|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 12:41:01   
Sibil_
In prosim vas, ki ste verjetno izkušene v obeh smereh (kot stanodajalec in stanojemalec) za nasvete.
Od poznanih nihče ne rabi najema, torej moram dat nekomu, ki ga ne poznam.
Na kaj pazit pri pogodbi, kako se zavarovat za primer neplačila, da jih lahko hitro ven vržem (pogodba naj bi bila za dolgi rok, iščem resne najemnike)?user posted image
Za stanje vem, da moram poslikat stanovanje pred njihovo vselitvijo in narediti opis stvari in naprav, še kaj drugega?Aja, pa račune tudi vem da je treba poravnat itn.?

Res prosim za kakšen dober nasvet, lahko tudi na zs.

Hvala vnaprej vsem!user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 14:03:16   
Anonimen
Moja mama je vse to zaupala nepremičninski agenciji. Provizija je bila mislim da polovica zneska najemnine in provizijo plača najemnik.

Uredijo ti slike, pogodbo (ki jo lahko jasno modificiraš) ter najdejo primerne kupce (ti poveš kakšne najemnike želiš - študente, upokojence, zaposlene, družine brez otrok ali z majhnimi otroci, itd.).

V agenciji se lahko tudi pozanimaš kako prihodek prijaviš pri dohodnini (mislim da te dajatev pride vse skupaj ena najemnina na leto).

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 14:10:23   
tinatona
Kje ga boš pa oddajala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 14:14:34   
vanilla
Sibil, imaš ZS

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 15:31:18   
Sibil_
Vanilla, tenk you, imaš odgovor, Tinatona-Koper center.
Ma problem ni najt najemnika, problem je najt zanesljivega najemnika, ki bo dejansko plačeval najemnino in pazil na stanovanje.
Pa tudi študentov bi lahko dala noter kolikor bi hotela, samo jim ne zaupam, da bodo pazili na stanovanje in opremo.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 17:41:20   
Čebel@
na eni drugi temi sem prebrala da se MILLENA ukvarja z oddajanjem stanovanj in predvidevam da ne bo imela nič proti če se obrneš nanjo

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 17:44:12   
Moyca_
najemna pogodba v notarskem zapisu, 3 mesečna varščina,...
Mi imamo na egnciji kar ogromno pogodb zadnje čase v notarskem zapisu z neposredno izvršljivostjo

< Sporočilo je popravil Moyca RR -- 13.3.2010 17:45:06 >

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 20:09:47   
Sibil_
Moyca-kaj se mi splača it k notarju sklenit to pogodbo al kako?Mi lahko pošlješ en primer tega in seveda napišeš, kdo lahko tako pogodbo sestavi?

Neposredna izvršljivost verjetno pomeni da se ni treba tožit po sodišču?

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 20:17:33   
Moyca_
rabiš eno dobro pogodbo, ki ti jo sestavi vsak pravnik, mora biti z zakonskimi roki, če ni potem ne velja v notarskem zapisu.
Potem mi pogodbo pošljem na mail notarju, da oni naredijo zapis (bolj rečeno vstavijo tiste črte notri user posted image ), notar na naroku pogodbo obema strankama prebere. Pri notarju te stane tole še cca. 150 € (odvisno od strani)
Ampak se s tem ni potrebno tožit in podobno.


(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 20:18:20   
Moyca_
ti pošljem ja, samo jo moram predelat, da ti ne pošljem kakšnih podatkov

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 20:20:19   
Kerensa*
Še meni en izvod, prosim (na lisicka.dada@gmail.com). Hvala. user posted image

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stanovanje-bom oddala
13.3.2010 20:53:04   
marta82
A bi lahko jaz tudi dobila en izvod. Prosim, prosim.user posted image Ti pošljem na zs mail.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 11:28:26   
babylove
Svetujem ti DOBRE ŽIVCE! In študente, kjer sklepaš kratkoročno pogodbo in si sigurna, da bodo najkasneje čez leto dni šli ven, če so slučajno neplačniki.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 13:26:34   
Sibil_
Babylove-jaz pa bi raje na daljši rok dala v najem, pa da vem da mi bodo čuvali stanovanje. Opremlejno je z dobrim pohištvom in ne bi rada, da mi študentje to uničijo.
Pa tudi okoli so takšne izkušnje, da so študentje slabi najemniki-verjetno je pa to odvisno, kako naletiš.

