|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   socialna pomoč, porodniška, s.p
18.4.2009 10:14:44   
mufek
Še jaz bi vas prosila za pomoč. Sem namreč brezposelna samohranilka in sedaj sem še enkrat zanosila z istim partnerjem. S hčerko živiva pri mojih starših v lastni garsonjeri tako, da staršem plačujem najemnino, problem je v tem, da moji starši ne sprejmejo mojega partnerja zato, živiva vsak na svojem naslovu. Ker tudi pri njemu ne moremo skupaj stanovati smo se zdaj odločili, da si najamemo svoje stanovanje. Zdaj me pa zanima, ker sem predkratkim izgubila službo, namreč sem delala preko javnih del in sem vložila zahtevek za socialno pomoč kako naj se prijavimo na novem naslovu vsi skupaj ali je bolje, da se samo jaz prijavim in tako vseeno dobim socialno pomoč? Če se prijavimo skupaj potem verjetno na csd zahtevajo dohodke od mojega partnerja? Moj partner trenutno dela preko javnih del. Kaj pa porodniška ali mi pripada in če ne koliko je starševsko nadomestilo? Še nekaj me zanima kako to gre s preživnino za drugega otroka te sodišče avtomatsko sam pokliče ali morava midva javiti kakšno je zdaj stanje. Namreč me malo skrbi kako bo pol potem, ko se mi izteče porodniška in bom prezposelna ali bom lahko sploh dobila socialno pomoč, verjetno ne, če bomo skupaj na istem naslovu ali se motim?

Še eno vprašanje imam, če mi bo kera znala svetovati. Namreč iz zavoda za zaposlovanje so mi ponudili subvencijo za odprtje s.p.-ja in zdaj ne vem, če se mi to sploh splača glede na to, da bom šla septembra na porodniško in tudi njihovo izplačo bo šele čez 120 dni, do takrat pa mora vsak sam poskrbeti, da si plača prispevke za vsak mesec. Če ostanem na zavodu lahko dobim dvokratno občinsko pomoč za rojstvo otroka, delovno dobo za otroka. Se mi zdi, če odprem s.p., ker še nimam utečenega posla, da bi imela preveč stroškov. Ali ima katera izkušnjo s tem, da je odprla s.p potem šla na porodniško in potem delala za polovični čas? Na zavodu mi ne znajo nič pametnega povedati, se sam sladko smejijo. Verjetno se nas želijo na ta način hitro rešiti.

Hvala vsem že vnaprej za nasvete in komentarje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
18.4.2009 14:44:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mufek
kako naj se prijavimo na novem naslovu vsi skupaj ali je bolje, da se samo jaz prijavim in tako vseeno dobim socialno pomoč?

Prejetje DSP je odvisno od dohodkov celotne družine. Najprej se odloči, ali si enostarševska družina (samohranilka namreč nisi) ali ste dvostarševska družina.
Če se prijavimo skupaj potem verjetno na csd zahtevajo dohodke od mojega partnerja?

Seveda.
Kaj pa porodniška ali mi pripada in če ne koliko je starševsko nadomestilo?

Pripada ti starševski dodatek, ker nisi redno zaposlena (če sem prav razumela).
Še nekaj me zanima kako to gre s preživnino za drugega otroka te sodišče avtomatsko sam pokliče ali morava midva javiti kakšno je zdaj stanje.

Vidva morata to urejati sama. Dokler ne urediš preživnine za 2. otroka, ne boš dobila otroškega dodatka zanj.
Namreč me malo skrbi kako bo pol potem, ko se mi izteče porodniška in bom prezposelna ali bom lahko sploh dobila socialno pomoč, verjetno ne, če bomo skupaj na istem naslovu ali se motim?

Odvisno od partnerjevih dohodkov.
Če ostanem na zavodu lahko dobim dvokratno občinsko pomoč za rojstvo otroka

Nobene 2x-ne pomoči ni. Dobiš običajno občinsko pomoč ob rojstvu otroka.
delovno dobo za otroka

Kaj je pa to?
Se mi zdi, če odprem s.p., ker še nimam utečenega posla, da bi imela preveč stroškov.

Definitivno.

