|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Upam, da ta odločitev ne bo potrebna nikoli, ...
4.5.2009 20:55:58   
rija
Če bi s svojim življenjem rešile življenje svojega otroka.

Bi?
Ne bi?



_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:00:37   
alička
user posted image
Provociraš?

Itak bodo vse odgovorile, ja seveda.
Upam, da nikoli ne bom v taki situaciji in če bi lahko s tem rešila otroka, bi seveda ga.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:02:06   
rija
sploh ne.

globoko razmišljam.

pa še en film, sicer ne na točno to temo, mi prihaja v misli.....sophies choice....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:03:36   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Če bi s svojim življenjem rešile življenje svojega otroka.

Bi?
Ne bi?



Pricakujes en sam odgovor - ne bi???



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:03:59   
alička
Whoopi pa Oprah, ane? Spomni me malo na vsebino.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:05:31   
rija
ne, pričakujem mnenja od zanositve naprej...

ne, ni oprah, bila je meryl streep, ki se odloča za enega od svojih otrok.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:07:17   
Anonimen
Ne, ne bi.
Zivljenje ima svoja pota in nisem jaz tista, ki bo odlocala, kdo ima vecjo pravico ziveti.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:08:21   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ne, pričakujem mnenja od zanositve naprej...

ne, ni oprah, bila je meryl streep, ki se odloča za enega od svojih otrok.....user posted image


Pol sem pa nekaj zamešala, grem guglat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:12:34   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ne, ni oprah, bila je meryl streep, ki se odloča za enega od svojih otrok.....user posted image


Ona ni mogla dat svojega zivljenja za otroka, ona se je morala odlocit med fantkom in puncko...mal druga dilema se ti ne zdi? Prvo je odlocitev ali bos resil otroka z darovanjem sebe, drugo pa je resit enega otroka s tem da drugega posljes v smrt.

Btw. Meryl Streep je v enem intervjuju dejala, da filma nikoli ni v celoti videla in da je bilo snemanje tega kadra najtezja stvar, ki jo je kdaj posnela...pa vsi vemo, da je posnela res velik filmov.

Moje mnenje: odlocitev ves, ko si pred njo postavljen, in nic prej.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:16:42   
benika
Če bi bila postavljena pred tako odločitev med samo nosečnostjo, potem bi definitivno izbrala svoje življenje.

Če pa bi se šlo za že rojenega otroka, potam pa.....ne vem. Priznam. Odvisno od situacije. Če bi ga kdo želel poškodovat, bi stopila predenj. Ne vem, res ne vem. Težke odločitve so to.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:19:03   
gita10
Kljub svoji sebičnosti bi ker bi brez njega življenje izgobilo smisel posebej z mislijo, da bi mu lahko rešila življenje. In to je tudi edino bitje na tem svetu za katero bi zamenjala svoje življenje.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:22:24   
amaya
Ja jaz sem podobnega mišljenja kot Gita...ne vem kako bi lahko potem naprej živela, ker verjetno bi živela z enim velikim občutkom krivde, da o žalosti ne govorim. Je pa kar težko vprašanje...

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:25:53   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: rija

ne, ni oprah, bila je meryl streep, ki se odloča za enega od svojih otrok.....user posted image


Ona ni mogla dat svojega zivljenja za otroka, ona se je morala odlocit med fantkom in puncko...mal druga dilema se ti ne zdi? Prvo je odlocitev ali bos resil otroka z darovanjem sebe, drugo pa je resit enega otroka s tem da drugega posljes v smrt.


ne, saj nisem rekla, da je isto.

da razmišljam o takih težkih odločitvah....in tista se mi je zdela tudi zelo težka.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:25:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Če bi s svojim življenjem rešile življenje svojega otroka.

Bi?
Ne bi?




To je pa malo pregloboko filozofiranje zame za mesec maj......sicer se pa niti oktobra ne ubadam s takimi vprašanji, še manj pa iščem odgovore nanje......



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:28:49   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Kljub svoji sebičnosti bi ker bi brez njega življenje izgobilo smisel posebej z mislijo, da bi mu lahko rešila življenje. In to je tudi edino bitje na tem svetu za katero bi zamenjala svoje življenje.


Lepo napisano.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:30:05   
resnično srečna
v bistvu se nas je kar nekaj moralo odločiti...ko sem se odločala ali grem po nuhalni 1:317 delat še amnio...je bila večja verjetnost, da bom otroka izgubila zaradi postopka kot pa da bi imel dawna...

z možem sva sedela in tehtala...in se v bistvu odločila da bova sebična...da raje izgubiva otroka, kot da imava nekoga z Downom...

ne me razumeti narobe...ti otroci so ljubki in srčki in veliko vračajo...mi2 pa...jaz sem imela eno čudno diagnozo, bolezen so odkrili v nosečnosti...mož ima nad 40 let...koliko časa bi lahko skrbela za tega otroka kvalitetno???...vemo pa da potrebujejo pomoč celo življenje...

in sva naredila amnio...takrat se nama je to zdelo normalno...danes imava hčerkico...normalno...le od rojstva ugotavljajo, da slabše sliši...koliko ne vem...

usoda naredi svoje...

in v življenju nas čaka veliko odločitev...nekatere so prekleto težke...

