|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dam antibiotik ali ne???
3.7.2009 22:08:15   
cmokec
Naša najmlajša ima danes 3 dan vročino, zvečer do 39 stopinj. Kot zakleto, saj bi ponoči morali na morje. Ampak tako pač je in danes sem jo odpeljala k zdravnici. Dali sva vodo in kri. Izvid kaže na virozo. Nima vnetih ušes, nima nahoda, le rahlo pordelo grlo, ki je ne boli. Zdravnica je razmišljala, kaj bi bilo za narediti, pa ji je kljub izvidu dala Ospen, da se iz grla za vsak slučaj ne razvije bakterijsko vnetje. Vse s predpostavko, da bomo čez par dni šibali na morje in ujeli še nekaj dopusta.

Zdaj me pa zanima, če bi ve otroku dale antibiotik, če izvid kaže na virozo, je rahlo pordelo grlo že dober razlog, ali je odhod na morje pač varovalka, da ji dam Ospen?

Odgovori mi bodo v pomoč, ker sem res v dilemi. Ker če se pa resnično kaj razvije, smo pa za letos na suhem.

LP

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dam antibiotik ali ne???
3.7.2009 22:23:05   
pipic
otroku se nikoli ne daje AB če je samo viroza in morje ni nobena varovalka da daš otroku Ab
mame ne se igrat z AB to ni hec

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dam antibiotik ali ne???
3.7.2009 22:23:23   
zmajaz
Naša je nekaj mesecev nazaj imela 6 dni visoko vročino - takoj ko je svečka spustila, ji je spet narasla prek 39. Isto sva bile tam nekje 3. dan pri zdravniku, so ji vzeli kri in vodo, ugotovili, da ne gre za bakterijo in mi niso dali nič - rekli so samo, da naj zbijam vročino. 6 dan je potem vročina končno popustila - je šlo lepo brez antibiotika. Tako da ne vem no - jaz bi se izognila antibiotiku, če le ni nujno, da ga dobi. Če pa vidiš, da se stanje poslabša, ga pa še vedno lahko daš. Pa če vročino zbijaš s kakim Voltarenom (naši paracetamol pri taki vročini itak ni nič pomagal), že tudi ta deluje protivnetno.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dam antibiotik ali ne???
3.7.2009 22:23:32   
pipic
Aja in če je samo pač viroza vam AB itak ne bo nič pomagal,lahko pa škodi in to zelo če nepremišljeno in kot varovalka brezveze 

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dam antibiotik ali ne???
3.7.2009 22:25:36   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pipic
Aja in če je samo pač viroza vam AB itak ne bo nič pomagal,lahko pa škodi in to zelo če nepremišljeno in kot varovalka brezveze 


Se strinjam. Antibiotik je velik šok za telo, sploh pa otroško, in naj bi se ga dalo samo, če res ne gre drugače.

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dam antibiotik ali ne???
3.7.2009 22:29:30   
cmokec
Tudi jaz s antibiotiku izogibam, sploh, ker sem vidla izvid. Samo ga je zdravnica tudi, pa je dala Ospen. Bom kak dan počakala. V ponedeljek imava itak spet laboratorij, ker sem prosila ponovni pregled vode in krvi.

P.S. Ste me malo potolažile, da nisem edina, ki ima odklonilen odnos do antibiotikov kar tako in da bi ravnale enako. Ker okoli mene me malo čudno gledajo, ker zdravnica bo pa ja vedela. No, naj bi.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dam antibiotik ali ne???
3.7.2009 22:41:48   
zmajaz
Ja - "naj bi". Zadnjič me je ravno klicala kolegica, kaj naj naredi - če naj da antibiotik ali ne. Mali je imel začetek vnetja ušesa in P ji je dal Voltaren in antibiotik in ji rekel, "naj da antibiotik, če bo slabše, sicer pa samo Voltaren". Halo?!user posted image  Kako pa naj ona ve, če bo slabše??? Saj v uho ne more videti, mali pa tudi ne bo kazal znakov poslabšanja, če bo dobival Voltaren - ko ta prime, otrok itak ne čuti nobene bolečine. Naša je bila pri hudem vnetju ušesa pravi dobrovoljček, takoj ko je Voltaren prijel. P bi ji lahko recimo dal Voltaren in rekel naj pride čez kaka 2 dni na kontrolo in šele potem po potrebi predpisal AB - ne pa da ji ga da in ji prepusti, naj sama presodi, če je potreben ali ne. Adijo pamet.user posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dam antibiotik ali ne???
4.7.2009 0:01:32   
* Mateja *
taki so pač naši zdravniki, sej jih vsi poznamo!!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?