(odgovor članu mufek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
18.4.2009 22:07:37   
ZmajTolovaj
Kar se tiče subvencije, je tako:

na zavodu moraš bit prijavljena 3 mesece, da lahko kandidiraš za subvencijo. Potem greš na eno dvodnevno delavnico obrtne zbornice, kjer ti na kratko razločijo sistem samozaposlovanja, in potem lahko daš vlogo za subvencijo (potrdilo o udeležbi na delavnici je pogoj.)
Subvencija je 4500 evrov in je namenjena pokrivanju prispevkov, nekako ti olajša začetek posla. Če posel imaš, ker če ga nimaš oz. ga ne nameravaš imet, je BV.
Pogoj, da nepovratna sredstva ostanejo nepovratna, je ta, da si s. p. najmanj dve leti, sicer moraš denar vrniti. Prispevke si moraš seveda plačevat takoj, ko odpreš s. p., v tvojem primeru 225 evrov na mesec.
Če dobiš subvencijo, ne moreš potem šaltat na polovični delovni čas, ko končaš porodniško, ker imaš tako v pogodbi. Poleg tega se mi zdi malo neodgovorno od zaposlenih na zavodu, da ti ponujajo subvencijo kot rešitev socialnega vprašanja. To ni šenk od države, samo pomoč je, ki jo pa potem pač vso državi tudi vrneš (v obliki prispevkov).



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 9:41:58   
tinatona
Ja in če ne boš imela letos toliko stroškov, ki bi ti jih priznali, boš naslednje leto plačevala full prispevkov, ker ti bodo teh 4500€ subvencije šteli kot dobiček. Tko da je to dvorezen meč.



(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 9:42:32   
mufek
Opravila sem dvodnevno delavnico, ki je pogoj za subvencijo in na zavodu so mi rekli, da lahko po porodniški javim, da bom koristila krajši čas zaposlitve in s zavodom podpišem en aneks in tako je možna tudi ta varijanta. Aja pa še to predno grem na porodniško moram delati polni delovni čas.
A mogoče kdo ve koliko pa znaša starševsko nadomestilo? Ali je kakšen informativni izračun po katerem si lahko to preko neto izračunam? Ali je kr fiksen za vse enak?

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 9:47:12   
mufek
Ja glede tega imaš prav, sam so nas na delavnici opozorili na to in svetovali naj nam računovodkinja knjiži to subvencijo en del za to leto drug del pa za drugo leto.
Ja sej zato pa zdej vse možne varijante gruntam, če sem nezaposlena mi ne pripada porodniška, če se pa za dva meseca zaposlim kot s.p pa dobim vsaj eno normalno porodniško. Zdaj moram sam še izvedeti kako izračunajo starševsko nadomestilo in potem se odločim kaj bom naredila.

Hvala vsem za odgovore.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 10:15:02   
tinatona
Ne vem če je čist tko. Ker morš bit vsaj 12 mesecev v zadnjih treh letih zaposlena, da dobiš porodniško.

(odgovor članu mufek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 10:26:58   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Kar se tiče subvencije, je tako:

na zavodu moraš bit prijavljena 3 mesece, da lahko kandidiraš za subvencijo.




To NE drži! Za subvencijo lahko zaprosiš takoj.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 13:52:49   
mufek
Ja sej zaposlena sem bila 12 mesecev v zadnjih treh letih.
Za subvencijo je samo važno, da si brezposelen-preverjeno jih je bilo na delavnici toliko privatnikov, ki so sam prekinili za en mesec in na novo odprli sp ali doo sam, da so  to subvencijo dobili.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 14:01:37   
benika
Ne vem če je čist tko. Ker morš bit vsaj 12 mesecev v zadnjih treh letih zaposlena, da dobiš porodniško.


Če je na dan nastopa porodniške zaposlena, prav zako dobiva normalno porodniško. V izračun porodniške pa se vzamejo prihodki zadnjih 12. mesecev. Če kakšen mesec ni bila zaposlena, se ji v izračun vzame 55% minimalne slovenske plače.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 19:37:18   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Kar se tiče subvencije, je tako:

na zavodu moraš bit prijavljena 3 mesece, da lahko kandidiraš za subvencijo.




To NE drži! Za subvencijo lahko zaprosiš takoj.


Ja meni so na zavodu tako rekli. Toliko boljše, če ne.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 19:38:16   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ne vem če je čist tko. Ker morš bit vsaj 12 mesecev v zadnjih treh letih zaposlena, da dobiš porodniško.


Če je na dan nastopa porodniške zaposlena, prav zako dobiva normalno porodniško. V izračun porodniške pa se vzamejo prihodki zadnjih 12. mesecev. Če kakšen mesec ni bila zaposlena, se ji v izračun vzame 55% minimalne slovenske plače.