 


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:37:25   
benika
le od rojstva ugotavljajo, da slabše sliši...koliko ne vem...


Koliko je pa stara tvoja pupika? Ker moj pikec ravno tako ne sliši dobro, vendar nam so zelo hitro ugotovili koliko sliši oz. ne sliši. Lahko mi pišeš tudi na ZS.

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 21:49:05   
Anonimen
Rija, a nisi ti to že enkrat razmišljala....user posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 22:19:27   
čebelca2
jst mislim tako kot je že ena napisala (ne vem točno katera) - vedela bi ko si v tej situaciji. mislim da stvari niso nikoli črno/bele, v smislu da/ne. kako bi se odločila tik pred porodom da te vprašajo ali ti ali otrok? hm, sigurno je razlika, če si mama samohranilka in veš da otrok ne bo imel nikogar ki bi zanj skrbel, po drugi strani pa da imaš partnerja, stare starše na voljo se sigurno lažje odločiš za njegovo življenje. drugače pa čist tko, je zelooooo malo verjetnosti da te nekoč postavijo pred dejstvo al ti ali tvoj otrok???! če pa bi že prišlo do tega, pomoje odgovora nebi iskala na nobenem forumu, ker bi ga vedela takoj. mislim da ima (skoraj) vsaka mati otroka raje kot svoje življenje. težka tema. raje razmišljaj o pozitivnejših stvareh in glej komedije, drame imamo že tko vsak dan. moje mnenje...

lep večer

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
4.5.2009 22:21:18   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tancy

Rija, a nisi ti to že enkrat razmišljala....user posted image


čisto možno. se ne spomnim. mam vsake toliko kak blek out.

zdaj se spomnim.....sem v enem članku napisala.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
5.5.2009 1:04:18   
nejcko
Se strinjam s tisto, ki je napisala, da bi se odločila, ko bi stala pred odločitvijo. Je vedno preveč če-jev vmes in situacije so si preveč različne, da bi človek lahko dal en tak splošen odgovor.

Tista Sophijina odločitev ... jaz tudi dostikrat pomislim na ta film in me tako stisne, da ne znam povedati ... upam, da mi nikoli ne bo potrebno sprejemati takih ali podobnih odločitev; mi je bilo za vse življenje  dovolj, ko sem se morala v nosečnosti odločiti med obdržati/ne obdržati otroka.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
5.5.2009 8:42:00   
lenika
Če bi imela samo enega otroka, bi brez pomišljanja dala svoje življenje za življenje svojega otroka. Če bi imela pa več majhnih otrok, pa bi mislila tudi na njih, oziroma, kaj bo z njimi.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
5.5.2009 8:54:52   
Anonimen
In na to vprašanje naj bi se odgovorilo z "da" ali "ne"? Ja, šur, sploh tako udobno zleknjeni v (ne)udobne pisarniške stolčke, s polno ritjo vsega na toplem bomo vključili naš racio in ga ujeti v vsemogočnosti civilizacijskih vrednot povprašali kako bi naš instinkt reagiral v okoliščinah razčlovečenja. Dokler se človek ne sreča z lastnim samoohranitvenim nagonom je popolnoma neumestno debatirati o takšnih vprašanjih.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
5.5.2009 10:10:52   
Zanica
Jaz bi apsolutno dala življenje za otroka. Ker v trenutku ko je tvoj otrok ogrožen reagiraš instiktivno in ga zaščitiš. Drugače se mi zdi da je podobna tema bila že prej.

Če bi pa jaz bila noseča in bi prišlo do situacije ali otrok ali jaz....sploh nočem razmišljati o tem-meni se zdi da je to tisto kaj kopka matere, kaj bi bilo če bi bilo, otrok je živ, ampak še vedno ga ne poznaš... Čeprav je v trebuhu, je živo, nedolžno bitje... In pol si ne predstavljam občutkov ubogih mater ki so se takrat morale odločiti....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Upam, da ta odločitev ne bo potrebna niko...
5.5.2009 10:14:04   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

In na to vprašanje naj bi se odgovorilo z "da" ali "ne"? Ja, šur, sploh tako udobno zleknjeni v (ne)udobne pisarniške stolčke, s polno ritjo vsega na toplem bomo vključili naš racio in ga ujeti v vsemogočnosti civilizacijskih vrednot povprašali kako bi naš instinkt reagiral v okoliščinah razčlovečenja. Dokler se človek ne sreča z lastnim samoohranitvenim nagonom je popolnoma neumestno debatirati o takšnih vprašanjih.


Eh... neumestno ali obratno, jaz kot mama sem prepričana v to da bi dala svoje življenje za svojo hčerko. Edin dvom bi bil v primeru v mojem prejšnjem postu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?