Mojca-prsim kopijo pogodbe na mail babyvacslovenija@gmail.com.

Hvala vsem!

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 13:50:24   
babylove
Glej, tako je. Pri oddaji v najem ne boš vedela, kakšen je človek, če ga ne poznaš (pa tudi pri poznanih si lahko na koncu koncev neprijetno presenečena). Ali je reden plačnik ali zamuja ali plača tretjino ali pa nič. Ali čuva stvari, je skrben itd. Včasih so krasno oblečene dame z negovanimi nohti in urejeno frizuro za domačimi vrati svinje. Sem oddajala stanovanje, ne govorim v tri dni. In če naletiš na takšno 'svinjo', ki tudi plačuje ne, je tudi ven ne boš spravila 1,2,3. In tudi ko bo 1x zunaj, bo tvoje stanovanje neurejeno in denarja za nazaj ne boš videla.
Zato so najbolj varni najemniki študentje. Zakaj bi ti pa ravno študentje uničili stanovanje, en par brez otrok in z dvema psoma pa ne?

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 15:29:45   
Sibil_
Problem pri študentih je tudi čas, ker pač sedaj do septembra bi jih težko dobila. NAčeloma pa bi mi študentje tudi bolj odgovarjali, ker bi dala noter 4 in bi dobila več najemnine. Ampak študentje imajo ful časa in ponavadi organizirajo kakšne žurke, tako da je zelo verjetno, da bo stanovanje bolj uničeno.user posted image

Baje da so najboljši najemniki kaki delavci, ki hodijo v stanovanje samo spat, drugače so pa zdoma. Pa redno plačujejo-no takšne izkušnje ima več znancev, ki so oddajali tu pri nas.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 18:30:06   
Moyca_
poslano vsem trem

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 18:53:59   
Kerensa*
Sem dobila. Hvala. Ampak imam pa nekaj vprašanj oz. pripomb.

Najemna pogodba v obliki notarskega zapisa naj bi bila, kakor praviš, veliko bolj varna tako za lastnika, kakor tudi za najemnika. Kakor jaz vidim in poznam situacijo, pa je varnejša samo v tem primeru, da lastniku ali najemniku ni treba posebej vlagati tožbe za dokazovanje dolga in potem tožbe za izvršbo, saj je notarski zapis sam izvršilni/izvršljivi naslov. Stane cca. 150€, ampak ta strošek načeloma sploh ni pozitiven ne za lastnika, ne za najemnika. Kako bo lastnik najemniku, ki ničesar nima, karkoli zarubil (z notarskim zapisom ali pa posebej, z dvema tožbama)? Kdo sploh plača notarski strošek - lastnik (ki zahteva takšen način, najemnik, od katerega lastnik to zahteva, če želi živeti v tem stanovanju, 50:50 ali kako drugače? Najemnik, ki dokaže, da nima dohodkov, pa lahko tožbo za dokazilo dolga (npr. nevrnjene varščine) in tožbo za izvršbo vloži brezplačno preko BPP - torej mu je nesmiselno plačevati 150€.

5. člen... "Najemodajalec bo obvestil upravnika"... Kakor me je seznanila naša koordinatorka v bloku, od 01.12.2009 dalje velja zakon (nisem preverjala, sklepam pa, da drži, ker sem to tudi sama storila), da število oseb lahko prijavi tudi najemnik sam (ne več izključno lastnik, kakor prej).

10. člen... zavarovalna premija... za kaj? Za stanovanje (torej stene, takorekoč) je po zakonu strošek lastnika, kolikor je meni znano. Se je tudi tukaj kaj spremenilo - in kdaj? Ker našo zavarovalno premijo še vedno plačuje lastnik, ne jaz.

