|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:07:30   
Anonimen
Vedno kadar srečam kako sodelavko ali znanko mi vsaka reče,da se mi ne splača delat po 4 ure po porodniški.Delam v trgovini in sem se odločla,da izkoristim možnost 4 urnega delavnika zaradi otroka.A je to res tak brezveze?Vsaka reče,da se tud za 4 ure moram prpelat na šiht,da se v bistvu mi ne bo nč poznal pri odsotnosti od domauser posted image
Imam že vse urejeno,ker začnem že 25.5 delat.
Vem,da za sebe najbolj vem,ampak me vseeno zanima kaj si o tem mislite vi??
Je to pametno izkoristit ali ne?
Hvalauser posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:09:14   
Anonimen
eh fouš so tiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:11:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

eh fouš so tiuser posted image

Dej ne heci se,to so resne zadeveuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:11:39   
Rubin.
Meni se pa zdi 4 urni delavnik idealen. Prideš malo med ljudi, pa še veliko časa ti ostane za vse ostalo, npr. lahko nakupiš, pospraviš, skuhaš ipd. medtem ko je otrok v vrtcu, popoldan pa se posvetiš otroku, greš na sprehod, pač kaj te je volja, ker imaš že vse poštimano.

Jaz bi delala tako, če bi imela možnost.

Sicer pa itak veš, da je najbolj pametno poslušati sebe kaj ti srce in pamet veli. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:13:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

eh fouš so tiuser posted image

Dej ne heci se,to so resne zadeveuser posted image


ja sj resno mislim...ti boš šla po 4ih urah domov, one bojo pa še enkrt tolk mogle oddelatuser posted image vsakič k boš šla domov se bojo požrle od foušijeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:14:07   
muki1
Ja itak se moraš pripeljati tudi za 4 ure. Ampak dobiš prevoz plačan enako, kot če bi šla za 8 ur.
Mene take pripombe ko ti folk kar nekaj brezveze tupi gredo na jetra.

Edino če sama vprašaš za nasvet, pa ti pač rečejo, da se ne splača. To je pač njihovo mnenje. Splača....itak delaš za pol plače, to pa tako ali tako sama veš in si najbrž naredila kalkulacijo, kako vam bo v družinskem proračunu šlo skozi in čemu se boste odpovedali na račun manjka. Če se bo potrebno odpovedovati, seveda.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:14:19   
rija
seveda so ti fauš.

pa kaj se ti brigaš za to, kaj one menijouser posted image

a morajo one preživeti z manj denarja, plačati tvoje položnice, dati kos mesa v pisker?

in 4 urni delovnik je prekrasen.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:14:46   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Meni se pa zdi 4 urni delavnik idealen. Prideš malo med ljudi, pa še veliko časa ti ostane za vse ostalo, npr. lahko nakupiš, pospraviš, skuhaš ipd. medtem ko je otrok v vrtcu, popoldan pa se posvetiš otroku, greš na sprehod, pač kaj te je volja, ker imaš že vse poštimano.

Jaz bi delala tako, če bi imela možnost.

Sicer pa itak veš, da je najbolj pametno poslušati sebe kaj ti srce in pamet veli. user posted image

user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:19:10   
t5t6
Jaz sem dela po 6 ur, pa še kako se splača, tiste dve uri, ki sem jih imala v rezervi sta zalta vredni. Zjutraj ni panike, pelješ se v službo, ko je kaos mimo, popoldan greš iz službe, ko še ni gužve in če greš v trgovino tudi tam ni gužve in vse  steče hitreje. Po otroke sem šla malo prej veliko več smo imeli od popoldneva. Sedaj pridemo od 16.30, dokler pojemo kosilo in malo pospravimo je 18 ura, kmalu čas za večerjo. Ti kar delaj po štiri ure in pusti sodelavke, ki so tu fouš.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:25:59   
špelin@
Itak da ti zavidajo user posted image

Verjemi, 4 ure se krepko poznajo. Sem delala na 4 ure in ti povem, da sem uživala user posted image
V 4 urah si ravno ves čas fino skoncentriran in res na polno delaš, potem pa imaš še ogromno časa za družino

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:26:33   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Meni se pa zdi 4 urni delavnik idealen. Prideš malo med ljudi, pa še veliko časa ti ostane za vse ostalo, npr. lahko nakupiš, pospraviš, skuhaš ipd. medtem ko je otrok v vrtcu, popoldan pa se posvetiš otroku, greš na sprehod, pač kaj te je volja, ker imaš že vse poštimano.

Drži.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:27:36   
Vijoličarka
Z leti se je treba počasi naučiti, da nas mnenja drugih ne prizadenejo. Nikjer ne piše, da če oni mislijo, da je nekaj dobro, slabo ali brez veze ZATE, da je temu tudi res tako. Oni ne živijo tvojega življenja, ampak ga živiš ti.