Jaz sem bila zaposlena 14 dni, preden sem šla na porodniško prvič, pa sem dobila porodniško, je bila pač tista minimalna (230 eur).


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 19:42:47   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: mufek

Ja glede tega imaš prav, sam so nas na delavnici opozorili na to in svetovali naj nam računovodkinja knjiži to subvencijo en del za to leto drug del pa za drugo leto.
Ja sej zato pa zdej vse možne varijante gruntam, če sem nezaposlena mi ne pripada porodniška, če se pa za dva meseca zaposlim kot s.p pa dobim vsaj eno normalno porodniško. Zdaj moram sam še izvedeti kako izračunajo starševsko nadomestilo in potem se odločim kaj bom naredila.

Hvala vsem za odgovore.




Višino porodniške si lahko zračunaš tule
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

Povprečje si lahko zvišaš tako, da si par mesecev nakažeš maksimum prispevkov, kolikor pač lahko.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu mufek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 20:36:36   
copka
IZVIRNO SPOROČILO: mufek

Ja glede tega imaš prav, sam so nas na delavnici opozorili na to in svetovali naj nam računovodkinja knjiži to subvencijo en del za to leto drug del pa za drugo leto.
Ja sej zato pa zdej vse možne varijante gruntam, če sem nezaposlena mi ne pripada porodniška, če se pa za dva meseca zaposlim kot s.p pa dobim vsaj eno normalno porodniško. Zdaj moram sam še izvedeti kako izračunajo starševsko nadomestilo in potem se odločim kaj bom naredila.

Hvala vsem za odgovore.



To ne bo drzalo. Dobis sorazmerno porodnisko, ker nisi delala 12 mesecev skupaj (ne vem kako je z javnimi deli, samo ce si sedaj brezposelna, bos verjetno za ta cas imela upostevano samo 55% min. place). Torej se ti stejejo prispevki za dva meseca 225€, za ostale pa 55% od min. place. In verjemi, da to ni veliko. Jaz imam sp ze 9 mesecev, pa bom dobila porodniske manj kot 400€.

Sp- ne vem ce se ti res splaca, ker kaj bo pa po porodniski delala? A si samo placevala prispevke? Od cesa bos pa zivela? Ce ne bos delala 2 leti z sp, bos morala vrniti subvencijo. edino ce znas kaj delat in potem to dejavnost zalaufas z s.p.-jem. 

Starsevsko nadomestilo je okoli 190 € (ce misliva isto stvar) in naj bi bil fiksni znesek.

(odgovor članu mufek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 22:11:13   
tinatona
Ja, pa tud ni nujno da boš subvencijo dobila, ker ko porabijo budžet za subvencije jih ni več. Na to so mene ravno prejšnji mesec opozorili, da ni nujno da jo dobim. Se pa nanjo čaka tri mesece in vprašanje če boš dovolj hitra... No samo meni je vseeno al jo dobim al ne.

LP

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 22:24:22   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: copka
Starsevsko nadomestilo je okoli 190 € (ce misliva isto stvar) in naj bi bil fiksni znesek.


Starševsko nadomestilo je v bistvu porodniško nadomestilo, tisti, ki do le-tega niso upravičeni, pa dobijo t.i. "starševski dodatek", ki je res fiksen znesek v višini okoli 190 eur.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
19.4.2009 22:28:06   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: benika
Ne vem če je čist tko. Ker morš bit vsaj 12 mesecev v zadnjih treh letih zaposlena, da dobiš porodniško.


Če je na dan nastopa porodniške zaposlena, prav zako dobiva normalno porodniško. V izračun porodniške pa se vzamejo prihodki zadnjih 12. mesecev. Če kakšen mesec ni bila zaposlena, se ji v izračun vzame 55% minimalne slovenske plače.


Jaz sem bila zaposlena 14 dni, preden sem šla na porodniško prvič, pa sem dobila porodniško, je bila pač tista minimalna (230 eur).


Ja - tu gre za ALI - ALI: ali da si zaposlena na dan nastopa porodniške, pa ni važno, koliko časa že, ALI (če na dan nastopa porodniške nisi zaposlena), da si bila zaposlena najmanj 12 mesecev v zadnjih treh letih.