Prav tako 10. člen... stroški... Naj ga razumem tako, da denar za stroške najemnik nakazuje lastniku, le ta pa ponudnikom ali kako drugače? Na podlagi "prejetega računa najemodajalca"? Saj položnic za stroške ne izstavlja najemodajalec. In če najemnik plača lastniku, lastnik pa ne plača ponudnikom... kje je zavarovanje za najemnika za to (saj najemnik ostane brez elektrike, ne lastnik)?

12. člen... Kateri najemnik bo pa kaj vlagal v stanovanje, če vlaganja ne bodo vsaj kompenzirana z najemnino? Člen se mi zdi "rahlo" nesmiseln. V takšnem primeru najemnika pride ceneje, če se enostavno preseli.

14. člen, v povezavi s 5. členom... stanovanje bo uporabljala izključno najemnica... ki zanosi in rodi otroka... komplikacije na vidiku ali...?

Skratka... kako in kaj
?


< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 14.3.2010 18:55:59 >

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 19:50:36   
Moyca_
glej najemna pogodba je stvar med najemodajalcem in najemnikom, v tem primeru sta se dogovorila, ker je stanovanje opremljeno in novo, da bo zavarovanje plačeval najemnik.
Kdo obvesti upravnika je tudi stvar dogovora.
Kot sem napisala pošiljam en primer, VSAK PRIMER JE INDIVIDUM!
V tem primeru je najemodajalec PRAVNA OSEBA, zato vse račune prejema pravna oseba in izda račun najemniku (z kopijami originalov seveda)
VLGANJE V STANOVANJE: Najemnik se lahko npr. odločil da bo v stanovanje montiral klimo in ko gre ven zahteva denar za klimo nazaj, ker jo je on montiral,.... ter podobne zadeve. In seveda se je potrebno tukaj dogovoriti za vlaganja z najemodajalcem, če se strinja in podobno
POVEAČNJE OSEB: je seveda treba obvestiti najemodajalca in upravnika o tem.
Pogodbo v notarskem zapisu načeloma plača LASTNIK, ker ponavadi on zahteva pogodbo v notarskem zapisu.
Seveda lahko najemnik zahteva varščino nazaj, vendar če nima plačanih vseh obveznosti do stanovanja, se odbije, npr. če ni plačal 3 mesece najemnine, mu seveda najemodajalec ni dolžan vrniti ničesar (smo ravnokar imeli tak primer). Tako da lahko vloži če želi, najemodajalec napiše pritožbo in dokaže da je toliko odprtih obveznosti. Potem pa seveda za dolg ki še ostane npr. da je varščina premalo vloži preko neta izvršbo, ima verodostojno listino, ima dokaze (neplačane obveznosti),...
V vsakem primeru pa če najemnik nima ničesar ti ne koristi nobena pogodba. Tako da riziko vedno obstaja.


< Sporočilo je popravil Moyca RR -- 14.3.2010 19:57:20 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 19:56:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
Seveda lahko najemnik zahteva varščino nazaj, vendar če nima plačanih vseh obveznosti do stanovanja, se odbije, npr. če ni plačal 3 mesece najemnine, mu seveda najemodajalec ni dolžan vrniti ničesar (smo ravnokar imeli tak primer).

Vprašanje je bilo v bistvu mišljeno za primer, ko najemodajalec kljub vsem poravnanim obveznostim ne vrne varščine (se dokaj pogostodogaja). Najemnik ga seveda lahko toži in na poflagi notarskega zapisa tudi razmeroma hitro dobi, ampak še vedno pa je to najemnikov riziko, sploh pa v primeru, ko računa na to, da bo vrnjeno varščino dal k npr. pologu za stanovanje ali kot varščino za večje stanovanje (ki ga želi npr. najeti kasneje).
No, ja, saj najemodajalčev riziko je pa tisto, kar si ti napisala v zadnjem odstavku, ja.