Mogoče pa je, vsaj pri sodelavkah, v ozadju kaj drugega. Časi so težki in delodajalci že zelo dolgo stiskajo pri zaposlenih in morda sodelavke mislijo, da bodo zato, ker boš ti samo štiri ure tam, morale več delati.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:34:55   
ninocka
Jst sem delala po 6 ur, zjutraj smo se skupaj pripeljali, po sluzbi sem sla pa v trgovino v miru, si kaj pogledala, pol pa po tamala in mojga in domov. Pa smo bli nekaj cez 16 vsi doma in uzivali.  Ko sem zacela z 8urnim delavnikom,  smo pa domov hodili sele okrog 17:30, ker smo morali prej vsi skupaj v trgovino, pa po tamale smo sli kasneje...
Pozna se ze 1 ura, ce delas manj...




_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:40:29   
Belika
Jaz mislim, da v kolikor ti v finančnem smislu odgovarja delati po 4h - zakaj pa ne. Prevoz dobiš povrnjen ne glede na to ali prideš za 4 ali za 8 ur... imaš pa na dan točno 4 ure več časa, ki ga boš lahko posvetila otročkom user posted image

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 13:45:06   
Anonimen
Hvala punceuser posted image ,glih to sem hotla slišatuser posted image
Fora je v tem,da sem prva,ki se je odločla za to.Sem pa danes srečala ravno sodelavko,ki je noseča prvič,se mal menva in beseda nanese tud na to.Ona seveda strogo proti 4 urnemu d.Pa reče,da bo ona imela sam zjutri otroka v vrtcu,popoldan ga bo tašča pazla.Sej zdej ji je lahk to govort,pol bo pa vidla,da bo drgač študirala.Če bi mojo hčerko dala v vrtec bi itak bla ob kakih 250 e.Zdej,ko pa bom delal po 4 ure bom pa tud približn tok manj plače dobla,tak da mislim,da sem se prav odločlauser posted image

(odgovor članu t5t6)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 14:00:00   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: muki1
Ja itak se moraš pripeljati tudi za 4 ure. Ampak dobiš prevoz plačan enako, kot če bi šla za 8 ur.
Mene take pripombe ko ti folk kar nekaj brezveze tupi gredo na jetra.

Točno tako. Posebno je pomemben ojačani tisk. user posted image  Gredo mi na jetra in vse notranje organe.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 14:32:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: muki1
Ja itak se moraš pripeljati tudi za 4 ure. Ampak dobiš prevoz plačan enako, kot če bi šla za 8 ur.
Mene take pripombe ko ti folk kar nekaj brezveze tupi gredo na jetra.

Točno tako. Posebno je pomemben ojačani tisk. user posted image  Gredo mi na jetra in vse notranje organe.

Ha ha ha ha ,dober si to napisala.user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 14:47:05   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Meni se pa zdi 4 urni delavnik idealen. Prideš malo med ljudi, pa še veliko časa ti ostane za vse ostalo, npr. lahko nakupiš, pospraviš, skuhaš ipd. medtem ko je otrok v vrtcu, popoldan pa se posvetiš otroku, greš na sprehod, pač kaj te je volja, ker imaš že vse poštimano. 

strinjam se... zame je tudi to idealno. nisi ves čas doma, si med ljudmi, hkrati pa imaš čas za svojega otroka in druge obveznosti. fantastično user posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
6.5.2009 14:49:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 15:02:43   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: žanka


Je to pametno izkoristit ali ne?
Hvalauser posted image user posted image


če ti finančno ni "v škodo" in če nimaš/ne želiš varstva pol je več kot pametno izkoristit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 16:51:15   
felicia
Jaz bom neki napisala pa pluvite derte se itd.

No prvo se mi zdi, da je to stvar posameznika, da se odloči ali bo to pravico izkoristil ali ne.
Če pa jo že koristi pa se mi zdi, da bi bilo prav tako, da se potem določi tako, da je otrok recimo največ 5 ur v vrtcu, da je cena vrtca seveda manjša v skladu z urami, ker je ta skrajšani delovnik mislim, da namenjen temu, da se starš z otrokom ukvarja.
No to je samo moje mnenje.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 17:40:11   
Anonimen
Je to pametno izkoristit ali ne?


Ce imas moznost, vsekakor.

Jaz sem tudi razmisljala o tej varianti, ampak 6 ur na teden. Samo ker se ne stempljamo, bi se to v praksi obrnilo v efektivnih osem. To je bila edina ovira, ki sem jo videla takrat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 18:08:48   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Meni se pa zdi 4 urni delavnik idealen. Prideš malo med ljudi, pa še veliko časa ti ostane za vse ostalo, npr. lahko nakupiš, pospraviš, skuhaš ipd. medtem ko je otrok v vrtcu, popoldan pa se posvetiš otroku, greš na sprehod, pač kaj te je volja, ker imaš že vse poštimano. 

strinjam se... zame je tudi to idealno. nisi ves čas doma, si med ljudmi, hkrati pa imaš čas za svojega otroka in druge obveznosti. fantastično user posted image



Enako.user posted image user posted image


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 20:14:57   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

Jda bi bilo prav tako, da se potem določi tako, da je otrok recimo največ 5 ur v vrtcu

Samo iz radovednosti - kako bi pa ti to zrihtala v primeru, da se mama vozi v službo, ki je eno uro oddaljena od kraja bivališča (v prometni konici pa vsaj še 15 minut več)?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 20:16:43   
caillou
Če si le lahko privoščiš, je to največ kar lahko narediš za svojega otroka. Meni je bil polovični delovni čas majka!! 

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?