ, posnamejo EKG - se pogovoriš z internistko, vzaemjo kri za osnovne preiskave), ki trajajo cel dopoldan. Isti dan boš dobla tud datum za operacijo. Mene so naročili pet dni kasneje (priprave sem imela v sredo, v ponedeljek sem bila pa sprejeta). Glede na to da si oseča z dvojčki se ti lahko zgodi da boš sprejeta kak dan prej na odd. za patološko nosečnost in boš potem tam čakala na CR. Na dan op. greš potem zjutraj v porodno, kjer te obrijejo, dajo klistir - potem imaš pribl.eno uro frej (no itak si večino časa na WCju:)). nato se lahko stuširaš in pol te babca odpelje v eno od porodnjih, kjer ti fino umije in razkuži trebuh, ti vstavi kateter in da v mehur barvilo; kateter nato odstrani. Pol pa čakaš na operaterja in anestezista in greš ˝rodit˝. Evo to je to... Velja pa to za ljubljansko porodnišnico.

LP Tina :rozica:

p.s.:Čimlažje okrevanje po CR ti želim. Če te bo še kaj zanimalo, pa lahko pišeš tudi na privat.

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kako bo tole zgledalo...?
22.5.2005 0:29:51   
SOONka
Eno vprasanje, ki morda ne spada sem :ups:
A carski rez boli? Oz ali boli to kar ti prej pocnejo?

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kako bo tole zgledalo...?
22.5.2005 8:09:39   
petraCBU
To bi tudi jaz rada vedela. Kako je s tistimi katetri, barvili in vsem skupaj? :zmeden:
P.

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kako bo tole zgledalo...?
22.5.2005 8:56:18   
gamini

No, za vse skupaj (katetre, barvila)lahko rečem, da je predvsem bolj neprijetno kot boleče. Sama sem 3x rodila s CR, pa se mi je zdelo vsakič lažje.

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 11:36:29   
Anonimen
Mene pa zanima, kako so rojevale ženske včasih, ko še niso delali CR, oziroma takrat, ko niso mogli predvideti CR.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 11:40:29   
Anonimen
Ne, prej čisto nič ne boli. Sicer sem bila jaz že od vsega prej prestanega, preden so se odlčili za CR, čisto koma, tako da se vsega pred narkozo sploh ne spominjam. Ampak po moje so mi katere morali vstaviti že komirani. Torej prej totalno ampak res čisto nič ne boli, nima kaj boleti. Edino pozneje je ene par dni kriza. Ampak okrevanje je pa tudi zelo različno, ene so če hitro O.K.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 11:41:03   
Anonimen
Ja, kako, Meta, umirale so.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 11:43:53   
Anonimen
So, a ne? :zmeden: In otročki najbrž tud :(

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 11:53:29   
kofetek2010
a ve katera kdaj so sploh začeli uporabljat CR? a so bili kakšni posamezni primeri že, kaj jaz vem kdaj? :zmeden2:

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 11:55:45   
Anonimen
Uh, po mojem da drugač je to že blazno stara praksa. Samo da jo danes več uporabljajo.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 12:02:32   
Anonimen
Najbrž so ga najprej začel uporabljat pri caricah, kraljičnah...da jih ni bolelo. :zmeden2: Mogoče zato "carski" rez :zmeden2:

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 12:27:25   
Anonimen
O tem je bilo pa zadnjič že govora. Pa sem pozabila... Grem iskat.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 12:34:32   
nejcko

Mislim, da so na začetku, preden so se "zverzirali" in naučili rano nazaj zašiti, mamo pustili izkrvaveti. Enkrat sem gledala en film.

Groza ...


(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 12:38:18   
Anonimen
Sporočam rezultate iskanja: nisem našla.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Kako bo tole zgledalo...?
23.5.2005 12:40:21   
kofetek2010
škoda, spljišni :( bo drugič boljš 8)

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Kako bo tole zgledalo...?
27.5.2005 16:49:41   
soncece24
Jaz pa sem našla eno stran kjer je carski rez opisan s slikami, pa še video je zraven. Samo na žalost je v nemščini.

Pa slikice priporočam, videa pa rajši ne gledat, če mate slabe želodce ali pa če vas čaka carski res, no mislim, saj ni nič takega, pač celi postopek kaže.



(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Kako bo tole zgledalo...?
27.5.2005 21:02:04   
Anonimen
Ooooo, sem šla zdajle gledat video. Meni se zdi pa prav lepo. Ko dva taka mačkiča ven prilezeta na koncu. Fletno.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Kako bo tole zgledalo...?
27.5.2005 22:52:05   
tinadvojčica
Kam pa moram pogledati ker nimam pojma o nemščini?

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Kako bo tole zgledalo...?
28.5.2005 17:35:49   
soncece24
Splišni, saj konec normalno da je lep - samo ono rezanje prej ni ravno za vsakega.

tinadvojčica - prvi link zgoraj je film, drugi pa so slikice

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Kako bo tole zgledalo...?
28.5.2005 21:55:11   
Anonimen
Ja, ampak konec potem odtehta tisto držanje malo proč od ekrana. Pa jaz sem imela miško skozi na stopu pipravljeno. Mogoče jaz gledam drugače na to, ker sem rodila s CR, pa me zanima, kaj so delali z menoj.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   Kako bo tole zgledalo...?
29.5.2005 9:49:33   
soncece24
Verjetno res. Sicer pa se meni tudi ni zdelo hudo. operacija pač into z najlepšim koncem. Opozorilo sem napisala zato, ker imajo nekatere res rahel želodec, da ne bom potem kaj kriva...

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Kako bo tole zgledalo...?
29.5.2005 21:58:28   
Ajsha
Splišni - o zgodovini carskega reza malo piše tukajle :

http://en.wikipedia.org/wiki/Caesarian_section

In tukajle:

http://www.schwanger-werden.info/schwangerschaft_geburt/geschichte_kaiserschnitts.html

LP!

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Kako bo tole zgledalo...?
29.5.2005 22:19:29   
Anonimen
Aha, no, na to sem mislila, Ajsha, hvala. Se mi je zdelo, da je z Julijem Cezarjem nekaj povezano. Torej lahko da so po njem imenovali CARSKI REZ, ker je bil on na ta način rojen.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   Kako bo tole zgledalo...?
12.6.2005 9:45:32   
k1
cr ne boli, tisto prej je bolj neugodno, kot kaj drugega, boli pa ko :kuza: ko je vsega fertik.....

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?