Aja, pa klimo se da odmontirati (kakor npr. police, ki so namontirane na steno - a je treba, gledano strogo po zakonu, za vsak žebelj, ki ga želiš zabiti v steno, ker bi rad nanj obesil sliko, klicati lastnika, saj je, tehnično gledano, luknjica v steni škoda na lastnikovem premoženju?).
user posted image

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 19:59:50   
Moyca_

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
Seveda lahko najemnik zahteva varščino nazaj, vendar če nima plačanih vseh obveznosti do stanovanja, se odbije, npr. če ni plačal 3 mesece najemnine, mu seveda najemodajalec ni dolžan vrniti ničesar (smo ravnokar imeli tak primer).

Vprašanje je bilo v bistvu mišljeno za primer, ko najemodajalec kljub vsem poravnanim obveznostim ne vrne varščine (se dokaj pogostodogaja). Najemnik ga seveda lahko toži in na poflagi notarskega zapisa tudi razmeroma hitro dobi, ampak še vedno pa je to najemnikov riziko, sploh pa v primeru, ko računa na to, da bo vrnjeno varščino dal k npr. pologu za stanovanje ali kot varščino za večje stanovanje (ki ga želi npr. najeti kasneje).
No, ja, saj najemodajalčev riziko je pa tisto, kar si ti napisala v zadnjem odstavku, ja.

Aja, pa klimo se da odmontirati (kakor npr. police, ki so namontirane na steno - a je treba, gledano strogo po zakonu, za vsak žebelj, ki ga želiš zabiti v steno, ker bi rad nanj obesil sliko, klicati lastnika, saj je, tehnično gledano, luknjica v steni škoda na lastnikovem premoženju?).
user posted image



Montiranje klime ni zabijanje žeblja v steno, ampak je malo večji poseg. In velikokrat se jim pri izselitvi ne da odmontirati klime ali pa jo v naslednjem stanovanju že imajo

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 20:02:07   
Moyca_
aja, če imajo res vse poravnano in ne dobijo denarja nazaj - ja šment tudi to je riziko, v življenju ni nobene garancije.
Najboljše pa je pri vrnitvi stanovanja najemodajalcu narediti primopredajni zapisnik, kjer najmodajalec podpiše da je vse vredu in so izpolnjeni pogoji za vrnitev varščine!

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 20:02:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
velikokrat se jim pri izselitvi ne da odmontirati klime ali pa jo v naslednjem stanovanju že imajo

E, to je pa najemnikov problem, ja, če se mu ne da. Lenobe pa najemodajalec res ni dolžan plačevati.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 20:03:07   
Moyca_

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
velikokrat se jim pri izselitvi ne da odmontirati klime ali pa jo v naslednjem stanovanju že imajo

E, to je pa najemnikov problem, ja, če se mu ne da. Lenobe pa najemodajalec res ni dolžan plačevati.


Ja in problem je s tem rešen, ker je v najemni pogodbi že to specificirano, a ne!?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stanovanje-bom oddala
14.3.2010 20:05:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
Najboljše pa je pri vrnitvi stanovanja najemodajalcu narediti primopredajni zapisnik, kjer najmodajalec podpiše da je vse vredu in so izpolnjeni pogoji za vrnitev varščine!

Riziko obstaja, saj se najemnik lahko na licu mesta postavi na glavo, pa ne bo v tistem trenutku dosegel nič, če najemodajalec preprosto reče, da nima denarja. Tožba sledi, kakorkoli obrneš. S tem, da je pri tožbi najemnik vseeno nekoliko v prednosti, saj bi sodišče v skrajnem primeru najemodajalcu lahko zarubilo stanovanje, od tega vrnilo varščino in poplačalo nastale stroške, razliko pa dalo najemodajalcu. Lastnik pa morda te sreče nima - saj najemnika lahko toži, seveda, ampak če najemnik nič nima, potem je to hudič. Zato ne velja za brezveze stavek, da je bolje imeti prazno stanovanje, kakor slabega najemnika. Ja, vsako najemniško razmerje je rizično, za obe strani.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?