Če ne izpolnjuješ ne enega ne drugega pogoja, pa namesto starševskega nadomestila dobiš starševski dodatek, ki je fiksen znesek.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
20.4.2009 10:35:37   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: copka


To ne bo drzalo. Dobis sorazmerno porodnisko, ker nisi delala 12 mesecev skupaj (ne vem kako je z javnimi deli, samo ce si sedaj brezposelna, bos verjetno za ta cas imela upostevano samo 55% min. place). Torej se ti stejejo prispevki za dva meseca 225€, za ostale pa 55% od min. place. In verjemi, da to ni veliko. Jaz imam sp ze 9 mesecev, pa bom dobila porodniske manj kot 400€.



Ja to je pa odvisno, koliko prispevkov si plačaš - jaz imam sp pol leta, pa si zadnje tri mesece pač plačujem več prispevkov, da si zvišam povprečje.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
20.4.2009 10:39:49   
copka
zmaj tolovaj,

saj sem tudi v primeru napisala, da so prispevki 225€- torej minimalni. In jaz si vec kot teh ne morem placevat. Je pa tudi res, da ce si jih enkrat zvisas, je pac skoraj nemogoce iti spet v nizji razred, tudi vrtca vec placas, itd. Jaz pa nimam sp odprt samo zaradi porodniske, ampak je to moja sluzba.

Pa tudi na eni podobni debati sem prebrala, da je tiste subvencije ravno dovolj za placevanje min. prispevkov za dve leti, ce ne mislis drugega delat.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
20.4.2009 12:17:31   
ZmajTolovaj
To je res, tisti, ki ne mislijo nič delat,  bojo imeli subvencije lih za dve leti prispevkov pokrivat. Res je tudi, da pač plačaš, kolikor lahko - jaz pač zdaj izkoriščam subvencijo, da si lahko več prispevkov plačam, ker sem imela prvič minimalno porodniško in vem, da ni bilo ravno fajn, zato si zdaj višam povprečje s prispevki.

Razred, v katerega padeš, je pa odvisen od dohodka, ne od prispevkov, a ni tako? Se pravi če jaz v celem letu dobim 12.ooo eur, bom v 2. razredu, pa tudi če si zdaj plačujem maksimum.
Za vrtec pa ne vem, kaj upoštevajo, ker nam ga še ni ratalo dobit. Čakam na odločbo user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
21.4.2009 9:47:53   
copka
za prispevke mislim, da se ne spreminja. Ker jih veliko jambra, da so npr. eno leto imeli ful dobicka in so pac naslednje leto padli v visji razred, potem pa imeli ful manj prometa pa jim jih niso znizali, tako da so tezko placevali tudi prispevke, ki so jih prej placevali. No, ampak ti bos vmes na porodniski. Mah, ne vem.
No, jaz zase vem, da bom verjetno sla potem na 4 urni delavnik, ker se mi bo bolj splacalo.

mufek- sem razmisljala. Saj ce si v zadnjih 3 letih delala 12 mesecev, potem sploh ne rabis odpirat sp. al pa mi povejte v cem je zdaj fora? 

< Sporočilo je popravil copka -- 21.4.2009 9:49:48 >

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
21.4.2009 9:48:56   
copka
sem se podvojila

< Sporočilo je popravil copka -- 21.4.2009 9:49:25 >

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: socialna pomoč, porodniška, s.p
23.4.2009 9:02:19   
mufek
Fora je sam ta, da dobiš porodniško le v primeru, ko vlagaš vlogo, da si zaposlena. Tudi na csd so mi svetovali naj me kakšen zaposli samo za en dan, da dobim porodniško, ker se mi bolj splača kot pa, če ostanem brezposelna.
Tole so mi povedali na csd:
Če si brezposelna dobiš starševsko nadomestilo, ki je fiksen za vse enak 190 eu.
Če si delala v zadnjih treh letih vsaj 12 mesecev in si sedaj brezposelna, ko vlagaš vlogo dobiš 55% min. plače+ 24% min. plače (za vsak mesec še 2%)=približno okol 470 eu
Če si delala v zadnjih treh letih vsaj 12 mesecev in vmes, ko si brezposelna ti vzamejo v račun 55% min. plače, sam merkati moraš, da, ko vlagaš vlogo, da si zaposlena in lahko te zaposli tudi za en dan kdorkoli.
To je zaenkrat vse kar sem uspela izvedeti na csd, je pa čist odvisen od posameznika zato se kr splača iti tja vprašati so prijazni in ti vse trikrat razložijo.

Upam, da bodo teli podatki koristni še kateri nosečnici.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?